شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
مهارتها : روشن کردن آتش - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: کوهنوردی و کمپینگ (/forumdisplay.php?fid=57)
+--- موضوع: مهارتها : روشن کردن آتش (/showthread.php?tid=1890)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - اشکان - 2014-08-11 03:54 PM

(2014-08-11 01:41 PM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز یه نکته ای هست که به نظرم ذکرش ضروریه... این که علاوه بر روشن کردن اتش خاموش کردنش هم لازم و جزو مهارتهاست.مطمئنا همه عزیزانی که این روزهای گرم به طبیعت میرن در صورت روشن کردن آتش به خاموش کردنش هم توجه کافی نشون میدن.مخلص همگی.Khansariha (8)

سلام واحترامKhansariha (8)
جناب دکتر مهدی عزیز به نکته بسیار مهمی اشاره کردند که من هم موافق ایشان هستم وخودم هم حتماً و حتماً رعایت میکنم و تا از خاموش شدن آتش اطمینان حاصل نکنم محل را ترک نمیکنم .
(2014-08-11 01:52 PM)titan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا اشکان کجا از این کبریتا میفروشن؟

با عرض سلام قبلاً تو فروشگاه های طبیعت گردی نمونه ساخت ایران بود وفکر کنم هنوز هم گیر بیاد
(2014-08-11 02:09 PM)kingzax نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-08-11 01:05 PM)amen نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر جناب kingzax
راستش منظورم این کبریتهایی است که روش یک لایه سیاه داره ایرانی هم هست و خودم تو ارتفاع تستشون نکردم ولی یادمه تو دوره کوهپیمایی میگفتند در ارتفاع کبریت مطمئن تر از فندکه!
خیلی ممنون از توضیحتون
به نظر میرسه در قسمت نوک , گوگرد قرار داره و بعد از اون باید نوعی ماده کند سوز باشه درسته؟
خواهش میکنم دوست عزیزم ، بله در قسمت نوک باروت کبریت هست و بعد از ان ماده ای است که خیلی هم کند سوز نیست ولی شعله اش شبیه شعله باروت فشنگ است ، در اولین فرصت از کبریت خودم عکس می گذارم و نیز به فکر افتادم که خودمم هم چیزی شبیه به آن درست کنم .
ارادتمند همه دوستانKhansariha (256)

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - amen - 2014-08-11 09:56 PM

[img]http://دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
این کبریت بوران ایرانی کبریت توکلی حدودا 20 تا توشه و بیشتر از 2000 تومن هم نباید باشه
Khansariha (48)

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - mirzaa - 2014-08-23 06:55 PM

سلا م میخواستم بپرسم چگوری میشه سنگ اتشزنه منیزیمی درست کرد؟

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - اشکان - 2014-09-15 09:44 AM

عرض سلام واحترامKhansariha (8)
روش تهیه پارچه نیمسوز یا CHARCLOTH برای زمانی که شماآتشزنه ای در اختیار دارید ولی آتش گیرانه ای مانند خاشاک و امثالهم ندارید تا استارت اولیه یک آتش بزرگتر را بزنید .همه آنچه که نیاز دارید ، یه قوطی فلزی مقداری پارچه کتان خالص یا پنبه یا مواد طبیعی مشابه و یک شعله گاز می باشد.
ابتدا در بالای قوطی فلزی یک سوراخ کوچک ایجاد کنید
[تصویر: 14107610041.jpg]
قوطی را با تکه های پارچه یا گلوله های پنبه پر کنید و آنرا روی شعله گاز قرار دهید.
[تصویر: 14107610042.jpg]
پس از چند لحظه دود سفید رنگی مشاهده می شود که بعد شعله ور خواهد شد .
[تصویر: 14107610043.jpg]
پس از فرو کش کردن شعله گاز را خاموش نمائید و اجازه دهید قوطی فلزی کاملاً سرد شود .
[تصویر: 14107610044.jpg]
اکنون شما ماده ای نیمسوز در اختیار دارید که با کوچکترین جرقه هرنوع آتشزنه یا سنگ چخماق یا حتی جرقه ناچیز فندک ای که گازش تمام شده براحتی برافروخته می شود و به عنوان آتش گیرانه یا START FIRE بخوبی قابل استفاده است.
[تصویر: 14107610045.jpg]
این نیمسوز ها را در ظرفی ضد آب مانند قوطی فیلم عکاسی 135 با خود حمل نمائید تا در شرایط سخت قادر به روشن نمودن آتش باشید.
[تصویر: 14107613281.jpg]
[تصویر: 14107613282.jpg]
هم چنین با سرچ عبارت HOW TO MAKE CHARCLOTH از تجربیات سایت های خارجی هم بهره ببرید.
ارادتمند دوستانKhansariha (48)

