شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: اموزش مهارتهای تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=31)
+--- موضوع: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . (/showthread.php?tid=1831)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7

چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - esijoon - 2014-04-02 11:31 PM

سلام دوستان گلم..کمبود همچین تاپیکی که به بحث استفاده از میلدات ها بپردازه در انجمن عزیزمون حس میشد

ریتایکل دوربین های هدف گیری در دو نوع ساخته میشند...ساده و میلدات دار.....البته جنسشون هم در دو نوع هست...سیمی که ظرافتشون نمیتونه بهتر از 0.07 میلیمتر بشه چون از تار نازک فلزی ساخته میشه..ولی نوع ظریف تر ریتایکل رو با استفاده از چاپ و یا حک روی تلق های نانو پلیمری و یا شیشه های خیلی نازک می سازند که از دستگاه های حکاکی بادقت بسیار بالا و همینطور چاپگر های خیلی دقیق میسازند

خوب بریم سر اصل مطلب

برای محاسبه افت تیر و فاصله هدف و انحراف تیر در باد و چندتا چیز دیگه از میلدات استفاده میشه....

خود میلدات ها چند شکل دارند که دایره ای ، بیضی شکل و خطی هستند...
[تصویر: armymildot.gif]
[تصویر: USMCmildot.gif]
[تصویر: GAP_Reticle.jpg]

فاصله مرکز تا مرکز بین هر میلدات همونطور که از اسمش تابلو هست دقیقا یک میلیمتر هستند....قطر هر میلدات هم معمولا 0.2 میلیمتر هست...پس فاصله خالی بین میلدات ها 0.8 میلیمتر هست

در دوربین هایی که روی سلاح های دور برد نصب میشه جهت بالا بردند دقت محاسبات و همینطور تیر انداز از نیم میلدات یا همون 1/2 میلدات و در حالات دقیقتر از 1/4 میلدات و 1/8 میلدات هم استفاده میشه
[تصویر: 02_14139375558513441.jpg]

همونطور که در ریتایکل بالا میبینید میلدات ها 1/2 هستند و در بینشون با خطوط نازک 1/4 هم مشخص شده
یا این یکی
[تصویر: 13963828442.jpg]

ساده ترین ریتایکل های میلدات دار شکل زیر هست که در دوربین های سنتر و لیپرز و خیلی از دوربین های دیگه که دوستان استفاده میکنند نصب شده و به دلیل پیوسته بودن خطوط و میلدات ها هم میشه به صورت سیمی ساختش هم حکی
[تصویر: 4.JPG]

خوب حالا بریم سر اصل فاصله یابی با استفاده از میلدات ها

ابتدا این فرمول رو داشته باشید تا توضیحاتش رو در ادامه بدم
[تصویر: mil_formula_yards.jpg]
[تصویر: mil_formula_meters.jpg]
[تصویر: mil_formula_meters_meters.jpg]
[تصویر: mil_formula_centimeters.jpg]

در فرمول اول محاسبات در واحد یارد هست...
فرمول دوم اندازه هدف بر مبنای اینج و فاصله بر مبنای متر
در فرمول سوم فاصله و طول هدف بر مبنای متر

و در فرمول آخر که بیشتر برای ما بادی به دستان استفاده داره فاصله بر حسب متر و اندازه هدف بر حسب سانتی متر هست

برای درک بهتر مثال میزنم

اندازه تقریبی قد یک انسان معمولا 180 سانتی متر یا 1.8 متر هست
حالا اگر در دوربین نگاه کنیم و هدف رو به شکل زیر ببینیم چطور باید محاسبه کنیم؟؟
[تصویر: taliban_reticle.jpg]

خیلی سادست......طبق فرمول زیر:
[تصویر: mil_formula_centimeters.jpg]

باید 180 سانت رو در 10 ضرب کنیم و بر تعداد میلدات های اشغال شده توسط هدف تقسیم کنیم...اینجا هدف 4 میلدات رو اشغال کرده..دقیقا 4 میلدات....

