شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی رنجر 125th - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=82)
+---- موضوع: معرفی رنجر 125th (/showthread.php?tid=177)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

RE: معرفی رنجر 125th - حامد2330 - 2011-02-18 04:31 PM

سلام
اقا من با این تفنگ کار نکردم ولی تو اسلحه فروشی رفتم دیدم شلیک هم با هاش کردم برای بار اول که شلیک کردم قدرتش خوب بود من هم نگفتم که این اسلحه خیلی عالیه گفتم تو این رنج قیمت خوبه ولی با این حرفهایی که میگید بهتره برم دیانا 54 یا 52 بگیرم :-/
(2011-02-18 02:28 PM)amir74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حامد جان من رنجر 125 دارم زنگ بزن دربارش بهت بگم.حتما زنگ بزن:09383932961
سلام امیر جان
شما که این اسلحه رو داری یکم درموردش توضیح میدادی

RE: معرفی رنجر 125th - AIRKING - 2011-02-18 07:32 PM

با سلام.
من از اقا حامد عزیز تشکر میکنم به این خاطر که به نظرم قصد ایشون معرفی این اسلحه به ما بوده و مثل بقیه ما که بعضی اسلحه ها رو معرفی میکنیم.البته دوست عزیزمون اقا حامد یک نکته رو توجه نکردن که در معرفی اسلحه باید رعایت عدالت بشه.یعنی نه باید اغراق بشه و نه باید تو سر تفنگ زد.
اقا حامد عزیز این اسلحه ای که شما معرفی کردین تنها مزیتش قدرت بالاش هست که اونم بعد از مدتی افت داره و همچنین قدرت زیاد این اسلحه باعث میشه که زیاد خراب بشه.به قول یک کارشناس اسلحه تفنگ بادی که موقع نقد هانتر 1250 می گفت : هیچ اسلحه و هیچ فلزی و هیچ اتصالاتی تحمل قدرت زیاد هانتر 1250 رو نداره و بعد از مدتی حتما داغون میشه :D و بهتره به جای 1250 حتما 350 بخرین که کیفیت برتری داره.
حالا همین کارشناس میگه رنجر 125 با اون قدرتش مخصوص شکار هست و هیچ اشاره ای به خرابی های بعد از اون نداره.
اقا حامد عزیز این تفنگ از قنداقی کامپوزیتی با کیفیت معمولی سود میبره که بعد از خوب دقت کردن حتی متوجه میشید که خوب سیقل هم داده نشده و پلیسه های قالب روش هست.
دقت هم که همگان بهش اذعان دارن که افتضاح.گروپی که یکی از بچه های سایت روی کانال کولر گرفته رو ببین!!!!!!!!!!!!!!!
این اسلحه فقط قدرت زیاد داره و برای افراد چپ دست اصلا مناسب نیست .کیفیت معمولی و دقت بد.
یا علی

RE: معرفی رنجر 125th - amir74 - 2011-02-18 08:16 PM

باشه چشم همونطور که بچه ها گفتند این اسلحه کیفیتشو نمی دونم ولی دقت بد و لگد زیادی داره.وقتی می خوای سلاحو مسلح کنی زور زیادی باید بزنی بخوای دوربین روش بندازی پوستتو می کنه تا بری صفرش کنی.قدرت بالایی داره حتی از 350 ودیانا 52 بیشتره ولی حیف که دقت نداره و خیلی سنگینه.من درباره خراب شدن سریعش چیزی نمی دونم چون خدارو شکر تا الان که 800 تا تیر زدم مشکل نداشته بجز این که وقتی رو ضامن هست بعضی موقع ها دستت رو ماشه بره شلیک می کنه.ولی اسلحه بقول اونایی که داشتن زود خراب می شه و تقریبا به اندازه قیمتش خرج داره و من جای تو بودم تو این رنج قیمت دیانا27 می گرفتم با قدرت کمتر ولی دقت بالا و ماندگاری زیاد.همیشه نخواه در همه موقه خودت تجربه کنی بلکه از تجربه دیگران استفاده کن تا سود ببری.
اگه خواستی یه ارسال خصوصی به مسیح بده قیمتاش خوبه و قابل اطمینان.من خودم اینو فروختم به مسیح جان می گم یه دیانا27 واسم بفرسته:(;)

