شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت پايه براي سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت پايه براي سلاح (/showthread.php?tid=181)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

RE: ساخت پايه براي سلاح - Marksman - 2011-10-04 04:28 PM

اسماعیل جان چرا شاید بشه ولی وزنش زیاده. این جک دوپایه های 28 قدیمی ها رو که یادته ؟ یه چیزی تو مایه یه کیلو وزنشه حالا فکر کن یکی از اینا رو تفنگت فیکس کنی چه ثباتی پیدا میکنه!!Khansariha (226)Khansariha (219)Khansariha (219)
تا این جای کار من با همون پرگار راضی ترم ولی طرح شاهین عزیز اگه ابزارش رو داشته بشه مثل دو پایه های فابریک در می آد.

RE: ساخت پايه براي سلاح - esmaeil1356 - 2011-10-04 04:42 PM

(2011-10-04 04:28 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اسماعیل جان چرا شاید بشه ولی وزنش زیاده. این جک دوپایه های 28 قدیمی ها رو که یادته ؟ یه چیزی تو مایه یه کیلو وزنشه حالا فکر کن یکی از اینا رو تفنگت فیکس کنی چه ثباتی پیدا میکنه!!Khansariha (226)Khansariha (219)Khansariha (219)
تا این جای کار من با همون پرگار راضی ترم ولی طرح شاهین عزیز اگه ابزارش رو داشته بشه مثل دو پایه های فابریک در می آد.

مهدی جان
من هم گفتم میشه پایه هارو برید و جای پایه از یه جنس سبکتر استفاده کرد ولی مکانیزم اصلی سرجاش باشه

RE: ساخت پايه براي سلاح - Marksman - 2011-10-04 04:48 PM

این شد یه فکر بکر Khansariha (8) فردا یه سر برم خیابون مظاهری این جک ها رو ببینم. راستی اینا بیشتر رو کدوم موتوراست؟Khansariha (48)
بعد برای پایشم یه چیز خوب سراغ دارم...

RE: ساخت پايه براي سلاح - severus snape - 2011-10-05 06:42 AM

بچه ها بخصوص اونایی که به فکر ساخت پایه هستن ببینین یه چیز جالب پیدا کردم این روزام زیاد گیر میاد
این روزا تو بازار یه کیف هایی اومده که یه دستگیره داره با چرخ برا هملش که خیلی از بچه های ابتدایی ازش استفاده میکنن
حالا این کجاش جالبه؟ جالبیش اینجاست که اگه دیده باشین یه میله ی تنظیم شو داره که میشه میله رو کوتاه و بلندش کرد و یه چفت ساده و موثر که خیلی برای ساخت پایه های جا پایه مناسبه

[تصویر: 0.jpg]

[تصویر: 1.jpg]

[تصویر: 2.jpg]

اینم قسمت گیره برای تنظیم اندازه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با این حساب پایه های قابل تنظیم برا 2 پایه هم جور شد دیگه مونده یه قسمت برا اتصال به لوله یا بدنه و یه مفصل برای خم کردن پایه

[تصویر: ff.jpg]

برا این علامت سوال های باقی مونده هم یه چیزی پیدا میشه بلاخره

RE: ساخت پايه براي سلاح - ALIANA-54-T06 - 2011-10-05 09:28 AM

shahinjafariجان ممنون از شما Khansariha (8)
طرح ساده و جالبی هست Khansariha (214)
همینکه دوستان با وسایل دم دستی بظاهر بی ارزش بهترین بهره را با طرحهای ابتکاری ارائه میدهند نشانه خلاقیت بالای نهفته در بین جوانها را داره که باعث افتخاره و من بشخصه بسی خوشحال میشوم Khansariha (256)

RE: ساخت پايه براي سلاح - shahin - 2011-10-05 03:16 PM

سلام
به نظر من با جک دوچرخه هندی نمیشه چون مکانیزمش فرق میکنه(امروز بررسی کردم)،جک موتور(دوپایش)مکانیزم نسبتا مشابهی داره به بایپاد اسلحه ولی سنگینه
وباید تغییرات زیادی توش داده بشه،من دارم روی یه طرح کار میکنم که به زودی واستون عکساشو میزارم،البته من یه مشکل اساسی دارم اونم اینه که
دلم نمیاد قنداق رین استورمو سوراخ کنمKhansariha (172)،باید جلوتر روی سیلندر ببندم که کارو سخت تر میکنهKhansariha (214)

RE: ساخت پايه براي سلاح - Marksman - 2011-10-05 03:24 PM

شاهین جان مهم اینه که اصلا قنداق رو سوراخ نکنی یه جوری باید طراحی کنی که قنداق یا لوله توش فیت بشه. جک موتور اگه پایه اش عوض بشه وزنش پایین می آد.Khansariha (8)

RE: ساخت پايه براي سلاح - shahin - 2011-10-05 03:37 PM

(2011-10-05 03:24 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شاهین جان مهم اینه که اصلا قنداق رو سوراخ نکنی یه جوری باید طراحی کنی که قنداق یا لوله توش فیت بشه. جک موتور اگه پایه اش عوض بشه وزنش پایین می آد.Khansariha (8)

بایپاد اگه روی قنداق پیچ بشه هم زیباتره هم بخاطر نقطه سقلی که ایجاد میشه(تقریبا وسط اسلحه)خیلی راحت تر میشه مانور داد،البته هر چی جلوتر بسته بشه ثبات بیشتر میشه
اینم اضافه کنم که فاصله ی لول رین استورم که shb هم هست با مخزن شاید 2میل باشه و این کارو سخت میکنه،باید یه بست مثل مال خودش که لول و مخزن رو به هم وصل میکنه بسازمKhansariha (172)

RE: ساخت پايه براي سلاح - Marksman - 2011-10-05 03:58 PM

اینم بد فکری نیست بذار یه نگاه به قیافه رین استورم بکنم...خب کردم!!! یه چیز جالب صفحه اول گوگل ایمیج در مورد رین استورم همش پیتلر بود.Khansariha (219) ولی میشه دو کار کرد یا به صورت یه قلاب بیفته دور قنداق یا گرد بیفته دور سیلندر. این جوری:
[تصویر: bipod.jpg]
ببخشین دیگه با برنامه پینت از این بهتر نمی تونستم نشون بدم.Khansariha (48)
زیر قسمت گیره ای یه لایه مثل لاستیک باید بذاری و با دو تا پیچ آلنی پایه رو فیکس کنی البته پیچ ها نباید از لاستیک رد بشه وفشار باید به طور غیر مستقیم رو قنداق وارد بشه.

حالا می شه یه همچین چیزی برای دور سیلندر هم طراحی کرد تازه اون راحتترم هست.Khansariha (8)

RE: ساخت پايه براي سلاح - severus snape - 2011-10-05 05:48 PM

امروز پیش عموم بودم یه تفنگ 270 داره که پایه بهش وصله میگفتش که پایه خیلی مزاحمه ولی چون سالی 10 تا تیر هم باهاش نمیزنه زیاد مهم نیس ولی تفنگ بادی مصرفش خیلی زیاده بهتر پایه طوری ساخته بشه که چند سانیه ای بشه وصلش کرد یا برداشتش بهتره طرح هامون رو بر این مبنا پایه ریزی کنیم که کاربردی تره