شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=82)
+---- موضوع: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH (/showthread.php?tid=1882)

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - ln 1 - 2020-10-27 04:23 PM

با سلام.
در سال‌های قبل پکینگ هاتسان ها عمده ترین مشکل این تفنگ ها بود که باعث کاهش دقت، افزایش شوک و.. میشد. که در سال‌های اخیر برای رفع این اشکال داخل پک تفنگ یک عدد پکینگ اضافه هم گذاشتند. از عملکردش اطلاعی ندارم ولیکن بهترین کار باز کردن تفنگ و بردن پیستون و سیلندر با هم، خدمت پکینگ تراش است تا خود ایشان ابعاد و اندازه را با توجه به اندازهای سیلندر به دست بیاورند. اینکه به عنوان مثال من بیام و اندازه پکینگ را اعلام کنم به این دلیل که کولیسها دارای درجات دقت متفاوتی هستند و از طرفی کالیبره نبودن خیلی از اونها، نهایتا باعث کاهش دقت قطعه ساخته شده خواهد شد. ضمنا به هیچ وجه اندازه ها را بزرگتر نگیرید، مگر اینکه عمدا خواسته باشید سرعت پیستون کمتر شود که نهایتا دقت سلاح هم کم می‌شود. بعضا با یک دهم میل خطا ممکن است پکینگ ساخته شده کارایی نداشته باشد.

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - ROOBAH - 2020-10-27 07:09 PM

درود بر همه ی عزیزان[تصویر: khansariha%20(8).gif]
جناب arashkhan عزیز، تا جایی که متوجه شدم ظاهرا شما این اسلحه رو تازه خریداری کرده اید و طبق راهنمایی های دوستان مکش رو تست کردید و متوجه شدید که مکش احساس نمیشه اما کمپرس هوا احساس میشه، همونطور که دوست عزیزم در صفحه ی قبل هم عنوان کردند اگر اینگونه باشه احتمالا در کمپرس هم هوا رد میکنه. اما سوال من از شما این است که آیا تاکنون با اسلحتون اقدام به گرفتن گروه تیر کرده اید؟؟ همانطور که دوستان هم گفتند هدف از تولید این سلاح های فنر پیستون هاتسان یک تفنگ مسابقاتی و دقتی نبوده و با بهینه سازی میشه تا حدودی عملکرد و دقت رو بالا برد اما باید ابتدا میزان بی دقتی سلاح خودتون رو با گرفتن یه گروه تیر مشخص کنید و به نظر من اگر دقتش قابل قبول بود نیاز به دستکاری نیست و چون واشر پیستون یه قطعه ی مصرفیه به نظر من باید تا جاییکه دقت اسلحه تغییری نکرده ازش کار کشید، اگر طبق گروه تیری که از یه سلاح گرفته میشه ( چه همون ابتدای خرید و چه بعد از مدتی کارکرد ) دقت پایین تر از حد نرمال برای اون اسلحه باشه باید به فکر تعویض بود در غیر اینصورت از همون میشه استفاده کرد بنابراین به شما توصیه میکنم حتما یه گروه تیر با ساچمه ی مصرفی و یه ساچمه نسبتا مرغوب از سلاحتون بگیرید تا از دقتش مطمئن بشید، اگر هم گروه تیر گرفته اید میتوانید با ارسال عکس در همین سایت نظر دوستان رو درباره دقت سلاحتون جویا شوید. اما تهیه واشر پیستون از جنس مرغوب هم کار خوبیست چون حتی اگر الان استفاده نشه مطمئنا بعدا به کار میاد و همانطور که دوست خوبم در ارسال بالا اشاره کردند، بهتره اندازه ها توسط ابزار اندازه گیری شخص سازنده سایز گرفته بشه تا مشکلی پیش نیاد.
این نظر من بود...
موفق باشید.