RE: معرفی رنجر 125th - craftsman - 2011-02-18 11:19 PM

(2011-02-18 08:16 PM)amir74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باشه چشم همونطور که بچه ها گفتند این اسلحه کیفیتشو نمی دونم ولی دقت بد و لگد زیادی داره.وقتی می خوای سلاحو مسلح کنی زور زیادی باید بزنی بخوای دوربین روش بندازی پوستتو می کنه تا بری صفرش کنی.قدرت بالایی داره حتی از 350 ودیانا 52 بیشتره ولی حیف که دقت نداره و خیلی سنگینه.من درباره خراب شدن سریعش چیزی نمی دونم چون خدارو شکر تا الان که 800 تا تیر زدم مشکل نداشته بجز این که وقتی رو ضامن هست بعضی موقع ها دستت رو ماشه بره شلیک می کنه.ولی اسلحه بقول اونایی که داشتن زود خراب می شه و تقریبا به اندازه قیمتش خرج داره و من جای تو بودم تو این رنج قیمت دیانا27 می گرفتم با قدرت کمتر ولی دقت بالا و ماندگاری زیاد.همیشه نخواه در همه موقه خودت تجربه کنی بلکه از تجربه دیگران استفاده کن تا سود ببری.
اگه خواستی یه ارسال خصوصی به مسیح بده قیمتاش خوبه و قابل اطمینان.من خودم اینو فروختم به مسیح جان می گم یه دیانا27 واسم بفرسته:(;)
خوب عزيز اين ايراد كه خودبخود شليك ميكنه نشوندهنده كيفيت پايين ماشه ست ضمن اينكه بدترين نوع خرابي تفنگ و خطرناكترين نوعشه درحالي كه شما ميگيد 800 تير شليك شده!!

RE: معرفی رنجر 125th - omid54 - 2011-03-28 10:15 PM

با درود

دوستان من با محصولات رنجر کار کردم و چند تا از دوستان هم از محصولات رنجر

خریدن ولی متاسفانه همگی ناراضی هستند . مخصوصا از دقتشون . یکی از دوستان

یه رنجر 155 خرید فقط به خودش ناسزا می گفت . میگفت که انداختم گوشه کمد و از من هم

ناراحت بود که چرا برای خرید دیانا راهنماییش نکردم . از نظر من رنجر کیفیت ساخت نداره

و تفنگی نیست که سالها برات کار کنه . ویه مطلب مهم اینکه ارزونی محصول دلیل بر خوب

بودن اون نیست اخه همه میگن نسبت به قیمتش خوبه . این که نشد دلیل عزیزم

موفق باشید

RE: معرفی رنجر 125th - AIRKING - 2011-03-29 09:55 AM

من یه چیزی میگم خیلی ها این حرف رو شنیدن.
یکی از مسئولین یا کارشناسای همین شرکت توی ایران به خود من (زمانی که با مدیر شرکت اختلاف پیدا کرده بود)گفت که این تفنگ ها مشکلاتی دارن که بعدا خودشون رو نشون میدن!!!!!!!!!!!
دیروز توی بازار شیراز می چرخیدم فروشنده ای رو ندیدم که از رنجر تعریف کنه.اگر دوستان قصد خرید محصولات این شرکت رو دارن من پی سی پی هاش رو توصیه میکنم.البته جدیداش رو هیچ اطلاعی ندارم اما مدلی که من دارم واقعا خوبه.

