شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=82)
+---- موضوع: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH (/showthread.php?tid=1882)

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - HamidArgha - 2015-01-13 03:37 AM

درود.دوست من اول که کاش بجای مقوا از یه جنس دیگه مثلا دو سه لایه فویل المینیومی استفاده میکردین.چون با اون مقوا با چندتا شلیک پیچها شل میشن ویا با رسیدن رطوبت دفرمه میشهKhansariha (225)دوم که این کارو وقتی میکنن که تنظیم ستون درجه رو تا اخر باز بکنی وباز هم تفنگ پایین بزنهKhansariha (198)سوم بقول دوستمون این عمل چه ربطی به بالا بردن دقت و برد تفنگ داره که اهداف بالای 100 مترو بزنهKhansariha (334)!!!Khansariha (8)ضمنا از فاصله 130 متر من که چشمام سالمه وعینکی هم نیستم پرنده ای به اندازه مرغ رو نمیتونم ببینم چه برسه به تیهو با اون پرهای همرنگ محیط زندگیش واقعا با این وضع باید یه بینایی سنجی برم من.Khansariha (214)

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - کوهنورد - 2015-01-13 03:55 AM

با سلام :
با عرض خسته نباشید به آقا بهنام عزیز
همونطور که دوستان گفتند این کار چطوری باعث بالا بردن دقت میشه ؟ این کار فقط صفر تفنگ رو نزدیکتر میکنه ( یعنی تفنگ نزدیک زن تر میشه ) بعدش شما پیچ تنظیم ماشه را باز کردید کنار گذاشتید الان خوب شده ؟؟ چیش خوب شده ؟؟ ببخشید ها متوجه نمیشم اگر میشه توضیح بدید برامون

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - chekel - 2015-01-13 09:44 AM

(2015-01-10 12:37 PM)KRALMAGNUM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام. دوست عزیز یه میله باریک هست که رویه میل مسلح کردن میفته و یه فنر روش سواره که اونو در بیاری حله ...

سلام . آقا بهنام با برداشتن اون میله بازم اسلحه خودکار ضامن می شه ؟
امنیت اسلحه پایین نمی یاد؟

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - KRALMAGNUM - 2015-01-13 01:14 PM

(2015-01-13 03:37 AM)HamidArgha نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود.دوست من اول که کاش بجای مقوا از یه جنس دیگه مثلا دو سه لایه فویل المینیومی استفاده میکردین.چون با اون مقوا با چندتا شلیک پیچها شل میشن ویا با رسیدن رطوبت دفرمه میشهKhansariha (225)دوم که این کارو وقتی میکنن که تنظیم ستون درجه رو تا اخر باز بکنی وباز هم تفنگ پایین بزنهKhansariha (198)سوم بقول دوستمون این عمل چه ربطی به بالا بردن دقت و برد تفنگ داره که اهداف بالای 100 مترو بزنهKhansariha (334)!!!Khansariha (8)ضمنا از فاصله 130 متر من که چشمام سالمه وعینکی هم نیستم پرنده ای به اندازه مرغ رو نمیتونم ببینم چه برسه به تیهو با اون پرهای همرنگ محیط زندگیش واقعا با این وضع باید یه بینایی سنجی برم من.Khansariha (214)

من که استفاده کردم مشکلی پیش نیومده. و منتطقه ما نه مرطوبه نه اون جایی که اسلحه رو میزارم اصلا بهش رطوبت نمیرسه. و اگرم کسی خواست انجام بده خودش سلیقه به خرج بده یه چیز قشنگ تر و محکم تر بزاره.
و دوم این عمل دقت اسلحه رو که خودش شرکتی پایین میزنه میاره بالا تر و به قول معروف اسلحه شما بجای اینکه موقعه هدف گیری رویه هدفت کور کنی میای زیر هدفت میگیری.
و سوم منم که داخل هدف نمیگیرم از تجربیات چندین و چند سالم هدفمو میزنم ربطیم به چشم کی میبینه کی نمیبینه نداره.
تیر انداز باشی پیتلر سیگار از 100 متری میزنی داداش تیهو که چیزی نیست
من بارها گفتم و میگم لطفا کسی که تجربه تیر اندازی برد بلند نداره با من بحث نکنه چون حوصله جر و بحث با کسیو ندارم .
یا علی.

