شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
اولین پی سی پی کرال (پانچر) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: اولین پی سی پی کرال (پانچر) (/showthread.php?tid=2086)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - siavashpayam - 2017-01-11 05:29 PM

(2017-01-11 01:49 PM)shahnam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان و اساتید آیا میشود قدرت تفنگ کرال پانچر پرو رو اضافه کرد یا خیر؟ بنده این اسلحه رو(اسلحه نو و آکبند) از لحاظ قدرت با تفنگ رنجر هاتسان 135 که در سایت های مختلف قدرت 28.8 ژول اعلام شده امتحان کردم و تقریبا قدرت برابر و حتی کمی هم ضعیف تر بود لازم بذکر است که کرال پرو با فشار هوای 200 (فول) بدون سایلنسر و درجه تنظیم هم در بالاترین قدرت یعنی 44.3 ژول قرار داشت./ میخواستم راهنمایی فرمایید چگونه میتونم قدرت واقعی یعنی 44.3 ژول رو در بالاترین قدرت داشته باشه در صورتی که از تعداد شات کاسته شود مانعی ندارد با تشکر از خدمات اساتید محترم

مطمئنی قربان؟!!!از چه ساچمه ای استفاده میکنی؟ ولوم تنظیم قدرت مطمئنی بالا بوده؟!!!توی نرم افزار چیرگان با جی اس بی اگزگت ۱۸.۱۳ ۶۹ ژول میده،حالا بگیم بیست ژول اشتباه حساب!! ۴۹ ژول باید بده،احتمالا ساچمه خیلی سبکی استفاده میکنی،من کرونو هم کردم همه بالای ۴۴ ژول بوده تا زمانی که رگولاتور از مدار خارج بشه،لطفا نوع ساچمه رو تعویض کن،بهترین و برترین ساچمه حی اس بی اگزگت هوی با گرین ۱۸.۱۳ است،ازش استفاده کن اگر بازم مشکل داشتی تفنگ ایراد داره
در هر حال با وجود اینکه مطمئنم یه ایرادی توی کار هست با تعویض فنر پشت چکش میتونی قدرت رو افزایش بدی،البته تا یه حدی و بیشتر از اون روی ماشه تاثیر منفی داره و سفت میشه،با گشاد کردن سوراخ خروجی هوا از رگولاتور هم میتونی به قدرت بیشتر برسی،یا ترکیب هر دو مورد بالا،اما باز هم میگم،مطمئنم یه ایرادی توی کار هست،یا ساچمه خیلی سبک استفاده میکنی یا ایرادی داره تفنگت،خود من وقتی تفنگم رو گرفتم با وجود صفر بودنش سوزن سر والو نشتی داشت که مشکلش رو خودم حل کردم

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - shahnam - 2017-01-12 12:27 AM

با سلام و تشکر از پاسخ شما جناب siavashpayam میشه لطف کنید بنده را راهنمایی کنید یا از طریق فیلم یا عکس که چطور میتونم سوراخ خروجی هوا از رگولاتور را گشاد کنم و یا از کجا میتونم بفهمم سوزن سر والو نشتی داره خیلی خیلی ممنونم
بنده در اهواز هستم آیا آدرس نمایندگی یا تعمیرگاه مجاز در اهواز سوراغ دارید راهنمایی کنید/.

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - siavashpayam - 2017-01-12 07:58 AM

(2017-01-12 12:27 AM)shahnam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و تشکر از پاسخ شما جناب siavashpayam میشه لطف کنید بنده را راهنمایی کنید یا از طریق فیلم یا عکس که چطور میتونم سوراخ خروجی هوا از رگولاتور را گشاد کنم و یا از کجا میتونم بفهمم سوزن سر والو نشتی داره خیلی خیلی ممنونم
بنده در اهواز هستم آیا آدرس نمایندگی یا تعمیرگاه مجاز در اهواز سوراغ دارید راهنمایی کنید/.

