شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-10-06 02:47 AM

جاوید جان قنداق قشنگی شدهKhansariha (8)
فقط کاش برای تهیه چوب یه کم بیشتر همت به خرج میدادی
البته ما که از پشت کار شما اگاهیم
البته پشتکار به معنی اراده نه اون پشت کار هااا
انشالا در 10 قنداق بعدی که در هفتهای اخیر خواهی ساخت از چوب کار درست استفاده کن

RE: ساخت قنداق - sadra9496 - 2011-10-06 10:49 AM

سلام دوستان.من کلی از بیوگرافی خودم گفتم و جواب بعضی از پستهارو دادم ولی فقط ازینا یکی ثبت شده.چون زیاد آشنایی با فروم ها نداشتم درست عمل نکردم.دوستان من سالها پیش شکار میکردم ولی به علت کهولت سن پدرم دیگه موقعیت نشد و من چند سالی دور بودم و رو به ماهیگیری حرفه ای آوردم ولی مدتی باز قلقلک شروع شده.من مهندس عمرانم و تخصص هنریم ساخت آلات موسیقی هستش.تبهر خاصی در کار با چوب دارم.تو پست ها دیدم دوستان بعضی جاها به خطا رفتن.سعی میکنم اطلاعات صحیح رو در اختیار دوستان قرار بدم.هر کمکی از دستم بر بیاد در خدمت دوستان هستم
(2011-02-26 09:37 AM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت همه دوستان
آقا سالامين عزيز
اينكه قنداق دستساز رو گرون ميگيره حرفي نيست ولي ربطي به اينكه براي چه تفنگي داره ميسازه نداره چون زحمتش يكسانه
حالا چه براي تفنگ ودربي مارك v باشه چه براي ديانا52 در هر صورت بايد برشها انجام بشه كنده كاريها و چكرينگ . رنگ و روغن بايد انجام بشه تقريبا تمام مراحل يكسانه بجز جاي پيچها و مكانيزم و لوله(در حقيقت اون گودي كه لوله و بنده تفنگ توش مهار ميشه
-------------------------------------------------------------------------------------
نكته مهم ديگه كه بايد توجه داشت جنس چوبيه كه براي قنداق استفاده ميشه مطمئنا چوب راش و ملج هيچوقت مثل چوب گردو يا ريشه گردو نميشه در بعضي جاها از چوب افرا و چوب توت استفاده ميشه كه قيمت همين چوبها و زحمت كار روي اين چوبها كاملا متفاوت از همديگه ست
نكته ديگه اينه كه همين چوبي كه داره استفاده ميكنه آيا خشك شده و شيره چوب كشيده شده يا نه!چون اگه اين دو كار انجام نشده باشه بمرور زمان و در معرض آفتاب و بارون قرار گرفتن قنداق تاب ور ميداره اين شيره كشي به دو روش انجام ميشه
در روش اول الوارهارو چند ماه تو آب غوطه ور ميكنن(در كانادا و رودخونه هايي كه تو بعضي فيلمها ديده ميشن)بمرورو زمان آب شيره درخت رو در خودش حل ميكنه
