شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي سلاح شكاري كرال 5 تير Kral Arms - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: ساير مدلها و ماركهاي سلاح شكاري (/forumdisplay.php?fid=56)
+--- موضوع: معرفي سلاح شكاري كرال 5 تير Kral Arms (/showthread.php?tid=1759)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: معرفي سلاح شكاري كرال 5 تير Kral Arms - arashkian - 2016-06-05 01:28 AM

Khansariha (8)Khansariha (256)هدر رفت باروت اينقدر نيست كه در سلاح سالم تاثيرگذار باشه.مگه هدر رفت باروت به دلايل ديگه اي باشه.استفاده از 2گرم باروت(اونم بصورت مداوم و هميشگي)شليك رو يه خورده خطرناك ميكنه.احتياجي هم بهش نيست.يكي از تستهاي سلامت پنج تيرها شليك با يك خشاب فشنگ تراپ كارخانه اي است.تفنگ سالم بايد بدون ايراد و گير*بصورت كامل و پشت سرهم فشنگهاي تراپ رو شليك كنه.بعدش شليك 5تا فشنگ شاهين و البته اگه فروشنده بذاره چارپاره 9تايي بهترين تست(فشنگ يه خورده سنگينتر و البته استاندارد)است كه شكستگيها و تركها و لقي هاي بزك شده رو نشان بده.البته براي چارپاره زدن=با استفاده از چوك سيلندر يا گشادترين چوك همراه تفنگ يا در دسترس انجام بشه.بعد هم يكبار ديگه(يكبار*همون اول بازديد كردين قطعات تفنگ رو)تفنگ رو از هم باز كرده يا بقولي خردش ميكنيد و بازديد ظاهري قطعات مختلف سلاح از درشت تا ريز و اصلي و فرعي و خلاصه همه قطعاتي كه ميشه چك كرد.از لحاظ شكستگي و ترك خوردگي و غيره...سلاحهاي كارخانه هاي معتبر براي شليك انواع فشنگهاي متعارف و استاندارد(از تراپ تا حداكثر فشنگ مجاز براي اون سلاح=طبق تقسيم بندي فشنگها)ساخته ميشن.البته در مورد سلاحهاي ساخت تركيه*يك مسئله وجود داره كه فقط اسمشون مگنوم است و فشنگ مگنوم(حتي نيمه مگنوم)نبايد باهاشون شليك بشه.وگرنه بقيه فشنگهاي معمول(غير مگنوم) و استاندارد و كارخانه اي رو خيلي راحت و بدون ايراد ميزنن.البته بعضا با بعضي فشنگهاي دست پر هم مشكل دارن پنج تيرها كه اون ديگه ايراد از بد و غير استاندارد بسته شدن فشنگ است و نه از تفنگ...حق نگهدار شما.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: معرفي سلاح شكاري كرال 5 تير Kral Arms - کوهنورد - 2016-06-05 08:28 PM

