شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
چگونه با تفنگ غیر رگوله در مسابقات شرکت کنیم ؟ - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: اموزش مهارتهای تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=31)
+--- موضوع: چگونه با تفنگ غیر رگوله در مسابقات شرکت کنیم ؟ (/showthread.php?tid=1956)

صفحه ها: 1 2

RE: چگونه با تفنگ غیر رگوله در مسابقات شرکت کنیم ؟ - صادق قرنجیکی - 2014-09-17 03:12 PM

سعید جان پست های دوستان را امروز صبح قبل از کار مشاهده کردم و متنی نیز در رابطه با این موضوع آماده کردم که به علت مشغله کاری نتوانستم ارسال کنم.
در کل پرسش هایی که از دوستان داشتم رو شما در پست خود مطرح کردید؛ فقط این را نیز در نظر داشته باشید که بیشتر دوستان با این بحث ها شاید آشنایی نداشته باشند و ناآگاهانه موضوعاتی را مطرح کرده باشند! خوب طبیعی است؛ با توجه به اینکه این تایپیک در راستای مسابقه بنچ رست مهرماه 93 ایجاد گردیده ، این گرایش و علاقمندی دوستان به تیراندازی دقیق و حضور در رقابت های بنچ رست را باید به فال نیک گرفت و دوستان را بیشتر با مبحث چگونگی حضور در مسابقات با هر سطح از تجهیزات آشنا کرد. امیدوارم این تایپیک به منبعی بسیار خوب در این زمینه تبدیل شده و از دوستان می خواهم که بحث را به صورت آگاهانه تر و علمی تر و با استدلال به تست های انجام شده ادامه دهند.
در هفته بعدی در صورت امکان آزمایشی با یک سلاح هاتسان AT44 همراه با تست تعداد و نوع شات روی یک کارت هدف بنچ رست 25 متر انجام خواهم داد. همینطور در کنار آن از یک سلاح رگوله (BSA R10 خودم ) نیز تست می گیرم و همینطور نمودار شات استرینگ هر دو سلاح را تهیه و نتایج را در این تایپیک به اشتراک می گذارم.
در کل می خوام بگم که تصور دوستان از تفاوت شات و دقت سلاح های رگوله با غیر رگوله آن طوری هم نیست که در تصور عمومی گفته می شود. همینطور در پاسحخ به دوست عزیز "drivyyy" : ( نه در استاندارد فدراسیون جهانی و نه در مسابقات معتبری همچون اکستریم بنچ رست ، کلاس بندی به صورت سلاح های رگوله و یا غیر رگوله نداریم و تنها در وزن سلاح و تجهیزات تفاوت وجود دارد مثل کلاس بندی فدراسیون جهانی به صورت LV و HV که این رده بندی در مسابقات اکستریم بنچ رست نیز حذف شده و با کلاس بندی دیگری جایگزین شده که باز تفاوتی در حضور PCP های رگوله و غیر رگوله وجود ندارد و در کنار پی سی پی ها فنرپیستون های دقیقی مثل AA TX200 ، وایرخ 80 هم به رقابت می پردازند.
Khansariha (8)

RE: چگونه با تفنگ غیر رگوله در مسابقات شرکت کنیم ؟ - drivyyy - 2014-09-18 08:30 PM

نقل قول : در حال حاضر چون بحث مسابقه و تارگتینگ جدید هست و هنوز کسی زیاد از بحث تیونینگ اطلاع نداره طبیعی هست که ما چنین انتظار داشته باشیم که حتما از بهترین امکانات باید استفاده کرد تا به بهترین نتیجه رسید

من منظور بدی نداشتم امیدوارم راجع به نظر من بد نتیجه گیری نکرده باشین که اظهار نظر ما هم از ناحیه علاقه مندی و پشتیبانی از برگزاری این چنین مسابقات هست و رواج پیدا کردن این جور حرکت ها هست

نقل قول :دوست عزیز هیچکس در هیچ کجای دنیا تفنگ از پشت ویترین به مسابقه نمیبره حتی تفنگی که رگوله باشه !
شرکت در مسابقه مقدماتی داره که نباید فراموش بشه و اولین رکن اون در رابطه با تفنگ بالابردن راندمان اون هست حتی برای تفنگی مثل وایرخ 100
اگر نظر شما غیر از این هست کافیه همون at - 44 که مثال زدید رو برای شرکت در مسابقه به من بدید و بعد از یک هفته چیزی نزدیک به وایرخ 100 تحویل بگیرید
اشتباه شما در اینه که فکر میکنید فقط باید تمرین کرد شما اگر با تفنگ بدون دقت 100 سال هم تمرین کنید به هیچ نتیجه ای نمیرسید