روش دوم اتاق بخار و جوشاندنه بخار و گرما باعث ميشه كه شيره زودتر از نوع رودخونه اي از الوار خارج بشه كه البته براي قطعات كوچيكتر مقرون بصرفه ست و كارخانجات با بريدن شكل كلي قنداق با ابعاد كمي بزرگتر اين قنداقهاي نيمه تمام رو در اين سونا ها قرار ميدن قطر بيشتر بخاطر اينكه اگه يكي دو سانت تاب ورداشت هنوز بشه باهاش قنداق رو ساخت
در قنداق سازي شايد مهمترين نكته اينه كه بايد مسير الياف درخت خيلي مورد توجه قرار بگيره خصوصا در قسمت قبضه كه پاشنه آشيل قنداقه بعلت ضخامت كم و زاويه دار بودن نسبت به فشار وارده در اثر لگد اسلحه
1-ريشه گردو زيباترين چوب براي قنداق سازي و البته بنظرم گرونترينشونه بافتش بر خلاف چوب تنه گردو شبيه به نقشه جغرافيايي عوارض زمينه!!البته موقع كار بايد خيلي دقيق باشيد چون رگه هاي چوب جهت خاصي ندارن ممكنه در جهتي موافق حركت سوهان يا مغار و اسكنه باشه و سه سانت جلوتر مخالف!!و اين يعني در اثر بي دقتي يا تيز نبودن ابزار به راحتي الياف از چوب بلند ميشن ولي پس از اتمام كار مثل يه كار هنري بايد بهش نگاه كرد يه نمونه ساخته شده تو نمايشگاه براي پنج تير دستكش بود به قيمت 1.200 بعد از ريشه چوب تنه درخت گردو عاليه خصوصا درختاي مناطق خشك
2-چوب دومي كه استفاده ميشه راش و ملجه اين چوبها كمي نرمتر از گردو هستند بافتهاي موازي و خوبي دارن كار با اونا راحتتره آخر كار هم با جوهر چوب گردويي شبيه به چوب گردو ميشن!
در مورد ملج :درختان قطور ملج مغزشون قهوه اي پررنگه اين درختا رو به اسم كر ملج ميشناسن مغز چوبش فوق العاده محكمه حتي تبر و ميخ در مقابلش عاجز هستند!!از نظر سختي دست كمي ار بلوط ندارن!
3-چوب ديگه كه بنظرم بدرد اينكار ميخوره چوب توته!!بله چوب توت با رنگ زرد بسيار زيبا و مغز قهوه اي سوخته كه بافتهاي موازي و نسبتا نرمي داره البته مغز چوب قهوه اي سوخته و بسيار سخته
يه مسئله ديگه :درختاني كه در مناطق مرطوب با خاك حاصلخيز رشد ميكنن مثلا در شمال ايران رشد خوبي دارن و بخاطر بارندگي و خاك خوب هرسال قطرشون افزايش زيادي دارن و فاصله بين حلقه ها زياده اين يعني تراكم كم چوب ولي درختاي مثلا گردوي نقاط خشكتر فكر كنيد كاشان يا اونورا بعلت شرايط نامساعد تر آب و خاك هرساله رشد كمتري دارن و قطرشون هرساله كمتر از درختان شمال رشد ميكنه و اين يعني بافت متراكمتر چوب .همين مسئله در خود شمال هم وجود داره درختايي كه در نزديكي دريا رشد ميكنن چوبشون رو براي قنداق استفاده نميكنن و از درختاي مناطق خشك حدود40-50 كيلومتر دورتر از دريا كه كاملا كوهستانيه استفاده ميكنن(شمال اين خوبي رو داره كه شما با 40كيلومتر حركت به سمت جنوب وارد يه محيط كوهستاني كاملا متفاوت از جلگه ساحلي ميشيد)

