شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - mster - 2013-07-30 09:51 AM

من خیلی نمیخوام قنداقم خوشگل بشه فقط میخوام بی رنگ نباشه
ایا میشه بعد از سنباده کاری یک مرطبه از این اسپری های جلا روش بزنم و خلاص ؟

RE: سلام - babakdana - 2013-07-30 07:04 PM

(2013-07-29 05:59 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(1970-01-02 05:41 PM)babakdana

سلام دوست عزیز مرسی. اگه بخوایید رگه های چوب خوب معلوم بشه و خودشون و بندازن بیرون باید مرحله اول خوب سمباده بخوره ( از زبر تا سمباده صفر به ترتیب) بعد به جای رنگ پلاستیکی و روغنی بهش [b' نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شاپان[/b] بزنی (از ابزار فروشها میتونید پیدا کنید تو مجسمه سازی و صنایع چوب استفاده میشه و با بنزین باید قاتی بشه و با دستمال میزنند) بعد اون که خشک شد با پمپ یه خود رنگ میزنید روش و بعد سه چهار بار نیم پلیستر روش میاد . چرا سه چهار بار؟
چون چوب خام هستش و هر قدر بزنید پلیستر و جذب میکنه و باید اونقد بزنید تا سیر بشه و روی چوب به صورت شیشه در بیاد.همین Khansariha (8)

سلام دوست گرامی.بایت قنداق زیبا تبریک عرض میکنم.چند سوال داشتم.شما خودتون این قنداق رو رنگ کردید؟اونم به این شیوه که فرمودید؟ببخشید میپرسم چون چند تا سوال برام پیش اومد
سلام .بله توضیح دادم هم این قنداق و اینطور رنگ کردم هم قنداقی که تو پستهای قبلی گذاشته بودم و یه عکس گوزن روش بود.

(2013-07-30 12:03 AM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-07-29 08:38 AM)babakdana نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام .
بلاخره این قنداق ما تموم شد و حالا آماده سوار شدن رو تفنگه.

l]
اقا بسیار مبارک باشه واقعا چشمگیره
دو تا سوال:میشه قنداق خود تفنگ رو اینجوری کرد یاباید حتما از نو ساخت؟
دیگه اینکه این قنداق کلا چند چوق اب خورده؟
ممنون

خیلی ممنون .به نظر من بله میشه کرد چرا نشه .این قنداق برام زیاد خرج بر نداشته چون همه کاراشو خودم کردم فقط دو سه تا ابزار خریدم .
(2013-07-29 07:53 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-07-29 07:22 PM)broning نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوبه که توضیح دادن که چه جوری رنگ کردن ؟Khansariha (367)

ببخشید دوست عزیز نمیدونستم سوال من از ایشون شما رو اینقدر ناراحت میکنه

مطمئنن دلیلی داشت که من از ایشون سوال رو پرسیدم.
چون هر کسی اصول اولیه رنگ کاری چوب رو بدونه متوجه بعضی مسائل میشه.اول اینکه رنگ این قنداق شاپان و وارنیش روش نیست.با شاپان رنگ زیر سازی تغییر کرده و سپس همرنگی پاشیده شده.
دوم اینکه هر رنگ کاری میدونه به هیچ عنوان نمیشه نیم پلی استر رو روی هم پاشید چون میسوزه.حالا توضیح معنی سوختن:
وارنیش ها چند دسته هستند.تک جزئی ها مثل کیلر و لاک
دو جزئی ها مثل نیم پلی استر و ورنی پلی اورتان
سه جزئی ها مانند پلی استر ایستاده و پلی استر پوست پلیش

