شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - NEMESIS - 2013-10-06 11:21 PM

بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که یکی دیگه بسازید :D
اما اگر سعی بر بکار گیری همین قنداق رو داشته باشید من دو راه پیشنهاد میدم
اولیش اینه که اگر امکان این هست که یک قطعه چوب دیگه رو روی کار (محلی که زیاد تراش خورده) با چسب چوب بچسبانید (دو قطعه هر چقد بیشتر فیت هم باشن کار بهتر میشه) و محل قرار گیری اسلحه رو روی قنداق را از اول با دقت بیشتر تراش بدید که در آخر اون فضای خالی بین قنداق و سلاح با چوب پر بشه.
دوم هم همونیه که خودتون گفتید.... گرده های چوبی که از تراش دادن چوب به وجود اومده را با چسب چوب قاطی کن و یک نوع بتونه درست کن و به محل مورد نظر بزن و همونطور که گفتی میتونی حالت قالب گیری استفادش کنی و میتونی مخلوط رو بریزی و بعد از خشک شدن تراش بدی ( قبل از استفاده بتونه مقداری چسب چوب را با آب قاطی کن به صورت رقیق (باید خوب هم بزنی تا خوب قاطی شه) و قبل از بتونه با بورس روی محل بکش تا بتونه محکمتر به چوب بچسبه
البته این چسب جوری به چوب میچسبه که به این راحتی قابل جدا سازی نیست اگه از نظرت این به چوب قنداق آسیب میرسونه از یه چسب دیگه استفاده کن
و راه حلهای بعدی رو هم دوستان شاید بهتر بتونن کمک کنن.

موفق باشیدKhansariha (8)

RE: ساخت قنداق - mster - 2013-10-07 11:19 PM

(2013-10-06 10:39 PM)mster نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من یه قنداق بولپاپ واسه ای تی ساختم اما در طی روند ساخت چندتا سوراخ و یه سری گودی های اضافه صورت گرفته
حالا که تفنگ رو روش بستم تفنگ زیادی میوفته پایین و از بغل هم زیاد فیت نیست
میخوام دوستان راهنمایی کنن با چه چیزی ته قنداق رو دو سه میل بیارم بالا
چسب بریزم تهش بهد روشو پلاستیک فریزر بزارم که تفنگ بهش نچسبه و تفنگ رو روش ببندم تا کیپ تفنگ بشه قنداق مشکلی داره؟
اگه نداره از چه چسبی استفاده کنم ؟
چسب دوقولو بر اثر سردی و گرمی بازی در نمیاره ؟
چسب واشر ساز چطوره ؟

لطفا چسبی رو معرفی کنید که به چوب قنداق آسیب نزنه و خشک بشه

ظاهرا منظورمو خوب بیان نکردم
در واقع میخوام لقی تفنگ روی قنداق گرفته بشه
یه چسب بهم معرفی کنید که بعد از خشک شدن استخونی بشه و نرم نباشه
دراثر سرما گرما زیاد منقبض و مبسط نشه
به چوب هم آسیب نرسونه

RE: ساخت قنداق - NEMESIS - 2013-10-07 11:54 PM

اتفاقا متوجه منظور شما شدم
چون خودم وسواسی هستم توی این جور کارها فکر کردم که این پیشنهاد اولی میتونه اساسی تر باشه و 100% هم هست
خب از نظر چسب هم چسب چوب در برابر گرما یا سرما مناسبه و شل نمیشه و کاملا با چوب سازگاری داره و سفت میشه ...و برای حجم دادن هم میتونی به صورت بتونه درش بیاری
چسب دوقولو هم خوبه اگر مصرف زیادی نداشته باشی

RE: ساخت قنداق - stalker - 2013-10-09 01:19 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان امروز این گردو رو 100 چوق گرفتم طرف گفت طبیعی خشک شده و چوب خوبی هست

بعدش اطراف اونجا رو نگاه میکردم دیدم از همین گردو ها قنداق شکاری کلی ساختن گفتن سفارش کسی هست

برای شروع چه ابزارهایی باید بگیرم؟

RE: ساخت قنداق - amin.faraji - 2013-10-09 01:58 PM

مبارک باشه ابعاد چوب چقدر هست ؟

RE: ساخت قنداق - stalker - 2013-10-09 02:18 PM

(2013-10-09 01:58 PM)amin.faraji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مبارک باشه ابعاد چوب چقدر هست ؟

طولش ۶۵.۵

عرض ۱۷

قطرشم ۵.۵

قراره با ۲ نفر صحبت کنم براش بقیه کارهاش چی میشه

اول جای مخزنو درست کنم یا چوب رو صاف وتمیز کنم؟

RE: ساخت قنداق - amin.faraji - 2013-10-09 03:33 PM

عرض 17 زیاد هست عرض 15 کفایت میکنه بعد اگه بخای سم اسبیم از یه چوب دیگه استفاده کنی 6میل از 15 باید کمتر بگیری
در اوردن جای مخزن اخرین کار هست که با فرز درش باید بیاری
اولین کار در اوردن الگو هست الگو با کاغذ در بیار
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بعد الگو رو چوب باید بزاری دقیق برش بدی

این ابعاد برای تفنگ خودم هست برای اتی اندازه هاش بالا پایین تر هست ولی میتونی از این الگو بگیری

RE: ساخت قنداق - rezagh - 2013-10-09 03:45 PM

(2013-10-09 01:19 PM)stalker نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان امروز این گردو رو 100 چوق گرفتم طرف گفت طبیعی خشک شده و چوب خوبی هست

بعدش اطراف اونجا رو نگاه میکردم دیدم از همین گردو ها قنداق شکاری کلی ساختن گفتن سفارش کسی هست

برای شروع چه ابزارهایی باید بگیرم؟

سلامKhansariha (8)
مختار جان مبارکت باشه خیلی چوب زیبایی خریدی ،مثلا اون رگه هایکه داره بعد از تراش خیلی زیبا میشهKhansariha (8)

RE: ساخت قنداق - stalker - 2013-10-09 04:24 PM

اقا امین یه الگوی همین طوری دارم که استاد مسیح داده

ولی اندازه های سانتی نداره فقط اندازه اصلی رو بهم داده

خوب بعد از برش چی کار کنم؟

RE: ساخت قنداق - amin.faraji - 2013-10-09 04:33 PM

همون الگو رو بزارین رو چوب دقیق برش بزنین بعد برش زدن که به شکل بالا در امد باید با مغار برای ظریف کاریو در اوردن جاهای ضمختش استفاده کنی اخرم که باید با سنباده 60 شروع کنی به سنباده زدن تا 2000 هم ادامه بدی. چوب گردو چون سفت هست کار شما سختر هست در این مورد.