شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
برگزاری مسابقه سوم تیراندازی بنچ رست تفنگ بادی-ورامین اسفندماه 93 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بنچ رست و فیلد تارگت (/forumdisplay.php?fid=140)
+--- انجمن: مسابقات بنچ رست (/forumdisplay.php?fid=143)
+--- موضوع: برگزاری مسابقه سوم تیراندازی بنچ رست تفنگ بادی-ورامین اسفندماه 93 (/showthread.php?tid=2062)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: برگزاری مسابقه تیراندازی بنچ رست تفنگ بادی-ورامین اسفندماه 93 - صادق قرنجیکی - 2015-03-15 12:20 AM

با تشکر از علی آقای عزیز ، آقا جلال ، مسیح و دیگر دوستان ، از همه سپاسگزار و قدردان هستیم. برای مقدمه چیزی نمونده و من مستقیم میرم سر بحث گزارش مسابقه . طی سه پست متوالی عکس ها و گزارش روند اجرای مسابقه حضور دوستان اعلام می شود. روز تمرین و هماهنگی و سازماندهی محیط باشگاه برای اجرای مسابقه ، روز مسابقه و اجرای آن و در آخر نیز عکس های دوستان و به قولی در حاشیه مسابقه رو خدمت دوستان ارایه می دهم:

بخش اول :
بنا به اعلام قبلی روز پنجشنبه و ساعت 14 تا 16 به عنوان ساعت تمرین ، تنظیم و هماهنگی تجهیزات شرکت کنندگانی که تمایل داشتند در محیط باشگاه این کار رو انجام بدهند اختصاص یافت. در هر صورت من نیز به همراه یکی از دوستان شرکت کننده از بندرترکمن به سمت تهران حرکت کردیم تا ظهر در محل باشگاه حاضر باشیم برای انجام کارهای اولیه ، چیدمان و آماده سازی لاین تیراندازی ، آماده سازی پایه اهداف و خود کارت ها ، چک نهایی اسامی و شرکت کنندگان و ... برای بار دیگر از دوستان ، علی آقا ، حمید عزیز ، آقا شهاب و پسرعموی ایشان علیرضا و دیگر دوستان که روز 5 شنبه یک روز قبل در محل باشگاه حضور داشتند تشکر و قدردانی می کنم. با همراهی دوستان توانستیم تا ساعت 1 بامداد کلیه کارها رو سازماندهی و انجام داده و برنامه ریزی روز مسابقه نیز مرور و چک نهایی شد. دوستان اصفهانی علی آقا مومن زاده ، آقای خوانساری ، مسیح و امین عزیز نیز با حضور خود گرمی بیشتری به جمع کوچک ما بخشیدند.
[تصویر: 14263646761.jpg]
[تصویر: 14263646772.jpg]
[تصویر: 14263646773.jpg]

از اسپانسرهای این مسابقه در بخش تامین جوایز و تامین کمپرسور برای شارژ کپسولهای دوستان ، بار دیگر قدردانی و تشکر می کنیم. شرکت الماس باختر تامین کننده جوایز کلی مسابقه (ساچمه های JSB ) ، فروشگاه یابان و برادران پرن نیز با تامین بخشی دیگر از جوایز مسابقه (دوربین و دوپایه و همراهی اولیه در ابتدای استارت مسابقه) ما را یاری کردند. آقا جواد آقالو نیز نیازی به گفتن نداره و از همینجا دوباره دستشون رو می فشارم و تشکر ویژه از همه این عزیزان داریم.
[تصویر: 14263646774.jpg]

دوستان آقا سعید ، حمید عزیز ، رضا ، یونس و شهاب و علیرضا که ما را تا نیمه شب برای اتمام کارهای روز مسابقه یاری و همکاری کردید ، خسته نباشید. از همه زحمات ممنون و سپاسگزار .
[تصویر: 14263646775.jpg]
[تصویر: 14263646776.jpg]
[تصویر: 14263646788.jpg]

Khansariha (8)

RE: برگزاری مسابقه تیراندازی بنچ رست تفنگ بادی-ورامین اسفندماه 93 - صادق قرنجیکی - 2015-03-15 07:55 AM

بخش دوم : روز مسابقه

خوشبختانه با همکاری آقای بوربور مدیریت باشگاه تک تیرانداز ، تیم برگزاری شب را در محل باشگاه سپری کردند تا بتوانیم روز مسابقه با اطمینان بیشتر و طبق زمانبندی تعیین شده کارها انجام شود.
[تصویر: 14263924031.jpg]