RE: معرفی رنجر 125th - damoon_61 - 2011-05-08 11:42 AM

سلام دوستان خب ما در این باب تازه واردیم ولی خب تجربه شخصی من از تفنگ رنجر 125 از این قرار بود:
خب حرف دوستمون حامد جان درسته" یه آدم قوی میخواد" البته بهتره بگیم یه آدمه خیلی قوی میخوادKhansariha (124)
میدونید دقیقا 29 فروردین اومدم تهران و از خیابون فردوسی نمایندگی رنجر یه 125 خریدم البته قبلش خیلی کنکاش کردم چونقدرت برام مهمتر بود "به قول بچه ها جو قدرت گرفته بود من رو" رنجر 125 رو انتخاب کردم که با مدلهای 133 و 150 و 155 از لحاظ ظاهر و نوع مسلح شدن متفاوت بود و قیمتی به صرفه تر بود انصافا از قنداقش هم خوشم اومد "حالا craftsman یه چیزی به من میگهKhansariha (51)"
خلاصه اومدیم و خرید کردیم فردای اون روز جایی نزدیک شهریار با دوستان رفتیم برای هوا خوری و تیر اندازی یکی از دوستان یه گامو همراهش داشت تقریبا مال 5-6 سال پیش بود مدلش رو نمیدونم ولی خیلی سبک و دقیق با لگد ناچیز و کالیبرش هم 4.5 بجای سیبل هم از cd سوخته استفاده کردیم آقا ما با اون تفنگ در فاصله 10 متری هم اون روز نتونستیم هدف بزنیم دلیلش هم لگد غیر منتظره و همینطور وزن زیادش بود البته جالب ایجاست که من آدم ضعیفی نیستم ولی به این وزن عادت نداشتم البته مسلح کردنش هم رس آدم رو میکشید سرو صدا و دودش هم واسم جالب بود
بعد از چند روز برگشتم شمال شهر خودم رشت
از روز اول در هر موردی که به ذهنم میرسید یا توی فرومها و سایتهای مختلف میخوندم تستش میکردم از فواصل مختلف گروپ گیری انجام شد با تعداد تیر های مختلف نتیجه همه تست ها این بود که عرض میکنمKhansariha (214):
تفنگ در فاصله بیش از 15 متر نامیزان میزنه نمونه سیبلی که در 15.5 متر با حدود 40 تیر تست شد در حالات مختلف شکاف دید و ایستاده و نشیته و درازکش و گذاشتن سلاح روی سطح بیحرکت :
[تصویر: sm6o1oidj1rpqnc155c.jpg]
همونطور که میبینید بیشتر تیر ها به ربع بالا و راست برخورد کرده این برام نا امید کننده بود باور کنید با تفنگ تند باد 4.5 بهتر تیر اندازی میکنم
خب تو 15 متری اینجوری میزنه 30 متری احتمالا اصلا نمیزنهKhansariha (226)
بعد از حدود 100 تیر پیاپی به دلیل لگد زیاد و وزن سلاح انگشت شست که درون سوراخ قنداق هست درد میگیره و البته بعد از حدود 200 تیر پشت انگشت شست شروع به تاول زدن میکنه"در اثر برخورد و کشیده شدن این ناحیه از پوست با دیواره سوراخ داخل قنداق"
مورد بعد ایراد ماشه که تو تاپیک های مختلف ذکر شد .
این بلا سر خودم اومد یک هفته بعد از خرید به روستای کچا در سراوان رشت رفتیم با دوستان برای ماهیگیری و اگه قسمت بشه شکار، چند لانسر و لوله کاسی و یه تفنگ که همین رنجر 125 مذکور باشه همراهمون بود
من شروع کردم به ماهی گیری و دوستان که از دیدن این تفنگ پر ابهت به وجد اومده بودن داشتن به دا رو درخت تیر میزدن که یهو دیدم صدای تیر اندازیشون قطع شد
بعد از چند دقیقه من رو صدا کردن رفتم دیدم تفنگ مسلح شده ولی ماشه عمل نمیکنه یعنی به عقب میاد ولی عمل نمیکنه انگار که مکانيزمش در گير نيست و خلاص مياد عقب
خلاصه بدجور تو ذوقم خورد چون از اون طرف هدف گيري از اون طرف مطالبي که راجع به ماشه خونده بودم از اين طرف هم سلاحي که پر شده حتي ساچمه گذاري شده ولي خالي نميشه سعي کردم چند بار سلاح رو از کمر بازه بسته کنم و همزمان ماشه رو بکشم (اين کار رو با سلاح telly قديميم چند بار انجام داده بودم اينم عکسش)
[تصویر: e6kfo1yduje3oc3kv0r.jpg]
البته این عکس تفنگ خودم نیست
خلاصه بخير گذشت و عمل کرد بالاخره تیر رو شلیک کرد
از اون روز با ترس و لرز باهاش تیر اندازی میکنم
یکی از بچه ها تو سایت خود نمایندگی ماشه شکونده البته واسه تفنگ 150 بود اگر اشتباه نکنم البته میگن که موجود هست قطعه اش ولی شکستن یا ایراد داشتنش برام جالب تر از موجود بودن قطعه اش هست
مگسک خیلی درشتی داره این موضوع کار کردن باهاش رو تو فاصله 17-18 متر به بالا مشکل میکنه مخصوصا که از دوربین هم نمیشه روش استفاده کرد بخاطر لگد زیادش یا حداقل از هر دوربینی نمیشه استفاده کرد.
سختی مسلح کردنش باعث میشه بعد از حدودا 200 تیر از کت و کول بیفتی انگار از باشگاه بدن سازی برگشتیKhansariha (192)
من فکر میکنم که قدرتش 305 متر نباشه البه این قضیه رو تست علمی و عملی نکردم و فقط یه نظریه است
ولی مطمئنم که همه تیر هارو با یه قدرت نمزنه یعنی یه نوع ساچمه مشخص رو با قدرتهای مختلفی به یه هدف مشخص میزنه
این موضو رو با حدود 40 ساچمه pro magnum که از 10 و15 متری به یک تکه mdf مستطیلی 25x15 شلیک شد تست کردم البته نمیدونم تست معتبر هست یا نه؟؟؟
Khansariha (214)
با این تفاسیر عقیده دارم این تفنگ برای مبتدیانی که درشت هیکل هستند و دنبال قدرت زیاد تو فاصله نزدیک میگردن نه دقت تو فاصله های دور تفنگ مناسبیه به شرطی که باهاش مدارا کنن یعنی پشت هم شلیک نکنند و در مجموع شلیک کمتری نسبت به من داشته باشن
چندی پیش معتقد بودم به قیمتش می ارزه ولی الان میگم براش قیمتی حدود 140-150 همون قیمت بین المللیش مناسبه
هنوز میگم قیافش خیلی برام جذابه ولی همین ظاهرش تا حدودی کارآییش رو میاره پایین یعنی همون سوراخ با اون ایرادی که بالا گفتم و البته این موضو رو هم نباید فراموش کرد که تیر انداز چپ دست نمیتونه ازش استفاده کنه
بلندی زیاد و کنترل نداشتن روی مرکز ثقل تفنگ باعث میشه که موقع تیر اندازی هدفگیری سخت بشه و نیاز به مهارت زیاد در تیر اندازی داره
بعد از کشیدن ماشه لگد حاصل از رها شدن فنر به حدی زیاده که نا خاسته سر لوله تفنگ منحرف میشه و اصطلاحا پرت میزنه که نیاز به صرف انرژی زیاد در هنگام تیر اندازی برای حفظ تعادل و تیر اندازی خوب حتی در فواصل نزدیک داره
دوستان شرمنده پر حرفی کردم این تجربه های شخصیم بود اگر اساتید ایرادی توش میبینن لطفا بگن که اصلاح کنمشون
دوستان الان تفنگ من برای فروش گذاشته شده و یکی از دوستان قبول زحمت کردن و در مغازشون به عنوان امانت فروشی ازش نگه داری میکنن
نمیدونم کار درستیه که این تفنگ رو به این زودی ردش کنم یا نه؟؟!!!Khansariha (226)
اگر مشتری دارین خبرم کنین حتماKhansariha (48)

