شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
مهارتها : روشن کردن آتش - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: کوهنوردی و کمپینگ (/forumdisplay.php?fid=57)
+--- موضوع: مهارتها : روشن کردن آتش (/showthread.php?tid=1890)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - cornet - 2015-07-17 07:38 PM

سلام آقا امین کجایی برادرKhansariha (215)Khansariha (215) رفتی خارج؟
.
.....چسب رازی داداش ، تکه های لاستیک، Khansariha (219)
.
ک

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - rrrreza - 2015-07-17 08:10 PM

همه دوستان فقط راهای روشن کردن آتش در شرایط عادی را بیان کردن ولی هیچ کس نگفته اگه یک جایی موندیم و نه کبریک داشتیم نه فندک و نه هیچ کدام از این چیزایی که دوستان گفتن،اون وقت چیکار کنیم؟آیا با دست خالی هم میشه آتش درست کرد؟اگه میشه چطوری؟Khansariha (214)

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - arashkian - 2015-07-17 09:02 PM

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.اگه روز باشه و آفتاب=با شيشه عينك-ذره بين-شيشه ساعت مچي و كلا هر شيشه اي كه يك طرفش بر آمدگي داشته باشه و بشه باهش نور رو متمركز كرد-ميشه آتش روشن كرد.توصيه ميكنم در شب يا هواي ابري هم گم نشيد يا وسيله آتش افروزي همراهتون باشه---چون اگه بخواي با روشهايي كه توي فيلمها ديدي با دو تكه چوب و كش شلوار-آتش درست كني*مطمئن باش بارها به روح مخترع و پدر مخترع فندك و كبريت خدا بيامرزي خواهي فرستاد.چون شنيدن-كي بود مانند ديدن و ديدن-كي بود مانند انجام دادن.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - damoon_61 - 2015-07-17 10:13 PM

این پستی که امیر گزاشت همین چراغ با استفاده از قوطی خالی نوشابه چند بار ساختمش هر دفعه یا روشن نشد یا قوطی ها زیادی تو هم رفتن و جدارشون روپاره کردن اگر کسی ساخت یه ندی بده ببینیم لمش چیه

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - rrrreza - 2015-07-17 11:31 PM

بهترین روش برای آتش درست کردن به نظر من اینکه یک تیکه پارچه نفتی و یک فندک تو قنداق اسلحه تون جاساز کنید هم به عنوان ضرب گیر و هم ب عنوان آتش گیره و همیشه هم همراهتونهKhansariha (89). . .

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - arashkian - 2015-07-18 10:55 AM

(2015-07-17 11:31 PM)rrrreza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بهترین روش برای آتش درست کردن به نظر من اینکه یک تیکه پارچه نفتی و یک فندک تو قنداق اسلحه تون جاساز کنید هم به عنوان ضرب گیر و هم ب عنوان آتش گیره و همیشه هم همراهتونهKhansariha (89). . .

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.اين هم پيشنهاد و راهكار خوبي است...و بسيار كارساز.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - garin - 2015-07-18 12:33 PM

با سلام
من همیشه توی کوله وتو جیب لباس ها یا فندک یا کبریت دارم مخصوصا زمستان گاها پیش اومده سه چهارتا کبریت وفندگ همرام بوده

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - BARZOV - 2015-07-18 02:49 PM

اولین و بهترین توصیه همیشه اینه که با تجهیزات کامل یا حداقل ضروری برین به طبیعت. همیشه احتیاط کنید تا اتفاقی براتون نیافته یا گم نشین. به طور عادی هیچوقت انتظار اینو نداشته باشین که توی بارون با کمترین تجهیزات بتونین آتش روشن کنید! برای همین همیشه سعی کنید در طبیعت مجهز باشین,چه وسیله ی دفاعی یا...
مهم تر از هر کبریت و فندک و... همراهتون یه چیز خیلی مطمین و به اصطلاح امید آخر که واقعا بتونین روش حساب کنین باید همراه داشته باشین.
این پارچه نفتی که دوست عزیز آقا رضا گفتن خیلی خوبه.
اما.....
امان از این اما...اگر بر حسب اتفاقی خدای نکرده توی طبیعت بدون وسایل ضروری یا با کمترین وسیله ای مجبور شدین مدتی در جایی بمونید باید چکار کنید...
خیلی کارها باید بکنید. مثل تهیه سرپناه,تهیه غذا,تهیه آتش,تهیه ابزار پرکاربرد,تهیه مواد مورد نیاز مثل سنگ و چوب و...

