شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت پايه براي سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت پايه براي سلاح (/showthread.php?tid=181)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

RE: ساخت پايه براي سلاح - shahin - 2011-10-09 08:35 AM

دوستان این پایه رو با دوتا جک دوچرخه الومینیومی ساختم،تمام قسمت هاش از همون جکهاست غیر قطعه ی گیرنده ی سیلندر که مربوط به دسته ی یه دریله

این شکل اولیه ی جکه
[تصویر: wr1awh.jpg]

[تصویر: 2zxd4c.jpg]

از این قسمت برش داده شده،منتها چون جک دوچرخه فقط یک سمت بسته میشه برش جک دوم برعکس اولیه است
[تصویر: fhrkpw.jpg]

از دوتا قسمتی که از برش باقی موند،یکیش شد بیس کار که دوتا پایه بهش جوش خورد(ضخیم تره)و اون یکی با یه برش به صورت مربع شد کپ واسه گیره ی سیلندر
[تصویر: aingk8.jpg]
[تصویر: exqgwk.jpg]

[تصویر: 0scs5g.jpg]
[تصویر: 2cjkjb.jpg]

اینم نتیجه بعد از جوش دادن قطعات به هم
[تصویر: r8ww2b.jpg]

گیره ی دسته ی کمکی دریل رو (که خودش سوراخ برای پیچ و یه برش داره )فقط به اندازه ای که بشه به صورت کشویی از جلوی سیلندر ردش کرد برش دادم و توی قسمت انتهاییش هم یکم تغییرات دادم واسه ی اینکه فیت توی گودیه بیس بشینه

[تصویر: iqh6sk.jpg]

بعد هم قطعات به هم وصل شدن که به علت بد جوش دادن کار توسط تنها جوشکار مدعیه آلومینیوم توی شهرمونKhansariha (367) (تمام جای پیچارو با جوش پر کرد و دوباره مجبور شدیم تپ بزنیم)دومیل یکی از پایه ها داخل تره

[تصویر: w5d3lm.jpg]

با یکی دیگه از قطعه های مونده از برش پایه ها اینو واسه ی مهار کردن سیلندر ساختم(به اندازه ایی که سیلند توش بشینه گودش کردم)
[تصویر: fh63m7.jpg]
[تصویر: zqy90e.jpg]

اینم نتیجه

[تصویر: k8ouog.jpg]
[تصویر: avuhu2.jpg]

در آخر یه پیچ بلند که پایه رو به گیره ی سیلندر و مهار کننده وصل کنه قرار دادم

----------------------------------------------------------------------------------
البته کار به همین راحتی که شرح دادم نبود،پدرم خیلی کمک کردو البته عموم که کارگاهشو در اختارمون قرار دادKhansariha (8)
در کل 20000 تومن هزینه داشت
هر پایه 4500=9000
جوش 11000

روی پایه ها رو هم( واسه ی تنظیم دقیق) هر یک سانت مارک کردم
اگه کسی بازم جایی توضیح خواست من در خدمتم

RE: ساخت پايه براي سلاح - nakhjir - 2011-10-09 09:52 AM

شاهین جان دستت درد نکنه، واقعاً خسته نباشی
ولی یه چندتا سوال برام پیش آمده: یک اینکه پایه به کجای تفنگ گیر میشه؟ (اگر میشد به زیر فنداق پیچش کرد خیلی بهتر بود)
دوم اینکه وزن کلی این دوپایه چقدر شده؟

RE: ساخت پايه براي سلاح - severus snape - 2011-10-09 12:20 PM

ماشا الله همه تون یه پا تراش کارین

RE: ساخت پايه براي سلاح - Marksman - 2011-10-09 12:41 PM

شاهین جان دستت درد نکنه واقعا چیز جالبی از آب در اومده.Khansariha (8)Khansariha (48)
فقط می تونم بگم عالیه.

RE: ساخت پايه براي سلاح - shahin - 2011-10-09 01:13 PM

(2011-10-09 09:52 AM)nakhjir نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شاهین جان دستت درد نکنه، واقعاً خسته نباشی
ولی یه چندتا سوال برام پیش آمده: یک اینکه پایه به کجای تفنگ گیر میشه؟ (اگر میشد به زیر فنداق پیچش کرد خیلی بهتر بود)
دوم اینکه وزن کلی این دوپایه چقدر شده؟

پایه رو من بخاطر اینکه قنداق رو سوراخ نکنم به سیلندر وصل کردم(توی صفحه قبل شکلش هست)،البته جداره ی داخلیه گیره رو لاستیک چسبوندم که به سیلندر صدمه نزنه،این قابلیتم داره که با برداشتن کپ و گیره به زیر قنداق پیچ بشهKhansariha (256)
وزنشم زیاد نیست تو اولین فرصت رو چشم میزارم Khansariha (8)
چاکرم

RE: ساخت پايه براي سلاح - hooman63 - 2011-10-10 11:22 PM

اقا خیلی کارت درستهKhansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (48)

RE: ساخت پايه براي سلاح - severus snape - 2011-10-13 04:15 PM

سلام مجدد امروز چندتا چیز پیدا کردم که باهاش ساختمان اولیه پایمو تکمیل کنم
خوشکل نشده اما بسیار سبک و کاربردیه به همه جهت سرش گردش داره و به لوله راحت چفت میشه خیلی راحت هم جدا میشه اندازش هم تا حدود 70 سانتی متر میتونه بیاد بالا که این خوبه نیاز نیست حتما دراز کش شکیک کنی
[تصویر: Image0985.jpg]

[تصویر: Untitled_1.jpg]

[تصویر: Image0988.jpg]

اینم فیلم نحوه چفت و باز شدنش به لوله
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Khansariha (8)

RE: ساخت پايه براي سلاح - shahin - 2011-10-13 04:22 PM

خیلی خوبه شاهین جان اگه رنگش کنی جالبتر میشهKhansariha (256)

RE: ساخت پايه براي سلاح - severus snape - 2011-10-13 07:06 PM

ممنون میخواستم اگه پیدا کردم برچسب پلنگی خال دار روش بزنم Khansariha (8) کسی نداره؟

RE: ساخت پايه براي سلاح - shahin - 2011-10-14 04:57 PM

(2011-10-14 02:43 PM)عبدالرحمن نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عالیه به این میگن یک پایه حرفه ایی واقعا عالیه یک اعتبار بخاطر ساخت این پایه پیش من داری داداش Khansariha (8)

چاکرم،عبدالرحمن جان قابل شمارو نداره داداشKhansariha (8)