طبق اعلام قبلی ورود شرکت کننگان ساعت 8 بود و لاین اول مسابقه ساعت 9:30 استارت می خورد. بعد از ورود بیشتر دوستان شرکت کننده و صرف صبحانه ، برنامه خوشامدگویی با همراهی آقای بوربور اجرا و پس از آن یک توضیح مختصر برای آشنایی با روند و قوانین ایمنی مسابقه و سیستم امتیازدهی و توضیح تارگت های مسابقه داده شد.
[تصویر: 14263924033.jpg]
[تصویر: 14263924034.jpg]
[تصویر: 14263924035.jpg]

آماده سازی خط آتش و چک نهایی کارت اهداف :
[تصویر: 14263924322.jpg]
[تصویر: 14263924323.jpg]

پس آز آماده شدن خط آتش و اعلام داوران، تیراندازان کلاس Springer ضمن حفظ قوانین ایمنی ، در لاین آتش قرار گرفتند.
[تصویر: 14263924324.jpg]
[تصویر: 14263927381.jpg]
[تصویر: 14263927382.jpg]

پس از اتمام کلاس فنرپیستون ، مسابقه 25 متر PCP آزاد با فراخوان شرکت کنندگان این کلاس و با کمی تاخیر شروع شد :
[تصویر: 14263927384.jpg]
[تصویر: 14263927385.jpg]
[تصویر: 14263911391.jpg]
[تصویر: 14263911392.jpg]

طبق زمانبندی بعد از برگزاری کلاس 25 متر PCP ، استراحتی داشتیم که با اعلام آمادگی تیراندازان 75 یارد ، این کلاس پس از استراحتی کوتاه و آماده شدن اهداف شروع شد :
[تصویر: 14263911394.jpg]
[تصویر: 14263911395.jpg]
[تصویر: 14263911393.jpg]
[تصویر: 14263911861.jpg]
[تصویر: 14263911862.jpg]
[تصویر: 14263911395.jpg]
[تصویر: 14263911863.jpg]

در این کلاس 11 نفر شرکت کننده داشتیم که با اعلام انصراف های شب قبل از مسابقه به 5 نفر تقلیل پیدا کردند. با مشورت کمیته برگزاری از تیراندازان رشته 25 متر نیز دعوت به عمل آمد صرفا برای محک خود در این کلاس و به صورت غیر رسمی با تیراندازان این کلاس رقابت کنند. لاین در کل با 9 نفر تیراندازکه 5 نفر آنها ، تیراندازان ثبت نام شده این کلاس بودند ، اجرا و به پایان رسید.

پس از استراحت و سرو نهار و شمارش امتیازات کارت اهداف (در طول مسابقه انجام شد تا وقت تلف شده به حداقل برسد) و تعیین نفرات برتر توسط تیم داوری ، مراسم توزیع جوایز و پایان برنامه نیز اجرا شد. جدول نتایج نفرات برتر هر سه کلاس 25 متر Springer ، 25 متر PCP و 75 یارد :

[تصویر: 14263916101.jpg]
[تصویر: 14263916102.jpg]
[تصویر: 14263916103.jpg]

تصاویر مراسم اهداء جوایز :
[تصویر: 14263918491.jpg]

سه نفر اول کلاس Springer :
[تصویر: 14263918492.jpg]
[تصویر: 14263918493.jpg]
[تصویر: 14263918494.jpg]

سه نفر برتر کلاس 25 متر PCP :
[تصویر: 14263918495.jpg]

سه نفر برتر کلاس 75 یارد :
[تصویر: 14263922001.jpg]

نفرات برتر هر سه کلاس :
[تصویر: 14263922002.jpg]
[تصویر: 14263933171.jpg]
[تصویر: 14263933182.jpg]
[تصویر: 14263933183.jpg]
[تصویر: 14263933184.jpg]

Khansariha (8)

RE: برگزاری مسابقه تیراندازی بنچ رست تفنگ بادی-ورامین اسفندماه 93 - ham - 2015-03-15 11:23 AM

بسیار عالی.صادق جان خسته نباشید جانانه باید بهت گفت.همچنین دوستان دیگه که زحمت همچین برنامه ای رو کشیدن.Khansariha (8)
تبریک میگم به دوستانی که مقام آوردن.انشاالله که هرسال شاهد همچین مسابقاتی باشیم.
جوایز رو اعلام نکردی صادق جان.خخخ

RE: برگزاری مسابقه تیراندازی بنچ رست تفنگ بادی-ورامین اسفندماه 93 - صادق قرنجیکی - 2015-03-15 04:37 PM

