شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت پايه براي سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت پايه براي سلاح (/showthread.php?tid=181)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

RE: ساخت پايه براي سلاح - meysamkainy - 2013-11-30 05:33 PM

خب بالاخره ضعف قدرت دست خانما کار دست من داد!!!!نامزدم 2بار از شونه منه بدبخت بعنوان ساپورت بهره برد(بعلت عدم توانایی در نگه داشتن 54 ) و 2 تا در نوشابه زد و این شد که من با استفاده از تجربه دوستان و تصاویر پایه ها (مجبور شدم خخخخخخخ ) 2 تا پایه بسازم یکی برای بیرون رفتن و دیگری برای حیاط و باغ و .......
ابتدا از ایده دوستان بابت پایه دوربیم الهام گرفتم و تو انبار و وسایل قدیم پدرم (روحش شاد ) این 3پایه که مال 20-30 سال پیشه پیدا کردم و با سایز زدن داخل صفحه رو و ابعاد تفنگ , بهتر دیدم از ام دی اف استفاده کنم و شروع کردم به برش و 1 تیکه برای کف و 2 تیکه برای دیواره ها ....
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خب بعد دیواره های دو طرف را با چسب چوب و پیچ به صفحه زیرین وصل کردم و بعد لبه های تیز اطرافو سابیدم و زیر قسمت کفو حسابی با سوهان چوب برای چفت شدن داخل صفحه پایه ساب زدم ......

خب از یه پیچ آهن برای ثابت کردن ساپورت روی 3پایه استفاده کردم و از یه مهره دستی برای بازو بست.البته بعد از دریل زدن به سایر پیچ پا یه مته بزرگتر بالای سوراخ ایجاد شده یه حفره درست کردم که قسمت آچار خور پیچ بره داخل تخته و هم سطح بشه که بعد از نصب کردن ابر برامدگی زیر ابر نباشه.....
شماره 1 :پیچ ها اتصال دیواره ها
شماره 2 :پیچ آهن و مهره دستی برای ثابت کردن روی پایه
شماره 3 :ام دی اف کف
شماره 4 :ابر محافظ
شماره 5 :چرم مصنوعی روکش

خب بعدشم نصب ابر دور تا دور چوب غیر از زیر آن و برای روشم با الگو زدن روی چرم مصنوعی و دوختن با دست , روکشی درست کردم و با چسب روی کل ماجرا ثابتش کردم و شد این ...

Khansariha (214)
خب حالا احتیاج به یه پایه سبکتر و راحت تر برای حمل ...
اول دوباره رفتم انبار معروف پدرم (روحش شاد ) با کلی گشتن یه پایه کفشور پیدا کردم از جنس آلمینوم و خیلی سبک که 2 تکه بود وقابل تنظیم ارتفاع......
از یه نوار آهن برای صفحه رو استفاده کردم و با خم کردن طبق ابعاد سلاح و ایجاد سوراخ در مرکز کف صفحه برای نصب روی بازوی متحرک......

بعد با یه تیکه موکت روشو روکش کردم تا سلاح خراش بر نداره ....

خب از یه تکه صفحه آهنی کوچکتر برای اهرم زیر صفحه استفاده کردم و اونو به سایز بازوی اصلی خم زدم و برای پایه زیر از یه آب پاش 5پر استفاده کردم و با برش زدن و مته زدن هم سایز بازو درش اوردم و پون خیلی سبک بود و تعادکش کم از گچ استفاده کردم و توشو گچ ریختم که وزنش ایده آل شد.قسمت زیر پایه هارم برای اینکه خوب با زمین فیکس بشه به صورت اوریب برش زدم و شد این.....

خدایی جفتشون خوب از آب در آمد و فکر کردم منم اینارو قرار بدم تا دوستان از پایه های منم الهام بگیرنKhansariha (256)

RE: ساخت پايه براي سلاح - rezakaraj - 2013-12-29 10:29 AM

عکس های شوتینگ ریست ساخت خودم که گذاشته بودم پاک شده بود دوباره عکساش رو میزارم.Khansariha (8)
[تصویر: 13883002742.jpg]
[تصویر: 13883002743.jpg]
[تصویر: 13883002741.jpg]

RE: ساخت پايه براي سلاح - rezakaraj - 2014-01-05 12:32 PM

امروز یک پایه برای تیر اندازی در محیط باز ساختم فکر کنم خیلی مناسب شکارچی ها باشه چون پیدا کردن تکیه گاه در هنگام شکار خیلی سخته .چون تفنگ به حالت شناور روی پایه قرار میگیره کوچکترین عقب نشینی در سلاح حس نمیشه و دقت بالا میره البته یک گروپ باهاش روی دیوار یکی از همسایه ها در 50 متری گرفتم که به نظر خودم خیلی خوب بودش.در ضمن به عنوان عصا هم کاربرد داره چون از میلگرد الومینیوم ساخته شده فوق العاده سبک هستش.
[تصویر: 13889121771.jpg]
[تصویر: 13889121772.jpg]
[تصویر: 13889121773.jpg]
[تصویر: 13889121774.jpg]