(2015-01-13 03:55 AM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
با عرض خسته نباشید به آقا بهنام عزیز
همونطور که دوستان گفتند این کار چطوری باعث بالا بردن دقت میشه ؟ این کار فقط صفر تفنگ رو نزدیکتر میکنه ( یعنی تفنگ نزدیک زن تر میشه ) بعدش شما پیچ تنظیم ماشه را باز کردید کنار گذاشتید الان خوب شده ؟؟ چیش خوب شده ؟؟ ببخشید ها متوجه نمیشم اگر میشه توضیح بدید برامون

سلام جناب کوهنورد . بله درسته این کار صفر تفنگ رو نزدیک میکنه . اما نزدیک زن نمیشه دور زن میشه یعنی هدفی که با شما 80 متر به بالا فاصله داره راحت زده میشه و من این کارو برای کسانی که از نزدیک شکار میکنن یا هدف زنی میکنن توصیه نمیکنم چون از اسلحه شون زده میشن.
سیستم ماشه این اسلحه هیچ فرقی با کرال نداره اومدن یه ضامن بهش اضافه کردن و یه پیچ تنظیم از خود در اوردی بدون هیچ اطمینانی روش گزاشتن که این خودش حادثه ساز هست و اون پیچ اگر سفت بشه ماشه لمسی میشه و با هس انگشت شلیک میکنه و یا اصلا اسلحه مسلح نمیشه. من اون پیچ رو در اوردم الان دیگه خودش واسه خودش شلیک نمیکنه قبلا مسلح میکردم لوله سلاح رو نبسته بودم شلیک میکرد.
من در خدمتم اگر سوالی بودKhansariha (8) یا علی
(2015-01-13 09:44 AM)chekel نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-01-10 12:37 PM)KRALMAGNUM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام. دوست عزیز یه میله باریک هست که رویه میل مسلح کردن میفته و یه فنر روش سواره که اونو در بیاری حله ...

سلام . آقا بهنام با برداشتن اون میله بازم اسلحه خودکار ضامن می شه ؟
امنیت اسلحه پایین نمی یاد؟

با بر داشتن اون فقط ضامن دوم هنگام مسلح شدن کار میکنه و شما میتونید راحت اسلحه رو د شارژ کنید.
این اسلحه به خودی خود اصلا امنیت نداره و من به شما توصیه میکنم هر وقت مسلح میکنی یه دستت به لول اسلحه باشه محکم بگیرش در نره واسه خودتون میگمKhansariha (8)بازم سوالی بود در خدتم.
یا علی

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - HamidArgha - 2015-01-13 02:16 PM

[/quote]

من بارها گفتم و میگم لطفا کسی که تجربه تیر اندازی برد بلند نداره با من بحث نکنه چون حوصله جر و بحث با کسیو ندارم .

درود اقا بهنامKhansariha (8)خدای ناکرده من قصد جسارت به کسی رو نداشتم فقط برام مبهم بود این مساعل که سوال کردم.در ضمن ما همه اومدیم تو این سایت که بتونیم یه چیزایی از تفنگ وتیراندازی یاد بگیریم و از تجربیات خوب دوستان که با سخاوت به درستی اراعه میدن استفاده کنیم.من نه ادعایی دارم تو تیر اندازی نه تیر اندازی ادعا داره وخدای ناکرده به مهارت شما در تیر اندازی هم اهانت نکردم و هر کسی اینو میتونه از عنوان کاربری ما بفهمه که من ناشی هستم وشما حرفه ایKhansariha (89)

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - amiremadi - 2015-01-13 02:36 PM

زدن پیتلر سیگار در 100 متری؟؟؟؟؟؟؟؟
اونم با مگسک ؟؟؟؟؟؟؟
عجب !!!!!!!!
Khansariha (367)Khansariha (367)

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - صادق قرنجیکی - 2015-01-13 03:43 PM

(2015-01-10 03:18 PM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-01-10 03:08 PM)andytanha نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام. دوست عزیز یه میله باریک هست که رویه میل مسلح کردن میفته و یه فنر روش سواره که اونو در بیاری حله . من خودم دیروز با اذرخش 2 بالای 130 متر بقیشو نمیگم تا کسی چیزی نگه تیهو فریز کردم 2 بار نه یک بار البته من با روش شیم گذاری ستون درجه تونستم از این فاصله بزنم و قدرت اسلحه انقدی هست که بتونه بکشه انقده که از اون ور بدن شکار بزنه بیرون.
یا علی