پلی استر پوست پلیش و ایستاده از رزین پلی استر و یک شتاب دهنده بنام کبالت و یک هاردنر تشکیل میشود.درون رزین این مواد از پارافین استفاده شده.خشک شدن فیلم این نوع پلی استر بی هوازی هست.ماده شتاب دهنده موجب جدایی پارافین از رزین و قرار گرفتن اون روی فیلم وارنیش میشه و جلوی رسیدن هوا رو میگیره.هاردنر سریعا رزین رو خشک میکنه.سپس با سمباده زدن و مراحل پلیش کاری به جلای لازم میرسه.این نوع رزین اونقدر کرستالیته میشه که امکان سمباده خردن رو داره.به همین علت امکان پاشش دوباره پس از سمباده زنی و از بین بردن پارافین وجود داره.
در مورد تک جزئی ها مانند کیلر چون واکنش وجود نداره و فقط خشک شدن مد نظر هست هم امکان پاشش دوباره وجود داره
ولی در مورد 2 جزئی ها این امکان وجود نداره.این مواد در معرض هوا خشک میشن.یعنی هاردنر مخلوط در رزین در مجاورت هوا امکان خشک کردن داره.همه رنگ کارها میدونن برای پاشیدن پلی استر یک فرصت وجود داره.اگر چند دقیقه از پاشش اول بگذره و واکنش شروع بشه امکان پاشش دوباره نیست.اگر پاشیده بشه فیلم رنگ بعدی با سطح قبلی یکپارچه نمیشه و جدا میشه و اجازه خشک شدن فیلم رنگ قبلی رو نمیده و یک حالت پلنگی تکه تکه شده زیر رنگ ایجاد میشه.اصطلاحا میگن میسوزه.حتی در موارد خطا رنگ کار چندین هفته صبر میکنه و سپس با یک سمباده کمی سطح رو خش دار میکنه و اول بصورت گرد پاشی که نسوزونه و سپس یک دست پاشش کامل داره.ایشون نوشتن من برای پر کردن چشمه های چوب چندین دست پاشیدم.واسه همین من پرسیدم.چون احتمال دادم کسی براشون رنگ کرده باشه و خیلی سر سری مراحل رو گفته باشه و ایشون یک نقل قول نادرست کرده باشه
این رنگ ابتدا شاپان قهوه ای خورده.سپس چندین دست سیلر خورده و مرتبا سمباده خورده.سپس جوهر تو کیلر قاطی و روی منبت ها ماسکه شده و پاشیده شده.و پس از اون یک دست نیم پلی استر خورده و این شخص کارشم به نحو احسنت بلد بوده.

حالا این میمونه دلیل برافروخته شدن شما چیه؟توضیح بدید ممنون میشم.

اقا صدرا همونطور که میگید اول شاپان قهوه ای زدم بعد از روش یه هم رنگ یا بقول خودم خود رنگ پاشیدم بعدش چند دست نیم پلیستر زدم . تو قنداق قبلی سیلر زده بودم ولی تو این سیلر نزدم فقط نیم پلیستر زدم .البته مثل شما اطلاعات زیادی راجع ب رنگ ندارم فقط تجربه شخصیم بود که این کارو کردم و خوب هم در اومد .

RE: سلام - sadra9496 - 2013-07-31 06:51 PM

(2013-07-30 07:04 PM)babakdana نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا صدرا همونطور که میگید اول شاپان قهوه ای زدم بعد از روش یه هم رنگ یا بقول خودم خود رنگ پاشیدم بعدش چند دست نیم پلیستر زدم . تو قنداق قبلی سیلر زده بودم ولی تو این سیلر نزدم فقط نیم پلیستر زدم .البته مثل شما اطلاعات زیادی راجع ب رنگ ندارم فقط تجربه شخصیم بود که این کارو کردم و خوب هم در اومد .

آقا بابک تشکر از جوابتون.سوالی که داشتم اینکه شما بین هر پاشش برای نیم پلی استر چقدر زمان استراحت دادید؟
دوم اینکه الان چند روزه رنگ شده؟آیا افت رنگ داشتید؟منظور اینکه پلی استر تو چشمه چوب نشست کرده باشه.
سوم اینکه الان رنگ حالت پلنگی نداره؟چون تو این عکس من چند جا همچین حسی رو کردم ولی دقیقا تو زوایای کناری هست و نمیشه روش قضاوت کنم چون ممکنه بخاطر زیر سازی باشه.یه لطفی بکنید از زاویه مورب از اونطرف قنداق که رنگ یکدست هست جوری عکس بگیرید که بشه سطح رنگ رو دید.بازهم تشکر و عذر خواهی من رو پذیرا باشید

RE: ساخت قنداق - Cayalouss.The.Removal - 2013-07-31 07:16 PM

دادا رنگ نکردن ... ورقهای رنگی پرس شدس که قنداق رو از توش دراوردن....البته فرایند بسیار سخت تر از اینهاس من به زبان ساده گفتم....ایشالا علی آقا توضیح کاملترو میدن....بیصبرانه منتظریم.Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - mster - 2013-07-31 08:44 PM

