شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
اولین پی سی پی کرال (پانچر) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: اولین پی سی پی کرال (پانچر) (/showthread.php?tid=2086)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - Nanex - 2017-02-11 10:53 AM

(2017-02-11 01:10 AM)hesamfisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من و یکی از دوستام با فاصله دو هفته از من دوتا مگا خریدیم باید بگم سلاح عالیه تو دقت تو ۷۵ متری پوکه ساچمه زنی رو میزنه ، جالب بود بدونید تفنگ دوستم سبکتر از منه و کمی خوش دست تر دقت کزدم دیدم قنداقش نازکتر تراشیده شده ولی از نظر دقت یکسان بودن ، دوستان این مزیته یا ؟؟؟ اگه کسی اطلاعی داره بفرمایید.

Sent from my H60-L04 using Tapatalk

سلام دوست عزیز
لطفا بگید چه دوربینی روز نصب کردید و وزنش بادوربین چطور هست ؟ میشه سردست باهاش راحت تیز زد ؟
والا بین خرید این مدل و مدل بریکر موندم .

مدل پرو دقت بالایی داره و تعداد شات بالا و مدل بریکر وزن کمتر و امکان حمل راحت تر ولی شات و دقت کمتر Khansariha (226)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - hesamfisher - 2017-02-11 02:36 PM

سلام من سنتر پوینت بستم دوربین خوبیه ولی ۷۰۰گرم وزن داره ، اگه عادت کنی سر دستم میتونی بزنی اونقدرام سنگین نیست، تو دقت عالیه ولی بریکر .... من واسه همین مگا خریدم.

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - Nanex - 2017-02-11 03:00 PM

من بیشتر تو فکر خرید مدل پرو هستم تا مگا Khansariha (214)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - hesamfisher - 2017-02-11 03:38 PM

اونم عالیه ولی کمی سنگین تراز مگاست

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - arashx - 2017-02-11 04:44 PM

(2017-02-11 03:00 PM)Nanex نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من بیشتر تو فکر خرید مدل پرو هستم تا مگا Khansariha (214)

برو هر سه مدل رو دست بگير هر كدوم رو باهاش حال كردي بخر. تنها راهش هم همينه.
فقط بريكر بعد از نسب دوربين توازنش خوب ميشه.
دقت هم كن كه براي چه كاري ميخواي. روي پرو دو پايه نسب نميشه بريكر تكونش زياده مگا هم خوش دست نيست.

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - cyros - 2017-03-06 06:00 PM

درود دوستان شما مدل هاتسان نوا کامپکت لول لوتار واتر رو پیشنهاد میکنید یه کرال پانچر جامبو یا کرال پانچر پرو ؟
و ظاهر و وزن اهمیت نداره برام

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - pmn - 2017-03-06 07:38 PM

(2017-03-06 06:00 PM)cyros نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود دوستان شما مدل هاتسان نوا کامپکت لول لوتار واتر رو پیشنهاد میکنید یه کرال پانچر جامبو یا کرال پانچر پرو ؟
سلام
بنظر خودم که هاتسان هایی که به اسم لول والتر میفروشن هیچ فرقی با مدل معمولی نداره
از نظر کیفیت ظاهری پانچر ها خیلی بهترن
دقت و قدرت همشون در یه حد هستن
اگه وزنی که پانچر گفته درست باشه که شک دارم درست باشه و بیشتر از اونی هست که عنوان کرده
جامبو 3/45 و پرو 3/85. کیلو هست
پرو لول 58/5 و مخزن 330 فشار 200
جامبو لول 48 مخزن 425 فشار 200
نوا کامپکت لول 58/5 مخزن 500 با فشار 250 با وزن 4/4
از نظر تعداد شات اون دو تا در مقابل نوا اصلا حرفی برای گفتن ندارن
از نظر قیمت نوا کامپکت 1900 پرو حدود 1800 جامبو رو قیمت ندارم ولی شک دارم از پرو ارزون تر باشه
نوا تاکتیکال کامپکت هم لول 49/5 مخزن 500فشار 250 وزن 4/45 قیمت 1750

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - salehlima - 2017-03-07 10:22 AM

دوستان ببخشید .آیا امکانش هست که گلنگدن این تفنگ ها سمت چپ باشه؟میشه سفارشی تهیه کرد؟هزینش چقدر اضافه میشه؟

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - garshasb - 2017-03-09 01:31 AM

(2017-03-06 07:38 PM)pmn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2017-03-06 06:00 PM)cyros نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
بنظر خودم که هاتسان هایی که به اسم لول والتر میفروشن هیچ فرقی با مدل معمولی نداره
اگه وزنی که پانچر گفته درست باشه که شک دارم درست باشه و بیشتر از اونی هست که عنوان کرده
از نظر قیمت نوا کامپکت 1900 پرو حدود 1800 جامبو رو قیمت ندارم ولی شک دارم از پرو ارزون تر باشه

