شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
اولین پی سی پی کرال (پانچر) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: اولین پی سی پی کرال (پانچر) (/showthread.php?tid=2086)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - mrezas - 2015-09-06 10:49 AM

سلام دوستان.من هم یکی از از این کرال پانچر ها خریدم.از تبریز نمایندگی خود الماس..........

دوست عزيز
لطفا از نشر اطلاعاتي كه هنوز صحت و سقم آنها مورد ترديد هست خودداري كنيد تا هم از متشنج شدن جو انجمن جلوگيري بشه و هم ناخواسته باعث دلخوري و كدورت در بين دوستان نباشيم

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - alienali - 2015-09-07 02:52 PM

کلا دوستان از موضوع بحث تاپیک منحرف شدند ... مشکل اینه

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - mehdigorji - 2015-09-11 08:12 AM

با سلام
دوستان كرال ديوايل بنده در مرحله دوم شارژ كپسول ، علي الرغم دقت و قدرت بالا بعد از شليك شات سوم ناگهان صداي خروج هواي نسبتاً شديدي از لوله به گوشم خورد و خلاصه كمكم تمام باد كپول تفنگ خالي شد ، به نظرتون بايد از كجاش براي شروع و تمير شروع كنم ؟

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - garshasb - 2015-09-11 09:51 AM

(2015-09-11 08:12 AM)mehdigorji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان كرال ديوايل بنده در مرحله دوم شارژ كپسول ، علي الرغم دقت و قدرت بالا بعد از شليك شات سوم ناگهان صداي خروج هواي نسبتاً شديدي از لوله به گوشم خورد و خلاصه كمكم تمام باد كپول تفنگ خالي شد ، به نظرتون بايد از كجاش براي شروع و تمير شروع كنم ؟
سلام
دوست عزیز بعد از خالی کردن مخزن تمام اورینگهای رابط والو و مخزن هستند رو عوض کن، فکر کنم چهارتا یا سه تا اورینگ باشه

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - mehdigorji - 2015-09-11 10:05 AM

(2015-09-11 09:51 AM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-09-11 08:12 AM)mehdigorji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
سلام
دوست عزیز بعد از خالی کردن مخزن تمام اورینگهای رابط والو و مخزن هستند رو عوض کن، فکر کنم چهارتا یا سه تا اورینگ باشه

سپاسگذارم ولي تا حالا كپسول رو باز نكردم و نميدونم بايد از كجا شروع كنم كه خرابكاري نكنم ، ميشه مختصر توضيح بديد تا به سيستم آسيب نرسونم ؟ البته بنده كارهاي فنيم خوبه و يكبار با موفقيت باز و بسته كنم ديگه حله .. متشكرم از اينكه راهنمايي مي فرمايئد Khansariha (8)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - garshasb - 2015-09-11 10:23 AM

اقا مهدی دوماه پیش یکبار بازو بستش کردم درست خاطرم نیست،
ولی روش کار اینطوری هست که اول کپ رو از قنداق جدا کن
هر کپسولی شیری برای تخلیه داره بازش کن تا مخزن خالی شه
با یک الن بالاتر سایز ۴ مخزن از کپ جدا میشه
معمولا با دوتا پیچ الن شماره دو نانومتر رو از مخزن باز کن،
اورینگ هر جا بود باید تعویض بشه،
اگر سوزن والو در دسترس بود که اورینگ مربوطشو عوض کن
درستش این هست که تا مطمن نشدی دست بهش نزنی یا اگر به این عقیده دارید که حتما تفنگت رو خودت باید تعمییر کنی مرحله به مرحله عکس بگیر و از دوستان نظر بخواه و اصلا عجله نکن تا به نتیجه مطلوب برسی

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - abdanan - 2015-09-11 07:47 PM

دوست عزیز اگر مخزن تفنگ کاملا تخلیه نشده بهترین روش جهت نشتی یابی استفاده از کف هستش اگر هم مخزن تخلیه هست یکم بادش کن و به تمام قستمهایی که قایل جدا شدن هستن از جمله شیر یکطرفه و قسمت والو کف بزنید اگر نشتی داشته باشه کاملا مشخص میشه و کار ت راحته که زودتر عیب پیدا بشه .بعد گفته های استاد عزیز محمد اقا را پی بگیر و مرحله به مرحله با عکس تفنگو باز کن حتما موفق میشی .

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - garshasb - 2015-09-12 09:46 AM

مخلصم حشمت خان
استاد کجا من کجا ! خخخخخخخ
نشتی اگر از سر والو باشه که نشونش خروج هوا از لوله تفنگ هست، تا فشار صفر ادامه خواهد داشت،
از علایم نشانگر نشتی مثل کف یا روغن زمانی که نشتی از جایی غیر والو باشد استفاده میشود، چون نشتی از والو تا فشار صفر ادامه خواهد داشت.
ارادت

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - mehdigorji - 2015-09-12 10:13 AM

(2015-09-12 09:46 AM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مخلصم حشمت خان
استاد کجا من کجا ! خخخخخخخ
نشتی اگر از سر والو باشه که نشونش خروج هوا از لوله تفنگ هست، تا فشار صفر ادامه خواهد داشت،
از علایم نشانگر نشتی مثل کف یا روغن زمانی که نشتی از جایی غیر والو باشد استفاده میشود، چون نشتی از والو تا فشار صفر ادامه خواهد داشت.
ارادت

با سلام و عرض ارادت خدمت برادران عزیزم که بخوبی راهنمایی میکنن Khansariha (256)
عرض کنم که بنده مطمئن شدم که اشکال از والو هست ! به خاطر موارد ذیل :
1- اولین باری بود که تفنگ رو شارژ کردم و رابط رو با مقداری باد تمیز نکردم ! که در این صورت احتمال رفتن براده های آهن داخل کپسول و گیر کردن والو هست
2 - باد فقط از لوله تفنگ طی مدت 10 الی 15 دقیقه تا آخر خالی شد و این نشون میده فقط والو مورد داره

پس با این حساب دوستان لطفاً راهنمایی کنید که ابتدا باید قنداق رو باز کنم و بعد لوله رو جدا کنم و در آخر کپسول رو ؟ ممنونم
درضمن اگر فقط والو گیر داشت چطور باید تمیزش کنم ؟
اورینگهای کپسول چندتاشت ؟
شماره هاش که باید 1×7/5 باشه و یکی هم 1×12 ولی چه تعدادی برای کپسول استفاده میشه با والو ؟ ممنونم

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - abdanan - 2015-09-12 12:30 PM

دوست عزیز نیاز به باز کردن لول نیست بهد از باز کردن قنداق که یه دونه هم پیچ داره زیر کپ قسمت والو 2 پیچ الن خور داره انها را فقط شل کن چون نیازیه باز کردن کامل نداره و بست لول که در جلوی لول ومخزن هست باز کنید بعد والو .برای باز کردن والو اگر تراشکاری نزدیک هست که مخزنو به سه نظام تراشکاری وصل کن ووالورا باز کن اگر نه میتونی با میله هم اندازه کوپل شارژ در محل شارژ تنفگ قرار دهیو ووالورا باز کنید .