شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
اولین پی سی پی کرال (پانچر) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: اولین پی سی پی کرال (پانچر) (/showthread.php?tid=2086)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - taleb - 2017-05-14 04:46 PM

(2017-05-14 06:52 AM)siavashpayam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در مکسی هم قدرت کم و زیاد میشد اما تعداد شات فرقی نمیکرد،ظاهرا به این دلیل بود که هوا رو در لحظه ورود به لوله تنظیم میکرد یا یه همچین چیزی،اما در پرو با تنظیم پیچ ولوم روی کمترین قدرت 120 شات بهتون میده،من با بالاترین قدرت برای 48 شات 55 بار هوا مصرف میکنم،با کمترین قدرت برای همون تعداد شات حدود 30 بار هوا مصرف میشه،پیروز باشیدKhansariha (8)
سلام وقت بخیر
اینکه دقیقا کدام پانچرها با تغییر قدرت تغییر میزان شلیک دارند معلوم هست ؟ تولیدات جدید کرال در سری پانچرها مثلا بریکر و ... تغییر قدرت، تغییر تعداد شلیک دارد ؟
این پیام یکی از اعضاست در مورد پانچر مگا : روی ولوم 1 مگا از 200 تا حدود 80 تعداد شاتش 220-230 تاست!!!!!! این اصلا اصلا 16 ژول نیست.
یا همون وزن مگا که زده 3/5 ولی خودم وزن کردم 3/830 بود.
ولی با این حال پانچرا تفنگای خوبی هستن. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

- با وجود رگلاتور تغییر قدرت کارایی دارد یا از کار می افتد ؟ یعنی اگر رگلاتور نصب باشد تغییر قدرت همچنان انجام میشود یا نه ؟ اگر بله در هر میزان قدرتی کار ثابت نگه داشتن کیفیت شلیک ها در همان قدرت انجام میشود ؟
-در تصاویر پانچر پرو ، دوپایه نصب شده دیدم . با پیچ متصل میشه یا دوپایه گیره فنری دارد ؟
-بدون در نظر گرفتن وزن سلاح اگر تیرانداز توان مهار لرزش دست را داشته باشد . تیراندازی سر دست بدون ساپورت با بریکر راحت تر است یا پرو ؟
- برای تیراندازی در حالت نشسته و ایستاده بدون ساپورت ، وجود پد گونه پرو چقدر موثر است ؟

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - siavashpayam - 2017-05-14 07:37 PM

درود بر شما،ظاهرا از پرو به بعد تغییر در قدرت تغییر در تعداد شات رو در پی داره،خود بنده همونطور که عرض کردم در هردو حالت آزمایش کردم و تغییر تعداد شات رو دیدم،ظاهرا رگولاتور پرو از ۱۱۰ بار به پایین از مدار خارج میشه چون زیر ۱۱۰ بار تلرانس سرعت بالا میره(توی فیلمی در یوتیوب دیدم)،در مورد وزن هم پروی بنده با تمام تجهیزات اعم از دوربین و دوپایه و سایلنسر ۴کیلوگرم فیکس وزن داره البته بدون خشاب پر،زیاد به نوشته هایی که میگن مقایسه کردیم هم اعتماد نکنید،قدرت تفنگ فقط و فقط با کورنو کردن مشخص میشه و نا با مقایسه میزان تخریب!!،دوپایه نصب شده هم روی پیچ فابریکی خود قنداق نصب شده،اگر دقت کرده باشید گلنگدن اف ایکسی است و با نمونه پیشین پرو متفاوته که در این نمونه پیچ دوپایه بصورت فابریک نصب شده،در تیراندازی در حالت ایستاده هم قطعا و بی شک بریکر خوش دست تره چون مکانیزم بولپاپ برای تیراندازی ایستاده و تهاجمی طراحی شده اما در حالت نشسته و مخصوصا در حالت درازکش بنظر من پرو تمام قد بالاتر است،خود بنده از ۱۵ متری با زوم ۱۶ دانه برنج رو میزنم که مطمئنا اینکار از بریکر دستکم در حالت درازکش ساخته نیست،کارایی پد گونه هم عالی است،به گونه ای طراحی شده که چشم بدون هیچگونه تلاش اضافی روبروی دوربین قرار میگیره،امیدوارم به همه پرسشهاتون پاسخ داده باشمKhansariha (8)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - arashx - 2017-05-16 09:52 AM