(2016-06-05 01:28 AM)arashkian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Khansariha (8)Khansariha (256)هدر رفت باروت اينقدر نيست كه در سلاح سالم تاثيرگذار باشه.مگه هدر رفت باروت به دلايل ديگه اي باشه.استفاده از 2گرم باروت(اونم بصورت مداوم و هميشگي)شليك رو يه خورده خطرناك ميكنه.احتياجي هم بهش نيست.يكي از تستهاي سلامت پنج تيرها شليك با يك خشاب فشنگ تراپ كارخانه اي است.تفنگ سالم بايد بدون ايراد و گير*بصورت كامل و پشت سرهم فشنگهاي تراپ رو شليك كنه.بعدش شليك 5تا فشنگ شاهين و البته اگه فروشنده بذاره چارپاره 9تايي بهترين تست(فشنگ يه خورده سنگينتر و البته استاندارد)است كه شكستگيها و تركها و لقي هاي بزك شده رو نشان بده.البته براي چارپاره زدن=با استفاده از چوك سيلندر يا گشادترين چوك همراه تفنگ يا در دسترس انجام بشه.بعد هم يكبار ديگه(يكبار*همون اول بازديد كردين قطعات تفنگ رو)تفنگ رو از هم باز كرده يا بقولي خردش ميكنيد و بازديد ظاهري قطعات مختلف سلاح از درشت تا ريز و اصلي و فرعي و خلاصه همه قطعاتي كه ميشه چك كرد.از لحاظ شكستگي و ترك خوردگي و غيره...سلاحهاي كارخانه هاي معتبر براي شليك انواع فشنگهاي متعارف و استاندارد(از تراپ تا حداكثر فشنگ مجاز براي اون سلاح=طبق تقسيم بندي فشنگها)ساخته ميشن.البته در مورد سلاحهاي ساخت تركيه*يك مسئله وجود داره كه فقط اسمشون مگنوم است و فشنگ مگنوم(حتي نيمه مگنوم)نبايد باهاشون شليك بشه.وگرنه بقيه فشنگهاي معمول(غير مگنوم) و استاندارد و كارخانه اي رو خيلي راحت و بدون ايراد ميزنن.البته بعضا با بعضي فشنگهاي دست پر هم مشكل دارن پنج تيرها كه اون ديگه ايراد از بد و غير استاندارد بسته شدن فشنگ است و نه از تفنگ...حق نگهدار شما.Khansariha (8)Khansariha (256)
با سلام :
آرش جان اینها که اشاره کردید خیلی درست است ولی شما غریبه سراغ دارید تفنگش رو به شما بده 5 تا 5تا چارپاره 9 تایی بزنید بعدش هم تفنگ رو خرد کنید با ذره بین و ..... بررسی کنید اینها رو که بشنوه فرار میکنه میره !!!!خخخخخ
بابا اینجا ایرانه فدات شم شما هم باشید نمیگذارید با تفنگتون چارپاره بزنند شاید طرف خریدار نباشد ؟!
بررسی و موشکافی خیلی خوبه ولی متاسفانه همیشه و همه جا نمیشه اعمال کرد .
موفق باشید

RE: معرفي سلاح شكاري كرال 5 تير Kral Arms - arashkian - 2016-06-06 07:54 AM

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.آقا کامران*دقیقا فرمایش شما صحیح است.بنده هم گفتم اگه فروشنده بذاره(که نمیذاره)چارپاره 9تایی بهترین گزینه است.وگرنه فشنگ یه نموره سنگینتر از فشنگهای معمول و البته تا حد استاندارد...آره*متاسفانه در ایران خیلی مسائل هست که ایجاد محدودیت میکنه.البته معمولا فروشنده های شخصی کمتر گیر هستن توی چنین مواردی(مگه طرف دیگه خیلی----یا ریگی به کفشش باشه)و معمولا اسلحه فروشها هستن که میگن=همینه که میبینی.بعد که خریدی ببر خودت تستش کن!!!!!!.خخخخخخخخخخخخ.در کل تست مال مرحله آخر خرید و جهت تایید ادعاهاست و دیگه خریدار و فروشنده ای که به اون مرحله رسیدن*قطعیت در معامله دارن.فرمایش آخر شما کاملا حق و واقعیت است.متاسفانه گاهی نمیشه.اما بالاخره با توجه به شرایط اونور قضیه هم*باید چیزی خرید که بشه 3سال استفاده کرد و بعد 3سال خواستی بفروشیش*راحت فروخت(چند میلیون داری پول میدی دیگه).حالا سوای از بحث تعداد دفعات خرید و مسائل دیگه ای که هست...پس باید تا میشه بررسی و موشکافی کرد.چون بقول شما اینجا ایرانه...حق نگهدار شما و تمام اساتید انجمن.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: معرفي سلاح شكاري كرال 5 تير Kral Arms - rezafat - 2016-06-10 10:22 AM

