شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
اولین پی سی پی کرال (پانچر) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: اولین پی سی پی کرال (پانچر) (/showthread.php?tid=2086)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - abcdefghijklm - 2016-06-22 11:37 PM

(2016-06-22 11:32 PM)hamsina نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
بله
من دو روز پیش یه بریکر چوبی با سایلنسر و هارد کیس فابریک خریدم 1900
البته حدود 2 میلیون هم حداقل باید لوازم جانبی بخرید
دوربین
پایه دوربین
کیت شارژ
کپسول
و مقداری ساچمه
که من اینا رو حدود 2 تومن خریدم

Sent from my HTC_7060 using Tapatalk

میشه راجع به دوربینتون کمی توضیح بدین

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - hamsina - 2016-06-22 11:59 PM

لیپرز 4-16*50
من چون تجربه اولم بود خیلی نخواستم هزینه کنم
با پایه یه تیکه شد 400 تومن
بد نیست ولی راستش من دوربین گرون نداشتم که بتونم مقایسه کنم

هنوز در حال یادگیری هستم
ولی تفنگ خوبیه
فقط با دوربین یه کم سنگین میشه

حدود 80 شات میده که من از این قضیه بسیار راضیم

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - mhas - 2016-06-23 09:13 AM

اقا مبارک باشهKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
میشه بگی از کجا خریدی و اگه اینترنتی خریدی از کدوم سایت؟وچند روزه رسید دستت؟

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - hamsina - 2016-06-23 01:49 PM

از یه مغازه تو فردوسی
راستش به سایتها اعتماد ندارم
تازه تو مغازه هم یکی رو باز کرد ولی قنداقش شکسته بود و یکی دیگه اش هم لوله اش خط و خش داشت حالا اگه از سایت خریده بودم چه جوری میشد قضیه!!!
یا قبول نمیکردن و یا اگر هم قبول میکردن باید کلی هزینه پست و غیره میدادم

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - mhas - 2016-06-23 03:42 PM

(2016-06-23 01:49 PM)hamsina نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از یه مغازه تو فردوسی
تازه تو مغازه هم یکی رو باز کرد ولی قنداقش شکسته بود و یکی دیگه اش هم لوله اش خط و خش داشت حالا اگه از سایت خریده بودم چه جوری میشد قضیه!!!

سپاس.اره واقعا.منم چند وقته میخام مگا پانچر بخرم اما اصلا اعتماد به اینترنتی ندارم.همین کافیه یک درصد احتمال باشه قبلا یکی بردتش پس اورده باشه یا اصلا تو راه که میاد ضربه بخوره.باید بیام تهران

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - hamsina - 2016-06-23 07:55 PM

(2016-06-23 03:42 PM)mhas نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-06-23 01:49 PM)hamsina نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از یه مغازه تو فردوسی

سپاس.اره واقعا.منم چند وقته میخام مگا پانچر بخرم اما اصلا اعتماد به اینترنتی ندارم.همین کافیه یک درصد احتمال باشه قبلا یکی بردتش پس اورده باشه یا اصلا تو راه که میاد ضربه بخوره.باید بیام تهران
مگا چوبی رو تو فردوسی 1380 قیمت دادند به من

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - hamsina - 2016-06-24 01:52 PM

سلام دوستان چند سوال
یک: برای کرال پانچر بریکر آچار فرانسه ساچمه ها کدومه ? یعنی چیزی که دقت و قدرت و تخریب و افت کم انرژی و همه رو با هم داشته باشه
دو: این فرمولی که طبق اون هر چقدر وزن ساچمه بیشتر بشه انرژی هم بیشتر میشه تا کجا صادقه? به نظرم بسته با قدرت تفنگ بعد از یه مرحله ای افزایش وزن باعث کاهش شدید سرعت میشه و در نهایت افزایش ژول رو به همراه نخواهد داشت. من این حد رو میخوام بدونم البته اگه کلی هم نبود لااقل در مورد تفنگ خودم با قدرت 45 ژول سنگین ترین ساچمه قابل استفاده چه قدره و چه مارک و مدلی?
سه: من میخوام در صحرا و بیابون در مواقعی در برابر سگ و شغال از خودم دفاع کنم چه ساچمه ای پیشنهاد میکنید که بالاترین ضربه و درد رو داشته باشه ولی کمترین نفوذ و خطر رو
طوری که فقط باعث دفع مزاحم بشه و آسیب عمیق به اون نرسونه قطعا چون شلیک از فاصله ده متر و کمتر هست پس قضیه دقت و افت انرژی و غیره هم منتفی هست دیگه
ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - hunter extreme - 2016-06-24 03:51 PM

