شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سوال مهم در مورد چند كالبير عجيب و بزرگ ! ؟ - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: ساير مدلها و ماركهاي سلاح شكاري (/forumdisplay.php?fid=56)
+--- موضوع: سوال مهم در مورد چند كالبير عجيب و بزرگ ! ؟ (/showthread.php?tid=1916)

سوال مهم در مورد چند كالبير عجيب و بزرگ ! ؟ - Kalashnikov - 2014-08-12 11:28 PM

با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان گرامي و عزيز.

آقا يك دوست داريم از خارج از كشور يك فيلم مستند شكار براي من آورده بود كه در آن از چند اسلحه عجيب و كاليبر بزرگ كه من تا حالا نشنيده بود براي شكار استفاده مي شد !

كاليبرهاي زير :

470 Nitro Express

505 Gibbs

577 Nitro Express

585 GMA

دوستان و سروران گرامي امكان داره يك توضيح كامل در مورد كاليبر ها و اسلحه هاي بالا بدهند ؟

آيا اين كالبرها در ايران قابل تهيه هستند ؟

ضمنا از مديران گرامي خواهشمندم اگر تاپيك رو جاي مناسبي نزدم به جاي مناسب منتقل كنند.

شاد و سلامت باشيد.

ممنونم.

RE: سوال مهم در مورد چند كالبير عجيب و بزرگ ! ؟ - کوهنورد - 2014-08-13 12:37 AM

با سلام :
جناب کلاشنیکف عزیز ، فکر نمیکنم یک سوال به تنهایی نیاز به تاپیک داشته باشه ، در همون تاپیک سایر مدلهای شکاری مطرح میکردید بهتر بود .
این کالیبر ها رو من در ایران ندیدم به دو دلیل :
1_ بغیر از 470 ، بقیه کالیبر های جدید هستن و در ایران هم 35 ساله تفنگ جدید با آمار و تعداد بالا وارد نشده که دوستان بتونن باهاش تجربه داشته باشن .
2_ این کالیبر ها بسیار پرقدرت هستند و برای شکار های بزرگی بکار میروند که در ایران موجود نیست پس موضوعیتی برای شکار در ایران نداشته ، پس متقاضی هم ندارد .
ماشاالله در ایران تیراندازی تفریحی یا مسابقه ای و ...... هم شناخته شده نیست و ملت بطور عام ، به معادله تفنگ=شکار اعتقاد دارند پس در زمینه ورزشی هم معنایی ندارد . اگر چه بنده خودم به کالیبر های بالا علاقه مندم ولی ..........
بالا ترین کالیبری که من در ایران دیدم ، یک تفنگ دولول بغل با کالیبر 450 بود که بسیار خوش ساخت و طلاکاری شده بود و هدیه از طرف یکی از کله گنده های دانمارکی به شخصی مشابه !!!! در ایران بود . بینظیر ......

RE: سوال مهم در مورد چند كالبير عجيب و بزرگ ! ؟ - Marksman - 2014-08-13 09:48 AM

(2014-08-12 11:28 PM)Kalashnikov نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان گرامي و عزيز.

آقا يك دوست داريم از خارج از كشور يك فيلم مستند شكار براي من آورده بود كه در آن از چند اسلحه عجيب و كاليبر بزرگ كه من تا حالا نشنيده بود براي شكار استفاده مي شد !

كاليبرهاي زير :

470 Nitro Express

505 Gibbs

577 Nitro Express

585 GMA

دوستان و سروران گرامي امكان داره يك توضيح كامل در مورد كاليبر ها و اسلحه هاي بالا بدهند ؟

آيا اين كالبرها در ايران قابل تهيه هستند ؟

ضمنا از مديران گرامي خواهشمندم اگر تاپيك رو جاي مناسبي نزدم به جاي مناسب منتقل كنند.

شاد و سلامت باشيد.

ممنونم.
اخوی ما از دست شما باید به کی پناه ببریم؟؟ هنوز هم برای یه سوال ساده که تو ده تا تاپیک می شه پرسید تاپیک میزنید!! بی تعارف اگه این جوری پیش بره با کمال شرمندگی ارسال هاتون شامل بازبینی قبلی خواهد شد.
این جور هم نیست که شما هر چی خواستید بنویسید و بعد مدیران به جای مناسب منتقلش کنند.لطفا رعایت کنید.
تاپیک بسته و سپس حذف خواهد شد.