شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
مهارتها : روشن کردن آتش - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: کوهنوردی و کمپینگ (/forumdisplay.php?fid=57)
+--- موضوع: مهارتها : روشن کردن آتش (/showthread.php?tid=1890)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - damoon_61 - 2015-07-21 12:07 PM

دوستان یه چیز جالب شاید هم خیلی آماتوری و راحت طلبانه باشهKhansariha (266)
همیشه تو ماشین یه قوطی شمامیوی کوچیک نفت همراهم هست به غیر از اون الکل جامدهایی که گفتم
موقعی که میخوام از ماشین پیاده شم و فاصله بگیرم ازش ورش میدارم میزارمش تو جیب بغل کولم
آقا یه آتیشی باهاش به پا میکنم اصن یه وضیKhansariha (214)
ولی خب ریسک سر ریز شدن و نفتی شدن کوله هم وجود داره همیشه
ولی چند بار از یخ زدگیم جلوگیری کرده همین دبه کوچکKhansariha (219)

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - garin - 2015-07-21 12:31 PM

با سلام
طبیعت خیلی مهربونه ما بیشتر مواقع بدون هیچ مواد جانبی اتیش درست میکنیم جز موارد خاص اونم از تنبلی وخستگی که از قرص الکل وتیوپ استفاده میکنیم بارها زیر بارون باچوب خیس بدون هیچ مواد جانبی فقط با یه فندک اتیش روشن کردیم درکل اتش درست کردن یه قلق داره که اگه دستت بیاد تو اب هم اتش درست میکنی

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - arashkian - 2015-07-21 03:43 PM

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.براي محلول آتش افروزي-بنظر من بهتر است از چند نوع ماده با سرعت آتش گيري و دماي مختلف استفاده بشه(بنزين-نفت-چسب آهن يا رازي-روغن سوخته-ژل آتشزا)*هم زود آتش ميگيرن و هم دماي بالايي رو بهتون ميدن.من يك شيشه(نوشابه نيم ليتري يا آبمعدني كوچك=شيشه كوچك و مقاوم)محلول تركيبي بالا رو بهمراه 4-3تا آتشزنه قهوه اي(توي بازار فراوان هست)-با يك فندك معمولي رو توي يك قوطي رب ميذارم و ميذارم توي ماشين(تا الان خيلي به گرم شدن و روشن شدن ماشين توي سرماي شديد و چند ساعت خاموش بودن موتور-كمك كرده+تميز و بي خطر هم هست البته كنترل شده و با رعايت جوانب احتياط-من ميذارمش روي گيربكس=توي ماشين من-پايينترين و خلوتترين و ايمن ترين نقطه است-شايد براي شما شلوغ و خطرناك باشه)يا كوله و در موقع لزوم محلول رو روي آتشزنه ميريزم و آتش ميزنم...براحتي تا چند ساعت گرماي بالايي ميده و خاموش بشو هم نيست.فقط كافيه زيرش يك تخته چوب يا تخته سنگ ضخيم (حداقل ضخامت 4 انگشت باز=وگرنه كف چادرتون ميسوزه)بذاريد و بذاريدش توي چادر=اندازه يك بخاري چادر رو گرم ميكنه...فقط بايد از ديواره هاي چادر فاصله داشته باشه و نيز آتش كنترل شده كه از قوطي نزنه بيرون(جهنم درست نكنيد=در زياد كردن شعله افراط نكنيد-مخصوصا در محيطهاي بسته و مجددا مخصوصا توي چادر كه خودش قابل اشتعال است)...آقا اينم سيستم من-تا الان هم كه براي من جواب داده=چون احتياط كردم در استفاده ازش.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - damoon_61 - 2015-07-21 07:07 PM

درسته بدون هیچ ماده سوختنی هم میشه آتش افروزی کرد ولی گاهی اوقات اواملی مثل باد شدید سرمای زیاد بارون والبته رطوبت زیاد که تو گیلان واقعا عجیبه باور کنید تو آفتاب شدید گاهی اوقات چوبها بهقدری خیسن که گاهی وقتی از رو زمین بلندشون میکنی و عمودی نگهشون میداری آب ازشون میچکه
خلاصه این عوامل گاهی صبر و حوصله آدم رو تحت تاثیر قرار میدن و آدم فکر راهی برای سریعتر روشن کردن آتش می افته

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - اشکان - 2015-08-06 10:59 AM

سلام و احترامKhansariha (8)
دوستان مطابق تصویر با ایجاد تراشه های ریز در کبریت ها شعله بهتر ی هنگام روشن کردن کبریت در باد و طوفان خواهید داشت . امتحان کنید .

