شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بانک عکس فشنگ (گلوله زنی_ساچمه زنی_خفیف و پیستول_ایرریفل) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: فشنگها ( ساچمه زني و گلوله زني ) (/forumdisplay.php?fid=54)
+--- موضوع: بانک عکس فشنگ (گلوله زنی_ساچمه زنی_خفیف و پیستول_ایرریفل) (/showthread.php?tid=2069)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: بانک عکس فشنگ (گلوله زنی_ساچمه زنی_خفیف و پیستول_ایرریفل) - asman - 2015-05-21 11:09 AM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نوک خالی ( بدون مرمی -مشقی)

RE: بانک عکس فشنگ (گلوله زنی_ساچمه زنی_خفیف و پیستول_ایرریفل) - asman - 2015-06-19 10:22 PM

url]

RE: بانک عکس فشنگ (گلوله زنی_ساچمه زنی_خفیف و پیستول_ایرریفل) - rezajf - 2015-06-26 03:36 AM

این هم یه 8 میلی متری با مرمی فابریک کاملا سربی( FPB(full plumb bullet (البته این اختصار از خودم بود خخخخخخ) ساخت تهران تاریخ زیاد مشخص نیست

[تصویر: 25_151435277052942.jpg]

[تصویر: 25_151435277052963.jpg]

RE: بانک عکس فشنگ (گلوله زنی_ساچمه زنی_خفیف و پیستول_ایرریفل) - nimrooz - 2015-06-26 07:50 PM

اساتید گلوله کاملا سربی با اون گرمای لول هنگام شلیک ذوب نمیشه؟

RE: بانک عکس فشنگ (گلوله زنی_ساچمه زنی_خفیف و پیستول_ایرریفل) - RAK - 2015-06-26 11:23 PM

با سلام .
دمای ذوب سرب اگر درست یادم باشه حدود 320 درجه سانتیگراد هست و ذوب شدن مرمی سربی در دمای انفجار باروت بی واسطه امکان پذیره علاوه بر اون سرعت زیاد هم موجب ذوب شدن میشه چه با تماس با هوا چه تماس با لوله اسلحه
یکی از دلایل غلاف کردن سرب تو مرمی علاوه بر تمیز ماندن خان و دفرمه نشدن سرب در هنکام انفجار و طی مسیر اون تا هدف جلوگیری از از قضیه هست
یک سری نشیمنهای برای مرمی های سربی از جنس مس یابرنج وجود داره برای ایجاد واسطه بین انفجار و سرب که مانع از ذوب شدن سرب میشود که شکلش هم مثل یک پولک بغل سیلندر ماشینه البته کالیبره با اسلحه و هم قطر با مرمی که ته مرمیهای سربی قرار میدهند که البته اونهم برای سرعتهای بالا شاید جواب نده
اقا رضا تجربه عملی که خدمتتون عرض کردم
چرا ذوب میکنه البته نه بصورت کامل فقط ناحیه تماس با انفجارو یعنی ته مرمی
البته نوع باروت و کالیبر هم خیلی موثره

RE: بانک عکس فشنگ (گلوله زنی_ساچمه زنی_خفیف و پیستول_ایرریفل) - rezajf - 2015-06-26 11:33 PM

زمان پرواز مرمی از زمان خروج از دهانه لول تا رسیدن به هدف ، حداکثر حداکثر حداکثر یک ثانیه است و زمان تماس انتهای مرمی سربی با آتش گاز باروت در داخل لول شاید یک میلی ثانیه باشد و این زمان به قدری نیست که بتواند سرب را ذوب کند

RE: بانک عکس فشنگ (گلوله زنی_ساچمه زنی_خفیف و پیستول_ایرریفل) - mirlohi - 2015-06-27 11:46 AM

دوستان لطف کنن جواب بنده رو در تاپیک مربوطه بدن(اگه جواب رو میدونن)یه عکس برای جلوگیری از فرو رفتن در باقالی.خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
[تصویر: 64.jpg]

RE: بانک عکس فشنگ (گلوله زنی_ساچمه زنی_خفیف و پیستول_ایرریفل) - KRALMAGNUM - 2015-06-27 12:56 PM

(2015-06-27 11:06 AM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا یه سوال:گلوله های دوزمانه مانند فشنگ 23 میلیمتری ضد هوایی یا گلوله توپ که از مواد منفجره درون مرمی استفاده شده چجوری گلوله پس از شلیک سرخ میشه و تا فاصله زیادی سرخ (داغ)میمونه و مواد داخلش منفجر نمیشه؟؟؟چرا راه دور بریم مگه فشنگ کلاش پس از شلیک مرمیش سرخ تو هوا نمیره؟؟؟ ته مرمی هم اگه دقت کرده باشین بازه و سرب سفت شده پیداست.با این حال باید سرب ذوب بشه و از ته مرمی بریزه؟؟؟؟؟ [تصویر: 800px-WWI-shells.jpg]

سلام اقای میرلوحیKhansariha (8)Khansariha (8)
طبق عکسی که گذاشتی حالا نمیدونم مرمی چه سلاحی هست اما اگر به نوک مرمی توجه کرده باشید یه فلزی قرار داره

اون بهش میگن ماسوره ماسوره های مختلفی داریم و وارد بحثش نمیشم از الیکتریکی بگیر تا ضربه ای که این نوع ماسوره در این عکس اگر اشتباه نکنم ضربه ای هستن همین طور که از اسمش پیداست با ضربه ای که هنگام برخورد مرمی به اون جسمه سختی حالا یا فلز هست یا دیوار بتنی و....... اون مواد منفجره ای که داخل مرمی هست بعد از ضربه ماسوره خرج اوله یا همون باروتی که اول میسوزه جرقه ای هست که اون مواد رو فعال میکنه و باعث انفجار میشه.
ناگفته نماند چون خودم علاقه دارم به فشنگ دوزمانه یا همون انفجاری تا یه جاهای پیش رفتم و یه نوع مواد درست کردم که اسلحه کلاش در 100 متری با فشنگ معمولی قادر به سوراخ کردن ورقه 20 میلیمتری هست.
و اون ازمایش رو رویه فشنگ خفیف انجام دادم ورقه 5 میل تا 6 میل رو سوراخ میکرد اساتید ببخشید واسه کاشت باقالیKhansariha (8)Khansariha (8)
اقا رضا fmj ببخشید دیگه
یا علی

RE: بانک عکس فشنگ (گلوله زنی_ساچمه زنی_خفیف و پیستول_ایرریفل) - FMJ - 2015-06-27 04:00 PM

[/align]
[color=باسلام و عرض ادب
دوستان تاپیکهای مختلف و مرتبطی واسه تبادل نظر و سوال و جواب وجود داره
این تاپیک فقط بمنظور ارسال عکس ایجاد شده
از دوستان و کاربران حرفه ای واقعا بعیده ...
لطفا ارسالهای نوشتاری خودتونو حذف بفرمایید.
با تشکر

RE: بانک عکس فشنگ (گلوله زنی_ساچمه زنی_خفیف و پیستول_ایرریفل) - mirlohi - 2015-06-27 08:48 PM

انجام شد آقا رضا.بنده پس از اطلاع دوستان خودم کامنت رو حذف میکردم.واجب نبود حرص بخوری.آخه با قرمز هم نوشتی دادا.پیش خودم گفتم الان با 270 میای اصفهان شکار ما البته با فشنگ مشقی.جوشی نشووووووووو (شوخی)ارادتمندمKhansariha (8)Khansariha (214)
8.57 مهام.سهمیه توزیع شده 94 یکی از رفقا. [تصویر: maham.jpg]