شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
كپسول يا تلمبه؟؟؟ - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: مقایسه و مشاوره خرید (/forumdisplay.php?fid=60)
+---- انجمن: مشاوره خرید (/forumdisplay.php?fid=62)
+---- موضوع: كپسول يا تلمبه؟؟؟ (/showthread.php?tid=2068)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7

RE: كپسول يا تلمبه؟؟؟ - hosseinf - 2016-08-07 04:48 PM

(2016-08-07 03:05 PM)شرود نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-08-06 11:44 PM)hosseinf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-08-06 09:54 PM)شرود نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من اگه بخوام یه کپسول دست دو از مغازه داری بخرم آیا مغازه دار برگه تست( تست هیدرو استاتسک) اون رو هم باید بهم بده? یا باید بعد از خرید خودم ببرم واسه تست?
در کل منظورم این هستش که چطور قبل از خرید کپسول دست دو از یه مغازه دار از صحت کپسول مطلع شم?

ترجیحا بهتره با تست و تایید شده بگیرید، ولی در هر شرایطی با فروشنده شرط کنید و حتما حتما با فاکتور دارای مهر و امضا بگیرید و در فاکتور همه چیز قید شده باشه.(فشار کاری کپسول، فشار کاری شیر، سال تولید و ...)

ببخشید منظورتون از فشار کاری شیر یعنی چی؟

این تاپیک برای مقایسه و بحث در مورد برتری استفاده از کپسول و تلمبه ایجاد شده و فکر میکنم بهتره سوالاتتون در این مورد رو در تاپیک دیگه ای بپرسید، مثلا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(یا شاید تاپیک تخصصی تر هم باشه که من نمیدونم).
البته به جهت اینکه سوال شما بی جواب نمونه بنده در همین جا جواب سوال شمارو میدم.

ببین دوست من، شما وقتی یک کپسول میخرید طبیعتا روی اون یک شیر هم هست، همونجور که کپسول داری فشار کاری مشخصی هست (مثلا 300 بار) شیری که برای تخلیه استفاده میشه هم به صورت استاندارد باید فشاری حداقل برابر با فشار کاری کپسول (مثلا 300 بار) داشته باشه تا حداکثر ایمنی رو برای شما ایجاد کنه.
روی شیر هم به طور معمول فشار کاری قید شده.
دیده شده که بعضی مواقع حالا به دلیل پایین آوردن قیمت تمام شده یا هر چیز دیگه، روی کپسول های 300 بار، شیرهای با فشار کاری کمتر، مثلا 200 بار قرار میدند.

[تصویر: 08M1_SP14_1_500x500.jpg]

توصیه میکنم برای خرید اینگونه اقلام حتما با یک فرد متخصص و معتمد مشورت کنید و برای خرید اقدام کنید.
در همین انجمن آقا سهیل (نام کاربری SOHEIL-GUNSMITH) در زمینه کپسول و کیت شارژ اطلاعات زیادی دارند و برای خرید هم میتونید به ایشون مراجعه کنید.

RE: كپسول يا تلمبه؟؟؟ - agaey - 2016-08-08 12:00 PM

تلمبه بهتره 300 بارش دارم خيلي بهتراز كبسوله حمل راحت هميشه هم اماده بادكردنه هيچ دلهرهاي واسه تركيدن ندارا .درضمن واسه ادماي تنبل مثل من ورزش خوبي.

RE: كپسول يا تلمبه؟؟؟ - vsninja - 2016-08-08 12:01 PM

(2016-08-08 12:00 PM)agaey نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تلمبه بهتره 300 بارش دارم خيلي بهتراز كبسوله حمل راحت هميشه هم اماده بادكردنه هيچ دلهرهاي واسه تركيدن ندارا .درضمن واسه ادماي تنبل مثل من ورزش خوبي.
قیمت تلمبه خوب چنده؟
مشکل رطوبت نداره؟

فرستاده شده از H30-U10ِ من با Tapatalk

RE: كپسول يا تلمبه؟؟؟ - agaey - 2016-08-08 12:11 PM

(2016-08-08 12:01 PM)vsninja نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-08-08 12:00 PM)agaey نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قیمت تلمبه خوب چنده؟
مشکل رطوبت نداره؟