سلام به همه دوستان و برادران و سروران عزیز نماز و روزتون قبول باشهKhansariha (48)
من کل مطالب این تاپیک رو خوندم الان چندتا سوال واسم پیش اومده اگر لطف کنید برادر کوچیکتون رو از گمراهی در بیارید ممنون میشمKhansariha (266)
سوال اول اینه با توجه به ناتوانی خرید پنج تیر های بلژیکی و ایتالیایی و...
بهترین پنج تیر ترک(منظورم تو این رنج قیمت) چه تفنگیه؟ از همه نظر؟
دوم اینکه توی بعضی متن ها که میخوندم بحث بود روی فشنگ دست پر و دوباره پر کردن پوکه!!! جریان اینا چیه؟یعنی ساچمه و باروت رو خودمون میریزیم توی پوکه؟!!!!!
بعدش یعنی فشنگ های کارخونه ای بدرد تفنگ های پنج تیر نمیخورن؟!
من الان یه صفر از این تفنگ سراغ دارم گذاشته 7200 مقطوع...
بازم ممنون از همه رفقا و برادرای گلمKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (191)[/size]

RE: معرفي سلاح شكاري كرال 5 تير Kral Arms - shunter - 2016-06-10 01:31 PM

مسولان مثل اینکه ایناپلود سنتر یه مشکلی داره یکی بداد برسه

RE: معرفي سلاح شكاري كرال 5 تير Kral Arms - shunter - 2016-06-10 02:42 PM

با عرض سلام خدمت دوستان میخاستم یه نظری بدید ببینید این تفنگ اصله یا نه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یه سوال دیگه دوستان این شماره ی بغل ماشه نشانه ی چیست؟؟

RE: معرفي سلاح شكاري كرال 5 تير Kral Arms - arashkian - 2016-06-10 05:05 PM

(2016-06-10 10:22 AM)rezafat نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان و برادران و سروران عزیز نماز و روزتون قبول باشهKhansariha (48)
من کل مطالب این تاپیک رو خوندم الان چندتا سوال واسم پیش اومده اگر لطف کنید برادر کوچیکتون رو از گمراهی در بیارید ممنون میشمKhansariha (266)
سوال اول اینه با توجه به ناتوانی خرید پنج تیر های بلژیکی و ایتالیایی و...
بهترین پنج تیر ترک(منظورم تو این رنج قیمت) چه تفنگیه؟ از همه نظر؟
دوم اینکه توی بعضی متن ها که میخوندم بحث بود روی فشنگ دست پر و دوباره پر کردن پوکه!!! جریان اینا چیه؟یعنی ساچمه و باروت رو خودمون میریزیم توی پوکه؟!!!!!
بعدش یعنی فشنگ های کارخونه ای بدرد تفنگ های پنج تیر نمیخورن؟!
من الان یه صفر از این تفنگ سراغ دارم گذاشته 7200 مقطوع...
بازم ممنون از همه رفقا و برادرای گلمKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (191)[/size]

