شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - amin.faraji - 2013-09-24 07:31 PM

چوبی باید پیدا کنید که به طور طبیعی خشک شده باشه نه کارگاهی که بیشتر چوبای تهرانم به صورت دستگاه خشک شدن که به درد قنداق نمیخوره.
چوب راش خیلی کم گیر میاد بعد زیاد به درد قنداق سازی نمیخوره چوب افرا خوبه هم سبک هست ولی باید قید رنگ زدن به چوب افرارو بگذرید چون چون افرا خیلی روشن هست اگه بخاید به اون رنگی که میخاید برسید کلا نقش چوب از بین میره که کلا نمای قنداق گرفته میشه در این صورت دیگه فرقی بین چوب افرا با چنار نمیمونه اگه بخایم افرارو رنگ کنیم چوب افرا فقط باید نیم پلیستر بخوره اگه از این بیشتر بخاین روش حساب کنید نمیشه.اما چوب گردو که هم نقش قشنگی داره هم مقاوم هست بدیش فقط یخورده سنگین تر هست ولی باید ارزششو داشته باشه فقط چوب گردو بدون گره باید پیدا کنید چوب گردو سیاه از همه قشنگتر هست موفق باشید.

RE: ساخت قنداق - mster - 2013-09-26 07:49 AM

(2013-09-24 07:31 PM)amin.faraji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چوبی باید پیدا کنید که به طور طبیعی خشک شده باشه نه کارگاهی که بیشتر چوبای تهرانم به صورت دستگاه خشک شدن که به درد قنداق نمیخوره.
چوب راش خیلی کم گیر میاد بعد زیاد به درد قنداق سازی نمیخوره چوب افرا خوبه هم سبک هست ولی باید قید رنگ زدن به چوب افرارو بگذرید چون چون افرا خیلی روشن هست اگه بخاید به اون رنگی که میخاید برسید کلا نقش چوب از بین میره که کلا نمای قنداق گرفته میشه در این صورت دیگه فرقی بین چوب افرا با چنار نمیمونه اگه بخایم افرارو رنگ کنیم چوب افرا فقط باید نیم پلیستر بخوره اگه از این بیشتر بخاین روش حساب کنید نمیشه.اما چوب گردو که هم نقش قشنگی داره هم مقاوم هست بدیش فقط یخورده سنگین تر هست ولی باید ارزششو داشته باشه فقط چوب گردو بدون گره باید پیدا کنید چوب گردو سیاه از همه قشنگتر هست موفق باشید.

اگه واسه شکاری بخواید گردو اما اگه پی سی پی هست تفنگتون راش و افرا بهتره چون سبکی رو واستو ن به ارمغان میاره و به دلیل نداشتن لگد تفنگ هیچ اتفاقی براش نمیوفته

RE: ساخت قنداق - amin.faraji - 2013-09-26 10:58 AM

مصطفی جان من خودم برای پی سی پیم بهترین چوب افرا ایرانو که علی اقا با هزارتا زحمت تونستن برای ما پیدا کنن استفاده کردم که یکی از زیباترین قنداق بولپاپ هست که تا حالا دیدم در امده کارم.
چوب افرا خودش نقش خیلی زیبای داره برای همین اگه بخاین رنگ غلیظی بزنید همه رگهای چوب از بین میره حتی اگه حرفه ای ترین رنگ کارم بخاد رنگ کنه چون این رنگ روشن چوب باعث این امر میشه. پی سی پی هیچ لگدی نداره ولی کسی که بخاد گاهی اوقات تفنگشو به کوه کمر ببره چون قنداق بولپاپ بعضی جاهاش ظریف هست مثل پل پیش سم اسبی با ضربه شدید ممکنه به مشکل بر بخوره واس این گفتم چوب گردو نه واس خاطر لگد اسلحه بازم خودتون با این چوب کار کنید بهتر متوجه میشین حرفامو موفق باشید.

RE: ساخت قنداق - stalker - 2013-09-26 02:25 PM

اخر کدوم گردو یا افرا؟الانم دارم میرم پول چوبی ببینم چی گیر میاد

RE: ساخت قنداق - stalker - 2013-09-26 05:51 PM

امروز رفتم افرا گیر اوردم ولی شنبه باید برم که برام برش بزنه هزینه اش هم 70 بود گفت هر چی بخوای دارم چوب س و ر چطوره دوستان؟

RE: ساخت قنداق - ln 1 - 2013-10-03 01:48 PM

دوستان این طرح قنداق با رنگ به دست اومده یا رگه های چوبه ؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت قنداق - mehrdadjan - 2013-10-03 02:04 PM

(2013-10-03 01:48 PM)ln 1 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

رگه های خودچوب هست با رنگ فکر نکنم بشه چنین کاری کردKhansariha (8)

RE: ساخت قنداق - DAGGER - 2013-10-03 03:46 PM

(2013-10-03 01:48 PM)ln 1 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست گرامی
این رگه های چوب راش مرغوب هست که بسیار مقاوم و عالیه البته با کمی جوهر و نیم پلی استر به نما اومده ولی طرح اصلی از خود چوب هست اما دیگه یندرت تو دیانا های سری جدید از این نوع چوب دیده میشه

RE: ساخت قنداق - NEMESIS - 2013-10-03 03:56 PM

این طرح ها و رگههای خود چوب هستن
اما هر نقاشی و هر نو رنگ وپوششی نمیتونهبه این زیبایی اونها رو بیرون بکشه... برای استفاده از حداکثر زیبایی چوب بعد از رنگ آمیزی نیاز به تجربه زیادی هست
البته برای به دست آوردن بهترین طرح باید درجهت صحیح رگه های چوب اون رو برش زد

RE: ساخت قنداق - mster - 2013-10-06 10:39 PM

سلام من یه قنداق بولپاپ واسه ای تی ساختم اما در طی روند ساخت چندتا سوراخ و یه سری گودی های اضافه صورت گرفته
حالا که تفنگ رو روش بستم تفنگ زیادی میوفته پایین و از بغل هم زیاد فیت نیست
میخوام دوستان راهنمایی کنن با چه چیزی ته قنداق رو دو سه میل بیارم بالا
چسب بریزم تهش بهد روشو پلاستیک فریزر بزارم که تفنگ بهش نچسبه و تفنگ رو روش ببندم تا کیپ تفنگ بشه قنداق مشکلی داره؟
اگه نداره از چه چسبی استفاده کنم ؟
چسب دوقولو بر اثر سردی و گرمی بازی در نمیاره ؟
چسب واشر ساز چطوره ؟

لطفا چسبی رو معرفی کنید که به چوب قنداق آسیب نزنه و خشک بشه