شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت چاقو های دست ساز دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت چاقو های دست ساز دوستان (/showthread.php?tid=1845)

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - rezayi - 2015-03-31 02:38 PM

ممنون جناب داغچی عزیز فکر میکنم مطلب گرفتم ولی هنوز در مورد اون موتور یا فن دمنده که در کوره استفاده میکنن کمی سوال دارم.و میخوام.بدونم در بارده دما کوره تاثیری داره.یا نه و این تاثیر ارزش وقت و هزینه اضافه را داره،?

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - FMJ - 2015-03-31 02:47 PM

دوستانی که دسترسی کمتری به فروشگاه ها و ... واسه تهیه ی آجر نسوز و امثلهم دارن میتونن به کارگاههای ساختمانی یه سر بزنن ...
الان در اکثر ساختمونها بجای آجر گری و آجر سفال از "سیپورکس" واسه سفت کاری (دیوارچینی خارجی و داخلی) استفاده میشه که سفیدرنگه و قطع بزرگتر از سفال و آجره (مثلا 20×30×60 cm و ...) و با چسب مخصوص بجای ملات باهاش دیوار میچینن.
والبته برشش هم خیلی راحت انجام میشه/ عایق بودنشم به دلیل ضریب انتقال حرارت خیلی پایین مواد کلسیمی تشکیل دهنده و همچنین بخاطر وجود حباب های خیلی ریز و فراوون داخل جسم سیپورکسه که واسه عایق کردن کوره خیلی کاراست.
قیمتش هم بسیار بصرفه ست / اگر از کارگاه های ساختمونی تهیه کنید بخاطر وجود پرتی و ضایعات نیازی به پرداخت هزینه هم نیست.
موفق باشید.Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - rezayi - 2015-03-31 02:57 PM

ممنون دوست عزیز بهش (هبلکس) هم میگن .منتهی برای چسباندن این بلوکه ها از چه ملاتی استفاده کنم که عایق باشه,?

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - rezayi - 2015-03-31 04:22 PM

انشاالله درست میکنم و عکسش را جهت رعیت و رفع عیب میزارم.باز هم ممنون

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - rezayi - 2015-04-01 09:06 PM

زیبا است و.کاربردی از چی ساختید جناب داغچی

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - ROOBAH - 2015-04-01 09:33 PM

با سلام
بسیار زیباست ... یک سوال جناب داغچی . چطوری تیغه ها رو به این ظرافت و تمیزی از داخل این ورقه در آوردید ؟‌
بسیار عالی و زیبا ود
با سپاس

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - rezayi - 2015-04-01 10:30 PM

جناب داغچی این تیغهای آره آتیشی را ازکجا و چند میخرید ? تو مشهد به هر مغازه مراجعه کردم گفتن تیغ ها آتشی را نمیفروشن.

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - alihoosin - 2015-04-01 10:49 PM

(2015-04-01 07:53 PM)daghchi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این بچه امروز به دنیا اومد:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دسته از فیبر عایق نخ دار
پین ها برنجی
جلد پلیکا

امیدوارم به دل نگیرید یه کم زشتهKhansariha (8)

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - mehti - 2015-04-01 11:53 PM

سلام اقای داغچی
وقتی میبینم شما اینقدر علاقه دارید و اینطور ابتکاری و خوش ذوق دارید چاقو میسازید داره کم کم به سرم میزنه منم یکیشو شروع کنم.
البته از بس اسلحه تو خونه رفت و امد داره این یکی هم راه بیافته بیرونمون میکنن صد در صد.
از شوخی بگذریم به این تاپیک حال اساسی دارید میدید امیدوارم بتونیم بیشتر استفاده کنیم.

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - rezayi - 2015-04-02 01:57 AM

بله تیغ توس جزو مارکهای خوب
.بعد از koll آلمان میشه گفت بهترین تیغ در بازار ایران.(با قیمت مناسب) من هم تیغ.های mdfبرم از همین مارک. منتهی میگن تیغ های اتیشی را دوباره ترمیم میکنند و.نمیفروشن.چطور این.کار میکنن من هم نمی‌دونم. شاید من به جای مناسبی مراجعه نکردم.در صورتی که نتونستم در مشهد پیدا کنم امکانش هست که شما زحمت تهیه و.خریدش را بکشید?