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - arashkhan - 2020-10-27 08:41 PM

(2020-10-27 04:23 PM)ln 1 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام.
در سال‌های قبل پکینگ هاتسان ها عمده ترین مشکل این تفنگ ها بود که باعث کاهش دقت، افزایش شوک و.. میشد. که در سال‌های اخیر برای رفع این اشکال داخل پک تفنگ یک عدد پکینگ اضافه هم گذاشتند. از عملکردش اطلاعی ندارم ولیکن بهترین کار باز کردن تفنگ و بردن پیستون و سیلندر با هم، خدمت پکینگ تراش است تا خود ایشان ابعاد و اندازه را با توجه به اندازهای سیلندر به دست بیاورند. اینکه به عنوان مثال من بیام و اندازه پکینگ را اعلام کنم به این دلیل که کولیسها دارای درجات دقت متفاوتی هستند و از طرفی کالیبره نبودن خیلی از اونها، نهایتا باعث کاهش دقت قطعه ساخته شده خواهد شد. ضمنا به هیچ وجه اندازه ها را بزرگتر نگیرید، مگر اینکه عمدا خواسته باشید سرعت پیستون کمتر شود که نهایتا دقت سلاح هم کم می‌شود. بعضا با یک دهم میل خطا ممکن است پکینگ ساخته شده کارایی نداشته باشد.

سلام و درود
ممنون بابت همه جوابهایی که دادیت.والا من اندازرو ک پرسیدم برا این بود که تو پیجهای قبلی دیدم اقا میثم با ایدی ولف دنبال واشر فابریک هاتسان اپاچی1100 بودن ک نمونه پلی اورتان بسازن!و هرکی خریده راضی بوده!و یجواریی معنیش میشه اینکه ابعاد واشر اکی بوده و جنسش واشر یا حتی شکلش مشکل اصلی بوده!من رو این حساب بود که پرسیدم و فرمایشات شما کاملا صحیح هست ولی من مشکل زمانی و امکاناتی برا چه رفتو امد و چه باز کردن سلاح دارم!تعمییرکترهام ه ماشالا تاقچه بالا همه!وقتاشون برا باز کردن هم به هفته میکشه!متاسفانه اقا میثم هم در مسترس و فعال نیستن که سفارش میدادم!
شما خودتون داشتید که واشر عوض کنید؟اگه داشتید که واشرو از نمونه کپی زدیت یا سیلندر و پیستون بردیت؟
(2020-10-27 07:09 PM)ROOBAH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب arashkhan عزیز، تا جایی که متوجه شدم ظاهرا شما این اسلحه رو تازه خریداری کرده اید و طبق راهنمایی های دوستان مکش رو تست کردید و متوجه شدید که مکش احساس نمیشه اما کمپرس هوا احساس میشه، همونطور که دوست عزیزم در صفحه ی قبل هم عنوان کردند اگر اینگونه باشه احتمالا در کمپرس هم هوا رد میکنه. اما سوال من از شما این است که آیا تاکنون با اسلحتون اقدام به گرفتن گروه تیر کرده اید؟؟ همانطور که دوستان هم گفتند هدف از تولید این سلاح های فنر پیستون هاتسان یک تفنگ مسابقاتی و دقتی نبوده و با بهینه سازی میشه تا حدودی عملکرد و دقت رو بالا برد اما باید ابتدا میزان بی دقتی سلاح خودتون رو با گرفتن یه گروه تیر مشخص کنید و به نظر من اگر دقتش قابل قبول بود نیاز به دستکاری نیست و چون واشر پیستون یه قطعه ی مصرفیه به نظر من باید تا جاییکه دقت اسلحه تغییری نکرده ازش کار کشید، اگر طبق گروه تیری که از یه سلاح گرفته میشه ( چه همون ابتدای خرید و چه بعد از مدتی کارکرد ) دقت پایین تر از حد نرمال برای اون اسلحه باشه باید به فکر تعویض بود در غیر اینصورت از همون میشه استفاده کرد بنابراین به شما توصیه میکنم حتما یه گروه تیر با ساچمه ی مصرفی و یه ساچمه نسبتا مرغوب از سلاحتون بگیرید تا از دقتش مطمئن بشید، اگر هم گروه تیر گرفته اید میتوانید با ارسال عکس در همین سایت نظر دوستان رو درباره دقت سلاحتون جویا شوید. اما تهیه واشر پیستون از جنس مرغوب هم کار خوبیست چون حتی اگر الان استفاده نشه مطمئنا بعدا به کار میاد و همانطور که دوست خوبم در ارسال بالا اشاره کردند، بهتره اندازه ها توسط ابزار اندازه گیری شخص سازنده سایز گرفته بشه تا مشکلی پیش نیاد.
این نظر من بود...
موفق باشید.