دوست عزیز ما چوبی بنام ریشه نداریم.این یک عمل فن آوری هست که با پرس ریشه های ریز با چسب تحت فشار تولید میشود
2راه بالا جهت خشک کردن صنعتی است که با تنش بالا موجب ترک میشود.روش صحیح خوابوندن کنده به مدت 2 سال زیر پهن در طویله است تا در سایه و گرما و گاز ازت حاصل از پهن بدون تنش خشک شود

(2011-03-08 09:55 AM)MEHDI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-03-08 09:28 AM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا مهدي اين اسيدي كه شما اشاره كرديد پراكسيد نيست؟كه معروف به خشك كنه؟شما تجربه تون مسلما بيشتره اما تابحال تست كرديد اگه همين پراكسيد رو بيش از اندازه بريزيد تو رزين چه اتفاقي ميفته؟!اينكار باعث ميشه اونقدر واكنش سريع اتفاق بيفته كه اگه دستتون بهش بخوره ميسوزه و حرارت رو ميتونيد ببينيد كه چيزي شبيه بخار ازش بلند ميشه و بخاطر همين سرعت زياد كلا ترك ميخوره!و اگه كم بريزيد ممكنه لايه بيروني خشك بشه و مغزش هنوز خشك نشده باشه البته تو كوره با حرارت70 درجه فكر ميكنم كار تميزي در بياد
اما اين پوشش رو ميشه روي قنداق زد به شرط و شروطي!اولا به چوب يا رنگ زيرش نميچسبه دوما يا بايد لايه خيلي نازك باشه گه بر اثر ضربه يا خش ميشكنه و بقيه اين پوشش بطور لايه اي جدا ميشه يا بايد مثلا دو ميليمتر ضخامت داشته باشه
اما راه بهتر اينه كه كل قنداق رو با همون فايبر كلاس قالبگيري كنيد و بسازيد براي سبك كردن هم ميشه قنداق رو توخالي ساخت
من براي ماشين سردنده از همين رزين ساختم كه بخاطر تماس مداوم با دست مثل آبنبات خوشگل شده!!

سلام آقا جاوید درسته پر اکسیده وهمین طور که فرمودین اگه مقدارش از یه حد معین بیشتر باشه واکنش سریع و همراه با جوشش رخ میده اما اگه بنا به گفته شما لایه پوششی کمتر از تقریبا 2میل باشه این اتفاق نمی افته یعنی اینجوری بگم که پس از افزودن اسید به رزین (بستگی به مقدار اسید داره)یه مدت زمانی به ما مهلت میده تا واکنش انجام بشه که به این زمان ژل تایم میگیم اما اگه پس از مخلوط کردن اسید بارزین (تویه فاصله ژل تایم )این ترکیب رو رویه جسمی بمالیم دیگه اون واکنش سریع و با حرارت رو نخواهیم داشت .واکنش سریع وبا حرارت رابطه مستقیمی با مقدار جرمی مواد داره
برایه اینکه عمل ترک تویه یه جرم بالایی اتفاق نیفته احتیاج به فاکتور هایه دیگه ای هم داره که می بایست کاملا دقیق باشه مثلا افزودن استایرن (که نقش رقیق کننده داره و کبالت 6یا 10درصد و از همه مهمتر دما....
این معایبی رو هم که گفتید مثل شکستگی و لایه برداری و غیره هم کاملا درسته اما من دارم روش کار میکنم که بشه یه جوری برطر فش کنم

دوستان عزیز این رزین پلی استر نام داره که به 2 جنس 2 جزئی و 3 جزئی وجود داره.برای قنداق مناسب نیست زیرا با ضربه خرد میشود
روشهای مناسبتری برای رنگ قنداق وجود داره
اگه دوستان تمایل داشتن عنوان کنند توضیح میدم
(2011-05-23 10:19 AM)saburi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
رفقاسلام
راستیتش من یه تجربه کوچیک درموردقنداق دارم که براتون میگذارم.
چند سال پیش برادربزرگم که فردباتجربه ای درزمینه شکارهست باپدرم تصمیم گرفتندکه یک اسلحه بسازند
شروع کردیم لوله اسلحه که ازلوله گازآمانی که اگه اشتباه نکنم مانیسمان بودساختیم برای قنداق اون خیلی
دنبال چوب گشتیم وچند تایی قنداق ساختیم که درآخرازچوب گردو استفاده کردیم چون هرچوبی استفاده
کردیم همه ترک برداشت ودرآخرازچوب گردو استفاده کردیم چون چوب گردو هم محکم هستش وهم میشد گفت
سبک که تقریبا 3 سالی ازاین تفنگ استفاده کردیم ودرآخر تفنگ داخل دست برادردومیم که ازمن بزرگترهست
ترکیدوسروصورتشو داغون کرد.Khansariha (226)البته خداروشکر خوب شد اما اشتباه ازما نبودکه بماند.
نتیجه گیری :
1- چوب گردو برای ساخت قنداق چوب خوبیه
2- خواهش میکنم که تفنگ شکاری دست سازنسازید
3- هرقنداقی که میخواهیدبسازیداول نقشه کامل اونو پیاده کنیدبعدشروع به کارکنید که زحمت هاتون به حدرنره .
باتشکرازهمه دوستان عزیزومدیران محترم Khansariha (8)