پس فاصله تا هدف میشه 450 متر

البته دوستان در نظر داشته باشند که این محاسبات مخصوص زوم 10X هست.....اگر می خوایید مثلا در زوم 5 محاسبه کنید ارزش میلدات ها دوبرابر میشه...یعنی اگر در زوم 5X هدف 4 میلدات اشغال کرده پس در زوم 10X میشه 10 میلدات که باید در محاسبات لحاظ کنید...اگر هدف به صورت افقی قرار گرفته میتونید از میلدات های افقی دوربین استفاده کنید..هیچ فرقی در محاسبات نمیکنه

اگر هدف به شکل زیر بود و مثلا 4 میلدات کامل رو اشغال نکرده بود چه کنیم؟؟؟
[تصویر: taliban_reticle_2.jpg]

خوب خیلی ساده هست..با یه مقیاس گذاری ساده میتونید همون کارای قبلی رو تکرار کنید.....
[تصویر: taliban_reticle_2_5.jpg]

البته اگر دوربینتون نیم میلدات و یا 1/4 و 18 میلدات باشه که خیلی کارتون راحت تره

گاهی اوقات هدفی رو در دوربین دارید که نمیدونید طول و عرضش چقدره....ولی در اطرافش چیزایی هستن که شما قبلا اندازشون رو دیدید...مثلا درب خودرو..بیسیم...عرض تنه درخت...لاستیک خودرو...اسلحه همراه...حتی یه پوکه فشنگ (البته در زوم های بالا) خوب میتونید از اون ها برای فاصله یابی استفاده کنید
[تصویر: SMD_Reticle.jpg]
[تصویر: mildot_sizes.jpg]
در تصویر بالا از اندازه تایر خودرو استفاده شده

پس دوستان یادتون نره برای فاصله یابی بهتر حتما اندازه اشغال شده تصویر هدف در دوربین رو درست و کامل محاسبه کنید

یه مثال تصویری میزنم
[تصویر: user-guide-002.gif]
یه سنجاب با قد مثلا 10 اینجی رو تصور کنید

[تصویر: user-guide-003.gif]
[تصویر: user-guide-005.gif]

خوب اینجاست که باید کم و بیش میلدات ها و فضای اشغال شده توسط تصویر هدف رو محاسبه کنید

یه مثال دیگه میزنم برای محاسبه فاصله یک انسان با قد تقریبی 180 سانت
[تصویر: mildot_man.gif]
در سمت چپ 10 میلدات توسط هدف اشغال شده....پس طبق محاسبات فاصله تا هدف 180 متر هست...همینطور که فضای اشخال شده کمتر میشه یعنی فاصله هدف داره بیشتر میشه که با توجه به فرمول هایی که در ابتدا دادم میتونید کامل محاسبه کنید

[تصویر: teterev_1.gif]
این هم هدف مورد علاقه بادی باز ها....خخخخخخخخخخخ

راستی یه چیزی .... اگر خواستید فاصله یه پرنده روی سیم برق رو محاسبه کنید که بیشترین حالت امکان مشاهده اون هست بهتره از فاصله بین دو مقره که محل نصب سیم برق هست اسفاده کنید
[تصویر: bird6.jpg]
[تصویر: 80425499-3489199.jpg]

خیلی گشتم تا استاندارد فاصله سیم های شبکه ها رو براتون پیدا کنم که گیرم نیومد.....ولی برای خطوط 20 کیلو ولت حدود 50 سانته و فشار ضعیف 5 سیم که همه جا میبینید و خونه ها ازش برق میگیرن حدود 20 سانت..البته اساتیدی داریم که حتما میان تصحیح میکنن...از همین الان ازشون تشکر میکنم...Khansariha (8)

برخی دوربین ها هم علاوه بر سیستم میلدات چیزی مضاف بر اون دارند به نام MDRF که مخفف mil dot range finder هست...میشه سیستم فاصله یاب میلداتی....
[تصویر: 13964449232.jpg]
[تصویر: 13964628191.jpg]
که شکل بالا یکی از چندین نمونه آن هست

طرز کارش هم دقیقا عین همون میلدات هست فقط قبلا محاسباتش انجام شده و کار رو خیلی آسن کرده...مثلا در شکل زیر
[تصویر: 13964551671.jpg]