خب رگولاتور قطعه ای است که در داخل مخزن قرار داره و پیچ ادجاست قدرت در خارج از مخزن. لذا این دو هیچ ارتباطی با هم ندارن.
رگولاتور میتونه روی فشار های مختلف تنظیم بشه و هیچ اهمیتی نداره که چه فشاری براش بر نظر گرفته بشه. و این انتخاب شماست که روی ۱۲۰ تنظیمش کنید یا روی ۷۰.
به طبع اگر رگولاتور رو روی کمتر از ۱۰۰ تنظیم کنید باید فنر همر رو هم ضعیف کنید که اتلاف هوا نداشته باشین. چون اون فنر برای فشار ۲۰۰ تا ۱۰۰ طراحی شده.
بولپاپ ها کلا تکون خوردن بیشتری دارن به علت اینکه طول کوتاهی دارن. هرچه طول تفنگ بیشتر میشه اینرسی اون هم بیشتر میشه.
حالا اگر میخواین تفنگتون کمترین تکون رو داشته باشه سراغ تفنگ هایی با طول بیشتر برین و از استبیلایزر فرانت اند استفاده کنید. در دسترس ترین استبیلایزر هم سایلنسر هستش (استانداردش) هم طول رو افزایش میده و هم در دور ترین فاصله تا تار خنثی تفنگ افزایش وزن ایجاد میکنه. مگر اهداف مسابقه ای داشته باشین که بحثش یک چیزه دیگه هست.

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - taleb - 2017-05-17 07:40 AM

(2017-05-16 09:52 AM)arashx نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خب رگولاتور قطعه ای است که در داخل مخزن قرار داره و پیچ ادجاست قدرت در خارج از مخزن. لذا این دو هیچ ارتباطی با هم ندارن.
رگولاتور میتونه روی فشار های مختلف تنظیم بشه و هیچ اهمیتی نداره که چه فشاری براش بر نظر گرفته بشه. و این انتخاب شماست که روی ۱۲۰ تنظیمش کنید یا روی ۷۰.
به طبع اگر رگولاتور رو روی کمتر از ۱۰۰ تنظیم کنید باید فنر همر رو هم ضعیف کنید که اتلاف هوا نداشته باشین. چون اون فنر برای فشار ۲۰۰ تا ۱۰۰ طراحی شده.....
اینکه گفتید رگولاتور در داخل مخزن قرار داره و فشاری که از قبل تنظیم شده رو اعمال میکنه درست اما من متوجه نشدم با وجودی که تاکید شده پانچر مگا و پرو ( که گفته شد پرو از طرف کارخانه رگولاتور نصب هست ) با تغییر قدرت تغییر تعداد شلیک دارد ارتباطش با کارکرد رگولاتور دقیقا چیه ! اصلا تنظیم قدرت پانچرها به چه صورت عمل میکنه ؟ خروجی یا فشار هوا رو کم میکنه یا ... ؟ اساسا وقتی پرو از کارخانه رگوله شده و تنظیم قدرت هم دارد اگر طبق حرف شما هیچ ارتباطی بین رگولاتور و تنظیم قدرت نباشد که خود سازنده قابلیت تنظیم قدرت را به دست خودش از کار انداخته ! چون رگولاتور فشار و میزان هوای ثابتی برای هر شلیک اعمال میکند تنظیم قدرت قاعدتا باید طبق خواست تیرانداز فشار را تغییر دهد تا قدرت تغییر کند پس با وجود فشار ثابت خروجی از رگولاتور در تمامی شلیک ها تنظیم قدرت و تغییرش به کلی بی معنی خواهد بود ! (شک دارم درست گفته باشم) در کل اگر پیش فرض یا نتیجه گیری غلطی در گفته های من هست لطفا واضح و کامل بفرمایید . ضمن اینکه در کجای سایت کرال در مورد پرو به نصب بودن رگولاتور به صورت پیش فرض اشاره شده ؟
در مورد استابیلایزر ها فقط در کمان ها شناخت دارم و در مورد سلاح های بادی تا الان چیزی نمی دانم ! استبیلایزر فرانت اند ؟ اسم کارخانه است یا محصول ؟ در نمونه های لوله شرود صدا خفه کن نه نیاز است نه ( احتمالا ) قابل نصب پس قاعدتا باید توصیه شما به لوله معمولی و نصب صدا خفه کن باشد درست است ؟
اینکه دقیقا در کدام پانچرها تغییر قدرت تغییر تعداد شلیک دارد مشخص هست ؟ اگر هست از چه تاریخی ؟ قبلا در انجمن بارها گفته شد تغییر قدرت تاثیری روی تعداد شلیک ندارد . الان هم فقط ۲ نفر از اعضای انجمن گفتن تغییر قدرت=تغییر تعداد شلیک
من هنوز درست متوجه نشدم در پی سی پی ها نصب بند برای حمل راحت تر به چه صورت است . در بعضی سلاح ها جای پیچ روی بچه قنداق و قنداق دیدم ولی در پرو اگر یکی از پیچ ها خرج نصب دوپایه بشود بند چطور نصب می شود ؟ در کل چند پیچ در پانچر ها ( پرو مگا بریکر ) هست ؟