[تصویر: gerber-match.jpg]

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - bycal - 2015-08-06 02:34 PM

(2015-07-21 03:43 PM)arashkian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.براي محلول آتش افروزي-بنظر من بهتر است از چند نوع ماده با سرعت آتش گيري و دماي مختلف استفاده بشه(بنزين-نفت-چسب آهن يا رازي-روغن سوخته-ژل آتشزا)*هم زود آتش ميگيرن و هم دماي بالايي رو بهتون ميدن.من يك شيشه(نوشابه نيم ليتري يا آبمعدني كوچك=شيشه كوچك و مقاوم)محلول تركيبي بالا ........................Khansariha (8)Khansariha (256)
سلام
لطفا مقدار هر ماده رو برای یه بطری نوشابه کوچک بفرمایین
ممنونKhansariha (8)

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - arashkian - 2015-08-07 10:33 AM

(2015-08-06 02:34 PM)bycal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-07-21 03:43 PM)arashkian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.براي محلول آتش افروزي-بنظر من بهتر است از چند نوع ماده با سرعت آتش گيري و دماي مختلف استفاده بشه(بنزين-نفت-چسب آهن يا رازي-روغن سوخته-ژل آتشزا)*هم زود آتش ميگيرن و هم دماي بالايي رو بهتون ميدن.من يك شيشه(نوشابه نيم ليتري يا آبمعدني كوچك=شيشه كوچك و مقاوم)محلول تركيبي بالا ........................Khansariha (8)Khansariha (256)
سلام
لطفا مقدار هر ماده رو برای یه بطری نوشابه کوچک بفرمایین
ممنونKhansariha (8)

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.والا مقدار دقيق نگرفتم اما يك چهارم شيشه نفت-يك چهارم شيشه بنزين-يك چهارم رو بمقدار مساوي چسب آهن(يا چسب pvc رازي) و ژل آتشزا-در آخر مابقي ظرفيت شيشه رو(به اندازه يك بند انگشت خالي باشه)روغن سوخته ميريزيد.برعكسش ميكنيد و تكانش ميدهيد.تا قاطي بشه(قبل از هر بار مصرف-بايد تكانش بدهيد تا قاطي بشه)...هرچي روغن سوخته بيشتر باشه-دود(عيب روغن سوخته) و نيز حرارت آتش بيشتر ميشه(حسنش).البته من توي شيشه سانستول(شربت ويتامينه-تقويتي كودكان)ريختم=چون شيشه محكمي داره-نه ميشكنه و نه در اثر فشار-تغيير حالت ميده و در نتيجه=نشتي ميده.و ضمنا درب پيچي محكم و ضخيمي هم داره(بطري نوشابه و آبمعدني در برابر فشار-تغيير شكل ميده و احتمال تركيدن يا نشتي داره و نيز بطريهاي شيشه اي نازك=احتمال شكستن توي كوله و غيره)....مزيت اين محلول اينه كه هم زود اشتعال است و هم داراي گرماي بالا.در صورت آتش درست كردن براي چاي و غذا=مقدار كم و در حد(مثلا اندازه درب شيشه)روشن كردن آتش ابتدايي و اوليه بايد بريزيد.مخصوصا اگه روغن سوخته اش زياد باشه-اگه زياد بريزيد=هم شعله چند برابر ميشه و زبانه ميكشه و هم دود سياه ميكنه و مخصوصا توي غذا پختن=بوي غذا و شايد طعمش رو ممكنه همين دود و بوي نفت و روغن سوخته تغيير بده(اگه همون لحظه بخوايد غذا درست كنيد-وگرنه مثلا بعد از يكربع*نيمساعت كه مشخصا-دود و بويي ديگه در كار نيست)...حسب تجربه=كاربردي و در عين حال غير سمي و كم خطر است...آقا-اين كل چيزي بود كه حضور ذهن داشتم در مورد اين موضوع.بازم در خدمتم.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - garin - 2015-08-07 11:04 AM

با سلام
دوستان من خیلی وقته از این قرصهای الکل جامد استفاده میکنم وچایی هم باهاشون درست کردم ولی غذا باهاشون گرم نکردم یه سوال از دوستان داشتم با اینکه روش نوشته غیر سمی ایا درسته وواقعا بی ضرره؟؟؟

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - behnamIrani - 2015-08-07 11:13 AM

(2015-08-07 11:04 AM)garin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان من خیلی وقته از این قرصهای الکل جامد استفاده میکنم وچایی هم باهاشون درست کردم ولی غذا باهاشون گرم نکردم یه سوال از دوستان داشتم با اینکه روش نوشته غیر سمی ایا درسته وواقعا بی ضرره؟؟؟

برای آتش درست کردن غیر سمیه اما اگه خورده به کاملا برعکسه!
چون یکی از مواد تشکیل دهنده شون هگزامینه

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - cornet - 2015-08-07 12:30 PM

(2015-08-07 11:13 AM)behnamIrani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-08-07 11:04 AM)garin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

برای آتش درست کردن غیر سمیه اما اگه خورده به کاملا برعکسه!
چون یکی از مواد تشکیل دهنده شون هگزامینه

سلام دوستان گلKhansariha (8)
قرص جامد آتش زا اگه در محیط بسته استفاده بشن باعث مسمومیت های شدید میشن و واقعآ خطرناکن... و اگه غذاهایی مثل کباب و... مستقیمآ روی آتش حاصل از این قرصها قرار گیرند طعم کباب را خراب میکنه!
اما خودم سعی میکنم مقداری خاکستر آتش، آغشته به نفت رو توی یه بطری همراهم باشه.... یا یه نصفه آجر رو توی نفت بخوابونید(چند روز..). عالیهKhansariha (214)