شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت چاقو های دست ساز دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت چاقو های دست ساز دوستان (/showthread.php?tid=1845)

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - nokinoor - 2014-09-28 10:15 PM

اینم چاقوی جیبی دست ساز بنده
متاسفانه از مراحل کار نتونستم عکس بزارم اما اگه دوباره ساختم حتما عکس هم میگذارم
تیغه اش رو از کف ماهیتابه خیلی قدیمی مامانم ساختم جنسش فکر کنم فولاد بود
جونم در اومد تا صافش کنم البته خودم هم نتونستم دادم جوشکار عین اینه اش کرد و چقدر تیز
دسته اش هم یه تیکه پلاستیک فشرده قشنگ هم گیر اوردم و با حوصله تراشیدم بعدش روشو سوماته زدم و با روغن زیتون چربش کردم مثل اول شد
اون دسته اش دنده دنده شده هنر بابام بود
بعد تیغه رو داغ کردم کردمش تو دسته شکل تیغه تو دسته افتاد و بعد بالای تیغه رو دو تیکه آهن کوچولو با چسب آهن چسباندم و توی دسته نصبش کردم و پشت قسمتی هم که تیغه رو نصب کرده بودم یه پیم قرار دادم که بیش از حد باز نشه و این شد چاقوی جیبی بنده
[تصویر: 28_14141193100022171.jpg]
[تصویر: 28_14141193100029062.jpg]
[تصویر: 28_14141193100034273.jpg]

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - ALIANA-54-T06 - 2014-10-03 08:49 AM

متاسفانه مجبور شدیم این چند پست اخیر را پاک کنیم البته هنوز پستهای زیادی هستند که ا زبحث اصلی تاپیک کمی بدور هستند .
بارها گفتیم دوستان به عنوان تاپیک بیشتر دقت کنید فقط و فقط در خصوص چاقویی که ساختید مطلب بنویسید نه معرفی انواع ، نه قیمتها ،نه سئوال اصل و تقلبی بودنها ، نه بحث و معرفی کار دیگران و نه .......... فقط اگر خودتان در این موضوع چیزی ساختید جهت ارائه میتوانید در این تاپییک ارسال کنید . ممنون میشویم Khansariha (8)

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - kuzey - 2014-10-04 01:49 AM

ممنون از تذکرتون

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - civil661 - 2014-10-04 10:25 PM

سلام دوستان.این چاقوهایی هست که ساختم.جنسشون یا تیغه اره صابونیه یا فنر کرکره.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - کوهنورد - 2014-10-04 11:03 PM

با سلام :
بچه ها در برید صاحابش اومد !!!!!!!خخخخخخخKhansariha (75)
خوب آقا مدیر اینجا از این حرفها نزنیم ، بریم در سایتهای ضاله توسط چاقو سازان اجنبی گمراه بشویم خوبه ؟ اونها که به ما نمیگن تیغچه تراش چینی از 10 نمره چند میگیره ؟؟؟؟ البته این ایرانی ها هم به ما نگفتن !!!! خخخخخخ
اصلا شما نمیخوای ما چاقو ساز بشیم ؟؟ اصلا پا شم بیام حضوری گله گزاری ؟؟؟؟خخخخخخخخخخ
بچه ها تاپیک رو به حاشیه نبرید دیگه ....................
این پست بعد از دیده شدن توسط آقا مدیر خود بخود پاک خواهد شد

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - 300WSM - 2014-10-05 09:43 AM

بنده تجربه زیادی در ساخت چاقو ندارم ولی به نظرم یکی از مناسبترین موارد برای ساخت چاقو تیغ اره های همه کاره (Reciprocating saw)هست که هم سایز مناسبی دارند و هم شکل جالب توجه.و اگر دوستان قدری با تجربه تر باشند حتی میتونن چاقوی تاشو هم باهاش بسازن

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - mirzaa - 2014-10-05 12:26 PM