سلام و درود
ممنون بابت جوابتون
خدمتون عرض کنم که دقتش بی دوربین و فاصله 15 متری خوب بود!با 6 مدل ساچمه!ولی با دوربین تعریفی نداره و فقط با ساچمه بیژن مچ خوبه و ساچمه باراکودا هانتر که هالوپوینت هم هست!ولی بازم جالب نی با دوربین ک خب بخاطر دوربین و لگد و موردهای دیگه!
من درجه اول برام اضاف شدن قدرت تفنگ که به طبعش بردش بیشتر میشه هست!دیدم دوستان میگفتن قدرت تفنگشون هم در کنار دقت بیشتر شده و لرزشش هم کمتر!من به این خاطر گفتم کلا عوض کنم!
و اینکه فنر گاز پیستونش هم تا چند ماه دیگه میرسه به دستم که دیگه تا لون موقع دیگه واشرش اماده و روانکاری شده اماده که فقط نیترو پیستون جایگزین کنم!استفادم هم هراز گاهی بیرون شهر!
شما خودتون همین مدل تفنگ دارید و واشر عوض کردیت؟

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - ln 1 - 2020-10-27 08:59 PM

با سلام.
دوستمون حرف حساب گفتن. اینکه گروه تیر بگیرید.ممکنه اصلا نیاز آنچنانی نباشه. سلاحهای ترک قبلا هم گفتم تا حدی جای تیون دارن و از بیشتر از آن اتلاف وقت و هزینه است. نمیدونم، شایدم قبلا امتحان کردین و جالب نبوده. تجربه شخصی خودم در مورد هر سلاحی این بود که تا حد امکان سیلندر و پیستون را با هم در اختیار تراشکاری قرار میدادم. البته ایشون واقعا سنگ تموم میزاشتن و دونه به دونه هر پکینگ را امتحان می‌کردند که هر تراشکاری این کارو نمیکنه و یا هزینه ها خیلی زیاد میشه.. . ممکن بود در بین 20 تا پک ساخته شده چند تایی هم پرت کار باشه که بنده قبول میکردم ولی تعدادی هم فوق العاده میشد. پکینگ های دست ساز در صورت مهارت تراشکار این قابلیت را دارند که حتی در قیاس پکینگ های فابریک سلاحهای آلمانی هم عملکرد بسیار بالاتری داشته باشند. تولیدات کارخونه عمدتا کار تزریقه و فقط میشه گفت خوبه(در مورد هاتسان ای کاش حداقل خوب بود) البته در بهترین حالت. اما میشه عالی هم ساخته بشه که دیگه کار دست و هنر تراشکاره.

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - ROOBAH - 2020-10-27 09:36 PM

(2020-10-27 08:41 PM)arashkhan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2020-10-27 07:09 PM)ROOBAH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این نظر من بود...
موفق باشید.

سلام و درود
ممنون بابت جوابتون
خدمتون عرض کنم که دقتش بی دوربین و فاصله 15 متری خوب بود!با 6 مدل ساچمه!ولی با دوربین تعریفی نداره و فقط با ساچمه بیژن مچ خوبه و ساچمه باراکودا هانتر که هالوپوینت هم هست!ولی بازم جالب نی با دوربین ک خب بخاطر دوربین و لگد و موردهای دیگه!
من درجه اول برام اضاف شدن قدرت تفنگ که به طبعش بردش بیشتر میشه هست!دیدم دوستان میگفتن قدرت تفنگشون هم در کنار دقت بیشتر شده و لرزشش هم کمتر!من به این خاطر گفتم کلا عوض کنم!
و اینکه فنر گاز پیستونش هم تا چند ماه دیگه میرسه به دستم که دیگه تا لون موقع دیگه واشرش اماده و روانکاری شده اماده که فقط نیترو پیستون جایگزین کنم!استفادم هم هراز گاهی بیرون شهر!

