شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - severus snape - 2011-10-06 03:53 PM

یه سرجی کردم اینو پیدا کردمش ببینین چه خوشکل روی تفنگ شیار میزاره دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت قنداق - sadra9496 - 2011-10-06 03:58 PM

(2011-10-06 03:36 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بحث داره گرم میشه
منم عکس برای ساخت و کنده کاری زیاد دارم ولی چنتا فعلن میزارم شاید بدرد بخوره دوستان
[تصویر: jxjvfb.jpg]
[تصویر: ez2wwl.jpg]
[تصویر: n2bkol.jpg]
[تصویر: 73dp23.jpg]
[تصویر: 3jd7yg.jpg]
[تصویر: ryzd6j.jpg]
[تصویر: w9rqyi.jpg]
[تصویر: m2frgz.jpg]
[تصویر: geobn8.jpg]
[تصویر: u1datj.jpg]
اینا نمونه کاره اگه بدرد بخوره بگین تا بازم از روشهای دیگه و طرز استفاده از مفتول و غیره رو بزارم میترسم بدرد نخوره و الکی حجم تاپیک بالا بره
مخلصیم
دوست عزیز این مفتول نیست.مغار و اسکنه مینیاتوری هستش.جهت کار باید با سنگ نفت تیز بشه.و این کارها حجم و منبت هستش

RE: ساخت قنداق - hellboy - 2011-10-06 04:05 PM

دادا صدرا احتمالا منظوره منو بد گرفتی من میدونم ایم مقاره دادا کلی ساله نجاری میکنم
منظورم طرز استفاده از سیم مفتولی و قرار دادن اون توی چوب و ایجاد نقش و نکار مثل همون کار با صدف و اره مویی دادا
بحرحال از مطالب مفیدتون استفاده میکنم و ممنون داداKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - ln 1 - 2011-10-06 11:16 PM

دوستان عزیز اقای هیل بوی و صدرا. عکسهای جالب و مفیدی بود . راجع به فرایند ساخت قنداق هم اگه تصویر بذارید و اگه با توضیحات فنی خودتون باشه ممنون میشم. منم تو فکر ساختن قنداقم. اگه از اول کار مثل انتخاب چوب و ... توضیح بدهید خیلی مفید خواهد بود. با تشکر

RE: ساخت قنداق - sadra9496 - 2011-10-07 12:35 AM

(2011-10-06 04:05 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دادا صدرا احتمالا منظوره منو بد گرفتی من میدونم ایم مقاره دادا کلی ساله نجاری میکنم
منظورم طرز استفاده از سیم مفتولی و قرار دادن اون توی چوب و ایجاد نقش و نکار مثل همون کار با صدف و اره مویی دادا
بحرحال از مطالب مفیدتون استفاده میکنم و ممنون داداKhansariha (48)Khansariha (8)

بله حتما بگذارید.شرمنده بد متوجه شدم جسارت کردم.اینا طرح سیمی هستن.به چند روش اجرا میشن.خوبه دوستان با مراحلش آشنا بشن
راستی اسم من علی هستش و فامیلم همتی.این اسم صدرا جهت این بود که قاطی با دیگر یوزر هام نشه.

RE: ساخت قنداق - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-10-07 01:28 AM

اول اینکه خوشحالم این تاپیک حسابی جون گرفته
Khansariha (48)
دوم
علی جان اطلاعات بسیار خوبی در زمینه چوب ها دارید و خیلی خوشحال میشم بتونم از نزدیک ببینمت
منهم مهندس عمران هستم و اتفاقا دستی هم در ساخت ادوات موسیقی دارم
البته من تار میسازم اونهم نه مثل گیتارهاش شما حرفه ایببیشتر تلمیذ محسوب میشیمKhansariha (226)
سوم
در خصوص چوب ریشه گردو
من مستقیما چوبهای که
از ریشه گردو در عمق زیر یک متر برداشت شده رو دیدم
بسیار خوش نقش هستند هرچند بندرت توش قطعات بزرگ در میاد
ولی از نظر بافت به علت اینکه معمولا داخل بافتشون سنگریزه هم یافت میشه و در عین حال بسیار سوراخ هم داره برای قنداق سلاح کارآمد نیست بیشتر برای قنداقهای دکوری خوبه
همین چند وقت قبل تو کارگاه قنداق سازی اقای مهریزی یک تکه چوب ریشه گردو که یه قنداق از توش در میومد رو دیدم میگفت 700 تومن
اما همونطور که گفتم پر از سوراخهای ریز ولی بسیار زیبا بود

