شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
مهارتها : روشن کردن آتش - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: کوهنوردی و کمپینگ (/forumdisplay.php?fid=57)
+--- موضوع: مهارتها : روشن کردن آتش (/showthread.php?tid=1890)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - arashkian - 2015-07-12 06:59 PM

(2015-07-12 06:41 PM)damoon_61 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان تو یکی از برنامه های برگررز دیدم برای روشن کردن آتش از باتری موبایل استفاده کرد با کارد سوراخی در باتری ایجاد کرد و در اثر برخورد هوا با مواد داخل باتری دود سیاهی بیرون اومد از داخل باتری کم کم با نوک کارد شکاف رو بیشتر کرد و روی باتری مقداری غلف خشک گزاشت کم کم شروع به شعله ور کردن کرد و آتش خوبی با فشاز خیلی زیادی از لابلای علفهای خشک بیرون زد و کم کم چوبها رو از نازک به کلفت دور اون چید
آقا من تا حالا 3 تا باتری موبایل سوراخ کردم نتونستم چنین آتشی درست کنم نمیدونم شاید بخاطر این بوده که تاریخ باتری گذشته بوده و نمیدونم

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.من از باطري گوشي سامسونگ l700 خراب و باد كرده كه اصلا شارژ هم نداشت و نميشد استفاده كردم-عين باروت كه كبريت روشن بهش ميرسه-آتش گرفت(در حدي كه صورت خودم رو عقب كشيدم).نميدونم گمانم نوع خاصي از باطري گوشي(ليتيوم آيون) بخاطر مواد داخلش اينجوريه و جواب ميده.بهرحال من امتحان كردم و شد.از تفاسير و تفاصيلش خبر ندارم اما نوع گوشي و باطري رو كه ميدونستم-عرض كردم.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - damoon_61 - 2015-07-13 10:51 AM

(2015-07-12 06:59 PM)arashkian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-07-12 06:41 PM)damoon_61 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان تو یکی از برنامه های برگررز دیدم برای روشن کردن آتش از باتری موبایل استفاده کرد با کارد سوراخی در باتری ایجاد کرد و در اثر برخورد هوا با مواد داخل باتری دود سیاهی بیرون اومد از داخل باتری کم کم با نوک کارد شکاف رو بیشتر کرد و روی باتری مقداری غلف خشک گزاشت کم کم شروع به شعله ور کردن کرد و آتش خوبی با فشاز خیلی زیادی از لابلای علفهای خشک بیرون زد و کم کم چوبها رو از نازک به کلفت دور اون چید
آقا من تا حالا 3 تا باتری موبایل سوراخ کردم نتونستم چنین آتشی درست کنم نمیدونم شاید بخاطر این بوده که تاریخ باتری گذشته بوده و نمیدونم

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.من از باطري گوشي سامسونگ l700 خراب و باد كرده كه اصلا شارژ هم نداشت و نميشد استفاده كردم-عين باروت كه كبريت روشن بهش ميرسه-آتش گرفت(در حدي كه صورت خودم رو عقب كشيدم).نميدونم گمانم نوع خاصي از باطري گوشي(ليتيوم آيون) بخاطر مواد داخلش اينجوريه و جواب ميده.بهرحال من امتحان كردم و شد.از تفاسير و تفاصيلش خبر ندارم اما نوع گوشي و باطري رو كه ميدونستم-عرض كردم.Khansariha (8)Khansariha (256)
درود دوست من دستت دردنکنه شاید همینطوره چون من از باطری های نوکیا استفاده کردم از BL-5C , BL4C از این دو نمونه هر دو هم باد کرده بودند گفتم شاید به دلیل باد کردگیشون کار نکرد پس شما جواب گرفتین دستتون درد نکنه که گفتین من فقط گرمای خیلی زیادی داشتم شعله نداشتم

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - arashkian - 2015-07-13 12:25 PM

Khansariha (8)Khansariha (256)فقط شما و دوستاني كه حالا اين روش يا هر روش ديگه يا هرچيزي مثل فشنگ دستپر يا كارخانه اي جديد و ناشناخته رو آزمايش ميكنن-مواظب صورت و چشمشون باشن.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - HMAR - 2015-07-16 02:03 PM

دوستان احتیاج به سوراخ کردن باطری نیست این باطری های مو بایل و بعضی چراغ قوه های جدید که باطریشون لیتیوم هست آمپر خوبی دارن شما میتونید به اندازه 2سانت سیم المنت ویا حتی یه رشته نازک از سیم ترمز یا سیم بکسل به یاد داشته باشید (یک رشته نازک)را به حالت فنری در بیارید و بعد دو تا تکه سیم نازک مثل سیم تلفن را به دوسر سیمی که به شکل فنر در آوردید ببندید هر وقت که نیاز به اتش داشته باشید میتونید این وسیله را لای علف خشک یا هرچیزی که قابلیت آتش گرفتن داره قرار بدید و دوسر دیگر سیم را به باطری چراغ قوه یا باطری موبایل خودتون وصل کنید فنری که با سیم المنت درست کردید یک لحظه سرخ میشه و علفهای خشک را آتیش مزنه فقط زیاد نگه ندارید که فنر پیچ شما ذوب بشه چون بعضی باطری ها آمپر بالایی دارن با این وسیله دیگه احتیاج نیست باطری خودتون را خراب کنید برای یه آتیشKhansariha (8)