زیر فاصله یاب نوشته ارتفاع اهداف 10 سانت در زوم 10X......یهنی برای اهدافی با بلندی 10 سانت در زوم 10 دوربین میشه استفاده کرد....برای ارتفاع های دیگه و زوم های دیگه باید کمی محاسبه کنید و ارزش میلدات ها رو به دست بیارید

مثلا در حالت عادی و زوم 10 اگر یک قوطی دلستر با ارتفاع 10 سانت بین خط کف (که زیرش نوشته هست) و خط 75 قرار بگیره یعنی این قوطی در فاصله 75 متریمون قرار داره...با استفاده برعکس از فرول هایی که ابتدا دادم میشه این رنج فایندر رو به سلیقه خودتون تغییر بدید(البته بعد از تغییر و طراحی دوباره باید برید بسازیدش و در دوربین نصبش کنید)

البته دوستان امروزه دوربین های با قابلیت های بالا مثل هدف یابی و دید در شب و فاصله سنج و سرعت باد سنج و فشار خون سنج و قبض برق سنج و ...... هم اومده که جلودارشون شرکت tracking point هست
[تصویر: trackingpoint-ios-companion-app.jpg]
[تصویر: trackingpoint-pgf-tag-track-shoot-640x353.jpg]
[تصویر: 540x125xtracking_point_xs1_338_lapua_lg-...HPTstE.jpg]
[تصویر: 540x405xafrica3_lg-tm-tfb.jpg.pagespeed....NxDlk7.jpg]

دوستان عزیز امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه...مطالب رو طی تحقیقاتم در دانشگاه های خیلی خوب و باکلاس و گرون آموزش تکتیر اندازی در خارجه فرا گرفتم..کلا خیلی سخت بود..حیلی حال داد....خخخخخخخخخ

شوخی کردم عامو....منابع متعدد بود...مثلا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و .....

دوستان در تیر اندازی هیچ چیز مثل زدن یک هدف در فاصله زیاد تیرانداز رو به وجد نمیاره.....شکار های خوبی داشته باشید مثل این:
[تصویر: 20071221_Fox_hunting.jpg]
و از تیر اندازی لذت ببرید
[تصویر: seeing-eye-dog.jpg]

یا علیKhansariha (8)
مدیران عزیز یک استباه تایپی کردم که باعث اشتباه در محاسبات میشه...به دلیل زیاد بودن عکس ها سیستم به من اجازه ویرایش نمیده

نقل قول : البته دوستان در نظر داشته باشند که این محاسبات مخصوص زوم 10X هست.....اگر می خوایید مثلا در زوم 5 محاسبه کنید ارزش میلدات ها دوبرابر میشه...یعنی اگر در زوم 5X هدف 4 میلدات اشغال کرده پس در زوم 10X میشه 10 میلدات که باید در محاسبات لحاظ کنید...اگر هدف به صورت افقی قرار گرفته میتونید از میلدات های افقی دوربین استفاده کنید..هیچ فرقی در محاسبات نمیکنه

اونجایی که سبز کردم رو تصحیح کنید...اگر در زوم 5X هدف 4 میلدات اشغال کرده پس در زوم 10X میشه 10 میلدات

اون 4 باید بشه 5

بعد از ویرایش این ارسال آخری رو حذف کنید...یا علیKhansariha (8)

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - AIRKING - 2014-04-03 10:20 AM

با سلام.
اقا احسان خیلی عالی و کاربردی بود.امیدوارم دوستانی که علاقه مند هستند بتونن پیگیری کنن و لذت ببرند،البته قسمت زیادی از مطالبتون مربوط به اسلحه های گلوله زن بود ولی خوب به راحتی میشه اونو به بادی تقلیل داد.
بنده به شخصه استفاده کردم از مطالبتون Khansariha (214)

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - esijoon - 2014-04-03 10:48 AM

قربانت جلال جان.....امروز تولد منه....گفتم یه کادو به بچه ها داده باشم.....خخخخخخخخخخخ

جلال جان تنها تفاوت میان دوربین در سلاح بادی و سلاح گلوله زنی محاسبه افت تیر هست......باقی قضایا یکی هستند......که البته من اصلا از افت تیر چیزی نگفتم....بیشتر فاصله یابی بود.