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام دوست گرامي.1-در حال حاضر از نظر موجودي در ايران و نيز كيفيت و روان بودن سلاح*توي رنج قيمت مدنظر شما.بنظر و طبق تجربه شخصي من=بهترين 5تير موجود*همين 5تير كرال(كله اردك)است...2-چون اينجا تايپكش نيست مختصر پاسخ ميدم.جريان اينه كه شما همونجور كه بصورت سهميه يا آزاد*فشنگ ميگيري از فروشگاه.همونطور ميتوني باروت و چاشني هم تهيه كني و با استفاده از دستگاههاي مخصوص پوكه هاي خالي رو دوباره(با مقادير و تناسب وزني استاندارد) مثل اولش پر كني.البته با توجه به همين سوالتون*شما بهتره تا تجربه و دانش بيشتري كسب ميكنيد فعلا به خريد فشنگ آماده و نيز خوندن تايپكها و كسب معلومات بسنده كنيد.البته شرمنده قصد جسارت ندارم اما فعلا ديگه...تا انشاالله كم كم.اول با كمك اهل فن و بعد خودتون مستقل فشنگ پر كنيد.3-فشنگهاي كارخانه اي(با مقادير و تناسب وزني استاندارد) معمولا مشكلي ندارن(تقريبا احتمالش صفره*مگه با بعضي فشنگهاي عقاب) و بيشترين مشكل 5تيرها با فشنگهاي دست پر و غير استاندارد است.اونم گاها.و مطمئن باشيد يكي از بهترين سلاحهاي پنج تير ترك*كرال است.البته لازم به ذكر است كه سلاح سالم ديگه.چون گاهي گير كردنهاي سلاح*بدليل نقص در سيستم سلاح و گاهي در استاندارد نبودن فشنگ(معمولا دست پرهاي كوتاه شده يا خوب بادگيري نشده)است.در آخر اگه كرال مورد نظر واقعا تميز و سالم و در حد آكبند باشه*با اين قيمت ارزش خريد داره.گواينكه توي اين بازار يك كمي قيمت تند است اما با تفاسير فوق ارزشش رو داره.فقط اگه واقعا در حد آكبند و صفر باشه...حق نگهدار شما و تمام اساتيد انجمن.***باد تا ابد***.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: معرفي سلاح شكاري كرال 5 تير Kral Arms - rezafat - 2016-06-10 09:17 PM

(2016-06-10 05:05 PM)arashkian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-06-10 10:22 AM)rezafat نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام دوست گرامي.1-در حال حاضر از نظر موجودي در ايران و نيز كيفيت و روان بودن سلاح*توي رنج قيمت مدنظر شما.بنظر و طبق تجربه شخصي من=بهترين 5تير موجود*همين 5تير كرال(كله اردك)است...2-چون اينجا تايپكش نيست مختصر پاسخ ميدم.جريان اينه كه شما همونجور كه بصورت سهميه يا آزاد*فشنگ ميگيري از فروشگاه.همونطور ميتوني باروت و چاشني هم تهيه كني و با استفاده از دستگاههاي مخصوص پوكه هاي خالي رو دوباره(با مقادير و تناسب وزني استاندارد) مثل اولش پر كني.البته با توجه به همين سوالتون*شما بهتره تا تجربه و دانش بيشتري كسب ميكنيد فعلا به خريد فشنگ آماده و نيز خوندن تايپكها و كسب معلومات بسنده كنيد.البته شرمنده قصد جسارت ندارم اما فعلا ديگه...تا انشاالله كم كم.اول با كمك اهل فن و بعد خودتون مستقل فشنگ پر كنيد.3-فشنگهاي كارخانه اي(با مقادير و تناسب وزني استاندارد) معمولا مشكلي ندارن(تقريبا احتمالش صفره*مگه با بعضي فشنگهاي عقاب) و بيشترين مشكل 5تيرها با فشنگهاي دست پر و غير استاندارد است.اونم گاها.و مطمئن باشيد يكي از بهترين سلاحهاي پنج تير ترك*كرال است.البته لازم به ذكر است كه سلاح سالم ديگه.چون گاهي گير كردنهاي سلاح*بدليل نقص در سيستم سلاح و گاهي در استاندارد نبودن فشنگ(معمولا دست پرهاي كوتاه شده يا خوب بادگيري نشده)است.در آخر اگه كرال مورد نظر واقعا تميز و سالم و در حد آكبند باشه*با اين قيمت ارزش خريد داره.گواينكه توي اين بازار يك كمي قيمت تند است اما با تفاسير فوق ارزشش رو داره.فقط اگه واقعا در حد آكبند و صفر باشه...حق نگهدار شما و تمام اساتيد انجمن.***باد تا ابد***.Khansariha (8)Khansariha (256)

