شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
اولین پی سی پی کرال (پانچر) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: اولین پی سی پی کرال (پانچر) (/showthread.php?tid=2086)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - amn - 2022-06-17 02:54 PM

(2022-06-17 09:54 AM)aghashekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در گروه تلگرامی دوستان گفتند که به ولوم تنظیم قدرت دست نزن که خراب می شود. گفتند روی ماکسیمم بگذار و تغییر نده. آیا این گفته درست است؟ دلیل منطقی دارد؟

سلام و درود.
تفنگ جدید مبارک باشه.
بله نباید با ولوم تنظیم قدرت تفنگ ور برید چون خراب میشه ؛ اگه پست های بالا رو تو گروه خونده باشید یکی از دوستان با این ولوم تنظیم قدرت بازی کرده بودن و اخر سر هم اورینگ های تفنگ رو خراب کرده بودن ؛ کلا یه چیز حساس هست ؛ اگه من تولید کننده بودم اصلا این قطعه رو تو تفنگ قرار نمیدادم.

و اگر هم به قدرت زیاد نیازی نداشتید می‌بایست تفنگ فنری تهیه کنید ؛ پی سی پی رو همه به خاطر قدرت و دقت بالا تر به فنری ترجیح میدن.
برای مشکل صدای زیاد هم از سایلنسر استفاده کنید ‌‌.
شارژ سیلندر تفنگ رو هم بیارید روی ۲۰۰ بار ؛ و حدود ۴۰ شات قدرتمند بهتون میده‌‌ ؛ یه رگلاتور توکل هم روش نصب کنید ترولانس شات ها میاد پایین.

یا علی

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - aghashekar - 2022-06-17 09:39 PM

سلام
تشکر از لطف شما
و ممنون از راهنمایی شما. این یک نقص است و کوتاهی شرکت سازنده. اگر این ولوم قابل اعتماد بود حق انتخاب داشتیم. مثلا وقتی هدف زنی یا ش.. در فاصله کم است با کاهش ولوم می توانیم صدای کمتر و تعداد شات بیشتر داشته باشیم و بالعکس. دیروز دوربین را روی تفنگ بستم و تنظیم کردم. طبلک ارتفاع راحت تنظیم شد ولی طبلک سمت فکر میکنم تا اخرین درجه چپ پیش رفت. اول تیر ده سانتیمتر به راست می خورد که بالاخره به وسط هدف رسید. قصد دارم کمی طبلک را ازاد کنم که تحت فشار نباشد. منتها احساس میکنم پایه های دوربین مشکل دارند. با شیم گذاری می شود کمی دوربین را به سمت راست اورد یا کمی زیر پایه را سنباده بزنم؟

Khansariha (8)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - samani - 2022-06-17 09:48 PM

(2022-06-17 09:39 PM)aghashekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
تشکر از لطف شما
و ممنون از راهنمایی شما. این یک نقص است و کوتاهی شرکت سازنده. اگر این ولوم قابل اعتماد بود حق انتخاب داشتیم. مثلا وقتی هدف زنی یا ش.. در فاصله کم است با کاهش ولوم می توانیم صدای کمتر و تعداد شات بیشتر داشته باشیم و بالعکس. دیروز دوربین را روی تفنگ بستم و تنظیم کردم. طبلک ارتفاع راحت تنظیم شد ولی طبلک سمت فکر میکنم تا اخرین درجه چپ پیش رفت. اول تیر ده سانتیمتر به راست می خورد که بالاخره به وسط هدف رسید. قصد دارم کمی طبلک را ازاد کنم که تحت فشار نباشد. منتها احساس میکنم پایه های دوربین مشکل دارند. با شیم گذاری می شود کمی دوربین را به سمت راست اورد یا کمی زیر پایه را سنباده بزنم؟

Khansariha (8)

در مورد طبلک سمت دوربین اصلا نباید اینطور باشه قطعا دوربین رو درست نبستید یا پایه ها کلا ایراد داره دوباره دوربین رو ببندید و دقت کنید دوربین تراز باشه اگه باز هم چپ میزد مشکل از دوربین هست.البته نگفتید در چه فاصله ای 10 متر راست میخورده ولی اینطور که گفتید تا اخر تیک خورده احتمالا فاصله نزدیک بوده.
نیاز به شیم گذاری نیست شما کافیه یه پایه مناسب داشته باشید پایه دیسکاوری کیفیت خوبی داره
ترجیحا سعی کنید دستکاری نکنید و سراغ سنباده و ..نرید.
موفق باشید

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - amn - 2022-06-17 10:01 PM

درود پایه مولتی رینگ دیسکاوری عالیه....

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - aghashekar - 2022-06-17 11:30 PM

(2022-06-17 09:48 PM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در مورد طبلک سمت دوربین اصلا نباید اینطور باشه قطعا دوربین رو درست نبستید یا پایه ها کلا ایراد داره دوباره دوربین رو ببندید و دقت کنید دوربین تراز باشه اگه باز هم چپ میزد مشکل از دوربین هست.البته نگفتید در چه فاصله ای 10 متر راست میخورده ولی اینطور که گفتید تا اخر تیک خورده احتمالا فاصله نزدیک بوده.
نیاز به شیم گذاری نیست شما کافیه یه پایه مناسب داشته باشید پایه دیسکاوری کیفیت خوبی داره
موفق باشید

سلام جناب سامانی
ده سانتیمتر در حدود پانزده متری به سمت راست میزد.
پایه بی نام و نشان است. اسلحه فروشی شهرمان فقط همین را داشت. من هم میخواستم زودتر تفنگ را تست کنم. از دوربین مطمئنم. احتمال بسیار زیاد از پایه است.Khansariha (8)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - hello - 2022-06-19 04:23 PM