اگر دوستان وارد بحث بشند و مواردی رو به موضوع اضافه کنند خیلی خوب میشه....من منتظرمKhansariha (8)

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - kenway - 2014-04-03 11:46 AM

دوستان کسی میدونه یه کیوتر چاهی معمولا وقتی وایستاده چقدر ارتفاع داره (قدش ) چند اینچ ؟
یا همون چند متره

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - esijoon - 2014-04-03 12:04 PM

کبوتر حدود یک وجب قد داره که معمولا یه وجب معمولی 20 سانت میشه

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - صادق قرنجیکی - 2014-04-03 02:13 PM

احسان عزیز ، با تشکر از پست شما !
بهتر می بینم که بحث رو روی تیراندازی خودمون ایرگانرها متمرکز کنیم! کاربرد هدفزنی ، شکار (فعلا که شکار تعطیله و با قوطی دلستر و رانی حال کنیم)
مثال رو از خودم شروع می کنم : من یک تیرانداز با سلاح بادی هستم که قصد هدفزنی در یک روز خوب و آفتابی و بدون باد رو دارم :
سلاح AT44 ، دوربین 4-16*40 لیپرز میلدات ! ساچمه جی اس بی 15.89
دوربین رو با این سلاح در 30 متری صفر کردم امروز می خوام هدفی در اندازه یک قوطی دلستر در فواصل مختلف بالاتر ازصفر دوربین مورد اصابت قرار بدم. موقعیت رو در ساده ترین حالت آن یعنی تیرانداز و هدف در راستای افق و بدون شیب هستند در نظر می گیرم:
- فاصله هدف اول : 50 متر
- فاصله هدف دوم : 60 متر
- فاصله هدف سوم : 80 متر
فاصله رو از رنج متوسط این سلاح تا رنج بلند و البته قابل دستیابی با ساچمه ای مثل جی اس بی 15.89 و یا Crosman 14 گرینی بدون افت خیلی زیاد ساچمه و انرژی در نظر گرفتم! بله ، می دونم برای اینکار باید به صورت عملی با دوربین مذکور این کار رو انجام داد! ولی فعلا به صورت مثال این مورد رو می خوام یاد بگیرم تا شد بعدش احسان من رو به اون آموزشگاه ها و دانشگاه های اسنایپری معرفی کنه Khansariha (219) :
با زوم 10x دوربین به ترتیب در فاصله اولی قوطی دلستر 2 میلدات اشغال کرده ، فاصله دوم 3 میلدات و در فاصله سومی 4 میلدات ! اندازه هدف (قوطی دلستر مارک بهنوش) هم 10 سانتی متر Khansariha (48)
محاسبه و فاصله یابی برای هدف قرار دادن این هدف در این 3 فاصله به چه صورت خواهد بود؟
Khansariha (8)

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - esijoon - 2014-04-03 02:36 PM

(2014-04-03 02:13 PM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
احسان عزیز ، با تشکر از پست شما !
بهتر می بینم که بحث رو روی تیراندازی خودمون ایرگانرها متمرکز کنیم! کاربرد هدفزنی ، شکار (فعلا که شکار تعطیله و با قوطی دلستر و رانی حال کنیم)
مثال رو از خودم شروع می کنم : من یک تیرانداز با سلاح بادی هستم که قصد هدفزنی در یک روز خوب و آفتابی و بدون باد رو دارم :
سلاح AT44 ، دوربین 4-16*40 لیپرز میلدات ! ساچمه جی اس بی 15.89
دوربین رو با این سلاح در 30 متری صفر کردم امروز می خوام هدفی در اندازه یک قوطی دلستر در فواصل مختلف بالاتر ازصفر دوربین مورد اصابت قرار بدم. موقعیت رو در ساده ترین حالت آن یعنی تیرانداز و هدف در راستای افق و بدون شیب هستند در نظر می گیرم:
- فاصله هدف اول : 50 متر
- فاصله هدف دوم : 60 متر
- فاصله هدف سوم : 80 متر
فاصله رو از رنج متوسط این سلاح تا رنج بلند و البته قابل دستیابی با ساچمه ای مثل جی اس بی 15.89 و یا Crosman 14 گرینی بدون افت خیلی زیاد ساچمه و انرژی در نظر گرفتم! بله ، می دونم برای اینکار باید به صورت عملی با دوربین مذکور این کار رو انجام داد! ولی فعلا به صورت مثال این مورد رو می خوام یاد بگیرم تا شد بعدش احسان من رو به اون آموزشگاه ها و دانشگاه های اسنایپری معرفی کنه Khansariha (219) :
با زوم 10x دوربین به ترتیب در فاصله اولی قوطی دلستر 2 میلدات اشغال کرده ، فاصله دوم 3 میلدات و در فاصله سومی 4 میلدات ! اندازه هدف (قوطی دلستر مارک بهنوش) هم 10 سانتی متر Khansariha (48)
محاسبه و فاصله یابی برای هدف قرار دادن این هدف در این 3 فاصله به چه صورت خواهد بود؟
Khansariha (8)