دوستان عزیز علت بیشتر شکستن چوب قنداق عدم رعایت بافت چوب در تراش هستش.قنداق نباید راه راست باشه

(2011-07-11 09:28 AM)CFX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این کنده کاری روی قنداق رو تو یکی از فروم های خارجی دیدم که برام جالب بود

[تصویر: A_Appaloosa_layout_003.jpg]

[تصویر: Stk_contrast1.jpg]

[تصویر: Appal_Stk_Contrast7.jpg]

[تصویر: Appal_Stk_Contrast_5.jpg]

جنس این چوب آکاژو هستش .چوبی سبک ولی با دوام هستش.طراحی روش سوخته کاریه که با هویه انجام شده
(2011-09-12 03:35 PM)baqeri نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت تمامی دوستان

این قنداق رو با چوب راش ساختم البته هنوز کامل نیست ولی خودم از جنس چوبش راضی نبودم برای همین رفتم و چوب رینگه گرفتم که خیلی چوب خوشگل و محکمی هست حتی از چوب گردو هم محکمتره. راستی دوستان یه چوب فروشی پیدا کردم همه نوع چوبی داره و همونجا براتون میبره و تحویل میده مخصوصا انواع چوب گردو.البته کلی تحقیق کردم تا تونستم این چوب فروشی رو پیدا کنمKhansariha (219)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز نام این چوب ونگه هست.چوب مناطق هاره ای است.چوبی چگال با خاصیت آکوستیک ولی به دلیل راه راست بودن قابل ترک خوردن هست
(2011-09-12 06:02 PM)amir74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان می خواستم کاری کنم از شما مشورت بگیرم
گفتم ایشالا 2 3 روز دیگه برم تهران واسه 52 اگه پولم جور بشه اگه نه تا 1 ماه دیگه حالا کاری نداریم.
گفتم 52 خریدم بدم یه قنداق واسه دست چب واسم درست کنن با چوب خوب بعد که گرفتم رنگش زدم طرحی رو قنداق اجرا کنم و با وسایل کنده کای بکنم و رنگ بزنم کلا با این کارا زیاد سرو کار داریم چون رشتم گرافیکه مثل همون عکسایی که اقا محمد گل گذاشتن حالا نظراتون چیه شیک و تک میشه؟
درمورد چوب و نحوه رنگ زدنم کسی می دونه یه راهنمایی کنه؟باید بدم رنگ کار رنگ بزنه؟

شما بگو سبک میخوای یا سنگیم؟تا من بگم.برای این کار باید چوبی باشه که قابلیت مغار خوری داشته باشه
برای رنگ بهترین گزینه روغن جلا به روش غرق آبه

RE: ساخت قنداق - sadra9496 - 2011-10-06 12:44 PM

بله دوست عزیز
وبلاگ من

در مورد کنده کاری بگید منظورتون چی هست
اگه نقش نگار هستش که میتونید با لیزر انجام بدید
اگه حجم باشه یکم تخصصی هستش.احتیاج به انواع اسکنه و مغار مینیاتوری دارید
چوب باید قابلیت مغارخوری داشته باشه یعنی پوسته نشه
قبل کار باید چند روز درون پارافین بخوابه بعد از کنده کاریم چربی زدایی بشه با الکل
دوستان نکات مبهم رو دقیق بپرسن من با کمال میل پاسخ میدم

