شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: اموزش مهارتهای تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=31)
+--- موضوع: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . (/showthread.php?tid=1831)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - royall - 2014-04-11 01:11 AM

[تصویر: Default_sniper_scope_reticle.png]
چطوری میشه از این نوع ریتایکل جهت پیدا کردن فاصله استفاده کرد ؟(ممنون از اقا محراب جهت معرفی این مدل ریتایکل)

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - royall - 2014-04-11 03:10 PM

Khansariha (48) UP

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - profesor - 2014-04-11 06:53 PM

(2014-04-11 01:11 AM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چطوری میشه از این نوع ریتایکل جهت پیدا کردن فاصله استفاده کرد ؟(ممنون از اقا محراب جهت معرفی این مدل ریتایکل)

من فکر میکنم این رتیکل ها و ساختارشون بیشتر برای استحکم بخشیدن به رتیکل های سیمی باشه هرچند میشه ازش به عنوم رنج فایندر استفاده کرد که به صورت تجربی میتونید در بزرگنمایی مورد نظر خودتون به دست بیارید اما فاصلشون خیلی بیشتر از ام دی آر اف های معمول در دوربین های نظامی هست.

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - kingzax - 2014-04-11 09:30 PM

دوست عزیز این ریتایکل در اصل معروف به ریتایکل رنج فایندر هستش. rangefinder reticle
شاید به استحکام سیمهای ریتایکل هم کمک کنه.
[تصویر: ncstar-rubber-armored-mark-iii-tactical-...icle-4.gif]

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - esijoon - 2014-04-11 10:00 PM

(2014-04-11 09:30 PM)kingzax نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز این ریتایکل در اصل معروف به ریتایکل رنج فایندر هستش. rangefinder reticle

رنج فایندر هست ولی مسله اینه که با چه مقیاسی و در چه زومی قابل استفاده است؟؟؟

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - rkh.hunter - 2014-04-11 10:44 PM

(2014-04-11 10:00 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-04-11 09:30 PM)kingzax نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

رنج فایندر هست ولی مسله اینه که با چه مقیاسی و در چه زومی قابل استفاده است؟؟؟

سلام من وقتی دوربین سنتر 3*9 32 رو که گرفتم یه فرمول تو جعبش بود که میشد فاصله رو پیدا کرد حالا با این خطوط پایین میلدات چطور میشه فاصله رو تشخیص داد ؟

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - kingzax - 2014-04-13 11:44 AM

سلام دوستان
اصلا روی محاسبات برای این عکس فکر نکنید. این رنج فایندر بصورت تجربی عددش مشخص میشه. چون با اعداد مختلف و اندازه های مختلف دیدمش.
(بنظرم در این عکسی که من گذاشتم فاصله خطوط رنج فایندرش 2 میلدات هست و معادل 25 یارد ولی در عکس اول صفحه که royall عزیز قرار دادن فاصله خطوط 1.5 میلدات هست. )
منظور اصلی من از این عکس در مورد حرف آقای profesor بود که گفتند: (من فکر میکنم این رتیکل ها و ساختارشون بیشتر برای استحکم بخشیدن به رتیکل های سیمی باشه هرچند میشه ازش به عنوم رنج فایندر استفاده کرد)

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - MILADSOBHI - 2015-10-18 09:16 AM

دوستان اگه من کرال پانچر رو تو 45متر صفر کنم با ساچمه جی اس بی 18.13 گرین دوربین لیپرز...فاصله مرکز دوربین تا مرکز لوله 3.5 سانت ..میلدات های اول .دوم .سوم. وچهارم....رو چه صفری هستن ممنون

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - MILADSOBHI - 2015-10-18 11:10 PM

[quote='MILADSOBHI' pid='250011' dateline='1445147181']
دوستان اگه من کرال پانچر رو تو 45متر صفر کنم با ساچمه جی اس بی 18.13 گرین دوربین لیپرز...فاصله مرکز دوربین تا مرکز لوله 3.5 سانت ..میلدات های اول .دوم .سوم. وچهارم....رو چه صفری هستن ممنون

از دوستان و استادادان کسی نیست که راهنمای کنه....

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - garshasb - 2015-10-19 10:13 AM

دوست عزیز ارادت
اولا پرسش شما اشتباه است، یعنی چی که میلداتها رویه چه صفری هستند؟ دوما ارزش میلداتها با تغیر زوم تغیر میکنند.
فاصله مرکز دوربین با لوله نمیتونه زیر ۴ سانت باشه و اگر در ۴۵ متری صفره پس تو ۲۲/۵ متر دوسانت پایین میزنه و تو ۶۷/۵متر دوسانت بالاتر میزنه.
حالا ببین تو زومهای مختلف این دوسانت یک میلدات هست یا بیشتر،
پایدار باشید