شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=82)
+---- موضوع: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH (/showthread.php?tid=1882)

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - climber7043 - 2017-04-12 08:10 PM

(2017-04-12 12:38 PM)abbashunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
climber7043 جان ممنون داداش، فقط نگفتی قدرتش چند ژوله و با 1100 یکیه یا بیشتر؟ و تفاوت سری مدل های رجر و اپاچی در چیه ، و چه واشری به 1200 می خوره؟
سلام آقا عباسKhansariha (8)
قدرت تفنگ رنجر آپاچی 1200 تقریبا با رنجر 1100 تو یه رنجه یعنی 21 ژول. در مورد سوالتون که فرمودید تفاوت رنجر با آپاچی چیه کمی سوال نامفهومه! مثلا دو مدل بفرمایید تا تفاوتش مشخص بشه. در کل از نظر فنی بخوای حساب کنی از نظر دقت و قدرت در یک سطح هستند ولی مدل آپاچی 1100 سیستم ماشه اون تقریبا شبیه گامو هست و نسبتا سادست ولی سیستم ماشه آپاچی 1200 پیشرفته تره و باید تنظیمش کنی که نرمی و حساسیت ماشه بالاتر بره که به نظر من رنجر آپاچی 1100 از خیلی جهات انتخاب مناسبتری نسبت به آپاچی 1200 میباشد. خودم با رنجر 1100 تیون شده تیر اندازی کردم و تفنگ کم استهلاک و دقیقیه و قدرتش هم مناسب و نسبتا سبک و خوشدسته.در کل هم بگم وقتی میتونی لذت تیراندازی با تفنگهای رنجر را داشته باشی که تیونشون کنی که حداقل واشر پیستونشون را با نمونه پلی اورتان درجه یک عوض کنی همینو بس. در مورد واشر هم با واشر رنجر 1100 یکیه سایزش که میتونید از آقای میثم کاربر انجمن (tinger) تهیه فرمایید. برای اطلاع دقیق تر کافیه مدل تفنگو بگید که واشر را براتون ارسال کنند.
اگر هم حوصله تیون کردن و این جور مسائل رو نداری گامو شادو 1000 بخر خودتو راحت کن.
عباس جان سوالی بود در خدمتم.Khansariha (8)

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - yoosefheidari - 2017-04-13 01:22 AM

(2017-04-12 06:50 PM)abbashunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2017-04-12 10:56 AM)yoosefheidari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من میخوام واسه اسلحم یه دوربین زوم ثابت ۴ بخرم.
۵۰۰ تا شات تا حالا‌باهتش زدم و واشرش رو هم دارم تعویض میکنم.
حالا میخوام یدونه گامو یا bsa یا بوشنل 4*32 بخرم و ببندم روش.
اولا اینکه اون گامو چند نمونه متفاوت داره ایا؟
از بین سه تایی که نام بردم کدومش بهتره؟
و اینکه با تعویض‌واشر و گریسکاری بازهم دوربین شل میشه و به هم میریزه تنظیمش؟
و کلا ارزش داره بستن این دوربین های زوم ثابت؟و کارایی دارن رو این اسلحه؟

سلام یوسف جان، از بین دوربین های که انتخاب کردی به ترتیب اول bsa بعد گامو و در آخر بوشنل،
و اما زوم اگر می تونی زوم متغیر بگیری بهتره چون زوم 4 زیاد با دید بدون دوربین تفاوت نداره ، در مورد دهنه دوربین 40 به بالا قدرت دید بیشتری و کیفیت بیشتری نسبت به 32 فراهم می کنه و باز ارجحیت داره.

دوربین اول و اخرش از تنظیم خارج میشه، ممکنه با 10 شلیک یا بعد 500 تا و یا بیشتر ، فاکتور های زیادی رو تنظیم دوربین اثر گذار هست، رو تفنگ های با پس زنی بالا نباید انتظار زیادی از یک دوربین کیفیت پایین داشته باشی.
و در آخر به نوع استفاده خودت بستگی داره.

موفق باشی.

بسیار ممنون عباس جان
پس یه دفه ای برم یدونه سنتر پوینت 3-9-40 یا 4-16-40 بخرم فک کنم بهتر باشه واسم.
اگه بجای اون 40 هم 50 باشه بهتره دیگه؟

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - abbashunter - 2017-04-13 02:08 PM

خواهش می کنم ، شما خرید دوربین رو یه سرمایه گذاری در نظر بگیر و سعی کن یه چیز خوب و موندگار بخری.

سنتر پوینت دوربین خوبیه 40-9-3 مناسبه و زوم 16 با دهنه 40 زیاد جالب نیست تصویر تار میشه و خطا ی دید بالا میره؛
بله 50 نسبت به 40 نور بیشتری دریافت می کنه و به طبع کیفیت دید بالا میره

این سلاح دقت بالا نداره و دوربین هرچی که هم خوب باشه تاثیر زیادی در این مورد نمیزاره.

