شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: اموزش مهارتهای تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=31)
+--- موضوع: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . (/showthread.php?tid=1831)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - MILADSOBHI - 2015-10-19 05:34 PM

استاد گرشاسب اگه دوربین رو 45 متر صفر باشه و زوم هم روی 10 باشه....وفاصله مرکز دوربین تا لوله 4.2 سانت باشه.....افت ساچمه از چه متری شروع میشه.....همون ارزش میلدات ها در زوم 10چقدره...ممنون...سلاح کرال دویل....ساچمه 18.13 گرین
ایا صفر اول 45 متره...وصفر دوم چند متری است

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - garshasb - 2015-10-20 12:17 AM

دادا من محمدم همین اسممو بگی راضیترم، اینجا بزرگواران بی ادعایی هستند که اگه جلوی ایشان با این نام خوانده شم جز منزوی کردن من کاری نکردید.
اگر علمی بخواهید افت از یکمتر بعد از لوله شروع میشود ولی به قدری ناچیز است که قابل لحاظ نیست و گاهی قابل اندازه گیری نیست.
برای شما محل اثابت مهم هست، اگر با ساچمه ۱۸/۱۳ گرین و قدرت حدود ۴۵ ژول با این گرین داشته باشید و دوربین در ۴۵ متر صفر باشد ، فاصله حدود ۶۰ متر تا ۸۰ متر با اختلاف دوسانت بازم دوربین صفر هست،
اینکه میگم حدود ۶۰ تا ۸۰ متر خاطر اینکه rpm این ساچمه رو این قدرت در این تفنگ رو نمیدونم و باید تجربی بدست بیاد، سعی کن دقیقشو بدست بیاری و به من هم بگین تا بدونم.

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - MILADSOBHI - 2015-10-20 06:51 AM

ممنونم اقا محمد....پس یعنی تا 80 متر با اختلاف دوسات با هدف دوربین صفره.....واز اون به بعدکم کم ساچمه افت میکنه

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - imanbestboy - 2016-03-24 12:48 PM

با سلام و احترام خدمت همه عزیزان....دوربین تفنگ من کونوس پرو هست با زوم 9 برابر و میدالتهاش خاص هست ...ممنون میشم برای من توضیح بدید چگونه حدود فاصله بین میدالتها روی هدف تخمین بزنم؟ مثلا برای فاصله 60 متری چند میدالت پایین تر را روی هدف نشانه بگیرم؟

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - tinger - 2016-07-10 08:11 PM

اینجا رو من متوجه نشدم:

" البته دوستان در نظر داشته باشند که این محاسبات مخصوص زوم 10X هست.....اگر می خوایید مثلا در زوم 5 محاسبه کنید ارزش میلدات ها دوبرابر میشه...یعنی اگر در زوم 5X هدف 4 میلدات اشغال کرده پس در زوم 10X میشه 10 میلدات که باید در محاسبات لحاظ کنید...اگر هدف به صورت افقی قرار گرفته میتونید از میلدات های افقی دوربین استفاده کنید..هیچ فرقی در محاسبات نمیکنه"

اگر در زوم ۵هدف ۴ میلدات اشغال کرده باشه چرا در زوم ۱۰ میشه ۱۰ میلدات؟

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - N.Sniper - 2017-10-18 11:56 AM

سلام و درودKhansariha (8)
دوستان دوربین ما مثلا در 300 متری صفر شده،حالا میخوایم هدفی رو در فاصله 700 متری بزنیم،بعد از فاصله یابی با رتیکل،از چه فرمولی استفاده کنیم تا بدونیم برای این هدف چه مقدار باید تبلک ها رو جابجا کرد؟
حتی تو کتاب های آموزش تک تیراندازی ارتش های کشور های مختلف هم فرمولش رو ندیدم،همه جا گفته شده از همون کارتی که قبلا تهیه شده استفاده بشه.
این اطلاعات رو به راحتی میشه از نرم افزار های مختلف بدست آورد،اما من دقیقا فرمول بدست آوردنش رو میخوام،فرمول هایی که بشه مقدار ارتفاع و دما و رطوبت رو هم در اون قرار داد و نتیجه ای دقیق مثل نرم افزار های بالستیک بدست آورد
هر چی تو اینترنت گشتم جواب این سوال رو پیدا نکردم(نمیگم نیست،من پیدا نکردمKhansariha (226))
سپاس از همه دوستان
(2016-07-10 08:11 PM)tinger نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینجا رو من متوجه نشدم:

" البته دوستان در نظر داشته باشند که این محاسبات مخصوص زوم 10X هست.....اگر می خوایید مثلا در زوم 5 محاسبه کنید ارزش میلدات ها دوبرابر میشه...یعنی اگر در زوم 5X هدف 4 میلدات اشغال کرده پس در زوم 10X میشه 10 میلدات که باید در محاسبات لحاظ کنید...اگر هدف به صورت افقی قرار گرفته میتونید از میلدات های افقی دوربین استفاده کنید..هیچ فرقی در محاسبات نمیکنه"

اگر در زوم ۵هدف ۴ میلدات اشغال کرده باشه چرا در زوم ۱۰ میشه ۱۰ میلدات؟

به این صورت که دوستمون گفته نیست،قطعا اشتباه تایپی بوده،در زوم 10 میشه 8 میلدات

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - N.Sniper - 2017-10-18 11:52 PM

دوستان چگونگی محاسبه میزان افت گلوله در فواصل مختلف به چه صورت هست؟

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - ALIANA-54-T06 - 2017-10-21 12:44 PM

(2017-10-18 11:52 PM)N.Sniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان چگونگی محاسبه میزان افت گلوله در فواصل مختلف به چه صورت هست؟
سلام
دوست عزیز محاسبه یا بصورت تجربی هست بدین شکل که به ازای هر مسافت یک هدف و سیبلی را میگذارید و برای هرکدام شلیکی انجام میدهید و میزان افت را روی ریتایکل دوربین (روی کاغذ) ثبت میکنید
ولی اگر برنامه های مثل چیرگان را نصب کنید که راحت تر به نتیجه میرسید Khansariha (8)
البته برای محاسبه به این اطلاعات برنامه نیاز دارد
1- ارتفاع دوربین تا لوله تفنگ(مرکز تا مرکز) چند میلیمتر هست ؟
2- سرعت دقیق گلوله یا ساچمه ؟
3- کیلزون شما (محدوده شکار) چقدر باشد؟ چون فواصل صفر دوربین به این انتخاب بستگی دارد
4- رنج مسافت؟ یعنی تا چند متر را صفر قرار میدهید ؟
درضمن نحوه استفاده از برنامه چیرگان در این تاپیک توضیح داده شده
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فعلا Khansariha (8)

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - N.Sniper - 2017-10-21 02:00 PM

سپاس از شمت دوست عزیزKhansariha (8)
اما من فرمول دقیق رو میخوام،این مواردی رو که فرمودید مطلع هستم،همین نرم افزار های بالستیک مثل چیرگان و X-ACT و Strelok و .. از چه فرمولی استفاده میکنن؟
به هر حال با دونستن سرعت اولیه و وزن گلوله و همچنین میزان گرانش و موارد دیگه قطعا باید فرمولی برای محاسبه دقیق این مورد باشه.
در فیزیک این مورد رو داشتیم،اما متاسفانه درست به خاطر نمیارم

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - Amiz - 2018-02-05 05:54 PM

سلام۰دوست عزیز شما ورژن ۴ چیرگان رو دانلود کنید تمام فرمولهای فوق الذکر داخلش هست۰