شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=82)
+---- موضوع: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH (/showthread.php?tid=1882)

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - RezaHatamiSardar - 2020-08-13 11:05 AM

باسلام و عرض ادب و احترام خدمت تمامی دوستان گرامی .
عضو جدید انجمن هستم و مشتاق آشنایی با اعضای محترم.
1:کی گفته واشر پیستون هاتسان خوب نیست؟خیلی هم عالیه درضمن لگد که نداره !
دقت هم گفتن خوب نیست!
دیدم یکی از دوستان می خواد 1100نیو بخره که کپ پلاستیکه دوستان دیگه گفتند خوب نیست قبول دارم خوب نیست چون عالیه.
دوستان به نظر شما هاتسان1100نیو قیمتش الان چنده چون من ی دست دو خریدم 1/200.
کلا کلا کلا بردش واسه ش... ک.ب.و.ت.ر. چقدره؟
راستی مال من 5/5هست و به نظرم به صرفه ترین ساچمه جت نخجیر هست چون روی سلاح من عالی جواب میده.اینکه گفته شده فنر از جنس آلمانی هست درسته؟
واقعا جای بحث داره. چون الان فنر وایرخ80 قیمتش حدودا400تومن هست اما مال هاتسان که 43حلقه داره چیزی حدود85میفروشن.
دوستان عزیز لطفا راهنمایی کنید .
باسپاس.

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - RezaHatamiSalar - 2020-08-31 09:18 AM

سلام دوستان.
اگرساچمه هارو با مواد شوینده بشوریم برای رفع پلیسه های موجود در قیف ساچمه،اونوقت هیچ روغنی روی اونها نیست ،Khansariha (290)از چه روغنی باید اسستفاده کنم واسه ساچمه ها!!!!!!Khansariha (226)

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - ROOBAH - 2020-09-03 10:33 AM

