شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت پايه براي سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت پايه براي سلاح (/showthread.php?tid=181)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

RE: ساخت پايه براي سلاح - civil661 - 2011-10-21 10:13 PM

دوستان این پایه رو بیکار بودم ساختم.نیم متر لوله پلیمری همون لوله آب با دوتا بست و یه بست دوربین
[تصویر: 04112011340.jpg]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت پايه براي سلاح - jeri - 2011-10-27 10:02 PM

سلام
این پایه رو امشب در عرض 10 دقیقه با یه پایه دوربین عکاسی درست کردم که خیلی خوب جواب داد و قابلیت چرخش و بالا پایین و تغییر ارتفاع رو هم داره و میشه هرجا که لازم بود قفلش کرد (پیچاشو سفت کرد) و هم سریع وصل و جدا میشه .Khansariha (48)
[تصویر: IMG_0644.jpg]
[تصویر: IMG_0645.jpg]
[تصویر: IMG_0649.jpg]
[تصویر: IMG_0650.jpg]

RE: ساخت پايه براي سلاح - Ali - 2011-10-27 10:19 PM

جرسون جان گرفتم چیشد فقط نگرفتم محل اتصال رو چیکار کردی؟

RE: ساخت پايه براي سلاح - jeri - 2011-10-27 10:40 PM

(2011-10-27 10:19 PM)alinozad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جرسون جان گرفتم چیشد فقط نگرفتم محل اتصال رو چیکار کردی؟

توی عکس سوم مشخه این نوع پایه کفشکش جدا میشه که من اون پیجی رو که به زیر دوربین عکاسی بسته میشه رو بیرون اوردم و به جای ان یک پیچ بلندتر و هم رزوه به یکی از پایه های نگه دارنده لوله و پمپ بستم که روی تفنگ ثابت هست و میشه اون رو هر موقعی که لازم بود رو پایه گذاشت .با یک اهرم فنری که روی پایه هست کفشک به پایه قفل و ازاد میشه .

RE: ساخت پايه براي سلاح - hoseinmagnum - 2011-12-13 12:53 AM

سلام دوستان می خواستم کمکم کنید یه پایه برای سلاحم درست کنم پایه من پایه عکاسی هست که مثل عکسای بالا این دمو دستگاه هارو نداره شاید شکسته چون واسه خیلی سال قبله مثل این[تصویر: files_otherProducts__40WEB-1.jpg] نه اون قسمتی که مثل دستگیره هست و نه اون قسمتی که اون دستگیره بهش وصل میشه که مربع شکل هست تنها چیز همون پایه وسط بجز اون 3تا با اون چیزی که بهش وصله
لطفا کمکم کنید چطوری درست کنم
اون جاهایی که با خط قرمز کشیدم نداره اون قشمت که فلش سبز کشیدمو فقط داره
[تصویر: eee.jpg]

RE: ساخت پايه براي سلاح - ALIANA-54-T06 - 2011-12-13 11:13 AM

دوست من بعضی سه پایه ها بدون سه راهی هستند و بصورت یک حداقلی عرضه میشوند که تنها یک پیچ اتصال به دوربین عکاسی داره و اینها خیلی خیلی ضعیف هستند .
اگر از محکمی سه پایه خودتان اطمینان دارید میتوانید در بازار یک سه راهی مناسب براش خریداری کنید
مثلا اینها انواع سه راهی سر سه پایه های تریستا هستند
[تصویر: TH-529.gif]
[تصویر: TH-528.gif]
آدرس سایت و اطلاعات بیشتر انواع سه پایه ها

اما یک نظر
دقت کنید باید به تحمل وزن استاندارد سه پایه دقت شود چون کلا پایه های دوربین عکاسی بسیار ضعیف و کم تحمل هستند و از آنجائی که تفنگ سنگین و سه پایه نیز سبک و دسته پاگیر هست بنظرم فقط بدرد تو خونه و یا در معرض نمایش قرار دادن میخوره و اینو بدونید هرچه پایه ها بلند تر باشند کنترل تفنگ هم کمی سختتر میشود بنظر من بهتره بفکر درست کردن یک دوپایه محکم و کوتاه باشید . موفق باشیدKhansariha (214)