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - siavashpayam - 2017-05-17 08:24 AM

درود بر شما دوست عزیز،بنده بواسطه اینکه دوستم پانچر مسکی داره و خودم پانچر پرو،هر دو رو تست کردم،برای مکسی تغییر در ولوم قدرت هیچ تغییری در تعداد شات نداشت اما برای پرو کم کردن قدرت تقریبا سه برابر میکرد تعداد شات رو،چون خودم تجربه کردم اعلام میکنم که اینجوریه،در مورد بند هم همین دوستمون که مکسی داره برداشته یه پیچ برای نصب بند به قنداق پیچ کرده و بجای دو پایه پیچ جای بند زده،اما من از آسیب زدن به قنداق خوشم نمیاد،جای پیچ دوپایه همون دوپایه رو بستم و ترجیح میدم کمی توی پیاده روی به خودم سخت بگیرم تا بخوام قنداق رو خراب کنم،البته توی این فکر هستم یه چیزی مثل کفشک یا کمربندی طراحی کنم برای ته قنداق که بند به اون بسته بشه،یکبار هم به سرم زد کفشک فابریک رو باز کنم،یه همایل فلزی توش بذارم و با پیچهای کفشک محکمش کنم که بتونم به اون همایل بند رو ببندم،اما هنوز آزمایش نکردم

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - taleb - 2017-05-17 09:08 AM

(2017-05-17 08:24 AM)siavashpayam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
...در مورد بند هم همین دوستمون که مکسی داره برداشته یه پیچ برای نصب بند به قنداق پیچ کرده و بجای دو پایه پیچ جای بند زده،اما من از آسیب زدن به قنداق خوشم نمیاد،جای پیچ دوپایه همون دوپایه رو بستم و ترجیح میدم کمی توی پیاده روی به خودم سخت بگیرم تا بخوام قنداق رو خراب کنم،البته توی این فکر هستم یه چیزی مثل کفشک یا کمربندی طراحی کنم برای ته قنداق که بند به اون بسته بشه،یکبار هم به سرم زد کفشک فابریک رو باز کنم،یه همایل فلزی توش بذارم و با پیچهای کفشک محکمش کنم که بتونم به اون همایل بند رو ببندم،اما هنوز آزمایش نکردم
یعنی یک سلاح ۱ تا ۲ میلیونی جای ۲ تا پیچ برای نصب بند نداره !؟ قبلا دیدم بعضی اعضا به ابتکار خودشون با پوشک کردن سلاح Khansariha (13) بند رو نصب کرده بودن !
در کل بقیه پانچرها ۲ جای پیچ برای نصب بند دارند یا اونها هم .... ! Khansariha (226)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - climber7043 - 2017-05-17 09:29 AM

سلامKhansariha (8)
بقیه پانچر ها هم همینطور هستند و جای بند ندارند. جای بند زیاد چیز مهمی نیست و خودم به شخصه نمیپسندم که روی قنداق جای بند نصب بشه و شما خودتون به راحتی میتونید با کاور مخصوص که جای بند داره روی تفنگ بند بندازید، مثلا at44 قنداق چوبی را دیدم که جای بندش در اومده و قنداقش خراب شده، خلاصه اگه جای بند چیز خیلی خوبی بود شرکتهای درجه یک تفنگ بادی مثل وایرخ و دیانا برای محصولاتشون جای بند میزاشتن.

