شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت چاقو های دست ساز دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت چاقو های دست ساز دوستان (/showthread.php?tid=1845)

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - atash - 2015-06-22 02:10 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
://www.iran-airrifle.com/uploadcenter/uploads/14.jpgn-airrifle.com/uploadcenter/uploads/13.jpgاینم غلاف با چرم گاوی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(2015-06-22 02:10 PM)atash نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
://www.iran-airrifle.com/uploadcenter/uploads/14.jpgn-airrifle.com/uploadcenter/uploads/13.jpgاینم غلاف با چرم گاوی

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - atash - 2015-06-22 10:15 PM

(2015-06-22 06:46 PM)daghchi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
زیباست. حتما قسمتهای فلزی دسته را پولیش دهید تا برق بزند.
در مورد غلاف باید بین لایه رویی و زیرین یک لایه حاشیه چرمی به ضخامت تیغه کارد استفاده کنید تا تیغه به دوخت غلاف آسیب نرساند . جلد زیبا و دکوراتیو!

مرسی استاد بزرگوار کاملا درست فرمودید.چشم حتما اینکارو میکنم

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - mhrSB - 2015-06-23 06:05 PM

توی چت باکس داشتیم صحبت میکردیم و تصاویر را گذاشتم،این جا هم با توضیحاتش میزارم.
توضیح:مراحل اولیه کار این ها در حدود یک سال پیش انجام شده(توی تاپیک توضیح دادم)و تیغه ها مدت زیادی کنار بودن
اخرین کار های دستی برای براقیت انجام شده و قبل از نمد
[تصویر: IMAG0511.jpg]
و این هم نمدی که برای سنگ رو میزی ساختم
[تصویر: IMAG0512.jpg]
جنس تیغه ها به قدری سخت بود که اصلا نشد مثل اینه بشن! و به فکر اب کاری یکیشون افتادم!Khansariha (172)
در اخر این هم از 2 زاویه مختلف(که یکیشون براق تر از ان یکی هست)
[تصویر: IMAG0514.jpg]
[تصویر: IMAG0515.jpg]
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - کوهنورد - 2015-06-23 08:31 PM

با سلام :
محراب ، محراب ،محراب .............................. مثلا فریاد !!!!خخخخخخخخخ
محراب جان این چه فاجعه ای هست که به اسم نمد درست کردی ؟؟ اصلا چه احتیاجی به این بود
بعد از امتحاناتت یه روز بیا بریم حسن آباد نمدی که سر دستگاه میبندند برای پولیش بگیرهمراه با (پنزا = صابون یا خمیر پولیش) هرچی رو که خواستی پولیش کنی راحت و اصولی کارت رو انجام بده ، قیمتی هم نداره . من هم باید یه کم خرت و پرت بگیرم ولی با این گرمی هوا و ماه مبارک حسش نیست .

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - atash - 2015-06-24 11:13 PM

(2015-06-23 06:05 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
توی چت باکس داشتیم صحبت میکردیم و تصاویر را گذاشتم،این جا هم با توضیحاتش میزارم.
توضیح:مراحل اولیه کار این ها در حدود یک سال پیش انجام شده(توی تاپیک توضیح دادم)و تیغه ها مدت زیادی کنار بودن
اخرین کار های دستی برای براقیت انجام شده و قبل از نمد
[تصویر: IMAG0511.jpg]
و این هم نمدی که برای سنگ رو میزی ساختم
[تصویر: IMAG0512.jpg]
جنس تیغه ها به قدری سخت بود که اصلا نشد مثل اینه بشن! و به فکر اب کاری یکیشون افتادم!Khansariha (172)
در اخر این هم از 2 زاویه مختلف(که یکیشون براق تر از ان یکی هست)
[تصویر: IMAG0514.jpg]
[تصویر: IMAG0515.jpg]
با عرض سلام و خسته نباشید، در خصوص نحوه ساخت وهمچنین نحوه کار با اون نمدی که ساختید توضیح بدید واگه ممکنه چندتا عکس هم ازش بزارید.متشکرم

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - mhrSB - 2015-06-25 01:46 AM