دوستان متن رو دوباره ویرایش کردم ببخشید کیبورد فارسی نداشتم چند تا غلط املایی تو متن بود که الان درست شد

RE: معرفی رنجر 125th - Shooter2Bt65 - 2011-06-30 08:27 AM

سلام به دوستان
من هم یه 135دارم البته لگد زیادی داره وخوب نمیگم دقت خوبی هم داره ولی تا حدی قابل قبوله کاش نمیخریدم راستش تحقیق نکرده بودم به یه فروشنده لوازم ورزشی سفارش دام تو رنج200الی 300برام یه تفگ بیاره اونم اینو برام اورد بعد فهمیدم چی به چیه

RE: معرفی رنجر 125th - Cayalouss.The.Removal - 2011-08-14 12:10 AM

سلام به همه....
لطفا اطلاع رسانیتون از روی انصاف باشه.....این تفنگ فوق العاده قویه ولی اونقدر لگد میزنه که هم تنظیم شکاف درجش به هم میخوره هم اینکه هر دوربینی روش میبندی پایش میبره یا دوربین تکون میخوره.....من دوربین 20تومنی ره هم امتحان کردمو فایده نداشت....خواهشا اگه کسی تونسته این تفنگو رام کنه به منم یاد بده.....من مجبور شدم برم یه دیانا 54 بخرم.....واقا هم دقیقه......حالشو میبرم.
سلام به همه....
لطفا اطلاع رسانیتون از روی انصاف باشه.....این تفنگ فوق العاده قویه ولی اونقدر لگد میزنه که هم تنظیم شکاف درجش به هم میخوره هم اینکه هر دوربینی روش میبندی پایش میبره یا دوربین تکون میخوره.....من دوربین 20تومنی ره هم امتحان کردمو فایده نداشت....خواهشا اگه کسی تونسته این تفنگو رام کنه به منم یاد بده.....من مجبور شدم برم یه دیانا 54 بخرم.....واقا هم دقیقه......حالشو میبرم.

RE: معرفی رنجر 125th - amir74 - 2011-08-14 01:12 AM

عرفان جان خوبی؟
من خیلی قشنگ این اسلحرو رام کردم با دوربینم دقیق می زد ولی به دقت دیانا نمی رسید مثلا تو فاصله 45 50 متری قوطی این ساچمه هارو می زدم اصلانم دوربین تکون نمی خورد بهم هم نمی ریخت.دیگه تازه داشتم باهاش حال می کردم که فروختم حالا مونده دوربین عزیزم.
اون 2تا تیکه ای که داخل کارتون اسلحه بود که واسه ته قنداق بود اونارو می زاری و لای هرکدوم هم از این ابرای نازک که ضخامت میلی متری دارن می ذاری کمی لگدش کم می شه باید تمرین داشته باشی و با اسلحه خوب طی کنی تاحالا چه دوربینایی روش انداختی خوب بوده؟
مشکلاته دیگتم بگو تا اگه تونستم حل کنم راستی یکم حساسیت ماشرم بیشتر کن فکر کنم بهتر بشه