شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - ln 1 - 2016-01-28 06:29 PM

(2015-12-18 02:55 PM)Siavashshami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزیز.یه مسئله ای هست که مدتیه باهاش درگیرم و اونم پیدا کردن ابزار عاج زنی واسه قنداق و بچه قنداق هست.اهواز هرچی گشتم پیدا نکردم.میخواستم ببینم جایی هست که بشه اینترنتی خرید یا تو شیراز و اصفهان که بنده در رفت و آمدم کجا گیر میاد؟

باتشکر
سیاوش شمی

به راحتی میشه درست کرد .برای اینکه شکل و شمایلش به دستتون بیاد تو سایت یوتیوب عبارت چکرینگ سرچ کنید .کلیپهای چکرینگ قنداق اسلحه به شکل دستی موجوده

RE: ساخت قنداق - Siavashshami - 2016-02-06 07:07 PM

(2016-01-28 06:29 PM)ln 1 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-12-18 02:55 PM)Siavashshami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزیز.یه مسئله ای هست که مدتیه باهاش درگیرم و اونم پیدا کردن ابزار عاج زنی واسه قنداق و بچه قنداق هست.اهواز هرچی گشتم پیدا نکردم.میخواستم ببینم جایی هست که بشه اینترنتی خرید یا تو شیراز و اصفهان که بنده در رفت و آمدم کجا گیر میاد؟

باتشکر
سیاوش شمی

به راحتی میشه درست کرد .برای اینکه شکل و شمایلش به دستتون بیاد تو سایت یوتیوب عبارت چکرینگ سرچ کنید .کلیپهای چکرینگ قنداق اسلحه به شکل دستی موجوده
دوست عزیز ممنون از راهنماییتون.

RE: ساخت قنداق - amin.faraji - 2016-04-18 05:46 PM

ساخت قتداق برای تپانچه مسابقاتی
چوب گردو سیاهدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بعد برش کاری دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مغار زنیدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

رنگ کاری شاپان قهوه ای سیلر نیم پلی استر مات
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت قنداق - Siavashshami - 2016-04-18 08:43 PM

باسلام خدمت دوستان و اساتید.آقای فرجی بسیار زیبا شده .خیلی دوست دارم از تجارب شما در مورد رنگ امیزی کارتون بیشتر بدونم.اگر واستون امکان داره شمارتونو بصورت پیام واسم بفرستید.بنده مدتی پیش قنداق اسلحه ۲۷۰ نخجیرمو خودم اصلاحش کردم و بعد از تراشیدن و پیاده کردن طرح خودم در هنگام رنگ زدن فقط به روش آزمون و خطا پیش رفتم که البته پایان کارم بد نشد ولی دوست دارم اصول اصلی رنگ امیزی قنداق رو بدونم.در ادامه عکس پایانی تفنگ رو میذارم؛
[تصویر: 14591154971951.jpg]
[تصویر: 14591159244771.jpg]
[تصویر: 14591161000091.jpg]
[تصویر: 14591162381021.jpg]
قبل از اصلاح
[تصویر: IMG-۲۰۱۵۰۹۱۴-۲۳۳۹۴۶.jpg]

RE: ساخت قنداق - amin.faraji - 2016-04-18 11:03 PM

سلام دوست عزیز.
دو نوع شاپان داریم قهوه ای و مشکی از تناسب اینا با اضافه کردن بنزین به رنگ دلخواه میشه رسید بعد با پارچه به چوب میزنیم دو دست بعد خشک شدن سیلر رو میزنیم و بعد خشک شدن پولیش دو بار این کار رو انجام میدیم بعد بسته به براق خواستن قنداق یا نخواستن میتونین لایه محافظ رو انتخاب کنین بنده چوب از قنداق براق خوشم نمیاد نیم پلی استر مات رو انتخاب کردم اگه کسی براق خواست میتونه نیم پلی استر براق بزنه. بعد انتخاب کردن نیم پلی استر نسبت 1به 10 خشک کن پلی استر رو اضافه میکنیم با تینر بعد پمپ میکنیم رو قطعه کارمون بعد یک روز اجازه خشک شدن میدیمKhansariha (8)

ساخت قنداق - Siavashshami - 2016-04-18 11:39 PM

اقای فرجی عزیز ممنون از راهنمایی شما.اگه امکان دارخ در مورد چگونگی زدن سیلر و پولیش بیشتر ت ضیح بفرمایید ممنون میشم

RE: ساخت قنداق - کوهنورد - 2016-04-19 12:31 AM

با سلام :
آقا سیاوش دستتون درد نکنه واقعا زیبا شده . بنده کارتون رو دنبال میکردم حتی رک بگم از اضافه کردن انتهای قبضه زیاد خوشم نیومد و بنظرم اومد زیادی بزرگه ولی الان میبینم قشنگ شده انشالله بیخطر استفاده کنید . یک خواهش کوچک هم داشتم اگر بشه یک عکس از نیمرخ سلاح هم بیاندازید (شبیه عکس سلاح قبل از اصلاح )
یک دنیا تشکر
راستی امین جان دست شما هم درد نکنه واقعا عالی و حرفه ای بود. فقط یک چیزی : چرا این قبضه اینقدر بزرگه !!!

RE: ساخت قنداق - amin.faraji - 2016-04-19 09:11 AM

(2016-04-18 11:39 PM)Siavashshami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقای فرجی عزیز ممنون از راهنمایی شما.اگه امکان دارخ در مورد چگونگی زدن سیلر و پولیش بیشتر ت ضیح بفرمایید ممنون میشم

بعد پولیش کردن چوب تا سنباده 2000 سیلر رو یه دست با پمپ میزنیم با قلمو هم میشه زد البته بعد خشک شدن یه بار دیگه کارو پولیش میکنی با همون 2000 کفایت میکنه بعد دست دوم سیلر رو میزنی بعد خشک شدن دوباره پولیش بعد نیم پلی استر در مرحله اخر.Khansariha (8)

سلام اقا کامران تو عکس بزرگ افتاده Khansariha (256) تو دست خیلی خوب قرار میگیره
Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - saintman - 2016-04-19 09:49 AM

دوستان به جای این روش رنگ کردن میتونید از لاک الکل استفاده کنید هم کارش کمتره هم محارت نمیخواد مثل قنداق من
اون استاد کاری که قنداق من و درست کرد تخصص اصلیش ساخت ویالون هستش تمام قنداق هاشم بوسیله پنبه چند دست لاک الکلی که باهاش ویالون رنگ میکنه میزنه تا به رنگ دلخواه برسه رنگش از سلر کلر خیلی با کیفیت تر در میاد براقیشم تو ذوق نمیزنه

RE: ساخت قنداق - Siavashshami - 2016-04-19 10:17 AM

ساینتمن جان میشه یه عکس از قنداق اسلحتون بذارید

فرستاده شده از HUAWEI G700-U10ِ من با Tapatalk

کوهنورد جان ممنون از تعریفتون .بله اون تکه ته دسته قنداق رو خیلی روش کار کردم تا باب دلم شد ۶بار اون تکه چوبو عوض کردم و دوباره تراشیدم.الان عکس از نیم رخ تو گوشیم نیست ولی حتما میذارم.