(2022-06-17 09:48 PM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2022-06-17 09:39 PM)aghashekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
تشکر از لطف شما

Khansariha (8)

موفق باشید
سلام. نه دوست عزیز . مشکل از دوربین نیست. شاید مشکل از پایه باشه ولی زیاد هم مهم نیست. من خودم دوربین وست هانتر خریدم با پایه فابریک .( قیمت ۶ میلیون حدودا ) .روی سوپر جامبو بستم. تفنگ تقریبا ۱۰ ۱۵ سانت پایین و راست میزد. با چرخوندن طبلک هم فقط راست زدن حل میشد. اما دوربین رو باز کردم و با یه شیم گذاری ساده مشکل رو حل کردم. برای شیم گذاری هم میتونین از چسب برق استفاده کنین.
در ضمن قبل باز کردن دوربین . تفنگ رو یجا ثابت کنین و بعد به یه فاصله دور با دوربین نگاه کنین. بعد طبلک هارو کامل سفت کنین و کانل باز کنین‌ ... ببینین چقدر دوربین جابجا میشه. و سپس با چرخوندن طبلک دوربین رو به وسط اون قسمتی که جابجا میشد بیارین و سپس با شیم گذاری سعی کنین مشکل رو حل کنین. موفق باشین

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - fkh - 2022-07-04 01:48 PM

سلام دوستان.Khansariha (8)
چند مدتی بود احساس میکردم خیلی قدرت تفنگم پایین امده.فنر چکش رو که باز کردم دیدم فشرده و خم شده.
از تلگرام فنر چکش سفارش دادم دستم رسید دیدم اشغال برام فرستاده.تفنگم داشت میترکید.زود بازش کردم فنر خودم رو بستم.با فروشنده بحث و دعوا کردم گفت یه فنر چکش دیگه میفرستم اونم فرستاد دیدم کارکرده هست.که صالح جان در جریان هستن.Khansariha (290)
بالاخره یه فابریکش رو گرفتم و امروز نصب کردم.چندتا تیر زدم خوب بود.چون هوا طوفان بود نتونستم خوب تستش کنم.هوا بهتر بشه تست میکنم و تو صفحه مگا قرار میدم.
اینم عکس فنر ها
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوتا سمت راستی همونا هستن سرم کلاه رفت.اخری بزرگتره هم فابریک هست که از یه فروشنده دیگه سفارش دادم.

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - amn - 2022-07-04 09:38 PM

سلام فریبرز جان ؛ خداروشکر مشکل حل شد ؛ منتظر تست ها تون هستیم.

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - aghashekar - 2022-07-05 05:34 PM

سلام دوستان
مگا را که تحویل گرفتم شارژ روی 200 بود. الان تا حدود 110 پایین آمده چون برای تست و تنظیم دوربین تعدادی شات داشتم. هنوز تلمبه و کپسول نگرفتم. الان یک تفنگ دارم و دوربین هم روش تنظیم شده. چه وسایلی نیاز دارم؟ یک کوپل شارژ برنجی با تفنگ تحویل گرفتم. آیا همین کافی است یا کوپل شارژ شلنگ دار نیاز دارم؟
صدای تفنگ زیاد است. اگر با لوله آلومینیومی و تعدادی واشر مثل الگویی که دوستان در قسمت ساخت سایلنسر قرار داده اند یک سایلنسر بسازم کافیست یا فابریک بخرم؟ کپسول فولادی بهتر است یا کامپوزیت؟ کپسول شش لیتری اگر 300 بار شارژ داشته باشد چند بار تفنگ مگا را کامل شارژ میکند؟
ببخشید اگر زیاد سوال پرسیدم. پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگزارمKhansariha (8)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - amn - 2022-07-05 07:02 PM

(2022-07-05 05:34 PM)aghashekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
چه وسایلی نیاز دارم؟ یک کوپل شارژ برنجی با تفنگ تحویل گرفتم. آیا همین کافی است یا کوپل شارژ شلنگ دار نیاز دارم؟
صدای تفنگ زیاد است. اگر با لوله آلومینیومی و تعدادی واشر مثل الگویی که دوستان در قسمت ساخت سایلنسر قرار داده اند یک سایلنسر بسازم کافیست یا فابریک بخرم؟ کپسول فولادی بهتر است یا کامپوزیت؟ کپسول شش لیتری اگر 300 بار شارژ داشته باشد چند بار تفنگ مگا را کامل شارژ میکند؟
ببخشید اگر زیاد سوال پرسیدم. پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگزارمKhansariha (8)

سلام.
اون مشکل تنظیم نشدن دوربین حل شد ؟ میگفتید ۱۰ - ۱۵ سانت اختلاف داره.

وسایلی که برای تفنگ pcp ضروری هستن ؛
۱- کپسول
۲- سایلنسر
۳- دوربین
۴- ساچمه خوب

شلنگ که باید داشته باشه مگرنه چطور میخواید تفنگ رو شارژ کنید.
برای شارژ کردن ش هم فقط و فقط به کپسول فکر کنید ؛ تلمبه به درد نمیخوره.

توی کپسول ها کامپوزیت بهتر از فولادی هست ؛ هم وزن کم تری داره و هم خطر ش کم تره‌.
خدایی نکرده اگه بترکه ؛ فولادی منفجر میشه ولی کامپوزیت فقط بغلش پاره میشه.

در مورد صدای تفنگ هم از سایلنسر استفاده کنید ؛ نیازی به ساختش نیست ؛ اونی که خودمون میسازیم زیاد صدا رو کم نخواهد کرد ؛ یه سایلنسر جمتک بخرید ؛ فک کنم در حدود ۴۰۰ تومن باشه.

در مورد شارژ هم اقا فریبرز قراره اعلام کنن‌.

فعلا.