شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - Mohammadahmad - 2020-04-29 03:57 PM

سلام و عرض ادب خدمت اساتید و دوستان
دوستان کسی اصلاع داره تهران کجا رویه قنداق عاج میزنند ؟
ممنون میشم کسی اگ اطلاع داره راهنمایی کنه ممنونم

RE: ساخت قنداق - mirhashemi - 2020-04-30 08:04 AM

پایین تر از چهارراه استامبول طبقه همکف پاساژ نیکان یه قنداق سازی هست.

RE: ساخت قنداق - Mohammadahmad - 2020-05-01 08:44 PM

(2020-04-30 08:04 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پایین تر از چهارراه استامبول طبقه همکف پاساژ نیکان یه قنداق سازی هست.

خیلی ممنونم لطف کردید ????

RE: ساخت قنداق - farazel - 2020-10-07 12:37 AM

سلام دوستان برای سلاح ماوزر 98 آلمان قنداق طرح دراگانوف ( قناصه) بخوام بدم بسازن
کی خوبه ؟
اروميه کسی نفر داره ؟
بعد از تهران يا شهرستان پستی بگيرم خودم ميتونم نصب کننم ؟؟؟

RE: ساخت قنداق - asadjavan - 2020-10-11 02:16 PM

سلام
از اساتیدی که تو کار ساخت قنداق مهارت دارند میخواستم بپرسم طبق چه اصول و فرمولی (علمی) قنداق برای تیرانداز پروو میشه و اندازه هست.مثلا چه رابطه ای بین قد دست طول گردن فاصله چشم با ابعاد قنداق وجود داره؟

RE: ساخت قنداق - mirhashemi - 2020-10-12 12:04 PM

تو یوتیوب کلیپ های آقای داوود تی زد به انگلیسی سرچ کن .چند تا کلیپ در مورد فشنگ پر کردن داره و دوتا کلیپ در مورد فکر کنم چگونه قنداق تفنگ رو با بدن خود تنظیم کنیم .تو اون کلیپ ها توضیحات خوبی میده بهت کمک میکنه.

RE: ساخت قنداق - asadjavan - 2020-10-13 10:42 PM

نتونستم پیدا کنم

RE: ساخت قنداق - sinaahoora - 2020-10-14 10:06 AM

(2020-10-13 10:42 PM)asadjavan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نتونستم پیدا کنم

دوست عزیز شما اول باید یه الگوی استانداردی از طرح قنداق داشته باشین بعد اندازه هارو کمی با سایز خودتون کم و زیاد کنید تا پرو بشه برای این الگو استاندارد هم شما باید به زبان انگلیسی معنی قنداق و ساخت یا اندازش بزنید الگو رو بشما میده من قبلا یه چنتا دیدم بعد نسبت به اون اگه خودتونم کمی تو اینکار خلاقیت داشته باشید حتما میتونی به نتیجه خوبی برسی ابزار اینکار رو هم حتما باید برای رسیدن به نتیجه خوب داشته باشین منم سعی میکنم دنبال الگو بگردم اگه پیدا کردم اینجا عکسش میزارم

RE: ساخت قنداق - sinaahoora - 2020-10-14 09:18 PM

[img]http://دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
Khansariha (219)
[img]http://دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
اینم دونمونه الگو حالا شاید از فرد به فرد با فیزیک مختلف بدنی اندازه ها کمی فرق کنه

RE: ساخت قنداق - DAGGER - 2020-10-15 12:49 AM

(2020-10-11 02:16 PM)asadjavan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
از اساتیدی که تو کار ساخت قنداق مهارت دارند میخواستم بپرسم طبق چه اصول و فرمولی (علمی) قنداق برای تیرانداز پروو میشه و اندازه هست.مثلا چه رابطه ای بین قد دست طول گردن فاصله چشم با ابعاد قنداق وجود داره؟
دوست عزیز
من استادکار قنداق سازی نیستم و همچین مهارتی ندارم ولی برای pcp , و تفنگهای خودم قنداقهارو میسازم
دوتا اشل الگوی خارجی دارم که سایز قنداق و با ابعاد در ارتباط ارگونومی بدن شخص میتونید از روی این جدول محاسبه کنید ، برای خودم و دوستان که از این الگو ساختیم خوب جواب داده
جدول اندازه و سایز نسبتها اولی به میلیمتر و دومی که الگوی قنداق شاتگان هست به اینچ بیزحمت خودتون به سانتیمتر تبدیل کنید
البته در پستهای خیلی قدیمی اپلود کرده بودم متاسفانه نتونستم پیدا کنم مجددا آپلود میکنم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.