ممنون حمید جان ، جای شما و AA S510 شما خالی ! در پست قبل تر عنوان کردم ، جوایز توسط شرکت بازرگانی الماس باختر و فروشگاه یابان کمپ تامین شد. البته ناقابل بود و ارزش حضور دوستان خیلی بیشتر از موارد است.
- نفرات اول هر سه رشته : 6 بسته ساچمه JSB
- نفرات دوم هر سه رشته : 4 بسته ساچمه JSB
- نفرات سوم هر سه رشته : 2 بسته ساچمه JSB
لوح یادبودی نیز به این عزیزان تقدیم شد. به نفرات اول هر سه رشته علاوه بر ساچمه به ترتیب کلاس های 75 یارد ، 25 متر PCP و 25 متر فنرپیستون یک دوربین سنترپورینت 4-16*40 ، یک دوپایه و یک کلاه با برند CZ اهدایی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برادران پرن نیز اهدا شد. دوباره از آقای میانجی و حریری از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و آقای پدرام پرن برای همکاری در تهیه جوایز تشکر و قدردانی می کنم. همینطور از آقای آقالو (فروشگاه آقالو) بابت ساپورت عینک های ایمنی و تامین کمپرسور هوا و شارژ کپسول دوستان تشکر می کنم.

RE: برگزاری مسابقه تیراندازی بنچ رست تفنگ بادی-ورامین اسفندماه 93 - milad123 - 2015-03-15 04:54 PM

باتشکر از همه دوستان به خصوص اقا صادق و مدیران انجمن به جز خود من که متاسفانه به دلیل مشکلات تا حد بسیار زیادی از تیراندازی و تفنگ دور شدم.همچنین با تشکر از اسپانسرهای مسابقه.به امید روزی که من هم در کنار سایر عزیزان باشم.

RE: برگزاری مسابقه تیراندازی بنچ رست تفنگ بادی-ورامین اسفندماه 93 - AIRKING - 2015-03-15 07:39 PM

اقا صادق عزیز گزارش خیلی خوبی بود.
علی اقای عزیز از شما هم کمال تشکر دارم.
متاسفانه بنده هم در اخرین لحظات با توجه به اتفاق ناگواری که برای یکی از اقوام افتاد نتونستم خودم برسونم و الان با دیدن این تصاویر و عکس ها حسابی حالم گرفته شد Khansariha (226)
بگذریم..

چند تا نکته که با اجازه دوستان اشاره میکنم برای خودم خیلی جالب بود.

خودم بیشتر 75 یارد برام جالب بود چون معمولا توی فواصل دور هست که تفاوت ها مشخص تر میشه و تو این فواصل هست که اسلحه،ساچمه و تیر انداز خودش نشون میده.
نکته ایکه برام جالب بود اختلاف امتیاز دیانای 3.500 میلیونی با کریکت 10 تومنی و raw حداقل 13 تومنی بود! واقعا باید تو این امتیاز به پی 1000 آفرین گفت .البته از نقش تیر انداز نباید به راحتی گذشت.

نکته بعد تعداد ایکس هایی بود که دوستان زدند و باز هم اینجا جالب بود برای خود من،که تفاوت ها اینقدر کمه.
تو کلاس 25 متر هم واقعا باز مشخص میشه که پی سی پی ها تو این فاصله تفاوت های آنچنانی با هم ندارند .
هدفم از گفتنن مطالب بالا این بود که دوستان اگر واقعا دنبال لذت بردن از تیر اندازی هستند حتما لازم نیست با قرضو قوله اقدام به خرید تفنگ های گرون قیمت کنند بلکه با اسلحه هایی ارزون اما بهبود یافته و البته تمرین هم میتونن نهایت لذت ببرن ،البته قطعا برای فواصل بالا تر از 50 متر باید روی اسلحه هایی مثل دیانا و وایرخ و اف ایکس و ... حساب باز کرد اما برای مصارف معمولی و گاها شکار به راحتی و با کمی دستکاری میشه روی اسلحه های ارزون قیمتی مثل هاتسان و بوکانیر و دیسکاوری حساب باز کرد (البته ارزون منظورم نسبت به بازار موجوده و گرنه 2 تومن کم پولی نیست خخخ)

باز هم از دوستان کمال تشکر دارم و امیدوارم با فرهنگ سازی درستی که شروع شده همگان روزی به این نتیجه برسن که تفنگ بادی مترادف با ساچمه تو دهن ریختن و به هر جنبنده ای شلیک کردن نیست.
فعلاKhansariha (8)

RE: برگزاری مسابقه تیراندازی بنچ رست تفنگ بادی-ورامین اسفندماه 93 - صادق قرنجیکی - 2015-03-15 08:17 PM

جلال جان ممنون از شما و ان شا ا... در برنامه های بعدی بتونیم با دوستان دوباره دور هم جمع بشیم. مهم ترین موضوع این رشته و هر ورزشی همین ایجاد دوستی ها و داشتن روحیه ورزشکاری است.