درود بر شما،مخلص شما هم هستم،متاسفانه آپلود فیلم یا عکس بلد نیستم،گشاد کردن سوراخ والو تخلیه به هیچ عنوان توصیه نمیشه به سه دلیل: 1.مشکل شما اصلا این نیست و من مطمئنم جای دیگه ایه و هنوز هم میگم ساچمه خیلی سبک استفاده کردید.2.تفنگ رو از حالت استاندارد خارج میکنه و قدرت بیشتر میشه که بالای 44 ژول در ایران ممنوعه.3.مصرف هوای تفنگ هم زیاد میشه و در نتیجه سرعت ساچمه به سرعت صوت میرسه،اگر خیلی زود از این سرعت بگذره مشکلی نیست اما اگر توی این سرعت بمونه دقتی که بهتون میده در حد تفنگ ساچمه زن هم نیست!!!.با این وجود یه آلن زیر قنداق و نزدیک به محافظ ماشه داره،با باز کردن اون کوپ و لوله و مخزن از قنداق جدا میشن،شاید برای نخستین بار کمی بهم چسبیده باشن که با فشار دادن ماشه رو به بالا جدا میشن از هم،پس از اینکه از هم جدا شدن زیر کوپ رو که نگاه کنید دوتا آلن کوچک هست که کوپ رو به مخزن محکم میکنه،اون دوتا رو هم باز کنید و آروم مخزن رو بیرون بکشید،هوای مخزن خالی باشه که خدایناکرده مشکلی پیش نیاد،یه سر مخزن شیر تخلیه است و سر دیگه شیر تغذیه،اون سمتی که توی کوپ بوده شیر تخلیه است که آچار خوره،اون رو باز کنید،یه سوراخ کوچک روش داره با دریل کمی گشادش کنید و زیرش هم سوراخی داره که توی مخزن قرار میگیره،اون رو هم کمی گشاد کنید،رزوه و اورینگ رو چرب کنید و تمام مراحل رو معکوس انجام بدید.
برای تست نشتی هم دو راه داریم،یکی اینکه چک کنید ببینید تفنگ خود به خود باد کم میکنه یا نه،مثلا تا 200 بار شارژش کنید و بذارید دو سه روز بمونه و هر روز بهش سر بزنید،اگر ذره ای کم شده یعنی نشتی داره و راه دوم اینکه تمام مراحل باز کردن رو که توضیح دادم تا جدا کردن مخزن از کوپ انجام بدید و تفنگ هم باید باد داشته باشه،اگر 100 بار به بالا باشه بهتره چون معمولا زیر 50 بار بخاطر چفت نشدن سوزن سر والو نشتی وجود داره،هر دو سر مخزن رو توی یه لیوان شیشه ای آب بذارید و نگاه کنید که آیا حباب میده یا نه،حبابهایی که ابتدای کار میان مهم نیستن،حباب نشتی منظم و با یه ریتم خاص میاد بیرون.
باز هم میگم،شک من هنوز روی نوع ساچمه شما است،اگر ساچمه جی اس بی اگزگت 18.13 استفاده کنید مطمئنا هم دقت و هم قدرت واقعی کرال پرو رو تجربه میکنید که واقعا لذت بخشه،اگر ایراد از ساچمه نبود باید دنبال موارد دیگه باشیم،چنانچه تمایل دارید میتونید با شماره من تماس بگیرید که تلفنی با هم در موردش صحبت بکنیم،بهم توی خصوصی پیام بدید که بهتون شماره رو بدم

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - mehdigorji - 2017-01-19 10:10 AM

(2017-01-11 05:29 PM)siavashpayam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2017-01-11 01:49 PM)shahnam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان و اساتید آیا میشود قدرت تفنگ کرال پانچر پرو رو اضافه کرد یا خیر؟ بنده این اسلحه رو(اسلحه نو و آکبند) از لحاظ قدرت با تفنگ رنجر هاتسان 135 که در سایت های مختلف قدرت 28.8 ژول اعلام شده امتحان کردم و تقریبا قدرت برابر و حتی کمی هم ضعیف تر بود لازم بذکر است که کرال پرو با فشار هوای 200 (فول) بدون سایلنسر و درجه تنظیم هم در بالاترین قدرت یعنی 44.3 ژول قرار داشت./ میخواستم راهنمایی فرمایید چگونه میتونم قدرت واقعی یعنی 44.3 ژول رو در بالاترین قدرت داشته باشه در صورتی که از تعداد شات کاسته شود مانعی ندارد با تشکر از خدمات اساتید محترم

مطمئنی قربان؟!!!از چه ساچمه ای استفاده میکنی؟ ولوم تنظیم قدرت مطمئنی بالا بوده؟!!!توی نرم افزار چیرگان با جی اس بی اگزگت ۱۸.۱۳ ۶۹ ژول میده،حالا بگیم بیست ژول اشتباه حساب!! ۴۹ ژول باید بده،احتمالا ساچمه خیلی سبکی استفاده میکنی،من کرونو هم کردم همه بالای ۴۴ ژول بوده تا زمانی که رگولاتور از مدار خارج بشه،لطفا نوع ساچمه رو تعویض کن،بهترین و برترین ساچمه حی اس بی اگزگت هوی با گرین ۱۸.۱۳ است،ازش استفاده کن اگر بازم مشکل داشتی تفنگ ایراد داره
در هر حال با وجود اینکه مطمئنم یه ایرادی توی کار هست با تعویض فنر پشت چکش میتونی قدرت رو افزایش بدی،البته تا یه حدی و بیشتر از اون روی ماشه تاثیر منفی داره و سفت میشه،با گشاد کردن سوراخ خروجی هوا از رگولاتور هم میتونی به قدرت بیشتر برسی،یا ترکیب هر دو مورد بالا،اما باز هم میگم،مطمئنم یه ایرادی توی کار هست،یا ساچمه خیلی سبک استفاده میکنی یا ایرادی داره تفنگت،خود من وقتی تفنگم رو گرفتم با وجود صفر بودنش سوزن سر والو نشتی داشت که مشکلش رو خودم حل کردم

