شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - boji - 2015-04-20 12:04 PM

این هم از قنداق دست ساز وایرخ 95 ساخته شده توسط خودم
راست دست
بالانس مناسب

چوب درخت تج (مخصوص مناطق جنوبی) که خیلی سفت و با دوامه
رگه های زیبایی هم داره
قنداقش شکست و مجبور به ساخت یه قنداق جدید شدم
[تصویر: IMG_20150408_WA0004.jpg]

RE: ساخت قنداق - mehti - 2015-04-20 04:09 PM

سلام دوست عزیز.تبریک میگد العاده زیبا و خاص شده.ایشالله تجربیات خودتونو در اختیار بقیه دوستان هم قرار بدید.تشکر

RE: ساخت قنداق - arnold - 2015-04-20 05:12 PM

بسیار عالی و حرفه ای کار کردی رفیقKhansariha (256)

RE: ساخت قنداق - abdanan - 2015-04-20 08:44 PM

بسیار عالی و زیباست اگر امکان داره روش و وسایل مورد نیاز برای ساخت هم بیان کنید تا دیگر دوستان از تجربیات شما استفاده کنن.

RE: ساخت قنداق - makkari - 2015-08-22 11:47 AM

[attachment=942]سلام دوستان. من این قنداق رو خودم ساختم از چوب گردو. خیلی وقت گیر بود اما چند برابر اون ساختش بهم حال داد. اگه دوست داشته باشید مراحل ساختش رو بصورت تصویری براتون ارسال می کنم

RE: ساخت قنداق - smostafam - 2015-08-22 11:59 AM

اگر تجربیات گرانقدر خودتتون و در اختیار ما بگزاری باعث افتخار ماست. Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - ziaeianho - 2015-08-22 03:40 PM

دوستان سلام Khansariha (8)
اگر بتونید قنداق رو تا نوک لوله بیارید خیلی قشنگ میشه مثل دیانا 46

RE: ساخت قنداق - makkari - 2015-08-25 02:06 AM

[attachment=954]سلام دوستان .این قنداق رو از چوب گردو ساختم. توی نجاری روی چوب رو شکل کشیدم و خود نجار واسم برید و کلا حدود 40 هزار تومن هزینش شد.
بعد شروع کردم با مغار طرحم رو اجرا کردم. البته برای بدست آوردن این طرح کلی سرچ کردم و یکسری طرح ها رو با هم ادغام کردم تا این در اومد. بعد شرو کردم به تراشیدن. وسایل من فقط یه مغار بود و یه چکش با کاغذ سمباده. حدود 4 روز به طور مداوم روش کار کردم تا این از آب در اومد ولی چون بی تجربه بودم اینقد طول کشید. مسلما بعدی رو که بخوام بسازم شاید نصف این وقت ببره.
[attachment=955]
[attachment=956]
[attachment=957]
[attachment=958]
خیلی دلم می خواد طرح حای دوستان رو توی اجراهای بعدی اعمال کنم و خوشحال می شم اگه ایده ای دارید راهنمایی کنید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت قنداق - Siavashshami - 2015-12-18 02:55 PM

با سلام خدمت دوستان عزیز.یه مسئله ای هست که مدتیه باهاش درگیرم و اونم پیدا کردن ابزار عاج زنی واسه قنداق و بچه قنداق هست.اهواز هرچی گشتم پیدا نکردم.میخواستم ببینم جایی هست که بشه اینترنتی خرید یا تو شیراز و اصفهان که بنده در رفت و آمدم کجا گیر میاد؟

باتشکر
سیاوش شمی

RE: ساخت قنداق - hahsme - 2016-01-28 03:09 PM

دوستان میشه بگین چوب اقاقیا برای قنداق psp خوبه یانه وقیمتش چقدره توی شیراز گیر میادممنون