مشكل رطوبت. بنظرمن وقتي قطعات داخل تفنگ زد زنگ باشي رفع خودتلمبا روهم خوب گريس كاري كردم .يه هاتسان مدل ويبلي دسته دوم گرفتم 450 تومن فعلا ازش راضيم

RE: كپسول يا تلمبه؟؟؟ - شرود - 2016-08-08 03:46 PM

(2016-08-08 12:11 PM)agaey نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-08-08 12:01 PM)vsninja نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قیمت تلمبه خوب چنده؟
مشکل رطوبت نداره؟

مشكل رطوبت. بنظرمن وقتي قطعات داخل تفنگ زد زنگ باشي رفع خودتلمبا روهم خوب گريس كاري كردم .يه هاتسان مدل ويبلي دسته دوم گرفتم 450 تومن فعلا ازش راضيم

من بین تلمبه و کپسول نمیدونم کدوم رو انتخات کنم.
مشکلی با تلمبه ندارم به قول دوستمون میتونه جای ورزش اجباری واسم باشه ولی به خاطر رطوبتی که ایجاد میکنه میترسم به تفنگ آسیب بزنه. به نظر من اگه تلمبه مشکل رطوبت نداشته باشه خیلی بهتر از کپسوله

RE: كپسول يا تلمبه؟؟؟ - cyros - 2017-03-01 03:17 PM

سلام دوستان ببخشید میخواستم بدونم تلمبه چرا نسبت به کپسول ضعف داره ؟ به هر حال کپسول نیاز به شارژ دوباره داره ولی تلمبه رو همیشه میشه استفاده کرد

RE: كپسول يا تلمبه؟؟؟ - pmn - 2017-03-01 04:08 PM

(2017-03-01 03:17 PM)cyros نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان ببخشید میخواستم بدونم تلمبه چرا نسبت به کپسول ضعف داره ؟ به هر حال کپسول نیاز به شارژ دوباره داره ولی تلمبه رو همیشه میشه استفاده کرد

سلام
تلمبه هر چن مدت نیاز به سرویس شدن داره گرچه کار سختی نیست ولی کپسول نیاز نداره
خود تلمبه زدن به نظر خودم سخت نیست ولی وقت گیر هست مخصوصا اگه تعداد شات اسلحه کم باشه یا قصد گروپ گیری داشته باشید.
مثلا چن تا خانواده رفتین تعطیلات عید و میخواین با چن نفر تیراندازی کنید5 نفر که باشین مثلا نفری 6 تا شلیک کنید,باید ربع ساعت تیراندازی رو قطع کنید بشنید تلمبه بزنید, به نظر خودم بزرگترین عیب تلمبه یه همچین مواردی هست وگرنه عیبوب دیگش قابل چشم پوشی هست با توجه به قیمت کمتر نسبت به کپسول و مستقل بودن از لحاظ شارژ و....مثل کپسول.

RE: كپسول يا تلمبه؟؟؟ - cyros - 2017-03-01 04:16 PM

ممنون از این که جوابمو دادید
یعنی تلمبه زدن ۱۵ دقیقه طول میکشه؟
من یه کلیپ دیدم تو آپارات که at44 رو تو یه مدت خیلی کوتاهی با تلمبه ریچارج کرد

RE: كپسول يا تلمبه؟؟؟ - pmn - 2017-03-01 06:47 PM

(2017-03-01 04:16 PM)cyros نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از این که جوابمو دادید
یعنی تلمبه زدن ۱۵ دقیقه طول میکشه؟
من یه کلیپ دیدم تو آپارات که at44 رو تو یه مدت خیلی کوتاهی با تلمبه ریچارج کرد

15 دیقه رو بصورت حداکثری گفتم با این شرایط که آهسته تلمبه زده بشه و ممتد هم نباشه تا هم فردی که داره تلمبه میزنه خسته نشه و هم طول عمر اورینگای تلمبه و خود تلمبه بیشتر باشه.

RE: كپسول يا تلمبه؟؟؟ - cyros - 2017-03-01 07:53 PM

میشه با تیون اینا کاری کرد بره بالای ۴۰؟ اینجوری خیلی مسخرست اگه قرار باشه من تفنگ بادی ۴۰ ژولی بگیرم میرم ۱۳۰۰ میدم att میگیرم دیگه !