درود بر شما، ورودتون رو خوش آمد میگم.
در مورد ارسال اول:
حقیقتا شرکت هاتسان در طول دوره های مختلف تولید و واردات محصولاتش به ایران ( قبل از سفارشی سازی برای نمایندگی و بعد از آن ) از واشر پیستون ها و فنر هایی با کیفیت متفاوت در سلاح هاش استفاده می کرد که در بسیاری از موارد مورد انتقاد کاربران قرار می گرفت. که البته در مواردی هم که کیفیت واشر پیستون پایین بود نمیشد به عنوان نقطه ضعف سلاح به حساب آورد، همونطور که قبلا هم گفتم در صورت بی کیفیت بودن واشر دوتا راه هست: یکی اینکه بعد از مستهلک شدن واشر اصلی اقدام به تعویض با نمونه با کیفیت تر کنیم و دومین راه اینکه همون ابتدای کار واشر رو عوض کنیم که البته من راه اول رو می پسندم ( تا زمانی که هنوز فنر به آرامش نرسیده و دقت کافی رو نداره از واشر فابریک استفاده میکنم و اگر بعد از رام شدن فنر دقت تفنگ مطلوب نبود واشر رو تعویض میکنم و اگر دقت خوب بود که چه بهتر! از همون واشر تا زمان مستهلک شدنش استفاده میکنم )
در رابطه با دقت، تعریف دقت از دیدگاه هر تیرانداز متفاوت است، یکی زدن قوطی تون ماهی، یکی زدن در بطری، یکی زدن سوراخ پیچ روی تخته، یکی زدن هدف استاندارد مسابقاتی و.... در فواصل مختلف. اما باید از هر اسلحه ای به اندازه قیمتش انتظار داشت، نمیشه از 1100 هاتسان انتظار دقت دیانا 56 رو داشت... همونطور که در ارسال های پیشین در صفحات قبل گفتم سلاح هاتسان 1100 در رنج قیمت خودش دارای دقت کافی هست، اما در رنج قیمت خودش و برای کاربری های تفریحی.
در مورد اون دوستمون که فرمودید "میخواد 1100نیو بخره که کپ پلاستیکه و دوستان دیگه گفتند خوب نیست، قبول دارم خوب نیست چون عالیه." باید بگم که ایشان سوالی درباره شکستن و جداشدن کپ از لوله هاتسان ها کردند و من در جواب گفتم که هر اسلحه ای در صورت سهل انگاری ممکنه آسیب ببینه و از ایشان درخواست ارسال تصویر کردم و دوستمون هم تصویر رو در تاپیک گذاشت ( هنوز هم موجوده ) و دیدیم که مدل کپ پلاستیکی 1100 نیو هست و من یادآور شدم که ممکنه این اتفاق در اثر سهل انگاری و وارد شدن ضربه به لوله اتفاق افتاده باشه و یا ممکنه از کیفیت پایین جنس پلاستیک کپ باشه که چون در مورد کیفیت پلاستیک کپ اطلاعی نداشتم گفتم که از کیفیت پلاستیک کپ اطلاعی ندارم. و توضیح دادم که حتی اگر به لوله اسلحه کپ فلز هم ضربه شدید وارد بشه درسته که بلوک کپ نمیشکنه اما امکان تاب برداشتن لوله وجود داره یا ممکنه زبانه قفل کپ بشکنه و باید از هر اسلحه ای در برابر ضربه مراقبت کرد. و درباره اینکه شرکت های اسلحه سازی دیگر ( مثل گامو ) هم در تولیداتشون از کپ پلاستیکی استفاده کردند توضیحاتی دادم. اما چون هدف ایشان خرید این سلاح بود خودم رو موظف دونستم که تفاوت های کپ فلز با پلاستیک رو براشون بیان کنم تا با دید بازتر اقدام به خرید کنند و در نهایت هم نظر خودم ( ممکنه نظر دیگران متفاوت از نظر من باشه ) رو مبنی بر اینکه کپ فلز رو به دلایلی که عنوان کرده بودم میپسندم عنوان کردم. در کل میشه گفت هیچ اسلحه ای بد نیست، باید قبل از خرید انتظارات و بودجه رو مشخص کرد و از اسلحه به همون مقدار انتظار داشت.
در رابطه با قیمت در حال حاضر! اطلاعی ندارم و دوستانی که مطلع هستند می توانند راهنمایی کنند.
درباره ش... با سلاح بادی در انجمن صحبت نشه بهتره، چون هم خلاف قوانین هست و هم دوستان زیادی برای این انجمن زحمت کشیدند و هم اکنون این سایت بهترین مرجع فارسی زبان درباره سلاح و شکار قانونمند و تیراندازی و مباحث مربوطه شده و نمی خواهیم که برای این عزیزان و این سایت خوب مشکلی پیش بیاد.
در خصوص ساچمه به عقیده من هر کس باید ساچمه مناسب سلاحش رو خودش پیدا کنه و بهتره قیمت ساچمه نسبت به کاربردی که ازش انتظار داریم و همچنین نسبت به قیمت و قدرت و دقت سلاحمون رو در نظر بگیریم .... اگر از این ساچمه رضایت دارید پس ساچمه خوبی برای سلاح شماست.
در رابطه با جنس فنر، مفتول بسیاری از فنر ها ( حتی فنر هایی که در داخل کشور تولید میشن ) میتونه از مفتول های خارجی باشه و اینکه هاتسان در تولیداتش از چه مفتولی و تولید چه کشوری استفاده میکنه و این فنر ها در کدام سری تولید عرضه میشه مشخص نیست و میشه با نشان دادن فنر فابریک به کسی که تخصص و تجربه درباره مفتول فنر و تولیدات فنر داره تا حدودی به نوع و آلیاژ مفتول پی برد. که البته مسئله مهمی هم نیست، همین که یک فنر از ثبات و میزان ارتعاش استاندارد و مقاوت در برابر شکستگی خوبی برخوردار باشه برای ما کافی است و این موضوع در استفاده بلند مدت از یک سلاح خودش رو نشون میده پس زیاد درگیر این مسائل نباشید و از تفنگتون لذت ببرید.

در مورد ارسال دوم:( که البته بهتر بود در تاپیکی با موضوع ساچمه عنوان میشد اما چون بحث کلی در ارسال من درباره همین تاپیک بود، فقط یک بررسی مختصر در رابطه با شستشوی ساچمه رو عنوان میکنم و اگر مایل به ادامه بحث باشید میشه در یکی از تاپیک های مربوط به ساچمه ادامه داد.)
اصولا شستشوی ساچمه به کم شدن پلیسه کمک میکنه اما باید دقت کرد که در شستشو به دامنه ساچمه ها آسیبی نرسه و مورد دیگر اینکه آیا کیفیت ساچمه به لحاظ شکل ظاهری و تقارن و کیفیت سرب بکار رفته در حدی هست که نیازی به این کار باشه و با شستشوی این ساچمه تا چه حد دقت بالا میره؟ چون معمولا ساچمه های با کیفیت کم، پلیسه زیاد دارند. و در خصوص چرب کردن ساچمه با روغن، به تجربه ثابت شده که این کار تا حدودی باعث افزایش سرعت شلیک میشه اما در مقابل درگیری پرتابه با خان لوله رو کم میکنه و ممکنه باعث پرت زدن و بی دقتی سلاح بشه، علاوه بر اون رسوب چربی و سرب در شیار های خان در بلند مدت میتونه باعث آسیب به این بخش از سلاح بشه.

