شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
اولین پی سی پی کرال (پانچر) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: اولین پی سی پی کرال (پانچر) (/showthread.php?tid=2086)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - fkh - 2022-07-05 08:21 PM

سلام دوستان.Khansariha (8)
اقا صالح وسایل مورد نیاز رو گفتن.
برای سایلنسر هم همونطور که صالح جان گفتن اصلا نیاز به ساختش نیست.سایلنسر جم تک بخرین که کیفیتش هم خوبه.
کپسول کامپوزیت بخرین بهتره هم استاندارد تر هستن هم سبک هستن هم جدیدتر هستن.میتونید 9 لیتری هم بخرین که حدود 7 و خورده ای قیمتشه.همراه با کپسول کیت شارژ هم میخرین و نازل شارژ رو بهش وصل میکنید و راحت تفنگتون رو شارژ میکنید.
چند مدت پیش کپسول رو فول شارژ کردم و از اولین شارژ مخزن تا وقتی که کپسول خالی شه همراه با فشارژ مخزن قبل شارژ رو دارم یادداشت میکنم.وقتی کپسولم خالی بشه برای اعضای انجمن به اشتراک میزارم.

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - aghashekar - 2022-07-06 12:30 AM

سلام
ممنون از راهنمایی دوستان
ببخشید اگر اسم شما را بلد نیستم. آقا صالح پرسیدند در مورد دوربین. یک تکه چسب برق مشکل را حل کرد. در حلقه بالایی پایه در سمتی که نیاز بود کمی چسب برق قرار دادم مشکل حل شد. رتیکل آزاد شد. پیچ سمت را تقریبا تا وسط باز کردم.
بابت معرفی وسایل مورد نیاز هم مجدد تشکر میکنم. تا چه فشاری می شود تیر شلیک کرد؟الان درجه روی مخزن تفنگ فشار 110 را نشان می دهد. اگر مثلا تا 50 بار پایین بیاید مشکلی نیست؟
سوال دیگر اینکه اگر کپسول دست دوم که برگه تست دارد بخرم مشکلی ندارد؟ کپسول تست شده با کپسول نو از لحاظ کیفیت فرقی ندارد؟
از آقا فریبرز هم تشکر میکنم. منتظر نتیجه تست هستیم.
Khansariha (8)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - amn - 2022-07-06 09:44 AM

سلام دوستان.

کرال مگا رو باید تا ۲۰۰ نهایت ۲۱۰ بار شارژ کنید اینو خودم شارژ کردم و دیدم ؛ بعد ۴۰ شات قدرتمند بهتون میده‌‌ ؛ ( نمیدونم بعد از اون فشار رو چند میاد ) بعد از این ۴۰ شات مجدد باید پر بشه.
موقع پر کردن هم گلندگدن رو بکشید عقب ؛ و لول تفنگ رو هم به سمت خود تون نگیرید ؛ که خدایی نکرده حادثه ایجاد نشه.
فشار رو هم هیچوقت خیلی پایین نیارید ؛ ممکنه باعث بشه سوزن والو بره عقب و کل باد تفنگ خالی بشه.
از همون ۱۰۰ بار پایین تر نیاد
( بازم اینو بهتره اقا فریبرز توضیح بدن چون من pcp ندارم و بیشتر علاقه م به سمت فنریه )

کپسول رو هم خب اگه برگه تست داره فکر نکنم مشکلی باشه ؛ اما هیچ چیز وسیله نو و اکبند نمیشه ؛ شاید برگه تست جعلی باشه اصلا ؛ اینجور وسایل خیلی خطر ناک هستن ؛ یا خودتون شخصا برید بدید تست کنن و بعد بخرید یا هم اکبند بخرید ؛ این کپسول ها یه عمر مفید دارن که فک کنم ۱۰ سال باشه بعد از اون دیگه به درد نمیخورن ؛ حتی سیلندر خود تفنگ هم هر ۱۰ سال یک بار باید تست سلامت ازش گرفته بشه.

یا علی

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - fkh - 2022-07-06 12:20 PM

سلام دوستان.Khansariha (8)
برای فشار مخزن تا 120 یا نهایت 100 بار شلیک کنید کمتر از این دقت و قدرت مطلوبی بهتون نمیده.
در مورد کپسول اگه تمیز و سال ساخت بالا هست و برگه تست معتبر داره مشکلی نیست.توجه کنید بعضی ها شیر کپسول رو با نوار تفلون به بدنه میبندن.اصلا سمت اون کپسول ها نرید.کپسول خودم فولادی هست و سال ساختش 2015 هست.تا 2025 هم تستش معتبر هست.کپسول های فولادی تا وقتی که زیر تست منفجر بشن کار میدن.از بعضی از دوستان شنیده بودم حتی کپسول های فولادی 1990 و حتی به پایینتر هم دارن استفاده میکنن.کپسول ها بیشتر خطرشون از بابت شیر هاشون هست که ضربه نخورن یا غیر استاندارد نباشه.و خود کپسول هم 200 بار یا 150 بار رو سنگ نزن و رنگ نکنن و به جا 300 بار به مشتری نندازن.که اونجوری یعنی بازی با جون خریدار.بسیار خطرناکه.وگرنه بدنشون بسیار محکم هست.اینا در مورد کپسول های فولادی هست.ولی خب اگه اکبند کامپوزیت بخرین بهتره بازم سوالی بود در خدمتم.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم عکس کپسولم.

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - aghashekar - 2022-07-07 12:12 AM

سلام. ممنون از راهنمایی شما. انشاالله بودجه حاضر بشه خرید کپسول در اولویته.
Khansariha (8)