صادق جون برعکس گفتیا....هر چی متراژ بالا تر میره هدف کوچکتر به نظر میاد و تعداد میلدات کمتری رو اشغال میکنه

راستی شما که میگید در فواصل 50 و 60 و 80...پس یعنی فاصله ها رو دارید...

این روش و فرمول محاسبه برا زمانی هست که هدف رو میبینید ولی فاصله رو نمیدونید....با این فرمول ها فاصله رو محاسبه میکنید...

بهنظرم میاد شما بیشتر دنبال روش محاسبه افت تیر ها در فواصل مختلف هستید.....این کار فقط با نرمافزار قابل محاسبه هست...چون هر ساچمه بالستیک و تراکتوری خاص خودش رو داره و المان های زیادی در محاسبه دخیل میشه

بهترین روش برای محاسبه افت تیر استفاده از چیرگان هست

ولی برای اون سه مثالی که زدید روش به این گونه هست که :
در فاصله اولی که هدف 2 میلدات اشغال کرده با توجه به فرومول و اندازه هدف که 10 سانت هست فاصله از رابطه زیر به دست میاد:

10 (اندازه هدف به سانتی متر) * 10
----------------------------------------------- = 50 متر (فاصله تا هدف)
2 (تعداد میلدات اشغال شده)

در مورد هدف دومی که فرمودید 3 میلدات :

----------------------------------------------- = 33.3 متر (فاصله تا هدف)
3 (تعداد میلدات اشغال شده)

در مورد هدف سوم که فرمودید 4 میلدات :

----------------------------------------------- = 25 متر (فاصله تا هدف)
4 (تعداد میلدات اشغال شده)

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - Tomcat14 - 2014-04-03 02:37 PM

صادق جان!به قول خودمون خخخخخخخخخ!Khansariha (214)
دستمون انداختی؟!

ما هم یه دو خطی در این مورد خوندیم و عمل کردیم،راحت ترین و بهترین روش برای اندازه گیری فاصله،رنج فایندره...
البته نمیخوام تاپیکو ببرم تو باقالی ها ولی فاصله یابی یا رنج فایندر و استفاده دقیق از میلدات ها و برخورد تیر به همون محل مورد نظر لذت غیر قابل وصفی داره...
اما روش بدون رنج فایندر:
دوربین هایی که ما استفاده میکنیم و اکثرا میلدات هستند،معروف به3.6 هستند!
یعنی در زوم معیار 10 و در فاصله ی 100 یاردی فاصله ی بین دو میلدات 3.6 اینچ هست به زبان ساده تر فاصله ی دو میلدات درفاصله ی حدودا"90 متری،حدود9 سانته...
من از همین روش استفاده میکنم و تقریبا دقیق هست...

با این روش بالا باید یه چیزو بدونیم،و اونم فاصله ی ما با هدفه!مثلا در هفتاد متری باید چند میلدات پایین تر از مرکز بگیریم
پارالکس تا 50 متری دقیقه و بعد اون به درد نمیخوره...
پس باید چیکار کنیم؟
تو پست اول هم بهش اشاره شد و تمامی اساتید در مورد همین نظر رو دارند،باید در مکان های مختلف از وسیله ها به عنوان معیار استفاده کنیم،مثلا در جایی که میریم برای هدف زنی و گروپ،تست کنیم ببینیم در فاصله های مختلف،مثلا یک آجر یا بلوک یا...چقدر فضا بین میلدات ها اشغال میکنه...
مسئله ی بعدی تکیه کردن بر حس خودمونه،قشر تیرانداز همیشه میتونه فاصله رو تخمین بزنه،حالا با چند متر این ور اونور...Khansariha (226)