(2015-06-24 11:13 PM)atash نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام و خسته نباشید، در خصوص نحوه ساخت وهمچنین نحوه کار با اون نمدی که ساختید توضیح بدید واگه ممکنه چندتا عکس هم ازش بزارید.متشکرم
سلام دوست عزیز
این نمد به این شکل زیاد کاربردی نیست،همون روزی هم که ساختم و نتیجه نگرفتم،با پدرم صحبت کردم و متوجه شدم که باید از نمد های صنعتی تهیه بکنیم که یک تیکه هستن،اقا کامران هم اشاره کردنKhansariha (256)
ساختش هم ساده است(بیکار بودم و تفننی درست کردم)نمد را به شکل دایره میبرین و حدود 5،6 تا دایره درست میکنید.بعدش ان ها را به جای سنگ میبندین روی سنگ رومیزی و تا جایی که میشه ان مجموعه مهره و واشر را سفت میکنید.تا کمی از شل و ول بودن در بیاد و محکم تر بشه.
برای استفاده از این مدل هم باید کمی روی سطح کار پولیش ماشین بزنید و در هین کار،پولیش را ارام ارام به خورد نمد بدید و بعدش نیازمند صبر بی پایانی هستین که نتیجه را ببینید.Khansariha (226)
عکس از چه قسمت هایی مد نظرتون هست!نمدش چیز خاصی نداره.

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - atash - 2015-06-25 06:48 AM

(2015-06-25 01:46 AM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-06-24 11:13 PM)atash نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
این نمد به این شکل زیاد کاربردی نیست،همون روزی هم که ساختم و نتیجه نگرفتم،با پدرم صحبت کردم و متوجه شدم که باید از نمد های صنعتی تهیه بکنیم که یک تیکه هستن،اقا کامران هم اشاره کردنKhansariha (256)
ساختش هم ساده است(بیکار بودم و تفننی درست کردم)نمد را به شکل دایره میبرین و حدود 5،6 تا دایره درست میکنید.بعدش ان ها را به جای سنگ میبندین روی سنگ رومیزی و تا جایی که میشه ان مجموعه مهره و واشر را سفت میکنید.تا کمی از شل و ول بودن در بیاد و محکم تر بشه.
برای استفاده از این مدل هم باید کمی روی سطح کار پولیش ماشین بزنید و در هین کار،پولیش را ارام ارام به خورد نمد بدید و بعدش نیازمند صبر بی پایانی هستین که نتیجه را ببینید.Khansariha (226)
عکس از چه قسمت هایی مد نظرتون هست!نمدش چیز خاصی نداره.
مرسی دوست عزیزم ابتدا اون عکس نمدها رو ندیدم بعدا که باز شد متوجه شدم،همین فقط میخاستم ببینم آیا شما نتیجه خاصی گرفتید که فرمودید زیاد کارایی ندارد،به هر حال. ممنون از لطفتتون

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - atash - 2015-06-27 01:24 PM

[تصویر: 17.jpg][تصویر: 19.jpg][تصویر: 23.jpg]
(2015-06-27 01:24 PM)atash نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[تصویر: 17.jpg][تصویر: 19.jpg][تصویر: 23.jpg]

سلام دوستان این کارد جنس تیغه از اره اتشی ساخته شده وغلافش هم از پارچه برزنت درست کردم.دوستان لطف کند نظر پیشنهادویا انتقاد بفرمایند .خوشحال میشم ممنون

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - behnamIrani - 2015-06-28 09:55 AM

atash جان کار خیلی زیبایی شده
خسته نباشی
یه سوال
شیار روی تیغه رو چه جوری با این دقت در اوردی؟

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - atash - 2015-06-28 02:54 PM

(2015-06-28 09:55 AM)behnamIrani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
atash جان کار خیلی زیبایی شده
خسته نباشی
یه سوال
شیار روی تیغه رو چه جوری با این دقت در اوردی؟

مرسی از نظرتون،خب اول باید با ماژیک یه خط بیاندازی وبعد با صفحه سنگ های کوچک کنارشو خالی کنی، البته شاید دوستان راه کارهای اصولی تر وبهتری هم داشته باشن