شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
مهارتها : روشن کردن آتش - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: کوهنوردی و کمپینگ (/forumdisplay.php?fid=57)
+--- موضوع: مهارتها : روشن کردن آتش (/showthread.php?tid=1890)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - KRALMAGNUM - 2014-07-15 11:31 PM

اقای مکس اگر اشتباه نکنم منظورتون از چخماق همین سنگای رویه تیر برقه که یه ترفشون قهویه داخلشون سفید رنگه که اگر محکم در زاویه 45 درجه بهم بخورند جرقه میزنه من قبلا امتحان کردم نشده مگر اینکه
3 یا 4 نفر هم زمان باهم بزنن شاید یه چیزی درست بشه خخخخ.
یا علی

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - flower - 2014-07-15 11:34 PM

(2014-07-15 11:27 PM)amin.faraji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با چوب باتری موبایل رو در میاریم .

امین جان جالب بود ولی چرا با چوب باطری رو در میاریم ؟؟؟؟؟ با دست که راحت تره خخخخ
اگر توضیح بدید ممنون میشم
Khansariha (8)

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - MAX - 2014-07-15 11:36 PM

باتری موبایل جوری هست که با ضربه خوردن حرارت تولید میکنه و گاهی میترکه.Khansariha (226)

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - NEMESIS - 2014-07-15 11:39 PM

من تا حالا از این سنگها استفاده نکردم
اما حداقل تا زمانی که رطوبتی در کار نباشه میشه بهش امیدی داشت
فقط یه گیرا خوب میخواد...گیرا تو زبون محلی ما به چیزی گفته میشه که زود آتیش بگیره که میتونه بنزین باشه یا میتونه یک نوع بوته که سریع آتش میگیره باشه
معمولا علوفه های ریز بعد از خشک شدن خیلی سریع آتش میگیرن(در حد نفت و بنزین) که حتی در تابستان از شدت گرمای خورشی امکان آتش گرفتنشون هست و اکثر باغبان ها و باغدارهایی که در اینجا بین درختانشون و یا شکارچیها و طبیعت گردها اگه جایب یک توده از این نو علف ها ی خشک شده رو ببینن به صورت کنترل شده ای اونها رو میسوزونن تا در روزهای تابستان باعث آتش سوزی نشن

اون سنگی که میگی احتمالا با این علفها جواب بده

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - amin.faraji - 2014-07-15 11:40 PM

خخ نوشتم باتری موبایل رو در میاریم بعد چوب با برگ خشک هم جمع میکنیم منظورم این بود.

من با اون سنگ ها تو بچگی خیلی کار کردم نمیشه به هیچ وجه اتیش روشن کرد باهاش بعد اگه هم بشه اون سنگ هر جای پیدا نمیشه اصلا.
چیزای به کار ادم میاد که تو بیشتر وقت ها همراه ما باشن مثال سیستم جرقه که دوستمون گفت خیلی کارامد هست. این باتری موبایل هم بیشتر مواقع با ما هست میتونه مفید باشه.

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - romin - 2014-07-15 11:53 PM

(2014-07-15 11:36 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باتری موبایل جوری هست که با ضربه خوردن حرارت تولید میکنه و گاهی میترکه.Khansariha (226)

دوستان خیلی کار خطرناکی من هم همین کارو حدود دو ماه پیش انجام دادم چند سوراخ داخل باطری زدم دیدم داغ شد کم کم حرارتش زیاد وزیادتر.. ترس ورم داشت منفجر بشه از تراس تو حیاط انداختم بعد از چند دقیقه که یادم رفته بود .چنان صدایی از بیرو.ن اومد رفتم ببینم چیزی ازش نمونده بود خیلی شانس اوردم بچه هام تو حیاط نبودند ... هر کاری رو انجام ندید بدون اطلاع حتی اگر ..................

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - arashne - 2014-07-16 12:18 AM