موفق باشید

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - RezaHatamiSalar - 2020-09-03 12:58 PM

سلام بزرگوار .ممنون از پاسخگویی کامل و متین شما.
درمورد فنر شاید صحت داشته باشه اما باز هم باید کاااملا مطلع شیم.
کپ پلاستیک مشکلی نداره فقط زمانی که لوله سلاح محکم بسته میشه باز لوله به سمت پایین خم میشه.
ساچمه ها هیچ مشکلی ندادن تو شستشو و تا الان موقع شستن و تمیز کاری هیچ مشکلی براشون پیش نیومده.
شرکت هاتسان توی روبیکا پیج داره و اگر مشاهده کنید چیزای بسیار جالبی میبینید .سلاح های ساچمه زنی و پرون های خیلی زیبایی داشتن ی چند تا سلاح هم تولید کرده بودند که کاملا شبیح کلاش بود اما فشنگ ساچمه زن می خورد خیلی جالب بود .
وووووووووووو اماااااااااااااااااااااا دوربین هاتسان رو پیدا کردمKhansariha (219) که توی همون پیج روی یکی از پی سی پی ها که دیدم شبیه125اسنایپر بود ی دوریین با مارک Optima روش سوار کرده بودن که همین دوربین Optimaروی کارتن سلاح هم تصویرش هست .
اما ی مشکل دیگه اینکه روی کارتن نوشته شده بهترین دوربین با این سایز قنداق برای این سلاح دوربین 4*20می باشد!!!!!!!!!! این مو ضوع یکم گیج کننده هست یعنی اگر بخوایم دوربین 3-9*40مارک خود شرکت رو روش ببندیم جواب نمیده؟؟؟؟؟Khansariha (290)

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - ROOBAH - 2020-09-03 01:13 PM

(2020-09-03 12:58 PM)RezaHatamiSalar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بزرگوار .ممنون از پاسخگویی کامل و متین شما.
درمورد فنر شاید صحت داشته باشه اما باز هم باید کاااملا مطلع شیم.
کپ پلاستیک مشکلی نداره فقط زمانی که لوله سلاح محکم بسته میشه باز لوله به سمت پایین خم میشه.
ساچمه ها هیچ مشکلی ندادن تو شستشو و تا الان موقع شستن و تمیز کاری هیچ مشکلی براشون پیش نیومده.
شرکت هاتسان توی روبیکا پیج داره و اگر مشاهده کنید چیزای بسیار جالبی میبینید .سلاح های ساچمه زنی و پرون های خیلی زیبایی داشتن ی چند تا سلاح هم تولید کرده بودند که کاملا شبیح کلاش بود اما فشنگ ساچمه زن می خورد خیلی جالب بود .
وووووووووووو اماااااااااااااااااااااا دوربین هاتسان رو پیدا کردمKhansariha (219) که توی همون پیج روی یکی از پی سی پی ها که دیدم شبیه125اسنایپر بود ی دوریین با مارک Optima روش سوار کرده بودن که همین دوربین Optimaروی کارتن سلاح هم تصویرش هست .
اما ی مشکل دیگه اینکه روی کارتن نوشته شده بهترین دوربین با این سایز قنداق برای این سلاح دوربین 4*20می باشد!!!!!!!!!! این مو ضوع یکم گیج کننده هست یعنی اگر بخوایم دوربین 3-9*40مارک خود شرکت رو روش ببندیم جواب نمیده؟؟؟؟؟Khansariha (290)

