شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت چاقو های دست ساز دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت چاقو های دست ساز دوستان (/showthread.php?tid=1845)

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - tirazhe - 2014-05-08 11:47 AM

با دريل معمولي خونگي ميشه چاقوي با ضخامت 3/4 ميلي متري رو سوراخ كرد؟ مته مخصوص ميخواد؟

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - royall - 2014-05-08 11:52 AM

بستگی به دریل و مته داره
یعنی برای این کار شما دریلی با قدرت بالای 750 وات نیاز دارید + مته هم باید جنس خوبی داشته باشه تا زود کند نشه + محل سوراخ کاری رو هم باید خنک کنید !
Khansariha (8)

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - rezajf - 2014-05-08 02:53 PM

فكر كنم اگر قسمت دسته چاقو را با مشعل استيلن به صورت نقطه اي سرخ كرده و پس از سرد شدن تدريجي سوراخ كنيم ،‌با دريل هاي معمولي هم مشكلي پيش نيايد

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - Kalashnikov - 2014-05-09 12:11 AM

با سلام و عرض ادب .

آقا من چند چاقوي بسيار ناب زنجان دارم كه در اثر تيز كردن با سنگ و .... روي آنها چند خش افتاده .

چجوري مي توانم خش هاي آنها رو بگيرم و مثل روز اول بكنم ؟

ممنونم.

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - ESI - 2014-05-09 11:09 AM

(2014-05-09 12:11 AM)Kalashnikov نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و عرض ادب .

آقا من چند چاقوي بسيار ناب زنجان دارم كه در اثر تيز كردن با سنگ و .... روي آنها چند خش افتاده .

چجوري مي توانم خش هاي آنها رو بگيرم و مثل روز اول بكنم ؟

ممنونم.

سلام جناب
اقا دستت درد نکنه ایول
مدتهاست ما چاقوی ناب و اصل زنجان ندیدیم میشه عکسی بزارینKhansariha (219) تا همه دوستان لذت ببرن ضمن اینکه خط و خش رو هم ببینیم از چه نوعیه بهتر بشه نظر دادKhansariha (214)
البته اینم بگم هیچ چاقویی در جهان نیست که بعد از زدن به سنگ و خط و خش بشه مثل اول بکنیش!!!
تیز میشه کرد اما مثل روز اول که شما تاکید داری نمیشه مگه بدی به یه کارگاه یا کارخونه چاقوسازی

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - samani - 2014-05-11 12:50 PM

جلد کارد رو هم درست کردم دیگه فقط یه بند خوب میخوام واسه خود کارد این بند رو همینطور گذاشتم تنها مزیتی داره خیلی محکم هست بند پرده کرکره ای هستش ولی میخوام یه بند طرح دار زیبا واسش بخرم فکر کنم باید برم لواز کوهنوردی و یدونه بند پوتین خوب واسش بخرم
عکسها:
[تصویر: 83de695da871f9c01.jpg]
[تصویر: 83de3fee93f024d82.jpg]
[تصویر: 83de77a580b196823.jpg]
موفق باشید

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - DAGGER - 2014-05-11 01:35 PM

دوست عزیزKhansariha (8)
شما که اینقدر زحمت کشیدید و این کارد زیبا و غلاف چرمی رو براش درست کردید بنظرم خیلی زیباتر میشه اگر بجای بند از یه نوار باریکه‌‌‌چرم ضخیم گاوی که برای کمربند استفاده میشه ببرید و بندازید بهش که درصورت همرنگ بودن با غلاف زیباییش دوچندان خواهد شد
‌‌‌‌‌‌‌

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - samani - 2014-05-11 02:08 PM

(2014-05-11 01:35 PM)DAGGER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیزKhansariha (8)
شما که اینقدر زحمت کشیدید و این کارد زیبا و غلاف چرمی رو براش درست کردید بنظرم خیلی زیباتر میشه اگر بجای بند از یه نوار باریکه‌‌‌چرم ضخیم گاوی که برای کمربند استفاده میشه ببرید و بندازید بهش که درصورت همرنگ بودن با غلاف زیباییش دوچندان خواهد شد
‌‌‌‌‌‌‌