RE: ساخت قنداق - severus snape - 2011-10-06 01:43 PM

مرسی قالب وبلاگت خیلی باحال بود خوشمان Khansariha (214)
آمد
از شانس ما همه هم طرفهای تهران و کرج یا اصفهان هستندKhansariha (367)
منظورم از طرح طرح های متداول رویه قنداق از یاده مثل چهار خونه و لوزی تا کار های فاخر اینارو ببین
[تصویر: 28087.jpg]

[تصویر: 100_1435.jpg]

[تصویر: hunting_rifle_with_mother_of_pearl.jpg]

[تصویر: carved_gun_parts.jpg]

RE: ساخت قنداق - sadra9496 - 2011-10-06 02:21 PM

دوست عزیز کار اول آسونه.شما بوسیله چاقوی خراطی میتونید انجام بدید.این چاقو شبیه حرف v هست.شما با شیارهای موازی و عمود بر هم میتونید طرح رو دربیاری
ولی عکسهای دیگه حجم هستش و به سالها تجربه نیاز داره.قسمتهای سفید هم آجکاری هستش.باید بوسیله اره مویی ار یک صدف طبیعی یا مصنوعی بریده بشه و سپس دقیق جای اون روی چوب خالی بشه سپس نصب بشه.کار بسیار پر زحمتیه.من روی ساز انجام میدم.هزینش برای اسلحه های ما نمیصرفه.هزینه یه همچین منبت کاری و آجکاری حدود 4 5 میلیون هستش
در ضمن چوب عکس اول بوبینگا قیمت 600 تا 800
عکس دوم آکاژو 300 تا 500
عکس سوم گردو آفریقایی 1.200 تا 1.500
عکس چهارم رز ماداگاسکار 3 الی 3.5
قیمت ها بر اساس اندازه همین قطعه چوب به اندازه قنداق هستش

RE: ساخت قنداق - craftsman - 2011-10-06 03:00 PM

دوست عزيز خوشحالم كه دوستان هنرمند و با تجربه در زمينه هاي مختلف تو اين سايت و در جمع ما هستند.
بايد عرض كنم چوب ريشه گردو وجود داره.و اون كه شما فرموديد با پرس و چسب ساخته ميشه اصلا منظور من نبوده وشايد منظور شما لامينت باشه؟مثل اين تصاوير
[تصویر: Forest%20Laminate2.jpg]
[تصویر: graylaminate.gif]
اما ريشه گردو چوبيه كه از برش عرضي ريشه گردو بدست مياد
اينم چن تا عكس از اين چوب
[تصویر: images?q=tbn:ANd9GcTMa9flmhlT5lzqTIvwTAp...S-pUI64Fm0]
[تصویر: Untitled%20-%204.jpg?__SQUARESPACE_CACHE...6836104777]
[تصویر: sawing_a_black_walnut_root.jpg]
[تصویر: root.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=1302970384756]
توي اين لينك بهتر ميشه تفاوت چوبها رو ديد
تصوير سوم مربوط ميشه به ريشه گردو يا همون
walnut root

و اين چوب هم گذاشتن براي فروش قابلي نداره با 400 دلار تخفيف ميشه 2000 دلارKhansariha (8)
[تصویر: G83_left-800.JPG]