(2013-07-31 07:11 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.آقا صدرا میشه توضیح بدی که قنداق هایی مثل مال سی زد آقا مسیح رو چطوری رنگ میزنن که اینجوری میشه؟Khansariha (8)

دو یا 3 صفحه قبل رو بخونید کاملا در باره اش بحث شده

RE: ساخت قنداق - old.hunter - 2013-08-05 10:44 AM

دوستان عزيز Khansariha (8)
چطوري ميشه قنداق رنگ روغني مات زد
نمي خوام براق باشه
مات اما روغني مثل لمينت (نه طرحش)
اگر به قنداق هاي لمينت دقت كنيد رنگ خورده روغني + مات
رنگش مي خوام نه قهوه اي سوخته بشه نه خيلي روشن ميانه حال
دوم اينكه روي قنداق يه مقدار جاي منبت كاري هست
مي خوام رنگ زياد داخل منبت كاري نشينه
يه جاهايي كم عمقه واسه اون قسمت ها Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - Raptor - 2013-08-13 09:16 PM

با عرض سلام خدمت همه دوستان عزیز . . .
اول از همه باید بسیار بسیار تشکر کنم از شما دوستان که همچین جمع صمیمی رو در کنار هم ایجاد کردید و تجاربتون رو به اشتراک میزارید.
من تازه با این فروم آشنا شدم و از جدید ترین اعضا هستم. قصد داشتم یه تفنگ پی سی پی هاتسان 10-At44 بگیرم ولی از شکل قنداقش متنفر بودم. از طرفی عاشق بولپاپ های ادگان بخصوص ماتادور آر3 هستم. خیلی وقت بود تو سرم رویای اینو داشتم که بتونم هاتسان رو روی قنداق ماتادور سوار کنم . باورم نمیشه که دوستانی تو این فروم به راحتی این کار رو انجام دادن و بهترین نتیجه ها رو گرفتن. برام خیلی جالب بود که دقیقا طرح هایی که تو ذهنم داشتم رو دوستان اجرا کردن. تمام 69 صفحه این تاپیک ( تا به اینجا ) رو با دقت تمام و خط به خط خوندم و خیلی از ابهاماتی که داشتم برطرف شد. خیلی چیزا ازتون یاد گرفتم و حالا عزمم رو جزم کردم که دست به کار بشم چون شما ثابت کردید شدنی هست ، اونم به بهترین شکل ممکن.
از همتون ممنونم. انشاالله تفنگ رو تهیه می کنم و دست به کار ساخت قنداق میشم. یه طرح هایی تو ذهنم دارم که امیدوارم عملی بشه. کار رو شروع بکنم تمام مراحل رو به صورت تصویری اینجا خدمتتون گزارش خواهم کرد.

الان که این تاپیک رو کامل خوندم میخوام برم تاپیک ساخت پی سی پی رو بخونم چون میدونم اونجا هم کلی نکات آموزشی پیدا میشه.

دم همتون گرم . انشاالله که ماشه هاتون همیشه به خوبی بچکه براتون . . .

RE: ساخت قنداق - gilemard - 2013-08-15 02:05 PM

دوستان برای ساخت قنداق کدوم ابزار نجاری نیازه.کسی میتونه بصورت لیست وار بنویسه اینجا؟

RE: ساخت قنداق - mster - 2013-08-15 02:21 PM

1-مغار
2-رنده
3-اره
4-سنباده
من که با همینا ساختم
همین تاپیک رو کامل بخون و در عکسایی که گذاشتن میتونی ببینی چه ابزاری دارن

RE: ساخت قنداق - mojtaba768 - 2013-08-31 09:58 PM

سلام به همه ی دوستان
منو دایم این قنداقو برا ای تی دایم ساختیم.می خواستم مثل قنداق مسیح عزیز بشه که نشد حالا انشاا...بعدیش بهتر میشه
چوب گردو سیاه به ابعاد 80*25*5.5 .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

جای مخزنو یه ابزار درست کردم و با دستگاه سه کاره نجاری در اوردم .جای بست های لول را با مغار در اوردم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اون کف تراشی دو طرف هم با همون ابزار در اوردم

سیستم انتقال ماشه رو با دستگاه ماشه ی چینی زیر تا شو واسپک موتور درست کردیم

رنگشم رنگ فوریه با یک لایه پلی استر که 15 تومن هزینش شد که عکساشو فردا اپ می کنم.