سلام دوست عزیز .چهارمین عکسی که از چاقو های دست سازتون گذاشتید ،بسیار خوب بود.میشه روش ساخت رو توضیح بدید.با تشکر

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - civil661 - 2014-10-05 09:44 PM

(2014-10-05 12:26 PM)mirzaa نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز .چهارمین عکسی که از چاقو های دست سازتون گذاشتید ،بسیار خوب بود.میشه روش ساخت رو توضیح بدید.با تشکر

دوست عزیز ابتدا طرح مد نظر رو روی تیغ اره صابونی همون عکس آخری پیاده کردم.بعد به وسیله سنگ فرز اونو بریدم.با دستگاه سنگ اونو شکل دارم و تیغش رو نازک کردم.اگه میخای چاقوت عمرانی باشه باید توی این مرحله اونو اونقدر حرارت بدی که کامل قرمز بشه و بعد اونو کامل توی گازوییل فرو کنی تا آبدیده بشه.برای قرمز کردن میشه زغال زیادی توی منقل بریزی و روشنش کنی و یه پنکه بزاری بالا سرش(مثل کباب کردن) و تیغه رو بزاری تو زغالا تا قرمز شه.بعد از اینکه زدی تو گازوییل بزار سرد بشه.اونوقت بزاش توی فر یا حالا هرچیزی دیگه ایه که دمای حدود 200 داشته باشه.یه رب توی این حالت بزار و خارجش کن و بزار خودش سرد شه.این مراحل واسه آبدیده کردن و سخت کردن تیغه است.البته تیغه های اره صابونی آلمانی جنسشون خوبه و به نظرم واسه استفاده عادی لازم نیست این مراحلو انجام بدی.بعد از اون نوبت به پرداخت نهایی و تیز کردن و ساخت دسته میرسه که واسه دسته میتونی دسته آماده پلاستیکی بگیری که کارت راحتتر بشه.

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - ALIANA-54-T06 - 2014-10-06 09:33 AM

(2014-10-04 11:03 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
بچه ها در برید صاحابش اومد !!!!!!!خخخخخخخKhansariha (75)
خوب آقا مدیر اینجا از این حرفها نزنیم ، بریم در سایتهای ضاله توسط چاقو سازان اجنبی گمراه بشویم خوبه ؟ اونها که به ما نمیگن تیغچه تراش چینی از 10 نمره چند میگیره ؟؟؟؟ البته این ایرانی ها هم به ما نگفتن !!!! خخخخخخ
اصلا شما نمیخوای ما چاقو ساز بشیم ؟؟ اصلا پا شم بیام حضوری گله گزاری ؟؟؟؟خخخخخخخخخخ
بچه ها تاپیک رو به حاشیه نبرید دیگه ....................
این پست بعد از دیده شدن توسط آقا مدیر خود بخود پاک خواهد شد
سلام علیکم
اول بگم که این پست را پاک نمیکنم و برای خاطر عزیزت میزارم باشه خخخخ Khansariha (8)
اما دوباره یک نکته را عرض کنم چون تاپیک معرفی انواع چاقو را داشتیم و همچنان هم داریم درآنجا تمام مباحث مربوط به چاقوها حالا خوب یا بد تیغه ها گرفته تا قیمت و معرفی برندها از اول درحال پیگیری دوستان بوده و برای همین از باز کردن این تاپیک بعنوان تکراری در اوائل مخالفتهای شد که من با اصرار و درخواستهای مکرر دوستان و با مشروط کردن این نکته که با اون یکی تاپیک تداخل بحث نشود از باز شدن یک تاپیک دیگه تنها در موضوع ساخت چاقو موافقت کردم لذا اگر میبیند کمی سختگیری میکنیم فقط از این جهت هست که موضوعات منسجم باشند و از پراکندگی مبحث جلوگیری کرده باشیم .فعلا Khansariha (214)

RE: ساخت چاقو های دست ساز دوستان - mirzaa - 2014-10-06 02:51 PM

با تشکراز شماcivil661 عزیز