اما در بعد فنی و تکنیکی موضوع مسابقه و رشته بنچ رست : اتفاقا در این رشته ، مسافت 25 و 50 سلاح بادی ، کلاس رسمی فدراسیون جهانی بنچ رست تفنگ بادی و خفیف است. رقابت ها هم سنگین و نزدیک به هم ، کافیه به نتایج رقابت های جهانی این رشته از 2008 (سال تاسیس فدراسیون جهانی) تا 2013 قهرمانی جهان در کشور چک نگاهی بندازید. نفرات برتر امتیازات 247 تا 250 گاها با ایکس های برابر دارند. اینجا نمیشه گفت که سلاح های PCP در این رنج فرق چندانی با یکدیگر در کسب امتیاز ندارند. در مسابقه اخیر نیز هر سه سلاح سه نفر برتر برای رقابت در این مسابقه بهینه شده بودند. (سلاح من ، سلاح محمد عزیز و حتی حمید که هیچکدام حالت دیفالت نداشتند) . اصولا در بنچ رست ، بهینه سازی و استفاده درست از امکانات موجود در کنار تمرین و استفاده از تجهیزات جانبی همانند رست ها و بادنماها در موفقیت بیشتر تاثیر زیادی دارد.

باهاتون موافقم که کلاس تنها فقط برند و یا هزینه بالای یک سلاح نمی تونه تاثیری در موفقیت داشته باشه ولی مطمئن باشید سلاح های بهتر موفق تر هم خواهند بود اگر در دست یک تیرانداز همراه با تمرین مناسب باشد. بیشتر دوستانی که در این مسابقه حضور داشتند تیراندازان خوبی هستند ولی در این رشته تمرین و افزایش مهارت بیشتر تاثیر گذار است و نبود تمرین و استراتژی درست ، مشکل بیشتر دوستان بود. خیلی از دوستان حتی لحظه ای به موقعیت پرچم ها و بادنماها توجه نمی کردند و صرفا در فکر شلیک و زدن هدف بودند ! در فضای باز زدن یک هدف 2 میلیمتری با هر سلاحی سخته! و بودن باد و عوامل جوی این کار رو سخت تر می کنه! شاید خیلی از دوستان بتوانند گروپ خیلی بسته ای با سلاح خود بگیرند و هدفزنان ماهری باشند ولی هدف گرفتن 25 هدف در 20 دقیقه و زدن رینگ 10 اهداف بنچ رست با گرفتن گروپ و هدفزنی کاملا متفاوت هست. اینجا تفاوت تیراندازی که استراتژی و برنامه منظمی برای حضور در رقابت ها داره با تیرانداز عادی مشخص می شود. امیدوارم با روی آوردن دوستان به سمت تیراندازی ورزشی با سلاح های بادی ، دوستان وارد کننده و شرکت های فعال در این زمینه نیز به فکر عرضه سلاح های تارگتی تر با قمیت مناسب و تجهیزات جانبی این رشته باشند.

در رابطه با کلاس 75 یارد پی سی پی ، این کلاس برای اولین بار به صورت یک رقابت بین دوستان برگزار شد و من نظرم این هست که هنوز زوده در مورد تیراندازی دوستان قضاوت کنیم. کما اینکه بین نفرات تیرانداز که به صورت افتخاری در این لاین تیراندازی کردند ، دوستمون آقا حمید حکمی امتیار 226 رو با سلاح AA S510 گرفتند که در رده خود و در کالیبر 22 واقعا امتیاز بالایی است حتی از امتیاز رقابت اول ایجاد کننده این کلاس یعنی اکستریم بنچ رست آریزونا در سال 2011 که سه نفر برتر هر سه 140 امتیاز داشتند با X های متفاوت!! نفرات برتر هر سه امتیاز بالای 200 داشتند. در هر صورت این یک کلاس غیر رسمی بوده و صرفا برای آزمایش توانایی دوستان بود. واقعا تیراندازی در این فاصله (75 یارد برابر با 68.8 متر ) با یکی سلاح بادی و کالیبر 22 با شرایط جوی متغیر و کسب امتیاز کار ساده ای نیست. در مسابقات 2012 ، 2013 و 2014 اکستریم بنچ رست نیز سلاح هایی با کالیبر 25 و 303 توسط تیراندازان استفاده می شد. با این حساب نتایج این رقابت بسیار هم خوب بود.