(2016-06-24 01:52 PM)hamsina نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان چند سوال
یک: برای کرال پانچر بریکر آچار فرانسه ساچمه ها کدومه ? یعنی چیزی که دقت و قدرت و تخریب و افت کم انرژی و همه رو با هم داشته باشه
دو: این فرمولی که طبق اون هر چقدر وزن ساچمه بیشتر بشه انرژی هم بیشتر میشه تا کجا صادقه? به نظرم بسته با قدرت تفنگ بعد از یه مرحله ای افزایش وزن باعث کاهش شدید سرعت میشه و در نهایت افزایش ژول رو به همراه نخواهد داشت. من این حد رو میخوام بدونم البته اگه کلی هم نبود لااقل در مورد تفنگ خودم با قدرت 45 ژول سنگین ترین ساچمه قابل استفاده چه قدره و چه مارک و مدلی?
سه: من میخوام در صحرا و بیابون در مواقعی در برابر سگ و شغال از خودم دفاع کنم چه ساچمه ای پیشنهاد میکنید که بالاترین ضربه و درد رو داشته باشه ولی کمترین نفوذ و خطر رو
طوری که فقط باعث دفع مزاحم بشه و آسیب عمیق به اون نرسونه قطعا چون شلیک از فاصله ده متر و کمتر هست پس قضیه دقت و افت انرژی و غیره هم منتفی هست دیگه
ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

سلام دوست عزیز

ساچمه مناسب و دارای خصوصیات مورد انتظار شما برای این سلاح وبسیاری سلاح های تا قدرت 45 ژول jsb 18.1 گرین

و jsb 15.89 گرین میباشد که پیشنهاد بنده مورد دومی یعنی 15.89 گرین میباشد برای اینکه افت بسیار کمتری نسبت به

18 گرین داره و مجبور به صفر کردن در فاصله دورتر برای لانگ رنج نمیباشید و دقت عالی داره مگر اینکه اختلاف انرژی برای

شما خیلی مهم باشد (شکاربزرگتر لانگ رنج )

و در کل وزن ساچمه به تنهایی کاهش یا افزایش شتاب و قدرت خروجی پرتابه رو تایین نمیکنه و تویست ریت لوله

و نوع خانکشی و طول لوله و شکل و ایرو دینامیک ساچمه و و و...........تاثیر گذاره . مثلا یه موقع میبینی یک مدل

سلاح, یک نوع ساچمه برند خاص با وزن سنگین تر از یک ساچمه برند دیگر رو با سرعت بیشتری پرتاب میکنه !!!

و با کرنوگرافی و گروپ گیری میتوانید بهترین رو پیداکنید .

در مورد حیوانات شغال و سگ اکثراقبل از رسیدن به شما و فاصله دورتر در صورت فرار نکردن نیازبه زدنشون نیست وتیر جلوپاشون بزنی صدای رد شدن ساچمه و گردوخاک فرارمیکنه .ولی موار خاص باساچمه برنجی gamo pba پیشونیش رونوازش کن Khansariha (214)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - hamsina - 2016-06-24 04:25 PM

ممنون بابت پاسخ
بالاخره برای پانچر بریکر بالاترین گرین ساچمه که منطقی هم باشه چقدره?
و اینکه برای سوال سومم آیا ساچه های سر تخت درد و کوبیدگی بیشتری ایجاد نمیکنند و بهتر نیستند? البته برای کاربرد دفع مزاحمت

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - hunter extreme - 2016-06-24 06:02 PM

همچیز به طور کامل گفته شد . ببینید شما برای تفنگ 40-45 ژولی بهتره نهایت از ساچمه 18 گرین استفاده کنید تا با افت شدید مواجه نشوید وگرنه علارغم قدرت بیشتر ساچمه سنگینتر سازگار با سلاح ، فاصله های دورتر رو بخاطر افت زیاد از دست بدهید مگر در سلاح های خاص نظیر وایرخ100 6 خان مثلا که بخاطر
تویست سریع لوله ه و نوع خانکشی ( مواردی که پست قبلی اشاره نمودم )بجهت سازگاری و دقت بهتر باید از ساچمه 21 گرین و طویل تر استفاده کنید