شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
مهارتها : روشن کردن آتش - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: کوهنوردی و کمپینگ (/forumdisplay.php?fid=57)
+--- موضوع: مهارتها : روشن کردن آتش (/showthread.php?tid=1890)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - kingzax - 2014-07-16 07:35 PM

(2014-07-16 02:52 PM)gorgen نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خدمت دوستان عرض کنم که این راهکارها بیشتر در شرایط بسیار حاد هستند که دونستنشم خوبه و عالی ولی در شرایط واقعی ما حداقل باید شناخت خوبی از طبیعت داشته باشیم چند نفر از دوستان روی چوبها شناخت کافی دارند تا در طبیعت بتواندد انها رو شناسائی کنند در ضمن این چوبها باید کاملا خشک باشند در هر حال کار سختی هست بهتره که راهکارهای کمی راحتر رو بگیم مثلا همین بحث تیوب با یک تکه بعد از اشتعال میتوانیم تکه های بزرگ چوب نسبتا مرطوب رو هم وادار به سوختن کرد چون مدت و دمای سوختنش زیاده و این قرصهای الکل هم دمای بالائی تولید میکنند باور کنید ادم سرش باشه جای مرطوب خسته وکمی هوای تاریک وای یعنی به خودشم ادم فحش و ناسزا میگه دوستانی که در این شرایط بودن دقیقا درک میکنند چی میگم ادم بقدری ناتوان میشه و ناامید که گریش میگیره بعد بیاد دو ساعت هم چوبارو بسابه بخدا جواب نمیده

دوست عزیز اینجا در مورد راهکار های مناسب برای روشن کردن آتش صحبت میشه. این شامل استفاده از نفت و بنزین میشه تا استفاده از دو چوب. بنزین که کار خیلی خطرناکیه ولی با نفت و کبریت تقریبا همه میتونن.

ما برای گسترش علم و همچنین آموزشش اینجا هستیم. من به شخصه تا جایی که بشه خواستار علم و آگاهی دوستانم هستم و سعی میکنم شاگرد خوبی باشم. در مورد روشها و وسایل دیگه هم خیلی خوشحال میشم دوستان توضیحات خوبشون و بدهند.

حالا اگر دوستان بتونند در مورد چوبها هم اطلاعات خوبی بدهند باز هم به این بحث کمک خیلی زیادی میکنه. در ضمن نیازی نیست کاملا خشک باشه.

روزی مربی آموزشمون میگفت بلدین بادبادک هوا کنین. یه عدمون گفتیم بله. یه عده نه یه عده هم گفتند به چه دردی میخوره. کار بیخودیه. مربیمون گفت هر کار بیخودی یه روز میتونه جونت و نجات بده.

در مورد جای مرطوب و خسته بودن و هوای تاریک هم من بودم. کاملا میدونم چه معنی داره ولی اینو یادت باشه دوست عزیز اگر نا امید باشی یعنی مردی. برای زنده بودن 2 ساعت که سهله تا خود صبحم باید چوب بسابی. در ضمن این کار باعث بیدار موندن و گرم شدن بدنت هم میشه.

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - mhrSB - 2014-07-16 07:46 PM

حالا یک سوال مطرح میشه!!!
بر فرض مثال اتش را روشن کردیم ولی باران گرفت!!! و یا اصلا هوا بارانی بود!!! ان موقع چه باید کرد تا اتش روشن بمانه؟
سپاسKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - kingzax - 2014-07-16 08:12 PM

محراب جان برای حفظ آتش روشهای زیادی وجود داره. در هر منطقه با توجه به منابعی که در دست هست باید سایه بان درست کرد. این کار هم به حفظ خود شخص و هم به حفظ آتش و هم به خشک شدن هیزمها کمک میکنه. همچنین داخل کومه ای که دم درش آتیش باشه میشه از گزند حیوانات دور بود.
همچنین باید با دیدن سطح زمین از محل سیلاب احتمالی دور باشی.
همچنین توصیه شده که دور آتش را با سنگ محصور کنید. هم برای انتقال گرمایی بهتر و همچنین جلوگیری از بیرون ریختن آتش. همچنین خوبه اگر موجود هست زیر آتش هم منقل سنگی درست کنید.

اگر در کوه یا منطقه کوهستانی هستید در پناه دیواره کوه با شیب معکوس و یا در لای شیار دو تخته سنگ.
در مناطقی مانند دشت که از همه سخت تره با استفاده از چوب و اگر موجود نبود با استفاده از بوته های خار.
در مناطق جنگلی که خیلی راحته.
در مناظقی که تپه گلی هم باشه میشه داخلش سوراخ کند.
همه اینها بستگی داره به اینکه چقدر زمان شما در منطقه هستید و احتمال داره چقدر دیگه بمونید.
مشابه این عکسها
[تصویر: 2_385.jpg]

[تصویر: 20110201140420908_5.jpg]

[تصویر: wall2.jpg]

[تصویر: arrange4.jpg]

[تصویر: fig5-15.gif]

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - BARZOV - 2014-07-16 08:13 PM

خخخخخخKhansariha (8)
محراب جان ازون سوالا بودا.چرا بحثو به چالش میکشی؟؟؟Khansariha (219)

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - NEMESIS - 2014-07-16 08:14 PM

محراب جان شما توی یک هوای بارانی قبل از اینکه به فکر آتش باشی باید به فکر یک سر پناه مناسب باشید
اگر هم سر پناهی نبود و گیریم که آتیشت هم خاموش نشه مطمئن باش که....اصلا فکرش هم یجوریه ...آخه زیر بارون پای آتیش!!!!!!!!

اگه سر پناهی هم نداشتی میتونی به تجهیزاتت تکیه کنی اگر هم تجهیزاتی در کار نبود بگردی دنبال یک تیکه نایلن بگیری رو سرت ... زیر درختی جایی بالاخره .....خخخخخخ

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - BARZOV - 2014-07-16 08:22 PM

نه ولی خارج از شوخیKhansariha (8) اگر احتمال بارون یا خیسی هست باید از قبل آتیش رو تو محلی درست کرد که بشه موقع بارون هم ازش محافظت کرد.
محل هایی که جناب kingzax لطف کردن در پست قبلی ویژگی هاش رو کامل فرمودند.Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
دیدی محراب این چه سوالی بود آخه تو پرسیدی خودت رو به چالش کشیدی...حالا همگی حمله بسوی محراب.خخخخخ

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - seasonhunt - 2014-07-16 08:32 PM

آتش روشن کردن توی شمال خیلی سخته ها ! من رفته بودم حدود 3 ساعت فقط آتیش روشن کردن طول کشید چوبها همه خیس آخرهم رفتم از ماشین بنزین کشیدم ریختم رو چوبها و راحت !

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - KRALMAGNUM - 2014-07-16 08:52 PM

سلام دوستان من یه قرص مخصوص این روزای بارونی دارم که مال رزمایش سال گذشتش یه عکس ازش گرفتم واستون میزارم هرجایی بخوای میتونی اتیش باهاش روشن کنید این قرص 15 دقیقه اتیش
داره و میتونید یه کتری اب رو باهاش به نقطه جوش برسونه.Khansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یا علی.

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - hossi - 2014-07-16 09:33 PM

الکل جامده؟

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - Tomcat14 - 2014-07-16 09:35 PM

اینم یه روش دیگه!روشن کردن آتش با باطری(باطری کتابی) و وسیم لحیمKhansariha (58)