سلام دوست گرامی
وللا نظر شما کاملا درسته اول هم نظر خودم رو چرم بود اما به دو دلیل منصرف شدم
دلیل اول قیمت چرم همین غلاف چرمش نزدیک 30 تومان برام در اومد قیمت چرم بالاس هر چقدر هم تیکه های بزرگتری باشه گرونتر میشه
برا بند حدود 40 سانت چرم میخواد که نازک برش بزنم که خب نشد تهیه کنم
اما دلیل دوم واسه این بود که چرم برا بند بخاطر استفاده زیاد هم یخورده نازک میشه و هم کثیف که خب چرم رو متاسفانه نمیشه زیاد شست و تمیزش کرد بعد یه مدت ظاهر بدی پیدا میکنه چربش کنیم تیره میشه خلاصه این مشکلات رو هم داره اما به فکرش هستم اگه یه بند زیبا واسش پیدا نکردم حتما میرم سراغ چرم
از راهنمایی خوبتون بینهایت ممنونم
موفق باشید

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - nasergafari - 2014-05-12 07:39 PM

سلام
رفقا امروز همینجوری یهو زد به سرم که محض امتحان هم که شده یه چاقو برای خودم بسازم رفتم پیش رفیقم که جلوبند سازه ازش فنر بگیرم نداشت گفت باید بری پیش اوراقی ها وهمینطور گفت فنرپیکان برای چاقو بدرد نمیخوره میگفت اگر فنر فولوکس گیر بیارم عالی هست نظر شما چیه؟بعدش هم چون برای بار اول هست که میخوام درست کنم میخوام یه چیزی درست کنم که هم قشنگ باشه وهم عمری که یادگاری بمونه بنابراین دوستان واساتیدی که دستی بر اتش دارند میخوام مرحله به مرحله کمکم کنن که بتونم ازپسش بربیامKhansariha (48)برای مرحله اول باید فنر رو پیدا کنم وبا فرز طرحشو دربیارم درسته؟لبه رو هم باید باهمون فرز درست کنم؟درمورد زاویه لبه چجوری باید روش کار بشه؟

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - samani - 2014-05-12 08:03 PM

در مورد فنر پیکان و فولکس نمیتونم نظر بدم بخاطر اینکه دو تا رو کنار هم نداشتم که بتونم تست کنم کدوم بهتر هست
اما فنر پیکان هم فوق العاده محکم هستش کافیه یه تکه رو بردارید و با پتک بزنید نه میشکنه و نه راست میشه منظورم قوسش هست تا گرم نکنید نمیتونید صافش کنید
اما برا کار شما بعد از اینکه فنر رو گرفتید کافیه طرحی میخواهید در بیارید رو بکشید و الگو همیشه همراهتون باشه بعد فنر رو سرخ کنید و تو کوره بزارید به ارومی سرد بشه بعد از اینکار باید فنر رو صاف کنید و حالت کمانی اون رو از بین ببرید اینکار رو باید با پتک زدن انجام بدید مرحله بعد با یه جنس سخت مثل تیغه الماسه یا چیز سختی که بشه رو این اهن خط انداخت شکل رو حدودا بکشید و بعد با فرز این شکل رو در بیارید و اضافات کنار رو بزنید تا شکل اصلی در بیاد البته سعی کنید همیشه یخورده بیشتر بمونه و احتیاط کنید که زیاد برداشته نشه
بعد از اون دیگه به خودتون بستگی داره میتونید با سوهان کاری خیلی ظریفتر در بیارید و یا با فرز ریسک کنید و سریعتر پیش برید ولی حتما حدود یکی دو میلیمیتر رو بزارید برا سوهان کاری بخاطر اینکه فرز نمیتونه خوب تمیز دربیاره
موفق باشید