شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
مراحل ساخت کارد و چاقو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: مراحل ساخت کارد و چاقو (/showthread.php?tid=1840)

مراحل ساخت کارد و چاقو - profesor - 2014-04-19 01:17 PM

وقتی اینجا عضو شدم اولین جایی که دنبالش بودم تاپیک درباره ساخت چاقو بود، با کمال تعجب وجود نداشت و به دلیل کمبود تعداد ارسالها نمیشد تاپیکشو باز کرد.
اینم پروژه ساخت چاقو با دسته فایبرگلاسی و تیجه صفحه برش که جنس تیغش با گرانترین چاقو های دنیا در سختی و تیز موندن رقابت میکنه. فایبرگلاس هم بسیار مقاومه حتی اگه در آتش بیندازیدش نمیسوزه.
فعلا برای پست اول یکی از ارسالهای خودم در رایفلز میزارم. توجه داشته باشید این تاپیک فقط برای شرح مراحل چاقو و کاردهای دستساز خودتون هست لطفا عکس اینترنتی و بحثای حاشیه ای نشه و ناظمین حداقل این تاپیکو تمیز نگهش دارند.
(2013-11-11 07:33 PM)mr.x نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پست اول خودم مربوط به کاردستی بعد از ظهرم. از مدتی قبل صفحات شکسته یک صفحه برش آهن از دوستم برای ساخت چاقو گرفته بودم. این فلز بسیار سخت هست به طوری که به راحتی آهن رو میبره. معلوم نیس آلیاژش چیه به اینشم زیاد کاری نداریم مهم خشکی و سخت بودنشه:38:

اول با مداد طرح رو در آوردم با فرز برش زدم.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در اینجا تیغه 2 پله ای حالت داده شده.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

انتهای تیغه هم از قبل با دریل دوتا سوراخ ایجاد کرده بودم

برای دستش یه تیکه از بازوی کمان فایبرگلاسی استفاده کردم:4: سختیش مثل استخوان و شاخ هست.

برای محکمتر شدنش دوتا سوراخ رو دسته زدم و از جنس خود فایبرگلاس دوتا میخچه درست کردم که با چکش کوفتم داخلش. البته قبل از اینکار خود تیغه چسب زدم و جای پین هم چسب قوی ریختم

اینم آخر کار:16::113:

RE: مراحل ساخت کارد و چاقو - flower - 2014-04-19 01:35 PM

داشته باشید این تاپیک فقط برای شرح مراحل چاقو و کاردهای دستساز خودتون هست لطفا عکس اینترنتی و بحثای حاشیه ای نشه و ناظمین حداقل این تاپیکو تمیز نگهش دارند.

سلام دوست عزیز خدایی نمیخوام جو بدم و من هم ناظم نیستم ولی به نظر شما این جور نوشتن صحیحه
یعنی میخوای بگید تاپیک های این انجمن مشکل داره که به قول خودتون ناظمین حداقل این تاپیکو تمییز نگهش دارند
به نظر من به عنوان کسی که حدود یک سال و اندی تو این سایت بودم و بیست و چهار ساعته کارم گشت و گذار تو این انجمن بوده و نود و پنج درصد حضورم تو اینترنت به همین سایت برمیگرده و روحیه و اخلاق اعضای این انجمن رو میدونم این حرف شما مغایر با اخلاقیات ناظمین محترم هست
البته این رو باید ناظمین و مدیران به شما تذکر بدند که بنده به قدری از کلام شما در چندین جای مختلف ناراحت شدم که این بارو نتونستم طاقت بیارم
جا داره همین جا از مدیران و ناظمین عزیز عذر خواهی کنم
لطفا در صورت صلاحدید پست منو پاک کنید

RE: مراحل ساخت کارد و چاقو - unknown - 2014-04-19 02:09 PM

البته یکی از مفصل ترین تاپیک ها در مورد کارد و چاقو تو این انجمن وجود داره. هرچند موضوعات تفکیک نشده و ساخت و خرید و مشورت و ... همه تو یک تاپیک بوده ولی این که تاپیکی وجود نداشنه یا کم لطفی شماست یا تاپیک زیر رو ندیدید:

در ضمن به نظر من کار دست وقتی ارزش داره که زیبایی یا امتیاز خاصی نسبت به کارهای شرکتی داشته باشه یا نهاست خیلی ارزونتز باشه. قصد بی ارزش نشون دادن زخمات شما رو ندارم اما واقعا برای من جای سواله کاردی که با این همه زحمت ساختید از نظر زیبایی، کارایی یا .... چه امتیازی به همین کاردای 30-40 هزار تومانی ایرانی یا چینی داره؟

RE: مراحل ساخت کارد و چاقو - AIRKING - 2014-04-19 02:20 PM

با سلام و تشکر از کاربر گرامی ایجاد کننده این تاپیک.
با توجه به اینکه تاپیک ساخت ایزار و قطعات در سایت داریم و چاقو نیز یک ابزار به شمار میرود این تاپیک بسته میشود.
با تشکر.