شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت چاقو های دست ساز دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت چاقو های دست ساز دوستان (/showthread.php?tid=1845)

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - BARZOV - 2015-12-03 03:39 PM

سلام دوستان من گاه گاهی به این تاپیک سر میزنم و از کارهای دوستان لذت میبرم. فقط جسارتا اندازه و حجم عکس هاتون را کمتر کنید تا ما که اوضاع اینترنتمون خرابه هم بتونم استفاده کنیم.

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - behnamIrani - 2015-12-03 06:27 PM

جناب سامانی عزیز

خسته نباشید

درسته اکثر بچه های اینجا فنی و دست به ابزار هستند و می تونند این نوع پایه ها رو بسازند اما متاسفانه با شرایط زندگی امروزی و مشغله های اون کمتر کسی می تونه برای این موارد وقت کافی بذاره
حال اگر شما بتونید دستگاهی که برای تیز کردن چاقو ساختید رو به صورت اندکی شکیل تر آماده و برای فروش محدود عرضه کنید بسیاری از دوستان و از جمله خود من مایل به خریداری این محصول هستیم

سربلند و پیروز باشید

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - mojtabaBSA - 2016-02-23 06:20 PM

سلام خدمت همگی دوستان
همونطور که قرار بود اومدم تا یکی از اساتید چاقوسازی ایران رو معرفی کنم.
استاد یونس جانی
شاید بنظر من ایشون در حال حاضر بهترین استادکار این رشته باشن.
کارای ایشون فوق العاده عالی هست
کاراشون چنتا مزیت عالی داره
1-کیفیت عالی ساخت
2-زیبایی بسیار بالا
3-به جرات میتونم بگم با برندای معروف اروپایی و امریکایی قابل مقایسه هستن و چیزی کمتر از اونا ندارن.
4-مشتری حق انتخاب داره
تعیین نوع جنس تیغه که از چه فولادی باشه (فولاد ایرانی-فنر-فولاد سوئیسی-فولاد دمشقی و...)
تعیین نوع جنس دسته ( پلاستیک-چوب-شاخ حیوانات)
تعیین شکل تیغه (مشتری میتونه هر نوع شکلی که دوس داره برا تیغه رو تعیین کنه و هر اندازه.میتونید شکل یه چاقو رو بدین تا ایشون مثل اون رو براتون بسازه)
کارای ایشون تو ایران خیلی معروف شده و اگه از ایشون حمایت بشه کاراشون میتونه تو دنیا معروف بشن و تبدیل به یه مارک بشن.Khansariha (256)
خیلیا میگن ما دوست داریم کالای ایرانی بخریم ولی در صورتی که کیفیت داشته باشه اینم یه کالای با کیفیت.Khansariha (256)
فقط یه نکته بگم اونم اینکه یوقت کسی فک نکنه من از فروش ایشون سودی عایدم میشه.
در ادامه یه سری فایل گذاشتم برا بچه ها عکس کارای ایشون هست و همچنین فیلم تست چاقوهاشون.
من زیاد حرف نمیزنم و بهتره خودتون تو فیلما تست کارای ایشون رو ببینید.
فقط یه لطفی بکنید نظراتونم بنویسید.فقط دکمه تشکر رو فشار ندین.Khansariha (115)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

راستی یه چیزی ایشون دو روز پیش بود اعلام کردن که میخوان اولین چاقوق تاکتیکال ایرانی رو رو نمایی کنن که هنوز خبری نشده و هر وقت معرفی شد همگی رو در جریان میزارم

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - romin - 2016-02-23 06:54 PM

دوست عزیز این سایت بالای صفحه اپلود داره وخیلی راحت تر بود از این اپلود استفاده کنید
هیچ یک از تصاویر برای بنده باز نشد

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - mojtabaBSA - 2016-02-24 09:29 AM

سلام
راستش نميدونم چرا نميتونم اينجا عكسي ارسال كنم
چون تعداد عكسا زياد بصورت فايل زيپ دراوردم و اپلود كردم
الان چك كردم درسته لينكش

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - andytanha - 2016-02-24 11:12 AM

چاقو های بسیار زیبای ساخته Khansariha (8)

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - BARZOV - 2016-03-26 05:39 PM

سلام. اساتید برای دسته ی تبرم راهنمایی میخوام.
یه تیکه چوب انجیلی تر پیدا کردم دیدم انحنای خوبی داره، اول پوستش را کندم بعد گرفتم رو آتیش روش خشک شد و بعد یکمی ترتمیزش کردم و یه روز توی گازویل گذاشتم.
حالا چند روزه همینطوری مونده. به نظرتون روغن جلا هم بزنم بهش یا خراب میشه؟ و کلا چیکار کنم که هیچوقت ترک برنداره؟؟؟
[تصویر: 43295322893309290890.jpg]
[تصویر: 13076030497066953465.jpg]

[تصویر: 44590496037373382675.jpg]

[تصویر: 99517017052187873602.jpg]

ساخت چاقو های دست ساز دوستان - ehsan2700 - 2016-03-26 07:50 PM

سلام دوست عزيز
از روغن كتان جوشيده شده استفاده بفرماييد جهت جلا
هم گره ها و نقوش چوب رو بسيار زيبا تر نشون ميده و هم از چوب به خوبي نگهداري ميكنه در مقابل نفوذ رطوبت

Sent from my iPad using Tapatalk

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - RAK - 2016-03-26 09:35 PM

با سلام.
انجیلی چوب محکمیه و یکی از معدود چوبهایه که وزن مخصوص بیشتر از اب داره
ولی من تا به حال برای دسته استفاده نکردم
بهترین چوب برای دسته ازگیل یا زالزالک شمال ‎):‎ولیک‎:-(‎هست که روی اتیش باید پرداختش کرد و روغنشو کشید
هم محکمه هم ترک نمیخوره هم زیاد سنگین نیست

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - ROOBAH - 2016-03-27 08:29 AM

سلام دوستان
بله کاملا درسته جناب RAK . من هم از چوب ولیک برای دسته تبر استفاده میکنم . واقعا چوب محکمیه و دوام زیادی داره . یه تبر داشتم که دسته اش از جنس چوب زالزالک یا همون ولیک بود و سال های زیادی دوام آورد . در کل چوب محکمی هست .