RE: ساخت پايه براي سلاح - صادق قرنجیکی - 2014-01-05 03:48 PM

آقا رضا واقعا از خلاقیت های شما خوشم میاد ، آموزش ساخت همچین وسیله ای رو در کانال airguntv دیده بودم ، ولی مونده بودم چجوری بسازمش ، می تونید از وسایل استفاده شده و مراحل مونتاژ و ساختش عکس هم بذارید؟ ممنون Khansariha (8)

RE: ساخت پايه براي سلاح - applegold - 2014-02-11 11:43 AM

[img][mg]http://www.iran-airrifle.com/uploadcenter/uploads/13920662141.jpg[/img][/img]

دوستان کسی میدونه از این دوپایه ها که به قنداق پیچ میشن ابزارساز میتونه بسازه یا نه؟ هزینش چقد میشه؟

میخوام جنسش آلمینیومی یا چیزی شبیه اون باشه که هم سبک باشه بواسطه ی آلمینیومی بودنش بتونه وزن اسلحه رو تحمل کنه یعنی پایه ها در اثر فشار خم نشن یا حالت واگرایی از همدیگرو نداشته باشن همم اینکه بتونن راحت بسازنش! نمیدونم اینکار از عهده ی ابزارساز برمی آید یا نه!!

منظورم از این پایه هاس
[تصویر: 13921066091.jpg]

RE: ساخت پايه براي سلاح - arash1324 - 2014-02-11 11:50 AM

(2014-02-11 11:43 AM)applegold نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[img][mg]http://www.iran-airrifle.com/uploadcenter/uploads/13920662141.jpg[/img][/img]

دوستان کسی میدونه از این دوپایه ها که به قنداق پیچ میشن ابزارساز میتونه بسازه یا نه؟ هزینش چقد میشه؟

سلام ودرود دوست عزیز Khansariha (8)
برای چه تفنگی میخوای .؟
تابهتر راهنمایی ات کنم Khansariha (8)

RE: ساخت پايه براي سلاح - applegold - 2014-02-11 04:23 PM

سلام دوست عزیز.برا تفنگ فانتوم مگنوم 501 که از لحاظ ظاهر و قدرت عین سافاریه. تو بازار قیمتش خیلی گرونه شاید ابزار ساز با 20 30 تومن اونم با آلمینیوم بسازه

RE: ساخت پايه براي سلاح - xzqr - 2014-02-12 12:11 AM

(2013-09-10 06:53 PM)mehrdadjan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز انشاء الله تا چند وقت دیگه یه کاملترش را میسازم
باعکس از تمام قطعات ومراحل ساخت تقدیم میکنمKhansariha (8)

خییییلی عالی بود
منتظر آموزش و توضیح کاملتون هسیم
ممنون

RE: ساخت پايه براي سلاح - arash1324 - 2014-02-12 12:29 PM

(2014-02-11 04:23 PM)applegold نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز.برا تفنگ فانتوم مگنوم 501 که از لحاظ ظاهر و قدرت عین سافاریه. تو بازار قیمتش خیلی گرونه شاید ابزار ساز با 20 30 تومن اونم با آلمینیوم بسازه

سلام دوست عزيز Khansariha (8)
با اين محمدوده قيمت كه عنوان كرديد من به شما دو پيشنهاد مي كنم :
1- استفاده از دوپايه پلاستيكي كه همراه تفنگ هاي رنجر بود . سبك و راحت زير لوله تفنگ قرار مي گرفت
2- تهيه لوازم و ساخت دوپايه توسط خود شما ، كه يكم خلاقيت بخرج بدهيد مطمئنا به دلخواه خواهيد رسيد . Khansariha (8)
براي نمونه كه تو ذهن خودم بود . شما اگر از جَك بغل دوچرخه ها نمونه برداري كنيد و مثل اون بسازيد ميشه دوپايه دو تكه كه به پيچ هاي بغل قنداق ميشه بست . Khansariha (8)

RE: ساخت پايه براي سلاح - applegold - 2014-02-12 08:37 PM

(2014-02-12 12:29 PM)arash1324 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-02-11 04:23 PM)applegold نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست عزيز Khansariha (8)
با اين محمدوده قيمت كه عنوان كرديد من به شما دو پيشنهاد مي كنم :
1- استفاده از دوپايه پلاستيكي كه همراه تفنگ هاي رنجر بود . سبك و راحت زير لوله تفنگ قرار مي گرفت
2- تهيه لوازم و ساخت دوپايه توسط خود شما ، كه يكم خلاقيت بخرج بدهيد مطمئنا به دلخواه خواهيد رسيد . Khansariha (8)
براي نمونه كه تو ذهن خودم بود . شما اگر از جَك بغل دوچرخه ها نمونه برداري كنيد و مثل اون بسازيد ميشه دوپايه دو تكه كه به پيچ هاي بغل قنداق ميشه بست . Khansariha (8)

سلام دوست عزیز.اگه با المینیوم درستش کنم توان اینو داره که وزن اسلحه رو تحمل کنه؟باید فنر هم بهش وصل بشه تا مثل هریس پایه ها رو موقع باز و بست محکم نگه داره بدون فنر شل میشه.
فقط نمیدونم این آلمینیوم های مد نظرم رو از کجا باید بخرم! از ابزارساز یا...! 2تا میله ی مثلآ 20 سانتی-دو تا ورق ضخیم که پایه ها بهش پیچ خواهند شد و دوباره همون ورق ضخیم به قنداق پیچ خواهد شد