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - yoosefheidari - 2017-04-13 10:26 PM

امروز واشر رو تعویض کردم و گریس پایه مس زدم.(از میثم)
مکش تفنگ که نداشت تا الان خیلی بالا رفته.
لگد تفنگ نصف شد و خیلی عالی شد.
از اونطرف قدرتش هم نصف شد.
به نظرتوم همینجوره میمونه قدرتش یا برمیگرده؟
تو‌فاصله ده متر‌ با پرو مگنوم گروپ ۲۰ میلیمتر داد با مگسک دیگه نمیدونم ضعیفه یا نه دقتش

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - hoseinm0324 - 2017-04-13 11:20 PM

(2017-04-13 10:26 PM)yoosefheidari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امروز واشر رو تعویض کردم و گریس پایه مس زدم.(از میثم)
مکش تفنگ که نداشت تا الان خیلی بالا رفته.
لگد تفنگ نصف شد و خیلی عالی شد.
از اونطرف قدرتش هم نصف شد.
به نظرتوم همینجوره میمونه قدرتش یا برمیگرده؟
تو‌فاصله ده متر‌ با پرو مگنوم گروپ ۲۰ میلیمتر داد با مگسک دیگه نمیدونم ضعیفه یا نه دقتش
سلام این عادی هستش به مرور زمان قدرتش افزایش پیدا می کنه باید واشر اب بندی بشه و راه بیفته اسلحه منم همینجور بود ولی مشکلش حل شد وقدرت و دقتش زیاد شد.

فرستاده شده از HUAWEI G525-U00ِ من با Tapatalk

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - mohammadalipoor - 2017-04-13 11:50 PM

سلام ب همه
یک عدد هاتسان استرایکر ۱۱۰۰ که هفته پیش گرفتم واشرشو دیروز عوض کردم یدونه دوربین نورکونیا ۳-۹×۴۰ با کیف یبسته ساچمه رنجر چیتا با بند و فنر و واشر اضافه میخوام بفروشمش خدایی جمعا ۷۰ تا تیر ننداختم ولی ب علت نیاز... میفروشمش هرکی خواست پیام خصوصی بده قیمت هم هر چقدر بگین راه میام ولی با انصاف قیمت بدین مرسی
یاعلیKhansariha (256)
واشرش هم از اقا بهروز با نام کاربری کلیمبر ۷۰.. خریدم از جنس پلی اورتان
و یدونع هم دوربین دوچشمی بوشنل ۸×۲۱
یک عدد هم چاقوی باک
همشو ۴۰۰ میدم

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - yoosefheidari - 2017-04-14 09:47 PM

دوستان قصد داشتم یدونه 3-9*50 بخرم واسه تفنگ که جایی خوندم مدل 3-9*32 AR22 سنتر پوینت واسه این مدل اسلحه مناسب تره و حتی کمی گرونتره
نظر شما چیه کدومو بگیرم؟

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - tinger - 2017-04-14 10:15 PM

(2017-04-13 11:50 PM)mohammadalipoor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ب همه
یک عدد هاتسان استرایکر ۱۱۰۰ که هفته پیش گرفتم واشرشو دیروز عوض کردم یدونه دوربین نورکونیا ۳-۹×۴۰ با کیف یبسته ساچمه رنجر چیتا با بند و فنر و واشر اضافه میخوام بفروشمش خدایی جمعا ۷۰ تا تیر ننداختم ولی ب علت نیاز... میفروشمش هرکی خواست پیام خصوصی بده قیمت هم هر چقدر بگین راه میام ولی با انصاف قیمت بدین مرسی
یاعلیKhansariha (256)
واشرش هم از اقا بهروز با نام کاربری کلیمبر ۷۰.. خریدم از جنس پلی اورتان
و یدونع هم دوربین دوچشمی بوشنل ۸×۲۱
یک عدد هم چاقوی باک
همشو ۴۰۰ میدم

شما برای ایجاد تاپیک فروش باید با آقای سهیل هماهنگ کنید تا براتون تاپیک باز کنن.اینجوری خلاف مقررات سایت هست.

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - yoosefheidari - 2017-04-17 12:43 PM

دوستان بدنه ی پیستون که کار خاصی انجام نمیده.
میشه یدونه پیستون فلزی مثل خودش تراشید و بدنشو مشبک کرد تا از وزنش کاسته بشه و به حدود نصف برسه؟
اینطوری لگدش احتمالا بسیار کمتر خواهد شد و قدرتش بیشتر.
به نظرم پیستونش بیخودی سنگینه

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - abbashunter - 2017-04-17 11:54 PM

(2017-04-17 12:43 PM)yoosefheidari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان بدنه ی پیستون که کار خاصی انجام نمیده.
میشه یدونه پیستون فلزی مثل خودش تراشید و بدنشو مشبک کرد تا از وزنش کاسته بشه و به حدود نصف برسه؟
اینطوری لگدش احتمالا بسیار کمتر خواهد شد و قدرتش بیشتر.
به نظرم پیستونش بیخودی سنگینه

خیر نمیشه، وزن بدنه پیستون تاثیر زیادی داره اینجور نیست که بی حساب قطعه ای با این وزن در تفنگ بادی نصب بشه و بی تاثیر باشه! در حالی که یکی از امتیازات یک سلاح انفرادی خوب کم بودن وزنشه.
اجسام با وزن بیشتر انرژی بیشتر رو انتقال میدن، اون هوایی که در چند هزارم ثانیه در سیلندر کمپرس میشه صد در صد یه نیروی بازدارنده به واشر اعمال می کنه و باعث کاهش قدرت میشه.