حرف شما متین ما که مخالفتی نداریم Khansariha (8) برای آماده کردن سلاح برای مسابقه نیاز به تدارکات هست
شخصا امکان شرکت ندارم چون توان تدارکات مثل رست و ساچمه و هیزنه های که در بر داره برای شخص بنده مقدور نیست دستمون تنگه

نقل قول :این عکس گروپ تفنگ علی آقا ( خالزن ) توسط بنده در فاصله 25 متر و مربوط به 2 هفته پیش هست
گروپ سمت راست در وضعیت استاندارد و گروپ سمت چپ بعد از یک تغییر کوچک . نقاط قرمز رنگ محل نشانه گیری
تعداد شلیک 5 عدد
حالا شما با این وضعیت چطور میتونی با تمرین به مهارت برسی ؟

وقتی اسلحه دقت نداشته باشه که اصلا نمی شه تو مسابقه شرکتش داد کرال مگنوم هم اگه دقت داشت می شد استفاده کرد
اگر P1000 با رگولاتور خراب هم بیارید نتیجه اش معلومه
ما که مخالفتی نداریم حرف شما درسته

نقل قول :اشتباه بعدی شما تکرار و اصرار بر این هست که رسیدن به دقت تراجکتوری بدون رگولاتور غیر ممکن هست بنابر این اطلاعات شما در زمینه تراجکتوری پرواز ساچمه و چگونگی شکل گرفتن اون اصلا در حد چنین اظهار نظری نیست !
ببینید دوست عزیز اظهار نظر بدون پشوانه هیچ ارزشی نداره و جلوی یادگیری و یاد دادن رو میگیره در رابطه با موضوع تاپیک نظر های مختلفی داده شد که هیچکدوم برگرفته از موضوع اصلی نبود و هیچکس نبود که اصطلاحا قبل از خشک شدن جوهر تاپیک نظر نده و بره تست کنه ! چرا ؟ چون دوست عزیزی در همون ابتدا نظر منفی خودش رو بر اساس مشکل دوربین x و y داد !
ولی آیا از نظر فنی میزان افت در این فاصله و مشکل این نوع دوربین با این روش آزموده شد ؟
آیا کسی حساب کرد 1 سانت افت در 25 متر چند کلیک محاسبه میشه ؟
آیا کسی میدونه این میزان انحراف در رابطه با تغییر الویشن بر روی ویندیج بین 0 تا 25 متر چقدر هست ؟
بهتر این هست که اگر قصد دامن زدن به بحثی رو داریم همگام با اون حرکت کنیم نه روبروی اون

نمی دونم چی گفتم این قدر ناراحت شدید منم گفتم دوستان اگر مصمم هستن تمرین و تست انجام بدن چیزیه دیگه ای گفتم !!

نقل قول : واقعا دیگه انصاف داشته باشید و اگر خودتون توان شرکت ندارید با این مدل اظهار نظر ها باعث سمپاشی نشید

شما چنان برخورد می کنید انگار قصد تخریب شما و تاپیک رو داشتم جو تاپیک تبدیل به وضعیت دعوا و مرافعه شد که

می خواستم تشویق و پشتیبانی کرده باشم دوستانی که قصد شرکت دارن از قبل شرایط مسابقه رو تمرین کرده و آمادگی داشته باشن

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
نقل قول :نه در استاندارد فدراسیون جهانی و نه در مسابقات معتبری همچون اکستریم بنچ رست ، کلاس بندی به صورت سلاح های رگوله و یا غیر رگوله نداریم و تنها در وزن سلاح و تجهیزات تفاوت وجود دارد مثل کلاس بندی فدراسیون جهانی به صورت LV و HV که این رده بندی در مسابقات اکستریم بنچ رست نیز حذف شده و با کلاس بندی دیگری جایگزین شده که باز تفاوتی در حضور PCP های رگوله و غیر رگوله وجود ندارد و در کنار پی سی پی ها فنرپیستون های دقیقی مثل AA TX200 ، وایرخ 80 هم به رقابت می پرداز

کاملا حق با شماست S200 هم رگوله نیست مثل اکثر Airarms ها ولی طوری طراحی و ساخته شده شات یکنواخت می ده
و به صورت عام در مسابقات حرفه ای و اماتور مثل فیلدتارگت استفاده می شه

