شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - farazel - 2020-10-15 02:36 AM

سلام جناب بهروز کدوم شهر تشريف داريد ؟؟

RE: ساخت قنداق - DAGGER - 2020-10-15 11:19 PM

(2020-10-15 02:36 AM)farazel نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام جناب بهروز کدوم شهر تشريف داريد ؟؟
دوست گرامیKhansariha (8)
لطفا سوالات شخصی را خصوصی بپرسید

RE: ساخت قنداق - asadjavan - 2020-10-17 12:28 AM

ممنون دوست عزیز
ولی عکسها باز نشدن

RE: ساخت قنداق - mirhashemi - 2020-10-26 09:16 AM

(2020-10-13 10:42 PM)asadjavan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نتونستم پیدا کنم
استاندارد های تفنگ شکاری رو سرچ کن

RE: ساخت قنداق - Abbassky - 2021-03-12 12:57 PM

سلام خدمت تمامی دوستان و اساتید حاضر در سایت دیدم که این تاپیک با بحث چوب بی ربط نیست گفتم که پرسش خودم رو مطرح کنم
ما یک باغ گردو داشتیم که کل درختاش رو بریدیم و ریشه ها رو هم خارج کردیم من چند بار در همین تاپیک خونده بودم که ریشه گردو ارزش بالایی داره آیا منظور اساتید از ریشه گردو کل بخش اصلی ریشه هست یا قسمت های دیگه؟ کلا از همگی ممنون میشم اگر اطلاعاتی در رابطه با این چوب اعم از قیمت،کاربرد و.. به من بدید [/code]

RE: ساخت قنداق - alimoradiali - 2021-05-06 11:57 PM

سلام دوستان سوالی داشتم من روکش قنداق اسلحه خودم رو خیلی محکم با بندکفش بستم و وقتی داخل هارد کیس میزارمش با فشار بسته میشه میخاستم ببینم به قنداق صدمه وارد میشه یا خیر ممنون میشم پاسخ بدید

RE: ساخت قنداق - ln 1 - 2021-05-09 09:05 AM

(2021-03-12 12:57 PM)Abbassky نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت تمامی دوستان و اساتید حاضر در سایت دیدم که این تاپیک با بحث چوب بی ربط نیست گفتم که پرسش خودم رو مطرح کنم
ما یک باغ گردو داشتیم که کل درختاش رو بریدیم و ریشه ها رو هم خارج کردیم من چند بار در همین تاپیک خونده بودم که ریشه گردو ارزش بالایی داره آیا منظور اساتید از ریشه گردو کل بخش اصلی ریشه هست یا قسمت های دیگه؟ کلا از همگی ممنون میشم اگر اطلاعاتی در رابطه با این چوب اعم از قیمت،کاربرد و.. به من بدید [/code]
با سلام. این داستان ریشه گردو که قبلا دوستان مطرح کردند، هنوز برای بنده حداقل مجهول مانده. کافیست به ریشه درخت نگاه کنید و تصور کنید چطوری میشه از داخلش الوار استخراج کرد. اینکه چوب‌ها و حتی براده های چوب به روش‌های صنعتی تبدیل به ورقه و الوار می‌گردند داستانی جداگانه دارد. به شکل طبیعی بعیده امکان استفاده از ریشه گردو فراهم باشد.

خوب دوست عزیز موقع استفاده از هارد کیس، روکش قنداق را خارج کنید. یا اینکه از مدل‌های با چرم نازک‌تر استفاده کنید. کلا استفاده از روکش‌های قنداق، دوربین و.. به جز در برنامه‌های شکار و.. که وسایل در معرض آسیب هستند توصیه نمی‌شود مخصوصا در دراز مدت که امکان تجمع رطوبت و.. در زیر جدار کاورها وجود دارد و باعث آسیب پوشش سلاح و دوربین می‌گردد.

RE: ساخت قنداق - alimoradiali - 2021-05-09 01:26 PM

خیلی ممنون از پاسخگویی شما

RE: ساخت قنداق - alimoradiali - 2021-06-02 12:33 PM

سلام دوستان درسته که روغن بادام باید به قنداق اسلحه بزنیم برای محکم تر شدن چوب قنداق؟

RE: ساخت قنداق - Marksman - 2021-06-08 10:49 PM

نه آقا جون روغن بادوم و پارافین چوب قنداق رو خراب می کنن.
برای این کار روغن های مخصوص هست.