شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
كپسول يا تلمبه؟؟؟ - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: مقایسه و مشاوره خرید (/forumdisplay.php?fid=60)
+---- انجمن: مشاوره خرید (/forumdisplay.php?fid=62)
+---- موضوع: كپسول يا تلمبه؟؟؟ (/showthread.php?tid=2068)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7

RE: كپسول يا تلمبه؟؟؟ - dinarkooh - 2015-02-09 07:53 PM

سلام دوست عزیز،برای جلوگیری ازورود رطوبت به داخل مخزن تفنگ میتونی یه رطوبت گیر قبل ازسوپاپ مکش تلمبه بذاری،کارسختی نیست.موفق باشی

RE: كپسول يا تلمبه؟؟؟ - tinger - 2015-02-09 07:55 PM

از دوستان کسی درباره تلمبه چهارزمانه FXاطلاعاتی داره؟ واینکه این تلمبه در پیتلرینگ رطوبت چگونه عملکردی داره؟

RE: كپسول يا تلمبه؟؟؟ - mehti - 2015-02-13 12:46 AM

دوست عزیز درسته تلمبه ی مزیت هایی داره و میشه هرجایی تو کوله بردش اما باید هر دفعه حدرد 300 تا 400 بار تلمبه بزنی تا تفنگت پر بشه که بستگی به حجم مخزن تفنگ داره.اما کپسول دردسرایی داره ولی خیلی راحت تره دوتا عیب عمده داره اگه تفنگتو خواستی شارژ کنی باید بری سراغ ثندوق عقب ماشینت از هر جایی که هستی البته اگه واسه شکار زیاد تیر میندازی که فکر نکنم بیش از 40 شات نیازت بشه و دوم همه جا پر نمیکنن و خیلی دیگه خودشونو واسه پر کردن ی کپسول لوس میکنن اینقدر که ادم واقعا سختش میشه برا پر کردنش.اما تلمبه من باشم طرفش نمیرم تازه با رطوبت گیر هم باز مقداری رطوبت وارد سلاح میشه که در دراز مدت عیبهایی به دنبال داره.
اما همه اینا از مشکلات پی سی پی دارهاست دیگه.
هر که فیل خواهد .......
راستی ی موضوعی هم در مورد نیتروژن بگم حالا خوبه یا بده بماند که دویتان خیلی از محاسنش تو همین سایت گفتن اما ی نکته ای که بهش اشاره نشده بود اینم اینه که ی مقداری بخاطر خاصیت این نوع گاز که مولکولهای درشتی داره وزن تفنگ و سبک تر میکنه.
ای مثال بزنم دوستان رو ماشین پرایدشون که فرمون هیدرولیک نیست امتحان کنن و لاستیک هارو با نیتروژن پر کنن فرمون ماشین فوق العاده نرمتر میشه و دلیلشم اینه که ی مقدار نیتروژن بخاطر مولکولهای درشتش میل به بالا رفتن داره.
مطالبی و که عرض کردم تو ی مجله خوتدم و به صورت تجربی هم خودم امتحانش کردم.

RE: كپسول يا تلمبه؟؟؟ - tinger - 2015-02-13 02:12 AM

من که به تلمبه عادت کردم البته کپسول داشتن نیاز به شرایط ایده آل وامکانات شارژ هست ولی تلمبه داشتن یه احساس خودکفایی وبینیازی به آدم میده البته با عرق جبین وکد یمین!
صحبت از عادت شد جاداره در پرانتز یه جمله از کریشنامورتی بگم:
عادت انسان رابطور عجیبی خواب میکند....

RE: كپسول يا تلمبه؟؟؟ - آذرخش - 2015-02-13 10:28 AM

سلام:در کلیپی دیدم که تلمبه را به وسیله بازوی مکانیکی حرکت میدهند و نیازی نیست که شخص خود را خسته کند آیا به نظر دوستان این راه خوبی است؟؟ البته اینکه دیگر قابل حمل نیست یکی از معایب بزرگ آن است اما خواستم نظر کلی دوستان را جویا شوم.

RE: كپسول يا تلمبه؟؟؟ - amin.faraji - 2015-02-13 12:16 PM

تقریبا میشه همون سیستم اهرمی کردن. ولی تلمبه ثابت میشه به دیوار.
از همه بهتر اتوماتیک کردن تلمبه هست که اونم هزینه زیاد میبره.

RE: كپسول يا تلمبه؟؟؟ - مهدى١٣٦١ - 2015-02-13 03:24 PM

دوستان من خودم از تلمبه استفاده ميكنم ( هاتسان) بسيار هم راضيم ، واقعا هم تلمبه مجانى و به صرفه است ، تو يكسال فقط ٢ تا اورينگش عوض شد و مثل روز اول نو شد ، علاوه بر صرفه اقتصادى يك استقلال و عدم وابستگى و اختيار عمل رو هم به ادم ميده ، ولى واقعا تلمبه هم سختى هاى خودش رو داره ، به نظر من استفاده از تلمبه شرايط فيزيكى و بدنى مناسب ميخواهد ، دوستانى كه وزن كم يا مشكل سنون فقرات و كمردرد و مشكل سر شانه و كتف دارن به هيچ عنوان از تلمبه استفاده نكنن چون واقعا فشار بسيار بالايى به بدن مياره ، هرچيزى محاسن و معايب خودش رو داره ، و ١٠٠ البته سليقه ، پس هم تلمبه هم كپسول عالين ، بسته به شرايط و سليقه استفاده كنندش

RE: كپسول يا تلمبه؟؟؟ - آذرخش - 2015-02-13 06:01 PM

سلام:امین عزیز آنچه که توی فیلم نشان میداد اتوماتیک شده تلمبه بود فکر میکنم کل هزینه آن هم به هفتصد هزار تومان هم نرسد.

RE: كپسول يا تلمبه؟؟؟ - mhrSB - 2015-02-13 06:55 PM

به نظر من،اگه شخصی تواناییش اش را داره بهتر جفتش را با هم تهیه بکنه تا مکمل هم باشن.
ولی تلمبه همون جوری که دیگر دوستان گفتن خیلی سختی داره(اسیب هایی که به بدن میزنه خیلی هزینه اش بیشتر از استهلاکی هست که برای تفنگ داره)،من با این که وزنم بالاست و برای تلمبه زدن زیاد مشکلی ندارم ولی اصلا حاظر نیستم فقط به تلمبه متکی باشم.Khansariha (226)
اگر هم میشد یک تلمبه خوب کنار کپسولم،به صورت دست دوم تهیه میکردم.Khansariha (399)
ولی توصیه من اینه:هرکسی توانایی استفاده از کپسول را داره شک نکنه.Khansariha (256)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: كپسول يا تلمبه؟؟؟ - shekarmi - 2015-02-13 06:59 PM

سلام دوستان سه تا سوال داشتم ...1_ قیمت کپسول چقدر هست ؟؟ 2_ برا هر بار شارژ چقدر پول میگیرن ؟؟ 3_چند بار میشه با کپسول مخزن تفنگ رو شارژ کرد ؟؟؟ جواب بدید ممنون میشم Khansariha (8)