شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
مهارتها : روشن کردن آتش - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: کوهنوردی و کمپینگ (/forumdisplay.php?fid=57)
+--- موضوع: مهارتها : روشن کردن آتش (/showthread.php?tid=1890)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - FMJ - 2015-02-09 07:46 PM

(2015-02-05 10:31 PM)NEMESIS نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امروز روش باتری قلمی و کاغذ آلمینیومی آدامس رو تست کردم و جواب گرفتم ...باهاش آتیش روشن کردم Khansariha (219)
جالب بودKhansariha (95)

چطوری ؟؟؟؟!!!! ....
مرسی.

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - NEMESIS - 2015-02-09 08:01 PM

درودKhansariha (8)

به این کلیپ توجه کنید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - FMJ - 2015-02-09 08:13 PM

ای والله/ این یکی رو دیگه بلد نبودم! فک میکنید با کاغذ آلمینیوم پاکت سیگارم بشه ؟؟؟!!! آخه پاکت خالی سیگار معمولا بیشتر پیدامیشه ....

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - NEMESIS - 2015-02-09 08:20 PM

(2015-02-09 08:13 PM)FMJ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ای والله/ این یکی رو دیگه بلد نبودم! فک میکنید با کاغذ آلمینیوم پاکت سیگارم بشه ؟؟؟!!! آخه پاکت خالی سیگار معمولا بیشتر پیدامیشه ....

100% مطمئن باشید که میشه چون با اون هم امتحان کردم
این کار خیلی به نوع کاغذ بستگی داره ...کاغذی که من استفاده کردم(سیگار) نمیدونم اسمش چی بود اما به نظر خارجی میومد و رنگ قهوه ای داشت خیلی بهتر از آدامس جواب داد

باتری هم قلمی 3.5 ولت مال چراغ قوه بود ....و یادتون باشه اون قسمت وسط نوار کاغذی به اندازه کافی باریک باشه

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - FMJ - 2015-02-09 08:45 PM

دمت گرم/ رفتم یه پاکت از تو کوچه پیداکردم و امتحان کردم آتیش گرفت !!!! :
[تصویر: 14235018511.jpg]
[تصویر: 14235018831.jpg]
[تصویر: 14235019301.jpg]
[تصویر: 14235019611.jpg]
[تصویر: 14235019921.jpg]
راست میگی به کاغذشم بستگی داره ... هرچی هم ولتاژ باطری بالاتر باشه سریعتر و بهتر میسوزه...
امشب یه چیز جدید یاد گرفتیم. مرسی.Khansariha (48)

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - kardel - 2015-06-22 10:12 PM

سلام دوستان
شب همگی بخیر
بحثی که درخصوص روشن کردن آتیش شده جالبه
اما همیشه باید واقع بین بود.
صحبت سر اینکه در شرایط دشوار باید چطور از آتیش بهره ببریم. اینکه با شمع و موتور سیکلت آتیش درست کنید خوبه.
اما در جایی که موتور در اختیارتون نیست چطور؟
روشن کردن آتیش به روش سرخپوستی (مالش و سایش دو چوب) هم شاید کارآمد باشه
اما فکر کنید شما تو زمستون تو یه جای سرد هستید و نیاز به آتیش هست. به نظرتون فرصت و یا توان ایجاد اون رو دارید؟
حتی روشن کردن آتیش با ذره بین و عدسی دوربین هم به همین راحتی که فکر میکنید نیست
تو هوای ابری یا شب و یا جنگل که شاید آفتاب گرم در اختیارتون نباشه چیکار میکنید؟
بهتره همه واقع بین و منطقی باشیم
شخصاً به عنوان کسی که حدود 17 سال است که کوه میرم و همیشه تو طبیعت بودم و حتی در طبیعت در زمستان و برف هم تجربه گم شدن رو دارم میخوام نکته ای رو عرض کنم
چه تو تابستون و چه تو زمستون اگه هیچ چیزی همراه خودتون نمی برید ، کبریت و یا وسیله روشن کردن آتش مثل فندک رو داشته باشید
من همیشه تعدا 4 تا 5 عدد کبریت تو نقاط مختلف کوله و لباسم نگهداری میکنم به همراه یک عدد فندک
همیشه به همراه خودم چند نوار باریک از تیوپ دوچرخه و یا موتور سیکلت رو دارم تا تو زمستون و برف بتونم سریع آتیش رو درست کنم و با گرمای حاصل از سوخت تیوپ ، بتونم چوبهای نازک و هر چند خیس و نمناک رو هم روشن کنم
شاید هنوز هیچ کدومتون تو این مخمصه نیوفتاده باشید که بخواید آتیش درست کنید
همیشه همراه خودتون حداقل 2 تا کبریت داشته باشید
سایر روشها رو اگه خواستید امتحان کنید اما تو طبیعت خیلی کارآمد نیستن
امیدوارم که هیچ وقت مشکلی تو این زمینه نداشته باشید
شب خوش

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - arashkian - 2015-06-23 10:25 PM

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.اين نكته هم البته گفتنش جهت يادآوري دوستان و اساتيد=فندك هاي شعله كارپيتي در ارتفاع-كوه-سرما(افت فشار)=كار نميكنند.پس در كنار اين نوع فندك-حتما فندك معمولي همراه داشته باشيد.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - karbakhsh - 2015-06-24 02:52 PM

فندک هر چی ساده تر بهتره و نکته مهم دیگه نگهداری و حمل وسیله هست که باید با استفاده از یک پلاستیک برای مواقع مهم حفظ بشه. من همیشه در سرما کبریت و فندک دارم و جز وسایل مهم نگهداری میکنم.

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - rkh.hunter - 2015-06-24 06:19 PM

سلام
من که تا بحال جایی گیر نکردم که بخوام آتیش درست کنم ولی هروقت به آتیش سریع و داغ نیاز دارم از چسب پی وی سی رازی استفاده میکنم یه کم از چسب رازی رو روی یه سطح صاف میریزم بعد با کوچکترین جرقه آتیش میگیره، اونم چی آتیشی، هم مدتش طولانیه هم گرماش خیلی زیاده
Khansariha (8)

RE: مهارتها : روشن کردن آتش - damoon_61 - 2015-07-12 06:41 PM

دوستان تو یکی از برنامه های برگررز دیدم برای روشن کردن آتش از باتری موبایل استفاده کرد با کارد سوراخی در باتری ایجاد کرد و در اثر برخورد هوا با مواد داخل باتری دود سیاهی بیرون اومد از داخل باتری کم کم با نوک کارد شکاف رو بیشتر کرد و روی باتری مقداری غلف خشک گزاشت کم کم شروع به شعله ور کردن کرد و آتش خوبی با فشاز خیلی زیادی از لابلای علفهای خشک بیرون زد و کم کم چوبها رو از نازک به کلفت دور اون چید
آقا من تا حالا 3 تا باتری موبایل سوراخ کردم نتونستم چنین آتشی درست کنم نمیدونم شاید بخاطر این بوده که تاریخ باتری گذشته بوده و نمیدونم