RE: ساخت قنداق - sadra9496 - 2011-10-06 03:20 PM

(2011-10-06 03:00 PM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزيز خوشحالم كه دوستان هنرمند و با تجربه در زمينه هاي مختلف تو اين سايت و در جمع ما هستند.
بايد عرض كنم چوب ريشه گردو وجود داره.و اون كه شما فرموديد با پرس و چسب ساخته ميشه اصلا منظور من نبوده وشايد منظور شما لامينت باشه؟مثل اين تصاوير
[تصویر: Forest%20Laminate2.jpg]
[تصویر: graylaminate.gif]
اما ريشه گردو چوبيه كه از برش عرضي ريشه گردو بدست مياد
اينم چن تا عكس از اين چوب
[تصویر: images?q=tbn:ANd9GcTMa9flmhlT5lzqTIvwTAp...S-pUI64Fm0]
[تصویر: Untitled%20-%204.jpg?__SQUARESPACE_CACHE...6836104777]
[تصویر: sawing_a_black_walnut_root.jpg]
[تصویر: root.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=1302970384756]
توي اين لينك بهتر ميشه تفاوت چوبها رو ديد
تصوير سوم مربوط ميشه به ريشه گردو يا همون
walnut root

و اين چوب هم گذاشتن براي فروش قابلي نداره با 400 دلار تخفيف ميشه 2000 دلارKhansariha (8)

سلام.دوست عزیز والنوت خودش نوعی چوبه و متاسفانه ترجمه اون رو گردو میگن.اگه بتونید چوب شناسی تالیف دکتر صفا مدیر انجمن کشت و نهال دانشگاه تهران رو تهیه کنید به وضوح توضیح داده.اونی که شما تو عکی گذاشتید قسمت ته درخت اقاقیاست که فروشنده ها به دروغ به عنوان ریشه گردو معرفی میکنند.قسمت پایین این درخت بسیار قطور و دارای جوشهای بسیار است و شباهت زیادی به چوب گردو داره. ولی منظور من لمینیت( 3لایی) نیست
در فناوری ریشه های ریز را شسته سپس درون یک استوانه پرس بزرگ به اندازه تنه درخت ریخته با چسب تحت فشار و حرارت تولید میشه.البته تولید آلپی ایتالیا هست.
درضمن تصویر سوم چوب بوبینگا هست
تمام این چوبها مصارف ساز سازی داره و من سالهاست باهاشون کار میکنم

RE: ساخت قنداق - sadra9496 - 2011-10-06 03:24 PM

(2011-10-06 03:21 PM)shahinjafari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این هم توی وبلاگتون دیدم این چه جور کاریه نقش ساده هست برچسبه یا منبته؟[تصویر: DSC02045.jpg]

این رزت ساز هستش.جنسش از چوبه.پس از گره چینی اون رو برش میدن سپس جای اون خالی میشه سپس نصب میشه

RE: ساخت قنداق - hellboy - 2011-10-06 03:36 PM

سلام بحث داره گرم میشه
منم عکس برای ساخت و کنده کاری زیاد دارم ولی چنتا فعلن میزارم شاید بدرد بخوره دوستان
[تصویر: jxjvfb.jpg]
[تصویر: ez2wwl.jpg]
[تصویر: n2bkol.jpg]
[تصویر: 73dp23.jpg]
[تصویر: 3jd7yg.jpg]
[تصویر: ryzd6j.jpg]
[تصویر: w9rqyi.jpg]
[تصویر: m2frgz.jpg]
[تصویر: geobn8.jpg]
[تصویر: u1datj.jpg]
اینا نمونه کاره اگه بدرد بخوره بگین تا بازم از روشهای دیگه و طرز استفاده از مفتول و غیره رو بزارم میترسم بدرد نخوره و الکی حجم تاپیک بالا بره
مخلصیم

RE: ساخت قنداق - sadra9496 - 2011-10-06 03:38 PM

(2011-10-06 03:33 PM)shahinjafari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون راستش اصلا سردر نیاوردم چی گفتین بابا من 2 ماه دیگه تازه میشه 15 سالم خیلی سطح بالا گفتیدا

تقصیر از من هستش دوست عزیز.اگه خاتم کاری دیده باشید از کنار هم قرار دادن لایه های نازک و برش از مقطع یه شکلی تولید میشه.از کنار هم قرار دادن این اشکال فرم این رزت در میاد.سپس جای اون رو خالی میکنند سپس نصب میکنن
یکم توضیح تئوریش سخته