مدل فنری رو دارید یا ورتکسش رو ؟
دوست من در کلیت موضوع فرقی نمی کنه که ورتکس باشه یا فنرپیستون ! قدرت چند ژولی بالا پایین میشه! ! نه اینکه این فاصله رو نتونه بزنه! ولی زدن یک تیهو در این فاصله با این تفنگ جزو موارد نادری هست و اگه بشه هم تکرار پذیر بودن آن زیر سئوال هست! دوستمون بهنام تیرانداز قابلی هستند و در این شکی ندارم ولی زدن با این سلاح رو به صورت منطقی نمی تونم قبول کنم ! بهنام جان موضوع قدرت و بخصوص دقت قابل قبول برای از پای درآوردن پرنده ای مثل تیهو و یا کبک در این فاصله با این سلاح هست و موضوع شیم گذاری دوربین و دید و گرفتن میلدات بعدا میاد وسط!
در هر صورت آفرین به شما و از دوستان عذر میخوام که موضوع اصلی تاپیک رو با این بحث به خاکی بردم ، ولی خواهشی که دارم این است که موضوعات شکار و شکار کردن رو در تاپیک های اختصاصی سلاح ها بیان نکنید! این انجمن در راستای فرهنگ شکار و حفاظت از محیط زیست فعالیت می کنه و به تبع دوستانی هستند که با وجود منع قانونی باز شکار می کنند ولی حق بیان و توصیف وقایع شکار را در تاپیک های انجمن ندارند! Khansariha (8)

اصلا دوست نداشتم این پست رو بذارم ! فکر می کنم قبلا تذکری به همه دوستان دادم Khansariha (226)
دوستان عزیز خواهشمند است در راستای موضوع تاپیک اقدام به ارسال پست کنید.
آقا بهنام یعنی چی ؟ این طرز بیان از یک کاربر حرفه ای این انجمن بدوره!؟ Khansariha (226)
" من بارها گفتم و میگم لطفا کسی که تجربه تیر اندازی برد بلند نداره با من بحث نکنه چون حوصله جر و بحث با کسی رو ندارم ."

دوست من ، وقتی موضوعی رو بیان کردید باید با دلیل و برهان منطقی باشه! اگه نه بیان نکنید! این طبیعی است در محافل اجتماعی مجازی به تبع دوستان با مهارت های مختلفی حضور دارند و همینطور دوستان کنجکاو و البته آگاه از مسایل تیراندازی! قبلا هم گفتم مواردی که مرتبط با موضوع این تاپیک یعنی این مدل از سلاح هاتسان هست رو مطرح کنید و اگر در رابطه با آن دوستان سئوالی داشتند طبق روال پاسخگویی کنید در غیر اینصورت با ذکر دلیل ، عدم بیان پاسخ خود را بفرمایید!

من به قطع و یقین می گم تغییر در تنظیماتی که ذکر کردید ربطی به افزایش دقت در فواصل دور برای این سلاح نداره و به تبع تیراندازی "دقیق" (رسیدن پرتابه با این قدرت در این فاصله امکان پذیر هست ولی با دقت نه اونهم شی کوچکی مثل سیگار یا پرنده کوچکی مثل تیهو ) با این سلاح فنرپیستون که قدرتی نهایت تا 25 ژول داره در فاصله های بالا غیر ممکن هست! حال شما ممکن کردید ، لطفا دلایل و مستند خود را بیان کنید!

دوستان بهتر می بینم که ادامه بحث در جای خودش باشه و روال عادی این تاپیک رو ادامه دهید. با تشکر از دوستان Khansariha (8)

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - farsomid - 2015-01-16 08:31 PM

سلام و درود خدمت دوستان گلم. بنده 1100 قنداق چوبی ام را جهت تعویض واشر باز کردم و با کمک و راهنمای شما بستم . اما ی مشکل کوچک دارم که اهرم لوله کمی بسمت راست مایل شده وبه قنداق مالش داره همین طور ماشه هم به همون سمت مایل شده دو بار هم باز وبست ش کردم عیبش را پیدا نکردم اگه از دوستان کسی علتش را میدونه لطف کنه Khansariha (8)

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - key - 2015-01-16 11:20 PM

(2015-01-16 08:31 PM)farsomid نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و درود خدمت دوستان گلم. بنده 1100 قنداق چوبی ام را جهت تعویض واشر باز کردم و با کمک و راهنمای شما بستم . اما ی مشکل کوچک دارم که اهرم لوله کمی بسمت راست مایل شده وبه قنداق مالش داره همین طور ماشه هم به همون سمت مایل شده دو بار هم باز وبست ش کردم عیبش را پیدا نکردم اگه از دوستان کسی علتش را میدونه لطف کنه Khansariha (8)
سلام
دوست عزيز البته من تا به حال با 1100 كار نكردم ولي اين مشكل رو رو دياناي خودم هم داشتم . شما قنداق رو باز كن و دوباره سوارش كن اول پيچ سمت چپ رو كامل ببند ببين بازم اين مشكل هست يا نه . اگه مشكلي نبود اون يكي رو ببند . گاهي وقتي اول يه پيچ رو سفت ميبندي كمي اهرم و ماشه به سمت اون پيچ كشيده ميشهKhansariha (8)

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - farsomid - 2015-01-16 11:37 PM

داداش قبلا امتهان کردم نشد . من هم همین فکر را کردم که پیچ سمت مخالف ش را سفت کنم اما تعغیری نکرد Khansariha (214)