شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت پايه براي سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت پايه براي سلاح (/showthread.php?tid=181)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

RE: ساخت پايه براي سلاح - mehad - 2011-05-03 12:37 AM

دوستان اگه کسی اطلاعاتی در مورد ساخت گیره که تفنگ رو ثابت نگه میداره داره لطفا بگه اخه اینگونه وسایل های جانبی قیمت خون ادمه و نمی ارزه بخریشKhansariha (214)
سلام دوستان
من همون طرح سه پایه رو که داده بودین تست کردم (البته ماکتشو درست کردم با کارتن شکلات) واقعا میشه درستش کرد کار اسونی بود اصلا فکرشو نمیکردمKhansariha (219)

RE: ساخت پايه براي سلاح - ahp2009 - 2011-05-03 07:38 AM

برادر من قبلا يه دونه براي تفنگ خودش درست كرده كه خيلي راحت و قابل حمل و با وسايلي بسيار ابتدايي بدون نياز به ابزاري براي برش و...

وسايل لازم
1- بست فلزي لوله گاز 1 عدد
2- ميله فلزي كه يك طرف اون سوراخ شده باشه 2 عدد
3- پيچ و مهره مناسب 2 عدد
بجاي ميله فلزي ميتونيد از اون دو ميله فلزي كه گلكير چرخ جلو يا عقب دوچرخه رو به چرخ متسل ميكنه استفاده كنيد چون هم سوراخه و هم ابكاري شده و تر و تميزه

مراحل ساخت
اول دهانه بست رو كه قابل انعطاف هم هست تا حدي كه لوله تفنگ راحت داخل و خارج بشه رو جمع تر كرده و ميله هاي مورد نظر رو به دوطرف با پيچ و مهره محكم كنيد.
حالا حاشو ببريد
راستي ميتونيد محل اتصالات ميله و بست رو با چسب نواري برق كامل بپوشونيد كه به لوله اسلحه هم اسيبي نرسونه

يه چيزه ديگه ميتونيد از دوتا بست استفاده كنيد و يكي زيرو رو بزرگتر استفاده كني براي اونايي كه پي سي پي دارن و كپسولش رو داخل اون بست زيريه بزارند.

عكسشو ميزارم بزودي.

RE: ساخت پايه براي سلاح - mehad - 2011-05-03 12:57 PM

(2011-05-03 07:38 AM)ahp2009 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برادر من قبلا يه دونه براي تفنگ خودش درست كرده كه خيلي راحت و قابل حمل و با وسايلي بسيار ابتدايي بدون نياز به ابزاري براي برش و...

وسايل لازم
1- بست فلزي لوله گاز 1 عدد
2- ميله فلزي كه يك طرف اون سوراخ شده باشه 2 عدد
3- پيچ و مهره مناسب 2 عدد
بجاي ميله فلزي ميتونيد از اون دو ميله فلزي كه گلكير چرخ جلو يا عقب دوچرخه رو به چرخ متسل ميكنه استفاده كنيد چون هم سوراخه و هم ابكاري شده و تر و تميزه

مراحل ساخت
اول دهانه بست رو كه قابل انعطاف هم هست تا حدي كه لوله تفنگ راحت داخل و خارج بشه رو جمع تر كرده و ميله هاي مورد نظر رو به دوطرف با پيچ و مهره محكم كنيد.
حالا حاشو ببريد
راستي ميتونيد محل اتصالات ميله و بست رو با چسب نواري برق كامل بپوشونيد كه به لوله اسلحه هم اسيبي نرسونه

يه چيزه ديگه ميتونيد از دوتا بست استفاده كنيد و يكي زيرو رو بزرگتر استفاده كني براي اونايي كه پي سي پي دارن و كپسولش رو داخل اون بست زيريه بزارند.

عكسشو ميزارم بزودي.

دوست عزیز میشه یه عکس ازش بزاری

RE: ساخت پايه براي سلاح - ahp2009 - 2011-05-03 06:04 PM

يه تصوري ازش با paint كشيدم تقريبا منظورمو ميرسونه
ولي در اولين فرصت عكسشو ميگذارم

RE: ساخت پايه براي سلاح - ahp2009 - 2011-05-09 08:08 AM

سلام
اين هم پايه اي كه گفتم داداشم درست كرده البته اين بست بنا به قطر لوله اسلحه ميتواند متفاوت باشد

RE: ساخت پايه براي سلاح - saburi - 2011-06-18 05:56 PM

رفقایه فکری به نظرم رسید برای ساخت دوپایه امیدوارم عملی بشه خیلی باحاله میسازم ازش عکس میگیرم و
نتیجه رو درمعرض دید دوستان قرارمی دهم Khansariha (219)
رفقا ساخت پایهه سه سوته !!!!!!!!!!
ابتدا دوتخته هم اندازه به بلندای دلخواه انتخاب کرده سپس انها رابه صورت ضربدر روی هم می گذاریم و سوراخ کرده و
بایک پیچ به هم متصل می کنیم سپس قسمتی که به هم متصل است علامت گذاری کرده وحدود یک سوم از عرض چوب
به عمق برش زده طوری که داخل یکدیگر نشسته وقفل شود سپس روی چوب دوم برای نگه داشتن یک تشمه به عنوان
تکیه گاه شیار ایجاد کرده وبه تسمه خم می زنیم وروی تسمه سوراخ کرده وهمه را باپیچ اول به هم متصل کرده وتکیه گاه راتنظیم میکنیم .
حسنیات :
1- وقتی که پیچ راشل می کنیم همه پایه به صورت یک خط درمی آید
2- ساخت سریع وکم هزینه
3- قابلیت شکل گیری چوب به صورت حلال
[تصویر: Photo0500.jpg]

اینم مابقی کار
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت پايه براي سلاح - sorena - 2011-07-14 04:10 PM

اینم من ساختم خیلی ساده
[تصویر: i474251_IMG5776.JPG]
[تصویر: i474250_IMG5769.JPG]
[تصویر: i474249_IMG5765.JPG]
[تصویر: i474248_IMG5764.JPG]
[تصویر: i474247_IMG5762.JPG]

RE: ساخت پايه براي سلاح - saeedaria - 2011-07-14 04:58 PM

با سلام
لطفا حجم عکسها رو کم کرده و دوباره آپلود کنید.

RE: ساخت پايه براي سلاح - sorena - 2011-07-19 06:58 PM

لینک عکسها

RE: ساخت پايه براي سلاح - saburi - 2011-08-20 08:27 AM

باسلام
دوستان من يك پايه ديگه پيداكردم كه فكرميكنم اونم خوبه يه سربه مغازه هاي فروش لوازم ماهيگيري بزنيدودوپايه ي قابل تنظيم براي لانسرببينيدKhansariha (8)
من ديدم جالب بود:
1- حالت وي شكل بالا
2- تك پايه قابل تنظيم كه كوتاه وبلندميشه
3- و نوك تيزبودن پايه كه داخل زمين فرو ميره
4- آلومينيومي هستش وسبك
5- قيمتش هم 3500 تومان داخل فردوسي هستشKhansariha (219)

ياحق