در کل هدف داشتن یک رقابت ورزشی سالم ، اشاعه فرهنگ تیراندازی و لذت بردن است که فکر می کنم تا حد زیادی در این مسابقه برای دوستان این موضوع اتفاق افتاد و ما همگی شاد و راضی هستیم. در رابطه با موارد تکنیکی بنچ رست ان شا ا... تاپیک اختصاصی برای آشنایی با این رشته ایجاد خواهیم کرد. امیدواریم توانسته باشیم که رضایت شرکت کنندگان عزیز را بدست آورده باشیم و آرزومندیم تا این رشته گسترش بیشتری پیدا کرده و ایرگانرها به تیراندازی ورزشی و رقابتی بیشتر بپردازند. اینکار همت جمعی می خواهد و برگزاری چنین رقابت هایی کار یک فرد نیست و در واقع در این مسابقه چندین نفر مدیر برگزاری بودند و توانستند کاری موفق حضور مخاطبین عرضه کنند.

پیرو گفته های قبلی در رابطه با کلاس 75 یارد ، امتیازات تیراندازان برتر این کلاس در سال های 2011 و 2012 به 200 هم نمیرسه ولی در 2013 و 2014 با ورود سلاح های FX با کالیبر بالاتر مثل 25 و 303 امتیازات تفاوت فاحشی با سال های قبل دارد. نیتم از گفتن این موضوع این بود که ارزش تیراندازی دوستان در مسابقه اخیر بیشتر مشخص بشه اما به هر صورت تعریف استاندارد برای بنچ رست جهانی مسافت 25 و 50 متر و کالیبرهای 22 و 177 (5.5 و 4.5 ) است که کاملا با قوانین جاری کشور ما نیز مطابقت دارد. رشته تیراندازی بنچ رست سلاح بادی در WRABF به دو کلاس اصلی Light Varmint و Heavy Varmint تقسیم می شود که تفاوت آنها همانطور که از نام گذاری آن پیداست در قدرت سلاح های مورد استفاده در این دو کلاس است. محدودیت قدرت 16 ژولی در کلاس LV و 27 ژولی در کلاس HV . اما WRABF به اعضای خود اجازه می دهد تا برای گسترش رشته بنچ رست کلاس های بومی خود را نیز داشته باشند اما در رقابت های جهانی قوانین رسمی مورد استفاده است و کشورهای عضو شرکت کننده طبق قوانین جهانی آن و در دو کلاس LV و HV حضور پیدا می کنند.

RE: برگزاری مسابقه تیراندازی بنچ رست تفنگ بادی-ورامین اسفندماه 93 - AIRKING - 2015-03-15 09:33 PM

اقا صادق عزیز ممنون از توضیحات تکمیلی شما.
عرایض بنده بیشتر برای کسانی بود که قصد یک تیر اندازی تفریحی داشتند و البته سعی کردم اشاره ای داشته باشم اما خوب شاید نتونستم منظورم درست برسونم.و قطعا برای عزیزانی که به صورت حرفه ای دنبال کننده تیر اندازی هستند قطعا سلاح عالی یکی از مهم ترین فاکتور هاست.Khansariha (8)

RE: برگزاری مسابقه تیراندازی بنچ رست تفنگ بادی-ورامین اسفندماه 93 - saeedmsgh - 2015-03-15 09:46 PM

صادق خان کاش روی عکس های دسته جمعی بچه ها رو به ترتیب معرفی میکردی Khansariha (8)

RE: برگزاری مسابقه تیراندازی بنچ رست تفنگ بادی-ورامین اسفندماه 93 - صادق قرنجیکی - 2015-03-16 08:35 AM

[تصویر: 14263933171.jpg]
ایستاده از راست به چپ :
آقایان جواد آقالو ، مسعود قدیری ، محمد امیری ، حمید حکمی ، محمدرضا زمانی ، محراب ستوده ، ؟؟ ، سعید سعادتمند ، مسیح فخرالمباشری ، مازیار بیژنی ، سهیل میرزایی (کلاه CZ ) ، علی اسحاقی ، اسماعیل طهماسبی ، مجید رشیدی ، علیرضا (پسعموی آقا شهاب جدیدی) ، رضا صالحی ،
نشسته از راست به چپ : خودم ، آقای بوربور مدیریت باشگاه تک تیرانداز ، شهاب جدیدی ، ؟ همکار آقای آقالو ، علی مومن زاده ، محمد خوانساری و امین عزیز (don corleone)