با سلام
عرض کنم که سوزن والو کپسول کرال بنده نشتی داشت که با تعویض واشتر پشت سوزن والو که داخل لوله کپسول هست درست شد ، ولی حالا بعد از بستن لوله کپسول از درز اطراف کپسول هوا میده البته وقتی فشار هوا از 50 بالاتر بره هوا میده و حدود 50 که میرسه دیگه هوا نمیده ، اورینگش رو هم عوض کردم ولی بهتر نشد ! دوستان چه روشی رو پیشنهاد میدید ؟

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - siavashpayam - 2017-01-19 10:21 AM

موقع بستن رزوه ها رو چرب نکردید،رزوه و اورینگ رو با روغن سیلیکون چرب کنید،دقیقا همین بلا سر من هم اومد و دیگه داشتم کلافه میشدم که از دوستی پرسیدم و گفت باید با روغن سیلیکون چربش کنی،روی رزوه ها و اورینگ،یه مقداری پس از اینکه بارگیری شد نشتی روغن میده که مهم نیست و روغنی است که پشت اورینگ ریخته شده و بعدش درست میشه

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - mehdigorji - 2017-01-19 10:53 AM

منظور از روغن سیلیکون چی هست من تازه میشنوم ؟ شرمندم Khansariha (8)
همون گیریس هست ؟
از کجا میشه این روغن رو خرید ؟ متشکرم از همراهی شما Khansariha (8)
(2017-01-19 10:21 AM)siavashpayam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
موقع بستن رزوه ها رو چرب نکردید،رزوه و اورینگ رو با روغن سیلیکون چرب کنید،دقیقا همین بلا سر من هم اومد و دیگه داشتم کلافه میشدم که از دوستی پرسیدم و گفت باید با روغن سیلیکون چربش کنی،روی رزوه ها و اورینگ،یه مقداری پس از اینکه بارگیری شد نشتی روغن میده که مهم نیست و روغنی است که پشت اورینگ ریخته شده و بعدش درست میشه

شما برای رفع نشتی واشر پشت سوزن والو از چه نوع واشری استفاده کردید ؟ چون واشر اون نقطه جنسش سخت و فکر میکنم فایبرگلاس باشه که من پیدا نکردم و مجبور شدم از واشر پلاستیک فشره استفاده کنم که باعث مقداری چسبندگی میشه و قدرت رو کمی پائین آورده

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - siavashpayam - 2017-01-19 11:26 AM

(2017-01-19 10:53 AM)mehdigorji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منظور از روغن سیلیکون چی هست من تازه میشنوم ؟ شرمندم Khansariha (8)
همون گیریس هست ؟
از کجا میشه این روغن رو خرید ؟ متشکرم از همراهی شما Khansariha (8)
(2017-01-19 10:21 AM)siavashpayam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

شما برای رفع نشتی واشر پشت سوزن والو از چه نوع واشری استفاده کردید ؟ چون واشر اون نقطه جنسش سخت و فکر میکنم فایبرگلاس باشه که من پیدا نکردم و مجبور شدم از واشر پلاستیک فشره استفاده کنم که باعث مقداری چسبندگی میشه و قدرت رو کمی پائین آورده

روغنی که توی بسته بندی تلنبه بود،از اون استفاده کردم،در ضمن اون واشر سر سوزن فایبرگلاسه و فکر نکنم امکان باز کردنش وجود داشته باشه،برای من روش خط افتاده بود به سنباده تراشیدمش و درست شد،اصلا و ابدا از واشر پلاستیکی در اون نقطه استفاده نکنید چون گیر میکنه و همونطور که گفتید ایجاد چسبندگی میکنه،اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری با هم رد و بدل بکنیم میتونید با شماره بنده تماس بگیرید که بیشتر بتونم در خدمتتون باشم

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - ahmadbah - 2017-01-19 11:30 PM

روغن کنار تلنبه رو سری های جدید بر میدارن . روغن سیلیکون هم معمولا جایی پیدا نمیشه جز جاهایی که تردمیل میفروشن با عنوان روغن تردمیل که همون سیلیکونه .

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - siavashpayam - 2017-01-20 08:06 PM

(2017-01-19 11:30 PM)ahmadbah نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
روغن کنار تلنبه رو سری های جدید بر میدارن . روغن سیلیکون هم معمولا جایی پیدا نمیشه جز جاهایی که تردمیل میفروشن با عنوان روغن تردمیل که همون سیلیکونه .

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

والا من تازه تلنبه خریدم،فکر کنم دو یا سه ماه بیشتر نشه،یعنی از دو سه ماه پیش به این ور برمیدارن؟در ضمن روغن سیلکیون و اسپری wd40 همه جا هست و میفروشن

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - climber7043 - 2017-01-20 09:43 PM

سلام به همگی دوستان
راستش یه سری کرال پانچر مگا جدیدا وارد شده دارن به اسم کرال 2016 میفروشن. ممنون میشم راهنمایی کنین که چه فرقی با مدلهای قبلی دارد و مثلا جنس قنداق فرقی دارد یا موارد دیگر فرقی دارد؟ راست جدیدا میگن مگسک و شکاف درجه تو کارتن تفنگ موجود نیست.