اصل حرف من این بود کلاس آزاد در کنار کلاس های تخصصی تر در نظر گرفته بشه به هر حال توی کشور ما تنوع زیاده و بیشتر متمایل به قدرت های بیشتر هست شرایط مطلوب و ایده ال مهیا نیست

باز هم از عزیزانی که زحمت کشیدن مقدمات این مسابقه رو فراهم کردن باید تشکر و قدردانی کرد انشاا... رواج پیدا کنه

RE: چگونه با تفنگ غیر رگوله در مسابقات شرکت کنیم ؟ - صادق قرنجیکی - 2014-09-18 09:53 PM

کاربر عزیز drivyyy ، ببخشید اسم شریفتون رو نمی دونم ، آقا سعید در پست شون اشاره به بحث علمی و با استفاده از نتایج تست های انجام شده توسط خود دوستان تاکید داشتند. چون این تایپیک در راستای مسابقه بوده و خیلی از دوستان دیگر می خواهند از این اطلاعات و راهکارهای ارایه شده استفاده کنند ، بنابراین خواسته بودند تا تایپیک از موضوع اصلی خارج نشده و پست های ارسالی نیز مستدل باشد.
البته از همیاری و همفکری شما ممنون و سپاسگزاریم و این وظیفه برگزارکنندگان هر مسابقه ای است که از حضور گسترده علاقمندان استقبال کنند. حضور تیراندازان علاقمند به مسابقه های تخصصی تیراندازی مثل بنچ رست باعث پیشرفت و تداوم حرکت های اینچنینی خواهد شد.
در هر صورت لازم هست که آگاهی رسانی و علاقمندی همراه با مطالعه و بررسی تخصصی تری باشد. یادمان باشد ما عضو یک انجمن تخصصی در زمینه سلاح های بادی هستیم و باید میزان آشنایی و کاربرد ما از این سلاح ها متمایز از یک نفر معمولی باشد. این باعث پیشرفت خودمان و پربارتر شدن انجمن از لحاظ اطلاعات تخصصی خواهد شد. خواهشمندم به روال عادی تایپیک بازگشته و بحث اصلی را ادامه دهیم.
آقا سعید با توجه به این که این موضوع در انجمن پرشین شوترز نیز دنبال می شود خوشحال می شوم در رابطه با راهکارهای ارایه شده توضیح بیشتری داده شود.
ممنون

RE: چگونه با تفنگ غیر رگوله در مسابقات شرکت کنیم ؟ - drivyyy - 2014-09-18 10:30 PM

نقل قول :کاربر عزیز drivyyy ، ببخشید اسم شریفتون رو نمی دونم ، آقا سعید در پست شون اشاره به بحث علمی و با استفاده از نتایج تست های انجام شده توسط خود دوستان تاکید داشتند. چون این تایپیک در راستای مسابقه بوده و خیلی از دوستان دیگر می خواهند از این اطلاعات و راهکارهای ارایه شده استفاده کنند ، بنابراین خواسته بودند تا تایپیک از موضوع اصلی خارج نشده و پست های ارسالی نیز مستدل باشد.

دوست گرامی در همون پست اول که ایشون زحمتش رو کشیدن دو روش توضیح دادن اول همون Hold-over با استفاده از میلدات رتیکل بود

ما هم گفتیم جز تمرین و تست سلاح کاره دیگه ای نمی شه کرد چون اکثر بچه دسترسی به کورنوگراف ندارن که اسلحه شون رو کورنو کنن منحنی قدرت به دست بیارن

نمی دونم باز هم حرف بدی زدم

توی حالت معمول وقتی سلاح رو مثلا تو 40 متر صفر می کنید 5 میلیمتر بالا یا پایین تر خوردن ساچمه زیاد تاثیری نمی زاره
وقتی شما توی همون فاصله کیلزون 40 میلیمتری هدف بگیری منحنی قدرت اسلحه که رابطه مستقیم با فشار مخزن داره زیاد تفاوت فاهشی ایجاد نمی کنه

ولی توی شرایط مسابقه همون چند میلیمتر روی امتیاز تاثیر می زاره

حالا توی 25 متر که یکی از دوستان گفته بودن ساچمه مسیر صاف تری طی می کنه احتمالا تاثیر کمتر محسوس می شه

من خودم امروز توی فواصل مختلف گروپ گیری کردم اسلحه غیر رگوله توی 25 متر عملکرد خیلی بهتری داره