شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
جنبش ضد شكار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: جنبش ضد شكار (/showthread.php?tid=2079)

جنبش ضد شكار - Sniper - 2015-03-06 01:39 AM

با سلام خدمت همه دوستان و سروران گرامي.
هدف از ايجاد اين تاپيك بحث در مورد فلسفه شكار و هدف واقعي از كشتار موجودات زندس. اميدوارم به نتايج خوبي برسيم.
من نظر شخصي خودم رو ميگم دوستاني كه موافق هستند لطفاً از من حمايت كنن. دوستان شكارچي هم لطفاً نظراتشون رو بگن. ممنون.
ببينيد من قبول دارم كه همه ما عشق به تيراندازي داريم و همچنين قبول دارم كه لذتي كه در شليك به يك هدف زنده هست در شليك به اجسام نيست. ولي واقعاً هيچ وقت نتونستم خودم رو راضي كنم كه به يكي از مخلوقات خدا شليك كنم. هرگز نتونستم به خاطر يك لحظه لذت جوني رو كه خدا به موجودي داده ازش بگيرم. عزيزان اين دنيا قانون داره و يكي از اون قانون ها قانون بازتابه. واقعاً كسي كه بي دليل موجودي رو ميكشه نميترسه از بازتاب عملش؟ واقعاً نميترسه هستي همون جور باهاش رفتار كنه كه اون با هستي رفتار كرده؟
من به شخصه تنها در صورتي ميتونم تن به اين كار بدم كه در شرايطي باشم كه براي زنده موندن نياز به اين كار داشته باشم. ولي فكر نميكنم هيچ كدوم از دوستان هرگز در شرايطي قرار گرفته باشن كه چيزي براي خوردن نداشته باشن و ممكن باشه از گرسنگي بميرن و مجبور به شكار بشن. در عجبم از اون دوستاني كه علاقه به شكار كلاغ دارن!!! واقعاً چرا؟ واقعاً چطور دلتون مياد چطور به خودتون اجازه ميديد اين همه آيات بزرگي خدا رو نابود كنيد؟ بعضي از دوستان ميگن چون تعداد كلاغ زياد شده. ولي به نظرتون دخالت ما تو كار طبيعت درسته؟ مگه لير از اينه كه هرجا انسان تو كار طبيعت دخالت كرده همه چيز به هم ريخته؟
دوستان من باور كنيد من شما اون كبوتر اون درختي كه لونه اون كبوتر روشه و اون زميني كه اون درخت توش ريشه داره و من و شما روش ايستاديم همه يكي هستيم. همه ما وجه الله هستيم. همه ما اعضاي يك پيكريم. وقتي من به شما به درخت يا به كبوتر ظلم ميكنم در اصل دارم به خودم ظلم ميكنم. من نه كاري به قانون دارم نه كاري به شرع فقط ميخوام يادتون بيارم ما وجدان هم داريم اون لحظه كه ميخواي جون يه پرنده رو از بدنش بيرون بكشي قبلش از خودت بپرس......چرا؟؟؟
ببخشيد سخن به درازا كشيد. دلم پر بود.

RE: جنبش ضد شكار - Ali - 2015-03-06 01:48 AM

دوست عزیز تاپیک هایی هست که دوستان قبلا زحمتشو کشیدن و کلی هم بحث شده نمونش
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

راستی مهم معتدل بودن و قانونمند بودنه و پرهیز حداکثری از شکار بیمورد هست.اگر علاقه دارید در تاپیک ذکر شده ادامه بدید ممنون.Khansariha (8)