سلام و درود
فکر میکنم تنها راه تشخیص آلیاژ مفتول فنر، نشان دادن فنر فابریک به یه متخصص باشه. چون از روی رنگ و ... شاید بشه یه چیزایی رو تشخیص داد. ولی به هر حال اگر من باشم خودمو زیاد درگیر آلمانی بودن مفتول فنر نمیکنم خخخخخ.
بله کپ پلاستیک هم در صورت استفاده صحیح نباید مشکلی داشته باشه و البته فکر کنم ریل دوربین 1100 نیو هم پلاستیکی باشه، احتمالا شرکت هاتسان در راستای سبک کردن اسلحه و کاهش هزینه این اقدامات رو انجام داده.
بله محصولات هاتسان رو دیدم و اون سلاح ها هم شاتگان های تاکتیکال هستند که البته مربوط به این تاپیک نیست.
درباره دوربین، در گذشته خود شرکت هاتسان به همراه پی سی پی هایی مثل AT 44 یک دوربین اپتیما در جعبه قرار میداد، ولی در کل من برای اسلحه فنر پیستون با کالیبر 5.5 دوربین رو پیشنهاد نمیکنم چون منحنی شلیک در فنر پیستون های 5.5 زیاده و افت محسوس هست و دوربین کارایی چندانی از خودش نشون نمیده ( جدای از مشکلات خرابی دوربین روی فنر پیستون ها و همچنین بهم ریختن صفر دوربین روی تفنگ فنر پیستون ) و پیشنهاد من استفاده از همون مگسک و شکاف درجه هست که در برد این تفنگ ها کاملا جوابگوست.

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - RezaHatamiSalar - 2020-09-04 09:30 AM

Khansariha (8)

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - RezaHatamiSalarHanter - 2020-10-03 02:20 PM

درود.
دوستان عزیز ی سوال کااااااملا فنی داشتم.
اینکه آپاچی 1100رو بفروشم به چه قیمتی؟
میخوام به جاش ی چینی مدل 62بخرم.
لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم .؟
بخرم یا نه ؟
به نظرتون به جاش چی بگیرم ؟
ی تفنگ خوب و عمری میخوام .
چینی چون تمام قطعاتش فلز هست می خوام بخرم و دیگه هم کپ پلاستیک نمیخرم نه اینکه بد باشه ها !خیلی تو ذوق میزنه
لطفا راهنمایی کنید چینی بگیرم یا هاتسان 1100th4/5?کپ فلز

کسانی که هاتسان4/5دارند از دقتش را ضی هستند؟
قبلا داشتم پرت میزد

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - arashkhan - 2020-10-21 07:53 PM

سلام و درود خدمت اساتید گرامی
من هاتسان اپاچی 1100 th گرفتم ک ن کلمه رنجر روش داره ک دیدم همه رنجر هم استاده کردن تو ذکر اسم اسلحه!من تفنگو برج 6 امسال گرفتم ماشش هم پلاستیکی هست!
چنتا سوال دارم ک کامل و جدا جدا و مفید جواب بدیت ممنون میشم
میخواستم بدونم سری های ماشه پلاستیکی هم تعویض واشر سر پبستون میخواد؟یا مشکلش از کارخانه حل شده؟کسی جدیدا سلاحو خریده یا سری ماشه پلاستیکی تولید 2019 میلادی باز کرده و از جنس واشرش خبر داره؟
واشرو عوض کنم قدرتش کم نمیشه؟
و اینکه میله فنرو با جنس غیر فلزی ولی سخت عوض کنم و ی واشر از جنس لاستیک ماشین تهیه کنم و بندازم بین محل تماس فنر و پیستون کار مناسبی هست؟و از قدرت تفنگ کم نمیشه؟
اقا میثم هنوز فعالیت دارن؟شماره 918 اصلا زنگ نمیخوره؟ممنون میشم شمارشون بهم بدیت
من شیراز هستم و اگه کسی جایی سراغ داره ادرس بده ممنون میشم برا تیون تفنگم
(2017-03-03 01:42 AM)whitewolf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه ی دوستان
از اقایون کسی خواست تفنگشو (رنجر 1100) رو تیون کنه من تو شیراز در خدمتمKhansariha (8)

ادرس فروشگاهتون محبت میکنید؟

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - ln 1 - 2020-10-22 10:33 AM