درود بر شما
درباره گروه تیر هایی که گرفته بودید به نظر من بهترین کار رو کردید چون علاوه بر تست دقت، رفتار تفنگتون رو با چند نوع ساچمه محک زدید و همانطور که خودتان هم میدانید این طبیعیه که یک تفنگ با برخی ساچمه ها سازگاری خوب و دقت خوبی داشته باشه و با برخی از ساچمه ها اون سازگاری و دقت رو نداشته باشه...
من این مدل تفنگ هاتسان 1100 رو ندارم و مواردی که گفتم تجربیات از تفنگ هایی که برای دوستان خریداری شده و موارد فنی از این قبیل که بین بیشتر فنر پیستون ها تقریبا میشه گفت مشترک هست و تعمیرات و ... بود.
درباره باقی موارد باید دوستان مطلع راهنمایی کنند.
در پایان تصمیم با شماست و امیدوارم از سلاحتان نهایت لذت را ببرید.
موفق باشید

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - arashkhan - 2020-10-27 09:41 PM

(2020-10-27 08:59 PM)ln 1 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام.
دوستمون حرف حساب گفتن. اینکه گروه تیر بگیرید.ممکنه اصلا نیاز آنچنانی نباشه. سلاحهای ترک قبلا هم گفتم تا حدی جای تیون دارن و از بیشتر از آن اتلاف وقت و هزینه است. نمیدونم، شایدم قبلا امتحان کردین و جالب نبوده. تجربه شخصی خودم در مورد هر سلاحی این بود که تا حد امکان سیلندر و پیستون را با هم در اختیار تراشکاری قرار میدادم. البته ایشون واقعا سنگ تموم میزاشتن و دونه به دونه هر پکینگ را امتحان می‌کردند که هر تراشکاری این کارو نمیکنه و یا هزینه ها خیلی زیاد میشه.. . ممکن بود در بین 20 تا پک ساخته شده چند تایی هم پرت کار باشه که بنده قبول میکردم ولی تعدادی هم فوق العاده میشد. پکینگ های دست ساز در صورت مهارت تراشکار این قابلیت را دارند که حتی در قیاس پکینگ های فابریک سلاحهای آلمانی هم عملکرد بسیار بالاتری داشته باشند. تولیدات کارخونه عمدتا کار تزریقه و فقط میشه گفت خوبه(در مورد هاتسان ای کاش حداقل خوب بود) البته در بهترین حالت. اما میشه عالی هم ساخته بشه که دیگه کار دست و هنر تراشکاره.

یکی ک بخاطر اون پرتی هوایی ک داره و باعث میشه ک پیستون با مقاومت کمتری روبرو بشه و محکمتر ضربه بزنه و هم افزایش ۳ ۴ ژول قدترتی ک دوستان گفتن واشرو با جنس پلی اورتان عوض کنم
(2020-10-27 09:36 PM)ROOBAH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2020-10-27 08:41 PM)arashkhan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این نظر من بود...
موفق باشید.

سلام و درود
ممنون بابت جوابتون

درود بر شما
درباره گروه تیر هایی که گرفته بودید به نظر من بهترین کار رو کردید چون علاوه بر تست دقت، رفتار تفنگتون رو با چند نوع ساچمه محک زدید و همانطور که خودتان هم میدانید این طبیعیه که یک تفنگ با برخی ساچمه ها سازگاری خوب و دقت خوبی داشته باشه و با برخی از ساچمه ها اون سازگاری و دقت رو نداشته باشه...
من این مدل تفنگ هاتسان 1100 رو ندارم و مواردی که گفتم تجربیات از تفنگ هایی که برای دوستان خریداری شده و موارد فنی از این قبیل که بین بیشتر فنر پیستون ها تقریبا میشه گفت مشترک هست و تعمیرات و ... بود.
درباره باقی موارد باید دوستان مطلع راهنمایی کنند.
در پایان تصمیم با شماست و امیدوارم از سلاحتان نهایت لذت را ببرید.
موفق باشید

لطف کردید دوست عزیز????
من یکی افزایش قدرت ۳ ۴ ژولی ک دوستان گفتن و گرفتن اون پرتی هوا ک باعث میشه لگد تفنگ هم بیشتر بشه هست!خیلی لگدش زیاده!با هربار شلیک کلا هدفو همچی از دید خارج میشه????