RE: ساخت قنداق - sadra9496 - 2011-10-07 01:49 AM

(2011-10-07 01:28 AM)SOHEIL-GUNSMITH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اول اینکه خوشحالم این تاپیک حسابی جون گرفته
Khansariha (48)
دوم
علی جان اطلاعات بسیار خوبی در زمینه چوب ها دارید و خیلی خوشحال میشم بتونم از نزدیک ببینمت
منهم مهندس عمران هستم و اتفاقا دستی هم در ساخت ادوات موسیقی دارم
البته من تار میسازم اونهم نه مثل گیتارهاش شما حرفه ایببیشتر تلمیذ محسوب میشیمKhansariha (226)
سوم
در خصوص چوب ریشه گردو
من مستقیما چوبهای که
از ریشه گردو در عمق زیر یک متر برداشت شده رو دیدم
بسیار خوش نقش هستند هرچند بندرت توش قطعات بزرگ در میاد
ولی از نظر بافت به علت اینکه معمولا داخل بافتشون سنگریزه هم یافت میشه و در عین حال بسیار سوراخ هم داره برای قنداق سلاح کارآمد نیست بیشتر برای قنداقهای دکوری خوبه
همین چند وقت قبل تو کارگاه قنداق سازی اقای مهریزی یک تکه چوب ریشه گردو که یه قنداق از توش در میومد رو دیدم میگفت 700 تومن
اما همونطور که گفتم پر از سوراخهای ریز ولی بسیار زیبا بود
سلام رفیق گرامی.برای من هم سعادتیه.شما دقیقا درست میگید.ریشه گردو در یک درخت 150 ساله 30 40 سانت هستش.که با نام جوش ریشه شناخته میشه که اولا بافت آوندی واگرا داره و هرچی سنگ رو تو خودش کشیده و کلا کرم زدس.و بهتر میدونی کلا پرت چوبه و اصلا مناسب ادوات چوبی نیست
ولی اینایی که چوب فروشی هایی مثل پرهیزکاری یا چناری میگن و نشون میدن قسمت پایه اقاقیاست.شما که خودت استادی و دیدی این قسمت چه شباهتی به چوب گردو داره.فقط از روی بو و مزش میشه تشخیص داد که متاسفانه ازین موضوع کمال بهره برداری رو میکنن.البته اقاقیا چوب خوبیه ولی ریشه گردو اصلا بدرد نمیخوره.قیمتی که برای چوبی بنام ریشه گردو میگیرن برابر چوبهای بینظیری مثل بوبینگا والنوت کاوازینگو پادوک زبرانا رز آبنوس شمشاد هستش

RE: ساخت قنداق - baqeri - 2011-10-07 11:35 PM

باسلام ودرود برتمامی دوستان
امروز بالاخره وقت کردم تا کار ساخت قنداق پاور گان رو به اتمام برسونم .البته مرحله کیلر کاری مونده.
واقعا کار روی چوب رینگه خیلی سخت و طاقت فرساست این چوب با تمام زیبایی که داره از چوب گردو سفت تر و خوش تراش تر هست .Khansariha (219)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

عکسها به ترتیب از برش تا پرداخت نهایی میباشد

RE: ساخت قنداق - severus snape - 2011-10-07 11:45 PM

طرح قنداق معمولیه اما طرح دستگیره جای دست خیلی عالیه خیلی هم خوب درش آوردی واقعا کار خوبی شده میشه بگی با چه ابزاری و چه وری بعش طرح دادی بخصوص جای انگشتا

RE: ساخت قنداق - sadra9496 - 2011-10-07 11:58 PM

(2011-10-07 11:35 PM)baqeri نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام ودرود برتمامی دوستان
امروز بالاخره وقت کردم تا کار ساخت قنداق پاور گان رو به اتمام برسونم .البته مرحله کیلر کاری مونده.
واقعا کار روی چوب رینگه خیلی سخت و طاقت فرساست این چوب با تمام زیبایی که داره از چوب گردو سفت تر و خوش تراش تر هست .Khansariha (219)

عکسها به ترتیب از برش تا پرداخت نهایی میباشد
دوست عزیز اسم این چوب ونگه هست نه رینگه
در ضمن مشکل این چوب وجود چشمه های زیاد در چوبه.باید حتما به روش صنعتی رنگ بشه و تمام چشمه ها بسته بشن چون به شدت مستعد گرفتن رطوبت و پیچ خوردنه
حتما باید پلی استر پوست پولیش بشه