سلام
نکته ای رو اضافه کنم اینه که خان در کرال بسیار ضعیفه و وقتی کرالهایی که سنشون به دوسال نرسیده دستم میان تقریبا خان انها صاف شده و عملا در چوک گاهی رد خان نیز مشاهده نمیشه!!! هاتسانها خان بسیار بسیار بهتر و با دوامتری نسبت به کرال دارند. کرالها افت دقت مشهودی هم دارند درصورتی که هاتسانها تا سالها میتوانند دقتشون رو حفظ کنند.
گرچه کرالها با کیفیت تر به نظر میرسند و سبکتر و زیبا تر هستند که زیبایشون به کرال مربوط نمیشه و اکثرا کپی از تفنگهای قبلتر تولید شده هستند. کیفیت زاج و رنگ امیزی بهتری هم نسبت به هاتسان دارند که وقتی تازه وارد بازار شده بودند نظر خیلیهارو به خودشون جلب کردند حتی خود من. اما وقتی برای تعمیر این تفنگها پیشم میان لوله هاشون اصلا قابل مقایسه با لوله های هاتسان نیست. به نظرم خانکشی انها از نوع خان مالی هست یعنی لوله داغ میشه تا قرمز شود و بعد خان را درون لوله جا گذاری میکنند چرا که بعد از ساییده شدن خان اثری از رد خان دیده نمیشه به همین دلیل حتما خانها با جنس لوله تفاوت دارند. کثیفی داخل لوله تفنگهای اکبند کرال هم به همین دلیل است در صورتی که در خانکشی لوله داغ شده ولی نه در حد قرمز شدن و خان توسط ابزار مخصوص درون لوله تراشیده میشود. نوع دیگری هم وجود دارد که به پلی گونال موسوم است که در ان حرارت نقشی در ایجاد خان ندارد. این پروسه کمی طولانی است همچنین ابزارالات بسیار دقیقتر و قویتری لازم دارد.

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - amirsali - 2017-03-09 02:12 AM

(2017-03-09 01:31 AM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2017-03-06 07:38 PM)pmn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

سلام
نکته ای رو اضافه کنم اینه که خان در کرال بسیار ضعیفه و وقتی کرالهایی که سنشون به دوسال نرسیده دستم میان تقریبا خان انها صاف شده و عملا در چوک گاهی رد خان نیز مشاهده نمیشه!!! هاتسانها خان بسیار بسیار بهتر و با دوامتری نسبت به کرال دارند. کرالها افت دقت مشهودی هم دارند درصورتی که هاتسانها تا سالها میتوانند دقتشون رو حفظ کنند.
گرچه کرالها با کیفیت تر به نظر میرسند و سبکتر و زیبا تر هستند که زیبایشون به کرال مربوط نمیشه و اکثرا کپی از تفنگهای قبلتر تولید شده هستند. کیفیت زاج و رنگ امیزی بهتری هم نسبت به هاتسان دارند که وقتی تازه وارد بازار شده بودند نظر خیلیهارو به خودشون جلب کردند حتی خود من. اما وقتی برای تعمیر این تفنگها پیشم میان لوله هاشون اصلا قابل مقایسه با لوله های هاتسان نیست. به نظرم خانکشی انها از نوع خان مالی هست یعنی لوله داغ میشه تا قرمز شود و بعد خان را درون لوله جا گذاری میکنند چرا که بعد از ساییده شدن خان اثری از رد خان دیده نمیشه به همین دلیل حتما خانها با جنس لوله تفاوت دارند. کثیفی داخل لوله تفنگهای اکبند کرال هم به همین دلیل است در صورتی که در خانکشی لوله داغ شده ولی نه در حد قرمز شدن و خان توسط ابزار مخصوص درون لوله تراشیده میشود. نوع دیگری هم وجود دارد که به پلی گونال موسوم است که در ان حرارت نقشی در ایجاد خان ندارد. این پروسه کمی طولانی است همچنین ابزارالات بسیار دقیقتر و قویتری لازم دارد.

سلام ،، به نظرم خیلی نا منصفانه این دو برند اسلحه رو مقایسه کردین بزرگوار ... تماما از محاسن هاتسان گفتین و معایب کرال ، در مورد صحبت شما که فرمودین کرال به "نظر" با کیفیت تر میرسه باید عرض کنم که در واقعیت از نظر کیفیت ساخت کرال خیلی خیلی خیلی با کیفیت تر از محصولات هاتسان هست من از هر دو برند دارم و استفاده میکنم و هر دو معایب و مزایایی دارند که معایب کرال کمتر از هاتسان و محاسنش هم بیشتره ... اینکه کرال تونسته اسلحه زیبایی بسازه حتی اگه کپی کرده باشه از محاسن اون هست که صاحب اسلحه به اون نگاه میکنه و لذت میبره ... یادمه یه درس 3 واحدی داشتیم به اسم مهندسی نرم افزار در رابطه با تولید نرم افزار بود و تاکید میکرد ک قرار نیست شما راهی ک قبلا امتحان شده و موفق بوده رو برین میتونید از همون مسیر برین و کامل ترش کنین ...

اگر هم قراره نقدی صورت بگیره یا مقایسه ای بشه بهتره ک منصفانه باشه مخصوصا در سایتی این چنینی که خیلیا برای گرفتن اطلاعات به اون رجوع میکنن...

من خودم از هر دو برند دارم و اگه باز هم بخوام انتخاب کنم بین هاتسان و کرال ، کرال رو انتخاب میکنم چون تو همون نگاه اول مشخصه که به مشتریش احترام گذاشته با تولید این سلاح (البته نسبت به قیمت) Khansariha (8)