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - damoon_61 - 2015-07-16 03:39 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این روش هم امتحان کردم
فویل آدامسهای تخت مثل همین آدامسهای موزی رو به شکل باریک بریدم مثلا به عرض یک سانت و وسطش رو باریک تر بریدم مثل کمر ساچمه یا به شکل ساعت شنی
دوسرش را به دوسر باتری زدم و اون ناهیه باریک تو یک یا دو ثانیه شعله ور شد

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - arashkian - 2015-07-17 09:12 AM

(2015-07-16 02:03 PM)HMAR نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان احتیاج به سوراخ کردن باطری نیست این باطری های مو بایل و بعضی چراغ قوه های جدید که باطریشون لیتیوم هست آمپر خوبی دارن شما میتونید به اندازه 2سانت سیم المنت ویا حتی یه رشته نازک از سیم ترمز یا سیم بکسل به یاد داشته باشید (یک رشته نازک)را به حالت فنری در بیارید و بعد دو تا تکه سیم نازک مثل سیم تلفن را به دوسر سیمی که به شکل فنر در آوردید ببندید هر وقت که نیاز به اتش داشته باشید میتونید این وسیله را لای علف خشک یا هرچیزی که قابلیت آتش گرفتن داره قرار بدید و دوسر دیگر سیم را به باطری چراغ قوه یا باطری موبایل خودتون وصل کنید فنری که با سیم المنت درست کردید یک لحظه سرخ میشه و علفهای خشک را آتیش مزنه فقط زیاد نگه ندارید که فنر پیچ شما ذوب بشه چون بعضی باطری ها آمپر بالایی دارن با این وسیله دیگه احتیاج نیست باطری خودتون را خراب کنید برای یه آتیشKhansariha (8)

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.دوست گرامي-دو نكته=1-اين راهكارها براي مواقع اضطراري است*كه مسئله سر جان است و نه براي هر آتش روشن كردني=شما ممكنه در شرايط اضطراري مجبور بشيد-يك وسيله 500هزار توماني يا بسيار بالاتر رو قرباني كنيد كه زنده بمانيد .2-براي موقعي است كه شما هيچ وسيله و امكان ديگه اي نداريد-وگرنه همراه داشتن فندك و كبريت كه راحتتر و معقولتر است و ضمنا اين روش(سوراخ كردن باطري) براي باطري خراب و بدون شارژ هم جواب ميده.البته روش شما مطمئنا بهتر و بصرفه تر است و نيز روش دوستمون(فويل آلومينيومي آدامس موزي)و نيز امكان استفاده چند باره از اين روش وجود داره...چون معمولا احتمال اينكه ملت-آدامس همراهشون باشه زياد است.شرمنده-فقط جهت يادآوري بود كه در مواقع اضطراري-ماديات و قيمتها مطرح نيست*وقتي بحث -بحث جان باشهKhansariha (8)Khansariha (256)

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - karbakhsh - 2015-07-17 12:34 PM

اسمش راهکاره یعنی باید موقع لزوم و زمانی کهدیگه هیچ راهی نمانده استفاده بشه. در این گونه اوقات گاهی باید یه عضو بدن هم بدی تا برسه به هزینه مالی البته گفتنش راحته خوشبختانه خیلی کم اتفاق میوفته. یاد گرفتنش خیلی خوبه و یاد دادنش خیلی خیلی بهتر.

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - HMAR - 2015-07-17 01:46 PM

دوست گرامی بنده هم در جریان هستم در مواقع لزوم باید از همه مادیات چشم پوشی کرد ولی خوب بیشتر دوستان میخوان از سر کنجکاوی این کار را انجام بدن که منم گفتم اینطوری انجام بدن بهتره و اینطوری میشه از انرژی ذخیره شده در باطری تا چند بار آتش درست کرد ولی با سوراخ کردن فقط یک واکنش شیمیایی رخ میده و توی این همه مارک و مدل مختلف باطریهای موجود امکان موفق شدن 50/50هست

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - arashkian - 2015-07-17 03:47 PM

Khansariha (8)Khansariha (256)بله-درست ميفرماييد.بنده هم عرض كردم=اينها همه راهكار است و در موقع لزوم و بسته به حداقل امكانات موجود و در دسترس و نيز شرايط محيطي و جوي-هركدام قابل اجرا است و شايد يك روش در يك محيط و بسته به امكانات همراه و شرايط محيطي اجرا بشه*كه در محيط و شرايط و امكانات ديگر-اجرا نشه...و مجدد عرض كردم=فقط جهت يادآوري گفتم-باطري فداي يك تار مو...بقول كاربخش گرامي=گاهي يك دست يا يك پا رو بايد جا بذاري و جونت رو در ببري و بقيه بدن رو نجات بدي.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - BARZOV - 2015-07-17 07:26 PM

[تصویر: 36970830004368110755.jpg]

چیز جالیه.Khansariha (8)Khansariha (256)
سلام دوستان یه سوال خیلی مهم دارم:
چطور میشه از مخلوط کردن چند ماده ی سوختنی, ماده ای بدست آورد که عمر سوختنی بالایی داشته باشه و زود تموم نشه در عین حال به راحتی هم خاموش نشه؟ چه موادی رو باید با هم مخلوط کرد؟
یا اصلا در بین هیدروکربن ها چه ماده ای هست که عمر سوختنی بیشتر نسبت به بقیه داره و به راحتی هم خاموش نمیشه؟