1-اولین و مهمترین چیز اینه که شخص بتونه *در حال حاظر* زنده بمونه و به موقعیت با ثباتی برسه و خودش رو به بهترین موقعیت ممکن برسونه. (مثل یه جان پناه مثلا غار یا زیر سخره,ترجیحا جای خشک).
2-مهمترین اقدام بعدی رو شاید بشه گفت که تهیه غذا و تضمین منبع غذا هست هم برای تامین انرژی و هم برای گرم شدن چون انسان در اثر سوخت و ساز غذا در بدن گرم میشه.
3-ساخت یک سرپناه خوب.
4-تهیه ابزارهای پر کاربرد. یعنی ساخت وسایلی که بتونن کار چاقو, تبر و افزار شکار رو انجام بدن.
5-روشن کردن آتش.

در نهایت باید بهتون بگم: به 10000 سال پیش خوش آمدین.Khansariha (219)

اینجا فقط به چگونگی روشن کردن آتش اشاره می کنیم.
اول لوازم و روش هایی که میشه باهاشون آتش روشن کرد رو باید شناسایی کرده و طبقه بندی کرد و بعد انتخاب کم هزینه ترین و پربازده ترین روش و در صورت شکست, روش بعدی,بعدی و...

الف) چه وسایلی همراهتون هست و اصلا چی پوشیدین یا...
1-شیشه ذره بینی(عینک,ساعت,بطری شیشه و...)؟ 2-دکمه؟ 3-خز کت یا پارچه لباس؟ 4-فلز؟ 5-پلاستیک؟ 6-روغن؟ 7-باتری(موبایل یا...)؟ 8-کاغذ(آدامس یا...)؟ 9-نخ؟ و...

ب) در محلی که هستین چه چیزهایی میتونن به روشن کردن آتش کمک کنن؟
1-سنگ؟ 2-چوب؟ 3-برگ؟ 4-پنبه(قسمت وسط گل ها) 5-شن خشک؟ 6-برف و یخ؟

پ) در محلی که هستین فراوان ترین ماده ای که تندسوز ترین هم باشه چیه؟
1-خاشاک(ساقه نازک گیاهان)؟ 2-برگ؟ 3-برگ یا تنه درختان سوزنی برگ(دارای الکل هستند)؟ 4-چشمه طبیعی قیر؟!!! 5-منابع طبیعی الکل؟

ت)احتمال داره که اون اطراف سنگ آتشزنه پیدا کنین؟

ث)خلاقیت به کار بگیرین و فکر کنید و...فکر کنید ببینید با چه وسایلی چطوری ممکنه آتش روشن کرد.

مثلا با فشرد برف با دست طوری که به شکل یخ در بیاد یا مستقیما یه تکه یخ رو به شکل ذره بین دربیارین و با متمرکز کردن نور آفتاب روی کاغذ و برگ و... آتش درست کنید.
یا مثلا با وصل کردن دو سر باتری بهم توسط کاغذ آدامس.(پوشش فلزی دو سر رو بهم وصل میکنه و بعد داغ میشه تا جایی که پوشش کاغذی رو شعله ور میکنه)
و...و...و...

اما هیچوقت انتظار نداشته باشین توی طبیعت خدا موقع بارون درحالی که هیچ وسیله سوختنی خشک و هیچ نفت و کبریتی ندارین و همه ی چوب های اطراف خیسه بتونین آتش درست کنید.
اونی که میره کمپینگ توی طبیعت باید همه چیز همراهش باشه غیر از این باید از نظر جسمانی و اطلاعات عمومی هم در سطح خوبی باشه و مثلا بدونه که وقتی یه گیاه ناشناس رو به عنوان غذا مجبورا خورد بعدش باید گل رس بخوره تا سمش تا حدودی خنثی بشه! و...

بعضی از دوستان می پرسن وقتی بارونه و ما هیچی همراهمون نیست چطور آتش درست کنیم که من در جواب میگم نمی تونین!
حالا در شرایط خیلی بد و اتفاقی و بلای آسمانی چیزایی که گفتم شاید بتونن کمک کنن و اینکه باید خلاقیت داشته باشین.
مطالب بالا از روش های جان بدربردن هستن و فکر نکنم حالاحالاها به کار کسی بیان و محض احتیاط باید دونست.
اگه تاپیکی با عنوان روش های جان بدربردن بود اونجا بحثش مفید تر و جالب تر میشد اگه هست دوستان به من معرفی کنن.
موفق باشین.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - damoon_61 - 2015-07-20 11:44 AM

بنظرم همراه داشتن یک یا دو قالب الکل خشک همیشه بدرد بخوره و برای استارت آتش خیلی کاربردیهKhansariha (8)

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - garin - 2015-07-20 12:32 PM

(2015-07-20 11:44 AM)damoon_61 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بنظرم همراه داشتن یک یا دو قالب الکل خشک همیشه بدرد بخوره و برای استارت آتش خیلی کاربردیهKhansariha (8)

با سلام
کاملا باهتون موافقم اتفاقا صبح تو بازار بودم چند بسته الکل جامد گرفتم من همیشه چندتا قرص الکل تو یه جای قرص جوشان تو کوله دارم تو برف وبارون اتیش باهاشون روشن کردم امتحانش رو پس داده