RE: ساخت پايه براي سلاح - ahp2009 - 2011-12-17 11:55 AM

(2011-10-09 08:35 AM)shahin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان این پایه رو با دوتا جک دوچرخه الومینیومی ساختم،تمام قسمت هاش از همون جکهاست غیر قطعه ی گیرنده ی سیلندر که مربوط به دسته ی یه دریله

این شکل اولیه ی جکه

از این قسمت برش داده شده،منتها چون جک دوچرخه فقط یک سمت بسته میشه برش جک دوم برعکس اولیه است

از دوتا قسمتی که از برش باقی موند،یکیش شد بیس کار که دوتا پایه بهش جوش خورد(ضخیم تره)و اون یکی با یه برش به صورت مربع شد کپ واسه گیره ی سیلندر

اینم نتیجه بعد از جوش دادن قطعات به هم
گیره ی دسته ی کمکی دریل رو (که خودش سوراخ برای پیچ و یه برش داره )فقط به اندازه ای که بشه به صورت کشویی از جلوی سیلندر ردش کرد برش دادم و توی قسمت انتهاییش هم یکم تغییرات دادم واسه ی اینکه فیت توی گودیه بیس بشینه
بعد هم قطعات به هم وصل شدن که به علت بد جوش دادن کار توسط تنها جوشکار مدعیه آلومینیوم توی شهرمونKhansariha (367) (تمام جای پیچارو با جوش پر کرد و دوباره مجبور شدیم تپ بزنیم)دومیل یکی از پایه ها داخل تره
با یکی دیگه از قطعه های مونده از برش پایه ها اینو واسه ی مهار کردن سیلندر ساختم(به اندازه ایی که سیلند توش بشینه گودش کردم)

اینم نتیجه

در آخر یه پیچ بلند که پایه رو به گیره ی سیلندر و مهار کننده وصل کنه قرار دادم

----------------------------------------------------------------------------------
البته کار به همین راحتی که شرح دادم نبود،پدرم خیلی کمک کردو البته عموم که کارگاهشو در اختارمون قرار دادKhansariha (8)
در کل 20000 تومن هزینه داشت
هر پایه 4500=9000
جوش 11000

روی پایه ها رو هم( واسه ی تنظیم دقیق) هر یک سانت مارک کردم
اگه کسی بازم جایی توضیح خواست من در خدمتم

خیلی جالب و خلاقانه ساخته شده!Khansariha (8)
ولی چند وقته این سوال تو زحنم بوده ولی حالا میپرسم این جک ها مال چه نوع دچرخه ایه میشه مدلشو بگید.

RE: ساخت پايه براي سلاح - shahin - 2011-12-17 04:19 PM

(2011-12-17 11:55 AM)ahp2009 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی جالب و خلاقانه ساخته شده!Khansariha (8)
ولی چند وقته این سوال تو زحنم بوده ولی حالا میپرسم این جک ها مال چه نوع دچرخه ایه میشه مدلشو بگید.

مربوط به مدل خاصی نیست،جک دوچرخه ی آلومینیومیه قابل تنظیمKhansariha (8)

RE: ساخت پايه براي سلاح - amir74 - 2012-01-10 01:03 PM

شاهین جان اون قسمت کلفت وسط از کجا اومد؟
[تصویر: r8ww2b.jpg]

RE: ساخت پايه براي سلاح - shahin - 2012-01-10 03:12 PM

(2012-01-10 01:03 PM)amir74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شاهین جان اون قسمت کلفت وسط از کجا اومد؟
[تصویر: r8ww2b.jpg]

[تصویر: fhrkpw.jpg]
امير جان اين قسمتي كه بريده ميشه همونه كه شما فرموديدKhansariha (256)