(2014-07-15 10:02 PM)hossi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام من هم یه روز خیلی بیکار بودم گفتم برم ببینم چجوری میشه به روش سرخپوستی آتیش روشن کرد خلاصه یه تیکه تخته آوردم با یه چوبه خشک و مقداری براده چوب شروع کردم با کفه دستام چرخوندنه چوب هر کاری کردم نشد لجم گرفت رفتم چوبو بستم به سه نظامه دریلو گذاشتمش روی تخته سرتونو درد نیارم هرکاری کردم نشد که نشد بویه دود گرفتم ولی دریغ از یه ذره آتیش
میدونم این تجربه به کاره کسی نمیاد اما گفتم حداقل این روشو امتحان نکنین که نمیشه یا حداقل من که امتحان کردم نشد
یا علی
اتفاقا بین این همه نظراتی که دوستان دادن تجربه شما نظرمو جلب کرد. شما دقیقا می دونین این روش چقدر سخته در حالیکه توی کتابها طوری نوشتن آدم فکر می کنه در عرض 30 ثانیه روشن می شه! این شکست یعنی احتمالا یک فوت استادی این وسط از قلم افتاده و گاهی همین فوتهای استادی فرق بین مرگ و زندگی می شن. ایکاش اگر کسی تجربه موفقیت آمیزی هم داشته ارائه کنه که همه ما به این فوت و فنهاش آگاهی و شاید تسلط پیدا کنیم.

(2014-07-15 11:23 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این سنگ آتش زنه ها و اونایی که به پشت چاقو میکش تا چقدر جواب میده؟میتونه برگی که برف یا بارون روش باریده و نم کشیده را روشن کنه؟

خب اینم یکی از موارد مد نظرم بود. منم هرچی سعی کردم با این روش و بدون استفاده از مواد نفتی قادر به روشن کردن آتش نشدم هنوز. حتی ورق کاغذ هم نتونستم آتش بزنم.

خواهشم از همه دوستان اینه که کتابها, مقالات و شنیده ها رو کنار بگذارن و تجربیات عملی رو بگن. این مقالات در همه جا هستن و احتمالا همه ما اونها رو دیدیم. شرایط واقعی رو هم درنظر بگیریم بهتره و مثلا به فکر روشن کردن آتش با یخ نباشیم. خودم به شخصه ذره بین رو خیلی می پسندم و کیت بقام یک کوچیکش هست. به نظرم یه عدسی کوچیک جایی اشغال نمی کنه ولی یکی از موثرترین روشها برای روشن کردن آتش در طبیعت می تونه باشه ولی همونطور که دوستمون هم اشاره کردن محدودیتهای خودشو داره. خلاصه از تجربیات واقعی بگین، اتفاقا از شکستها هم بگین لطفا. شاید با کنار هم گذاشتنشون بشه به نتایجی هم رسید.

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - BARZOV - 2014-07-16 02:15 AM

سلام تاپیک خیلی خوبی هست تشکر میکنم از آقا آرش عزیز واسه ایجاد تاپیک.Khansariha (8)

آقا عرض کنم که یه روشی بلدم که همه جا میشه باهاش آتیش روشن کرد.
با استفاده از بعضی مواد شیمیایی و واکنش هاشون (واکنش هایی که گرما ده هستند و گرما دهیشون در حد ایجاد آتش هست) میشه به راحتی تقریبا همه جا آتش روشن کرد.
دو تا ماده رو معرفی میکنم که به راحتی تو بازار پیدا میشن و ارزون قیمت هستند.
1-گلیسیرین
2-پرمنگنات پتاسیم
گلیسیرین مایع هست و پرمنگنات حالت پودری داره ,با توجه به شرایطی که در اون هستید مقدار برابری از هر دو رو بریزید رو هم و چند ثانیه صبر کنید...
واکنش این دو ماده گرمای زیادی آزاد میکنه که در ابتدا دو ماده کم کم با هم قاطی میشن بعد شروع میکنه به جوشیدن و بعد آتیش میگیره به همین راحتی.Khansariha (48)

*میزان نم و رطوبت موجود در پرمنگنات میتونه سرعت واکنش رو پایین بیاره,بنابراین سعی کنید که درِ ظرف پرمنگنات زیاد باز و بسته نشه و در معرض رطوبت کمتر قرار بگیره.البته زیاد هم نیاز نیست حساسیت به خرج بدین.Khansariha (48)

این از این...بعدشم من واسه آتیش درست کردن تو پیکنیک و... معمولا با خودم هم نفت و هم فندک و اینا میبرم(اگر فندک اتمی باشه که خیلی خوبه),اما اگر فقط یه فندک معمولی یا کبریت هم داشته باشم میتونم به راحتی آتیش درست کنم البته اگر همه جا خیس نباشه.Khansariha (399)

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - Amiraliv - 2014-07-16 02:26 AM

من چند روز پيش كبريت ضد آب با برند كلمن خريدم ، هنوز استفادش نكردم كه ببينم چجوري جواب ميده ولي به نظر درست و حسابيه ...
قيمت هم ١٥ هزار تومن
[تصویر: 14054648661.jpg]

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - BARZOV - 2014-07-16 03:11 AM

آقا امیر این کبریتا همونایی هستن که هر جا بکشی روشن میشن؟