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - mirzaa - 2014-09-20 11:46 PM

سلام .سایتی رو میشناسید چخماق رو با قیمت ارزون بفروشه.با تشکر

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - shabab - 2014-12-06 12:08 AM

امروز کنار جاده موقعیتی پیش اوومد که لازم شد آتش روشن کنم .اما داخل ماشین نه کبریت ونه هیچ وسیله دیگری همراهم نبود. تمام روشهای ممکن رو امتحان کردم :

1- اول از همه از فندکی ماشین برای آتش زدن یک تکه پارچه یا کاغذ روزنامه استفاده کردم . بعد از کلی تلاش نشد که نشد .
2- از بطری آب معدنی بعنوان ذره بین استفاده کردم بازم روشن نشد
3- مقداری آب در گوشه یک کیسه فریزر ریختم تا ذره درست کنم . دست رو به خوبی میسوزوند اما کاغذ و پارچه رو به هیچ عنوان .
4- از لنز دوربین دو چشمی بعنوان ذره بین استفاده کردم . اونم کاغذ رو میسوزوند اما شعله ور نمیکرد.

خلاصه از یه ماشین گذری با مرام یه فندک گرفتیم و کارمون رو راه انداختیم .

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - romin - 2014-12-06 12:44 AM

می تونستیت از باتری ماشین استفاده کنید به طوری که باتری رو کاملا باز کرده واز خودرو دور کنید یک پارچه اغشته به بنزین وحدود یک متر سیم وبا جرقه 2 قطب اتیش در ست می شه البته خیلی باید مواطب بود ونکات ایمنی رو رعایت کرد

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - esmael - 2014-12-06 03:19 AM

اگه تو جایی گیر کردین که بارون بوده و همه شاخه ها و هیزم ها خیسه اون قسمت اول تنه یا شاخه که زیر پوست درخته رو با حوصله در بیارین میرسین به قسمتی که خشکه و میشه کمی جدا کنین طوری که ریز باشه مثل اندازه چوب کبریت کمی بزرگترو اتش اولیه رو روشن کنین بعدش دیگه مشکلی نیست با گذاشتن همون هیزم های خیس اطراف اتیش خشک میشن و یه اتیش گرم و مشتی دارین حالشو ببرین

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - shabab - 2014-12-06 06:25 PM

خوشبختانه در جایی نبودم که به هیچی دسترسی نداشه باشم و فقط محض اطلاع دوستان خواستم بگم که روشن کردن آتش چقدر میتونه سخت باشه.
استفاده از باطری به عنوان آخرین راه حل خوب وموثره و البته به باطری ماشین صدمه میزنه

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - Amiraliv - 2014-12-06 09:09 PM

سلام به همه دوستان ، من اين مدل آتشزنه رو چند روز پيش خريدم به نظرم بايد خوب باشه ...
هنوز وقت نكردم امتحانش كنم ...
جزئياتش هم توي عكس هست و از مواد غير سمي تهيه شده ...

[تصویر: 14178872141.jpg]

[تصویر: 14178872142.jpg]

[تصویر: 14178872143.jpg]

[تصویر: 14178872144.jpg]