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - arashkhan - 2020-11-05 06:53 PM

سلام و درود خدمت دوستان گرامی
کاربران جدید و مشتاقان خرید هاتسان اپاچیی ۱۱۰ حتما بخونید
بگه گفته یکی از اساتید گرامی انجمن مکش تفنگمو چک کردم و دیدم مشکل داره!و طبق گفته اکثر عزیزان انجمن دادم واشر سر پیستون تفنگو با جنس پلی اورتان ساختن و دادم عوض کردن برام تو شیراز!
مشکل مکش تفنگ و صدای لرزش فنر بر اثر ضربه شدید پیستون هم برطرف شد ولی دقت و قدرت تفاوت چندانی نکرد!همه اینارو بعداز چند روز تست دارم میگم!در کل اول مکش تفنگتونو امتحان کنید اگه مکش داشت که هیچ اگه نداشت حتما واشر زاپاسشو ببرید پکینگ کار براتون درست کنه نمونه پلی اورتانشو حتما!به حرف هیچ تعمییرکاری گوش نکنید اگه گفت که جنس دیگه یا واشر خودش!حتما عوض کنید اگه مورد داشت موقع خرید اول تست کنید و مشکل داشت عوض کنید حتما!

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - amn - 2021-07-05 07:36 PM

سلام.

هاتسان رنجر اپاچی ۱۱۰۰ یک تفنگ بادی با قدرت متوسط رو به بالا میباشد که در کشور ترکیه و کمپانی هاتسان تولید می شود.

در بین محصولات هاتسان سِری اپاچی به دلیل اصتحلاک و لگد کم از بقیه تولیدات این شرکت بهتر می باشد.
من خودم چند هفته پیش یک قبضه سلاح بادی هاتسان رنجر ۱۱۰۰ تی اچ به صورت دسته دوم تهیه کردم.
جدیدا هاتسان ها رو با ماشه پلاستیکی میسازن اما این سلاحی که من دارم سیستم ماشه اش فولادیه و من ازش راضی هستم.
دقت خوبی داره و وزنش هم خیلی خوبه و از اونجایی که جا بند فابریک هم داره کاملا برای پیاده روی در جنگل مناسبه و خیلی خوش دسته.
البته بهتره که قبل از اسفاده از این سلاح همونجور که این دوست خوبمون اون بالا گفتن واشر تفنگ چک بشه و اگه مشکل داشت با مدل پلی اورتان تعویض بشه.

در کل من از این تفنگ راضی هستم ؛ امیدوارم برای کسانی که قصد خرید این سلاح رو دارن مفید بوده باشه.

ببخشید که دوباره حرفم طولانی شد.
موفق باشید

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - Mohammadsardar - 2021-08-13 03:06 PM

سلام دوستان . کسی مشهد جایی سراغ داره که تفنگ بادی رو تیون کنه یا واشر پلی اورتان تراشیده داشته باشه. و اینکه بدون تیون کردن دقت این تفنگ در ۱۵ متر چند سانته سپاسKhansariha (8)
ببخشید یه چیز یادم رفت قیمتش حدودی سپاسگزارم Khansariha (226)Khansariha (8)

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - RezaHatamiHunter - 2021-08-13 08:11 PM

سلام قیمت هم بین2/600و 2/900شیراز هست مشهد هم یا 100با لا یا پایین
بدون تیون هم من تا 30متر ته سیگار میزدم باساچمه نخجیر سر تیز Khansariha (214)