بازم سلام
والا من خودم خیلی 5 تیر دوس دارم ولی نمیدونم چرا بعضیا میگن خوب نیست!!!شما خودتون پیشنهاد میدین برم سمت 5 تیر یا برم سمت دو لول؟ با توجه به اینکه 5 تیر یه جورایی هم تکنولوژی جدیده هم یه جذابیتی داره و دو لول فقط اصالت با خودش داره و تقریبا قدیمی شده و جذابیتی برای من جوون نداره!!!!
پس کرال مگنوم کله اردک فعلا بهترینه تو این رنج مرسی ممنون برادر...
نه بابا این چه حرفیه واقعیته من واقعا هیچی از فشنگ پر کردن بلد نیستم و فکر کنم هیچ وقتم نرم سراغشKhansariha (6)Khansariha (6)

آره برادر من توی اینستاگرام دیدمش و نوشته که تفنگ صفر و آکبنده و اگر قصد خرید دارید پست میشه اسلحه فروش مجاز شهرتون بازدیدش کنید و بخریدش!!!
بنظرتون اگر صفر باشه 7200 قیمت خوبیه؟!
و باید لوازمی همراهش باشه یا نه؟ اگر آره چه چیزایی؟Khansariha (191)Khansariha (191)

بازم تشکر فراوون داداشKhansariha (8)

RE: معرفي سلاح شكاري كرال 5 تير Kral Arms - arashkian - 2016-06-11 09:36 AM

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.والا اگه تفنگ اولتونه و قبلا تجربه چندانی در استفاده نداشتید=دولول دو ماشه بخرید براتون بهتره.چون 5تیرها بدلیل سیستمشون یک کمی آدم کاربلدتر رو میطلبن.اما اینجور هم نیست که حتما و قطعا به مشکل بخورید باهاش.البته شما که سلاح آکبند دارین میخرین و دیگه از نظر سلامت سلاح 100% خیالتون راحته...آره*من هم دیدم آگهیش رو.بجز بحث قیمت که قبلا هم عرض کردم یک کمی تنده(چون طرف اسلحه فروش است*طبیعیه قیمتش).از نظر بقیه موارد اگه ادعاهاش درست باشه=بسیار عالیه برای خرید.از نظر کم تجربه بودنتون هم کم کم باهاش کار میکنید و مطالب مختلف رو توی انجمنها میخونید و با تجربه تر میشید.والا از نظر لوازم همراه اسلحه*بستگی به طرفتون داره که چی همراه تفنگ بوده باشه موقعی که دستش رسیده و چی رو بهتون تحویل بده موقع فروش.من آدم دیدم دفترچه راهنما و تمام (ست 5تایی)چوکهای فابریک و بند تفنگ و کفشک قنداق و حتی ست تنظیف رو با تفنگش داده(کل وسائلی که گفتم قیمتش=300تومان نمیشه!!!!!!.).آدم هم دیدم گفته فقط خود تفنگ و یک چوک و السلام.ست کامل چوک(سیلندر تا فول) 120تومان قیمتش است.و مطمئنا بدردتون میخوره برای فشنگهای مختلف(ساچمه+چارپاره+اسلاگ) و فواصل مختلف شلیک...برای شلیک اسلاگ و چارپاره 9و12تایی و نیز فواصل نزدیک شلیک="فقط"چوک سیلندر.و به ترتیب چوکهای بعدی(از نظر جمعتر زدن)برای فواصل دورتر و چارپاره های کوچکتر و ساچمه...توی آگهی ننوشته چه لوازمی همراه تفنگ میده بهتون؟...سلامت باشید*حسب وظیفه...حق نگهدار شما و تمام اساتید انجمن.***باد تا ابد***.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: معرفي سلاح شكاري كرال 5 تير Kral Arms - shunter - 2016-06-12 04:35 PM

(2016-06-10 02:42 PM)shunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام خدمت دوستان میخاستم یه نظری بدید ببینید این تفنگ اصله یا نه

یه سوال دیگه دوستان این شماره ی بغل ماشه نشانه ی چیست؟؟