تو کبوتر زنی هم اون قاعده ی 3.6 خوب جواب میده!چون از سینه تا سر فاصله همونقدره،حالا اگر این کبوتر بد بخت دو میلدات فضا اشغال کنه میفهمیم فاصله حدود45 متره و الی آخر...
ظرف جی اس بی 500تایی هم دقیقا با این قاعده ی 3.6 سازگاره!!!یعنی قطرش حدود9الی10 سانته و با این ظرف هم میتونید تمرین کنید!Khansariha (214)
[تصویر: 13965241261.jpg]
[تصویر: 13965241262.jpg]
[تصویر: 13965241263.jpg]
چند نکته و اشکال در مورد رتیکال های ام دی ار اف(شبیه رتیکال قناصه)
در این نوع رتیکال برای فاصله یابی باید به هدف بگی،هدف عزیز بیا تمام قد وایسا من فاصله رو تخمین بزنم و بعد بنگ!خخخخخخ

راستی دوربین هایی که ما استفاده میکنیم تاکتیکال هست(نظیر لیپرز و سنتر40*16-4) اما تورت ها یک جور شماره گذاری شده و نمیشه ازش در تیراندازی لانگ رنج و تاتکیتال استفاده کرد!
برای رنج بندی تورتها عوامل زیادی دخیله که میشه به این موارد اشاره کرد:کالیبر،قدرت سلاح،بالستیک مرمی،وزن مرمی،و....(معلممون میگفت تو هر تعریفی کم آوردین دو سه مورد بنویسین و بعد بزنین "و....(و غیره)" خخخخخخخخخخ! این معیار ها و عوامل رنج بندی تورتها 12مورد بود که بیشترش یادم رفته!پیری دیگه!!!خخخخخخ)
فعلاKhansariha (8)

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - صادق قرنجیکی - 2014-04-03 02:48 PM

آقا نبندین به توپ بابا Khansariha (102) !!!! دیروز داشتم رو چیرگان کار می کردم و نرم افزار نسخه اندروید رو گوشیم نصب کردم و داشتم به صورت تئوری فاصله و نقطه برخورد رو با ساچمه های جی اس بی و ... اندازه می گرفتم !!!! خلط مبحث شد. Khansariha (48)
منظورم همونی بود که خودتون گفتید یعنی تو 3 فاصله مجهول هدف ها رو دارم و اندازه میل دات ها رو هم دارم . می خوام بدونم چقدر باهاش فاصله دارم با استفاده از میلدات دوربین های رایج بین دوستان !!! مثل همین لیپرزها و سنترپوینت های میلدات دار !
محمد عزیز هم توضیح خوبی در این مورد دادند.Khansariha (8)
هدفم بیشتر توضیح از طرف دوستان مجرب در این مورد بودش تا یک مرجع خوب در این تایپیک خوب باشه برای دوستان که تازه از میلدات دارن استفاده می کنن.
فکر کنم دیگه باید از پشت سیستم برم چون دارم حسابی قاطی می کنم Khansariha (214)
نقل قول :ظرف جی اس بی 500تایی هم دقیقا با این قاعده ی 3.6 سازگاره!!!یعنی قطرش حدود9الی10 سانته و با این ظرف هم میتونید تمرین کنید!
محمد عزیز این کار رو تد در 2 ویدئو توضیح داده با ظرف جی اس بی های 500 عددی ! (همین هایی که ازش عکس گذاشتی ) ! می خوام خودم هم امتحانش کنم فقط ظرف جی اس بی 500 تایی 3 تا بیشتر ندارم Khansariha (290) امشب اگه بتونم ویدئوها رو در چند قطعه کم حجم آپلود می کنم. احسان عزیز اگه اجازش هست همینجا لینک کنم تا در موردش بتونیم صحبت کنیم.

RE: چگونه از میلدات ها استفاده کنیم . - Tomcat14 - 2014-04-03 03:08 PM

بفرما صادق جان،همین کلیپ حضرت تد!Khansariha (214)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Khansariha (8)