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - siavashpayam - 2017-05-17 12:07 PM

(2017-05-17 09:08 AM)taleb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2017-05-17 08:24 AM)siavashpayam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
...در مورد بند هم همین دوستمون که مکسی داره برداشته یه پیچ برای نصب بند به قنداق پیچ کرده و بجای دو پایه پیچ جای بند زده،اما من از آسیب زدن به قنداق خوشم نمیاد،جای پیچ دوپایه همون دوپایه رو بستم و ترجیح میدم کمی توی پیاده روی به خودم سخت بگیرم تا بخوام قنداق رو خراب کنم،البته توی این فکر هستم یه چیزی مثل کفشک یا کمربندی طراحی کنم برای ته قنداق که بند به اون بسته بشه،یکبار هم به سرم زد کفشک فابریک رو باز کنم،یه همایل فلزی توش بذارم و با پیچهای کفشک محکمش کنم که بتونم به اون همایل بند رو ببندم،اما هنوز آزمایش نکردم
یعنی یک سلاح ۱ تا ۲ میلیونی جای ۲ تا پیچ برای نصب بند نداره !؟ قبلا دیدم بعضی اعضا به ابتکار خودشون با پوشک کردن سلاح Khansariha (13) بند رو نصب کرده بودن !
در کل بقیه پانچرها ۲ جای پیچ برای نصب بند دارند یا اونها هم .... ! Khansariha (226)

الان شما منتظر بودی همین موضوع اعلام بشه تا یه چیزی برای اعلام اینکه پانچر بدرد نمیخوره پیدا کنی؟!!خب باشه،چشم،بدرد نخوره
(2017-05-17 09:29 AM)climber7043 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلامKhansariha (8)
بقیه پانچر ها هم همینطور هستند و جای بند ندارند. جای بند زیاد چیز مهمی نیست و خودم به شخصه نمیپسندم که روی قنداق جای بند نصب بشه و شما خودتون به راحتی میتونید با کاور مخصوص که جای بند داره روی تفنگ بند بندازید، مثلا at44 قنداق چوبی را دیدم که جای بندش در اومده و قنداقش خراب شده، خلاصه اگه جای بند چیز خیلی خوبی بود شرکتهای درجه یک تفنگ بادی مثل وایرخ و دیانا برای محصولاتشون جای بند میزاشتن.

دقیقا،البته بنده احساس میکنم این عزیزمون از این پرسش دنبال چیز دیگریست

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - taleb - 2017-05-17 01:18 PM

[/quote]
الان شما منتظر بودی همین موضوع اعلام بشه تا یه چیزی برای اعلام اینکه پانچر بدرد نمیخوره پیدا کنی؟!!خب باشه،چشم،بدرد نخوره
دقیقا،البته بنده احساس میکنم این عزیزمون از این پرسش دنبال چیز دیگریست
[/quote]
پرسش من برای کسب اطلاعات از سلاح های این رده قیمتی است . شاید برای دوستان نبود جای بند مهم نباشد اما از نظر من طراح و تولید کننده هرکس می خواهد باشد ، اوج بی هنری و حواس پرتی اش را در عدم اعمال محل مناسب برای نصب بند نشان داده ! Khansariha (367)
اینکه پرسیدم بقیه پانچر ها جای نصب بند دارند یا نه معلوم می کند که هدف من از پرسش کسب اطلاعات است نه چیز دیگر Khansariha (395)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - siavashpayam - 2017-05-17 01:41 PM

بله،شما درست میفرمایید،یه نگاه به اول کامنتتون بندازید مشخص میشه منظورتون چی بوده و بنده پیش از اینکه اعلام بفرمایید اعلام کرده بودم،شما هاتسان بخرید عزیز دل،هم جای بند داره هم خوش سلیقه ساختنش!!،ماشه تفنگتون هم همیشه براتون بچکهKhansariha (8)