با سلام. در مورد پکینگ سر پیستون، امتحان کنید، اگه مکش داشت نیاز به تعویض نیست. با شکستن لوله و قرار دادن انگشت اشاره در خروجی کانال هوا. باید زیر دست کاملا خلا ایجاد شده احساس بشه..میله هادی فنر را هم میشه کمی جزم تر ساخت و کمی هم بلندتر و جنس مرغوب. کل کار تیون همین‌ هست و چند کار دیگه البته. در مورد سلاحهای ترک ، از آنجایی که پایه و مبنای ساخت سلاح، تولید سلاح دقیق زن نبوده، کلا کار زیادی نمیشه انجام داد. ما در سال‌های قبل با صرف هزینه های بسیار زیاد تقریبا روی تمام سلاح های فنری ترک کار کردیم ولی هیچ کدام نتایج عالی بدست نداد. البته مثل تمام انواع فنریها، مدلهای لوله ثابت دقیقتر هستن، مثل هاتسان 155 و 200..در مورد سلاحهای ترک دو مدل یاد شده از دقیق ترینها هستند
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

برای نمونه توجه کنید به عکسهای بالا.
ساخت میله هادی بلندتر و جزمتر باعث کاهش ارتعاشات خواهد شد. همچنین در برخی مدلهای قوی و البته کالیبر 4.5 تنگ کردن کانال خروج هوا از سیلندر توسط یک بوش برنجی دست ساز باعث کمتر شدن ارتعاش حاصل از شلیک و تبعا افزایش دقت می‌گردد. در تصویر سوم هم ایجاد سوراخ‌هایی موازی و قرینه در انتهای پیستون و قرار دادن استوانه های کوچک تفلونی علاوه بر کاهش ارتعاشات پیستون، از تماس فلز با فلز و ایجاد صدا و اصطکاک جلوگیری خواهد نمود. البته تمام این موارد کاملا نسبی بوده و با روش آزمون و خطا و دقت تراشکاری بالا باعث حصول نتایج بهتری خواهد شد.

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - arashkhan - 2020-10-22 11:12 AM

(2020-10-22 10:33 AM)ln 1 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام. در مورد پکینگ سر پیستون، امتحان کنید، اگه مکش داشت نیاز به تعویض نیست. با شکستن لوله و قرار دادن انگشت اشاره در خروجی کانال هوا. باید زیر دست کاملا خلا ایجاد شده احساس بشه..میله هادی فنر را هم میشه کمی جزم تر ساخت و کمی هم بلندتر و جنس مرغوب. کل کار تیون همین‌ هست و چند کار دیگه البته. در مورد سلاحهای ترک ، از آنجایی که پایه و مبنای ساخت سلاح، تولید سلاح دقیق زن نبوده، کلا کار زیادی نمیشه انجام داد. ما در سال‌های قبل با صرف هزینه های بسیار زیاد تقریبا روی تمام سلاح های فنری ترک کار کردیم ولی هیچ کدام نتایج عالی بدست نداد. البته مثل تمام انواع فنریها، مدلهای لوله ثابت دقیقتر هستن، مثل هاتسان 155 و 200..در مورد سلاحهای ترک دو مدل یاد شده از دقیق ترینها هستند

برای نمونه توجه کنید به عکسهای بالا.
ساخت میله هادی بلندتر و جزمتر باعث کاهش ارتعاشات خواهد شد. همچنین در برخی مدلهای قوی و البته کالیبر 4.5 تنگ کردن کانال خروج هوا از سیلندر توسط یک بوش برنجی دست ساز باعث کمتر شدن ارتعاش حاصل از شلیک و تبعا افزایش دقت می‌گردد. در تصویر سوم هم ایجاد سوراخ‌هایی موازی و قرینه در انتهای پیستون و قرار دادن استوانه های کوچک تفلونی علاوه بر کاهش ارتعاشات پیستون، از تماس فلز با فلز و ایجاد صدا و اصطکاک جلوگیری خواهد نمود. البته تمام این موارد کاملا نسبی بوده و با روش آزمون و خطا و دقت تراشکاری بالا باعث حصول نتایج بهتری خواهد شد.
درود
پاسخ به سوالات من بود؟
اگه سوال منو جواب دادیت ک باید بگم مکش نداره و 1 ماه هم میشه ک خریدم و نو هم خریدم!مکش نداره ولی وقتی فنرو ازاد میخوام بکنم کمپرس داره با وجودی ک مکش نداشت و حتی انگشت هم برندادشته بودم!
جنس اون میله فنر و ابعاد و متعلقاتشو محبت میکنید؟
شما شیراز هستید؟